Informacje prasowe

Invest in Pomerania promuje region na MIPIM

W Cannes trwają największe w Europie targi nieruchomości MIPIM, na których Invest in Pomerania wraz z partnerami instytucjonalnymi – Gdańskiem, Gdynią Sopotem, Pruszczem Gdańskim, InvestGDA, Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, a także sektorem prywatnym – 7R, Torusem i Olivia Centre, prezentuje potencjał nieruchomościowy województwa pomorskiego. Pomorze to jedna z najlepszych lokalizacji w Polsce i Europie pod kątem atrakcyjności inwestycyjnej, o czym świadczy nagroda za zajęcie 5. miejsca w kategorii Mid-Sized European Regions of the Future 2023 - FDI Strategy w rankingu fDi Intelligence.

Nowe miejsca pracy w Gdyni – Santander reinwestuje

Spółka Grupy Santander podjęła decyzję o dalszym rozwoju. Działająca w Gdyni Santander Digital Services ogłosiła 8 marca reinwestycję i zwiększenie zatrudnienia.

Szansa na zawód programisty dzięki inicjatywie Invest in Pomerania

Kolejnych 200 osób będzie mogło skorzystać ze szkoleń IT dofinansowanych ze środków unijnych. Invest in Pomerania, samorządowa inicjatywa koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza, podpisała właśnie umowę z firmą szkoleniową Kruszewscy.BIZ.

BIONEA kolejnym beneficjentem projektu grantowego „Invest in Pomerania 2020”

BIONEA Sp. z o.o., zajmująca się produkcją wyrobów metalowych, otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Invest in Pomerania 2020”. Uzyskane środki w wysokości 800 tys. zł. zostaną przeznaczone na przygotowanie infrastruktury niezbędnej do dalszego rozwoju firmy.

Agencja Rozwoju Pomorza podpisała porozumienie o współpracy z Agencją Rozwoju Regionalnego z Odessy

Wbrew wojnie, Polska i Ukraina myślą o pokojowej przyszłości i korzystnych dla obu stron relacjach. Zawarta 16 stycznia 2023, umowa o współpracy  pomiędzy  Agencją Rozwoju Pomorza a Agencja Rozwoju Regionalnego Obwodu Odeskiego jest dobrym tego przykładem. Celem podjętego partnerstwa jest realizacja projektów o charakterze gospodarczym.

Invest in Pomerania Academy otwiera drzwi do branży portowo-offshorowej

300 osób uzyska poszukiwane na rynku pracy kwalifikacje zawodowe dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych. Invest in Pomerania, samorządowa inicjatywa koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza, podpisała 16 stycznia 2023 roku umowę z Centrum Nowych Kompetencji na realizację cyklu szkoleń przygotowujących do pracy w branży portowo-offshorowej.

​​​​​​​Zespół GlobalLogic Gdańsk liczy już ponad 50 osób!

Otwarte w połowie 2022 roku biuro GlobalLogic w Gdańsku intensywnie się rozwija, liczy już ponad 50 specjalistów IT i tworzy kolejne miejsca pracy. Oddział przyciąga uwagę inżynierów oraz programistów, oferując udział w realizacji projektów zmieniających rzeczywistość i kształtujących cyfrową przyszłość w wielu sektorach przemysłu.

Invest in Pomerania wzmacnia potencjał lokalnego rynku pracy Nowe możliwości na zdobycie kwalifikacji i zatrudnienia w branży IT

150 osób zostanie przeszkolonych i otrzyma szansę na karierę w IT dzięki projektowi Invest in Pomerania Academy Zdobycie tak poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji będzie łatwiejsze dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych.

Godel Technologies otwiera biuro w Trójmieście

Brytyjska firma Godel Technologies dynamicznie rozwija swoją działalność i otwiera nowe biura w Polsce – tym razem stawia na Gdańsk. Na pokładzie pomorskiego oddziału jest już 100 pracowników, a kolejne tyle ma uzupełnić zespół w ciągu najbliższych dwóch lat. Osoby, które dołączą do firmy będą miały szansę pracować przy projektach realizowanych dla takich klientów, jak Shell Energy czy Booking.com. 

Pomorskie firmy z branży czasu wolnego z „IMPULSEM” do rozwoju - Rozstrzygnięcie kolejnego konkursu dla MSP

Zarząd Agencji Rozwoju Pomorza wybrał 72 firmy, które w ramach projektu: „IMPULS – odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego”, otrzymają dofinansowanie na łączną kwotę ponad 9 mln zł. To wynik I naboru w ramach projektu grantowego „IMPULS – odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego”, który trwał w okresie od 15 lipca do 21 lipca 2022 roku.

​​​​​​​thyssenkrupp Automation Engineering otwiera produkcję w Gdańsku

Działająca na arenie międzynarodowej firma thyssenkrupp Automation Engineering chce od początku 2023 roku budować w Polsce maszyny i systemy transportowe dla przemysłu motoryzacyjnego. W centrum uwagi znajdzie się elektromobilność. Firma prowadzi obecnie rekrutację wykwalifikowanych pracowników do nowego zakładu produkcyjnego.

​​​​​​​Pomorze wspólnie na Expo Real

54 000 m²  powierzchni wystawienniczej, 1200 wystawców z 29 krajów oraz ponad 250 ekspertów z całego świata – tak wyglądała zeszłoroczna edycja Expo Real w Monachium, jednych z największych targów nieruchomości i inwestycji B2B w Europie. W tym roku organizatorzy zamierzają nawet podwoić te liczby, co dobrze zapowiada misji Invest in Pomerania, która na 48 metrach kwadratowych stoiska, zaprezentuje ofertę inwestycyjną województwa pomorskiego.

​​​​​Amerykański gigant IT postawił na Trójmiasto

Grid Dynamics, notowany na amerykańskiej giełdzie lider w zakresie usług i rozwiązań transformacji cyfrowej, zgodnie ze swoimi styczniowymi zapowiedziami rozszerza działania w Trójmieście. 26 września, w Olivia Star w Gdańsku odbyło się uroczyste otwarcie nowego biura, a 29 września firma organizuje techniczny meetup UI "Dynamic Talks #94". Grid Dynamics stawia również na rekrutację nowych pracowników – do obsadzenia jest 40 stanowisk inżynierskich Senior i Middle+ z doświadczeniem w Java, Front-End, QA Automation, Big Data (Python + Cloud), .NET i Mobile.

Notowani na NASDAQ  - amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych, drugiej co do wielkości na świecie.

800 tys. zł dla firmy ArkMET w konkursie „Invest in Pomerania 2020”

Produkcja elementów maszyn rolniczych oraz różnego typu konstrukcji stalowych dla branży – tym zajmuje się firma ArkMET Arkadiusz Urbaniak, która otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Invest in Pomerania 2020”. Firma dzięki przyznanym środkom, planuje uzbroić nowe tereny inwestycyjne w województwie pomorskim oraz dostosować ich infrastrukturę pod dalszy rozwój swojego przedsiębiorstwa. Kwota przyznanego dofinansowania wynosi 800 tys. zł.

​​​​​​​Solidigm otwiera biuro w Trójmieście dla rosnącej społeczności inżynierów

Solidigm, wiodący światowy dostawca rozwiązań w zakresie pamięci NAND flash, otworzył w Trójmieście pierwsze w Polsce centrum operacyjne. Firma planuje otwarcie swojego biura w budynku Alpha Airport City do końca bieżącego roku.

Future Processing cumuje w Gdyni

9 września przy ul. Łużyckiej 3C swoje gdyńskie biuro otworzyła Future Processing – prężnie działająca firma IT wywodząca się z Gliwic. Zatrudnienie znajdzie tu nawet setka specjalistów. 840 m2 przestrzeni biurowej stworzono na miarę potrzeb współczesnych pracowników.

2,4 mln zł dla pomorskich firm dzięki grantom unijnym w konkursie „Invest in Pomerania 2020”

Branża produkcji konstrukcji stalowych, ogólnobudowlana, a także działalność wielobranżowa – to obszary działalności kolejnych trzech firm, które otrzymały dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Invest in Pomerania 2020”. Dream Boats s.c., ZRO Stanisław Repiński oraz ZUW Kulaszewicz, dzięki przyznanym środkom, planują uzbroić nowe tereny inwestycyjne w województwie pomorskim oraz dostosować ich infrastrukturę pod dalszy rozwój swoich przedsiębiorstw, jednocześnie rozszerzając zakres swojej działalności. Kwota przyznanego dofinansowania wynosi 800 tys. zł dla każdego grantobiorcy.

Konkurs Grantowy dla  Pomorskich Firm z Branży  Czasu Wolnego. II nabór z nowymi warunkami udziału

Agencja Rozwoju Pomorza ogłosiła kolejny nabór wniosków w ramach projektu „IMPULS – odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego”. Przedsiębiorcy aby pozyskać  dofinansowanie nie muszą już spełniać warunku spadku co najmniej 25%  swoich przychodów liczonych jako średnia w latach 2020-2021 w stosunku do 2019 r. Wnioski będą przyjmowane od 26 sierpnia do 5 września 2022 r. 

iTechArt rozpędza się w Polsce i wybiera Trójmiasto

Jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w USA wg Deloitte i Financial Times otwiera swoje biuro w Trójmieście. – Gdańsk od samego początku był dla nas na liście miejsc, w których widzimy największy potencjał rozwoju dla firmy takiej jak nasza. W ubiegłym roku urośliśmy o ponad 1000 specjalistów, a w Polsce jest nas już 350. Nie zatrzymujemy się i mamy nadzieję, że Gdańsk wkrótce dołączy do największych lokalizacji iTechArt w kraju – mówi Vitali Aksionchyk, Dyrektor Zarządzający iTechArt Poland.

Konkurs grantowy dla pomorskich firm z branży czasu wolnego. Zyskaj IMPULS do rozwoju!

Firmy z branży czasu wolnego z województwa pomorskiego, których dochody spadły w wyniku pandemii w latach 2020-2021, mogą ubiegać się o granty w ramach projektu „IMPULS – odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego” realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza. Wnioski należy przesłać w terminie od 15 do 21 lipca. Firmy mają ponad 30 dni na przygotowanie, udział w spotkaniach informacyjnych i konsultacje indywidualne. 

Agencja Rozwoju Pomorza z dotacją na wsparcie przedsiębiorców z branży czasu wolnego

We wtorek, 31 maja br., marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk podpisał z przedstawicielami Zarządu Agencji Rozwoju Pomorza, prezesem – Łukaszem Żelewskim oraz wiceprezesem – Piotrem Ciechowiczem, umowę o dofinansowanie projektu „IMPULS – odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego”. Dzięki środkom unijnym ARP zorganizuje konkurs na granty dla pomorskich MŚP, którzy zostali szczególnie dotknięci skutkami pandemii COVID-19.

Biuro Infopulse w Gdańsku już otwarte! Szansa dla specjalistów oraz startujących w branży IT

Infopulse to ponad 30 lat doświadczenia w branży technologicznej związanej, m.in. z transformacją cyfrową firm z różnych sektorów (w tym przemysłu i finansów), cyberbezpieczeństwem, czy badaniami i rozwojem. To również 16 biur w 7 krajach - w Europie i obu Amerykach. Firma, której zespół obejmuje 2300 specjalistów z różnych państw, właśnie otworzyła siedzibę w Gdańsku. Infopulse na początek chce zatrudnić 50 specjalistów IT oraz rozwinąć program stażowy dla młodych talentów.

Mobilność i Telekomunikacja - jak sektor elektroniczny w pomorskim współtworzy najszybciej rozwijające się sektory gospodarki

Nowoczesne rozwiązania dla telekomunikacji i mobilności, automatyzacja produkcji, nowy model organizacji łańcucha dostaw, sektor półprzewodników, aktualne wyzwania dla edukacji i rynku pracy -  kwestie te stały się tematem najnowszego raportu Invest in Pomerania – samorządowej inicjatywy koordynowanej przez Agencję Rozwoju Pomorza. Publikacja „Focus on: Electronics Sector in Pomerania” oddaje głos firmom z regionu, które przedstawiają aktualne trendy kształtujące dzisiejszy sektor elektroniczny.

Capgemini Polska stawia na Gdańsk. Firma otwiera nowe biuro w Trójmieście

Capgemini Polska rozwija swoje Centrum nowoczesnych usług dla biznesu – organizacja oficjalnie otwiera swoje biuro w Gdańsku. Na Pomorzu firma skupia się na projektach webowych realizowanych w systemie Agile i DevOps, przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Tylko w pierwszym roku firma planuje zatrudnić w gdańskim biurze 200 osób, a w perspektywie najbliższych trzech lat będzie to łącznie około 1000 pracowników.

Nowe Centrum Danych Grupy 3S wzmacnia pomorski potencjał IT

Centra danych stają się koniecznością dla prowadzenia nowoczesnego biznesu. Z tego powodu Invest in Pomerania – samorządowa inicjatywa koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza – wspiera nową inwestycję w województwie. Centrum Danych Grupy 3S wzmocni lokalną branżę IT oraz jakość świadczonych przez nią usług.

Sztuczna inteligencja i nowoczesne procesory - Graphcore otwiera biuro w Gdańsku

Brytyjska firma Graphcore specjalizująca się w rozwiązaniach sztucznej inteligencji zdecydowała się na otwarcie oddziału w Trójmieście. Istotnym powodem wyboru lokalizacji była duża i rosnąca liczba firm nowoczesnych technologii już obecnych w pomorskim oraz bogata pula talentów, która ją zasila. Wsparcie decyzji i obsługę zapewniła firmie Invest in Pomerania (IiP) – samorządowa inicjatywa koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza. 

Zapraszamy świat do odkrycia pomorskiego potencjału offshore - Konferencja OTC w USA w Teksasie

W dniach 2-5 maja 2022 odbywa się w Houston największa na świecie konferencja łącząca profesjonalistów zajmujących się energetyką morską z ponad 130 krajów – Offshore Technology Conference (OTC). W ciągu czterech dni liderzy branży offshore, inwestorzy, nabywcy i przedsiębiorcy spotykają się w Texasie – światowym ośrodku branży  energetycznej. W Konferencji weźmie udział 4600 firm związanych z energią, zarówno tradycyjną jak i odnawialną.

Niezależne energetycznie budownictwo rozwija się w pomorskim

Spółka Profi Systems Technology prowadzi prace badawczo-rozwojowe, dotyczące niezależnych energetycznie domów. Firma oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii. Kolejnym etapem w jej rozwoju jest uruchomienie zakładu produkującego zasobniki na ciepłą wodę. Realizacja inwestycji stała się możliwa dzięki środkom unijnym pozyskanym w konkursie grantowym „Invest in Pomerania 2020”, organizowanym przez Agencję Rozwoju Pomorza.  

Gmina Człuchów zyska nowy zakład produkcji mebli dzięki środkom unijnym

Kolejna firma z województwa pomorskiego pozyskała dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Invest in Pomerania 2020”. Dapax Polska produkuje meble na indywidualne zamówienia. Dzięki otrzymanym środkom firma zbuduje nowy zakład produkcyjny mieszczący się w miejscowości Rychnowy w Gminie Człuchów.

Pomorskie w Cannes: trwa MIPIM 2022

W dniach 15-18 marca 2022 r. w Cannes zaprezentowana zostanie oferta nieruchomości województwa pomorskiego na MIPIM, wiodącym na świecie wydarzeniu branży nieruchomości. Tegoroczna edycja, pod hasłem Driving Urban Change, zgromadzi przedstawicieli 100 krajów, 480 prelegentów i 3800 wystawców.

2021: rekordowy wzrost reinwestycji na Pomorzu

30 projektów inwestycyjnych tworzących ponad 3000 miejsc pracy - to bilans działalności Invest in Pomerania,  samorządowej inicjatywy koordynowanej przez Agencję Rozwoju Pomorza w 2021 roku. Na łączną liczbę projektów składa się 15 nowych inwestycji, 6 projektów realizowanych dzięki środkom unijnym pozyskanym w ramach konkursu grantowego i 9 inwestycji firm, które zdecydowały się na dalszy rozwój w regionie. Szczególnie te ostatnie świadczą o zaufaniu, jakim obdarzają nas nasi inwestorzy, co jeszcze bardziej podkreśla atrakcyjność biznesową regionu.

Nowe możliwości dla firm doradczych z całej Polski pozyskaj klientów dzięki SPEKTRUM

Firmy doradcze mają szanse pozyskać nowych klientów, jeżeli uzyskają akredytacje w systemie SPEKTRUM. To nazwa projektu unijnego, który umożliwia MSP z województwa pomorskiego pozyskanie dofinansowania w wysokości 50% kosztów zakupu specjalistycznych usług doradczych. Warunkiem jest skorzystanie z porad tylko tych firm, które przejdą pomyślną weryfikację i znajdą się w wyszukiwarce specjalistycznych usług doradczych. Bezpłatny wpis w bazie SPEKTRUM może przynieść firmom konsultingowym z całej Polski interesujące wyzwania, a klientom impuls rozwojowy.

Pomorskie: miejsce dla Twojego biznesu - 7 miejsce w rankingu europejskich regionów przyszłości - Gdańsk i Gdynia również na wysokich pozycjach

Znamy wyniki rankingu fDi Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości 2022/2023! Województwo pomorskie znalazło się na siódmym miejscu w kategorii strategia BIZ - regiony średniej wielkości. Jako miasto średniej wielkości przyjazne dla biznesu wyróżniony został Gdańsk, a w kategorii małych miast, strategia BIZ – Gdynia. 

Złóż wniosek, Zyskaj, Zainwestuj w teren przeznaczony na cele przemysłowe lub magazynowe!

Pomorscy przedsiębiorcy mogą ubiegać się o granty unijne nawet do 800 tys. zł. na projekty mające na celu przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych pod magazyny i obiekty przemysłowe. Konkurs „Invest in Pomerania 2020” dotyczy nieruchomości położonych w województwie pomorskim, a jego  organizatorem jest Agencja Rozwoju Pomorza.

Trójmiejski sektor IT silniejszy o kolejną firmę z Doliny Krzemowej - Grid Dynamics

Grid Dynamics to kolejna firma z Doliny Krzemowej, która będzie rozwijać swój  potencjał na Pomorzu. Obecnie gdański oddział firmy tworzy 14 osób, a do końca 2022 r. firma planuje zwiększyć zatrudnienie do 50 inżynierów.

Nowa inwestycja, nowe możliwości dla pomorskiej firmy Usługowo-Handlowej Marcin Czarnowski dzięki grantom unijnym w konkursie „Invest in Pomerania 2020”

Firma Usługowo-Handlowa Marcin Czarnowski zajmująca się handlem ogólnobudowlanym i produkcją prefabrykatów betonowych uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020”. Dzięki przyznanym środkom firma zwiększy obszar, na którym prowadzi działalność. Uzbroi nowy teren oraz dostosuje jego infrastrukturę pod dalszy rozwój przedsiębiorstwa.

Wipro IT Services Poland – trójmiejska historia sukcesu

Trójmiejski oddział Wipro IT Services Poland powstał w 2015 roku. Obecnie firma zatrudnia ponad 400 osób. Nawet kryzys pandemiczny nie zahamował trendu wzrostowego. Od kwietnia Wipro dodało kilka nowych firm do swojego portfolio klientów i zatrudniło około 100 nowych pracowników, a to dopiero początek!

Northvolt inwestuje w Trójmiasto. Ceremonia wbicia łopaty zainaugurowała budowę fabryki baterii Northvolt Dwa

8 grudnia w Gdańsku odbyła się uroczysta ceremonia inaugurująca budowę nowego zakładu Northvolt, w którym produkowane będą najnowocześniejsze, zrównoważone systemy magazynowania energii. Rozpoczęła się budowa fabryki, która umocni pozycję Pomorza na przemysłowej mapie Polski.

Zbuduj swoją przyszłość z AM BUILDER - Nowy start-up zatrudnia w Trójmieście

AM BUILDER, białoruski startup, twórca wirtualnego asystenta budowy i remontu zaoferuje nowe możliwości pracy w Trójmieście. W miarę rozwoju, AM BUILDER planuje rozbudować zespół i zatrudnić 50 osób: specjalistów w zakresie rozwoju oprogramowania, treści i marketingu.

GlobalLogic: innowacja przybywa do Trójmiasta

Trójmiasto coraz mocniej zaznacza swoją pozycję na informatycznej mapie Polski i zmierza do bycia jednym z największych hubów informatycznych przyszłości nie tylko w skali Polski, ale i Europy. W lokalny, wciąż rosnący w siłę rynek IT inwestują kolejne organizacje - wśród nich także GlobalLogic, lider w dziedzinie inżynierii produktów cyfrowych. W 2022 roku firma otworzy swoje Gdańskie biuro, gdzie pracę znajdzie ponad 100 specjalistów o różnych profilach.   

Pomorska firma Armet Bis wybuduje halę magazynową w Jeleńskiej Hucie dzięki dofinansowaniu w ramach konkursu grantowego „Invest in Pomerania 2020”

Armet Bis, pomorski producent mebli biurowych i hotelowych specjalizujący się w produkcji mebli według projektu klienta, uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020”. Dzięki przyznanym środkom Armet Bis wybuduje nowoczesną halę magazynowo - kompletacyjną w miejscowości Jeleńska Huta, w gminie Szemud, gdzie usytuowana jest fabryka firmy.

InterLogic: Wygodnie jest prowadzić biznes w Trójmieście

InterLogic, Duńska firma o Ukraińskich korzeniach, wybrała Trójmiasto na kolejną lokalizację, z której będzie rozwijać swoje usługi i podbijać nowe rynki. Nowe gdańskie biuro zostało otwarte przy wsparciu programu Come2Pomerania. Polska jest trzecią po Ukrainie i Danii lokalizacją firmy.

"Future Processing" w Trójmieście

Jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm technologicznych w Polsce otwiera biuro w Trójmieście. Future Processing, z główną siedzibą w Gliwicach, zatrudnia blisko 1000 specjalistów i tworzy nowy zespół w Gdyni. Aktualnie firma poszukuje programistów, będących ekspertami domenowymi, gotowych na nowe wyzwania - do końca 2022 roku planuje zatrudnić 40 pracowników w nowym centrum usług w Trójmieście. W zamian proponuje warunki pracy, które rzadko spotyka się w naszym kraju.

Software dla lotnictwa: specjalność Pomorza

W przyszłym roku minie 90 lat od spektakularnego zwycięstwa polskich bohaterów przestworzy Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury podczas Międzynarodowych Zawodów Samolotów Turystycznych Challenge w 1932 r., dokonanego przy wykorzystaniu samolotu rodzimej produkcji.  Doświadczenia polskiego lotnictwa i przemysłu lotniczego zbierane przez pokolenia do dziś wydają  owoce. Pomorskie na naszych oczach staje się częścią tej historii. W listopadzie 2019 roku powstał Aviation Hub Pomerania.  Zapraszamy na konferencję online 23-24 listopada.

Objectivity w Trójmieście: tam, gdzie Win-Win jest możliwe

Objectivity, firma technologiczna o brytyjskich korzeniach, od 13 lat z powodzeniem działa w Polsce i otwiera kolejne biuro. 300 pracowników o umiejętnościach technicznych oraz innych kwalifikacjach na różnych poziomach doświadczenia znajdzie zatrudnienie w Gdańsku.

Nadszedł czas Słupska

3 listopada 2021 w Słupsku odbyła się konferencja biznesowa  "BSS Tour: Czas na Słupsk" podczas której zaprezentowany został najnowszy raport, przygotowany przez Invest in Pomerania i Pro Progressio. "Focus on Słupsk" to publikacja przedstawiająca potencjał inwestycyjny miasta.

EPAM Gdańsk: 1000 miejsc pracy to dopiero początek

EPAM Systems jest globalnym liderem w dziedzinie inżynierii i rozwoju platform cyfrowych. Firma zatrudnia obecnie ponad 47 850 inżynierów i konsultantów w ponad 35 krajach na całym świecie. Tysiąc z nich to pracownicy gdańskiego oddziału firmy.

Województwo pomorskie będzie współpracować z Bankiem Światowym

Województwo pomorskie rozpocznie współpracę z Grupą Banku Światowego, mającą na celu przeprowadzenie badania wskazującego wpływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) wspieranych w ramach projektu Invest in Pomerania (IiP) na rozwój gospodarczy województwa pomorskiego. Kolejnym wynikiem analizy jest przedstawienie założeń nowej strategii pozyskiwania inwestycji i promocji gospodarczej regionu na lata 2021-2027. 

Innowacyjny płyn do transplantacji - Transmedium szuka inwestora

Zespół wybitnych gdańskich naukowców i klinicystów opracował innowacyjny płyn do przechowywania narządów podczas zabiegów chirurgicznych, zwłaszcza transplantacji nerek – Transmedium Transplant Fluid (TTF). Wzmacniając jakość wszczepianego narządu płyn TTF stwarza szansę na wzrost skuteczności transplantacji oraz poprawę jakości życia pacjentów po przeszczepie. Na bazie innowacyjnego pomysłu powstała Spółka Funduszu Kapitałowego Agencji Rozwoju Pomorza – Transmedium Sp. z o.o., która jest o krok od komercjalizacji produktu i wprowadzenia go na rynek międzynarodowy, w tym celu aktualnie poszukuje inwestora.

Trójmiasto najszybciej rozwijającym się centrum usług biznesowych w Polsce Prestiżowe nagrody dla sektora BSS za rok 2020 już rozdane

Organizacja Pro Progressio już od wielu lat wspiera rozwój sektora usług biznesowych. W ramach swojej działalności co roku nagradza najważniejsze organizacje otoczenia biznesowego, centra usług wspólnych oraz miasta w Polsce. W tym roku Gwiazda Outsourcing Stars w kategorii Miasto błyszczy potrójnie. 

Granty na realizację projektów inwestycyjnych

Trwa nabór wniosków w konkursie na uzbrajanie terenów inwestycyjnych pod projekty przemysłowe i magazynowe. Indywidualne granty wynoszą do 800 tys. zł i będą dostępne do wykorzystania puli środków. 

Pomorski Broker Eksportowy ma już 5 lat!

7 lipca 2016 r. podpisana została umowa na realizację Pomorskiego Brokera Eksportowego – pionierskiego programu wspierania rozwoju aktywności eksportowej przedsiębiorstw. Od tamtego czasu blisko 1800 pomorskich firm wzięło udział w działaniach naszego projektu.

QLOC w Gdańsku wchodzi na wyższy poziom

Po trzech latach działalności w Trójmieście, Zarząd QLOC planuje znacząco zwiększyć liczbę pracowników w działach QA i development. Skalę tego projektu potwierdza decyzja o rozbudowie biura QLOC, znajdującego się na najwyższym piętrze budynku Argon (Alchemia), o prawie 700 m2, a w przyszłości jeszcze o kolejne 700 m2.  

„Punkt dla Ciebie” Korzystaj z bezpłatnych usług informacyjnych o funduszach unijnych

Wobec zbliżającej się nowej perspektywy  unijnej  obejmującej lata 2021-2027 warto sprawdzić jak, kiedy i na co będzie można pozyskać dofinansowanie. Bezpłatne informacje na temat dostępnych form wsparcia finansowego można otrzymać w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich, działających już od 2015 roku w ramach ogólnopolskiej sieci

Dlaczego japońskie firmy inwestują w Trójmieście Pomorskie: gdzie Wschód spotyka Zachód

Firmy z Dalekiego Wschodu od lat są obecne w Polsce, m.in. w branży  produkcyjnej, motoryzacyjnej a w ostatniej dekadzie także w  sektorze usług wspólnych.  Coraz chętniej  firmy z Japonii  znajdują u nas swoje miejsce, wybierając właśnie Trójmiasto wśród potencjalnych lokalizacji, tworząc przy tym setki miejsc pracy.

Sześć lat Alexander Mann Solutions w Gdańsku „True Workforce Dexterity” w dobie ciągłych zmian

AMS, globalny dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie rekrutacji i zarządzania zasobami ludzkimi, świętuje sześć lat działalności w Trójmieście. Firma zatrudnia ponad 300 pracowników i planuje dalszy rozwój swojego gdańskiego biura.

Sitel Group®: kolejny krok w rozwoju

Sitel Group®, globalny lider dostarczający kompleksowe produkty i rozwiązania dla firm w zakresie obsługi klienta (customer experience), otwiera nowe biuro w Trójmieście. Firma rozpocznie działalność w 85-osobowym zespole, a jej ambicją jest wzrost zatrudnienia do 500 osób w ciągu najbliższych kilku lat.

Sztuczna inteligencja łamie bariery wykluczenia / Toucan Eye i Toucan Assistant – algorytmy w służbie człowiekowi

Spółka Toucan Systems podaje na swojej stronie internetowej, że kultura firmy budowana jest wokół wartości: pasja, rozwój, śmiałość, jakość i partnerstwo. Rodzaj realizowanych projektów pozwala dopisać do tego katalogu jeszcze - uważność na człowieka. Ich ostatnie projekty wykorzystują sztuczną inteligencję aby ułatwić życie osobom mającym ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu. Urządzenie Toucan Eye właśnie wchodzi na rynek. Kolejny projekt Toucan Assistant – skierowany do seniorów - jest w fazie opracowania.

Białoruska firma z branży IT – Agente otwiera biuro w Trójmieście

Białoruska firma zajmująca się projektowaniem oprogramowania ogłosiła otwarcie swojego biura w Gdańsku. Nowa lokalizacja pozwoli firmie na sprawniejszy kontakt i bardziej efektywną obsługę europejskich klientów.

Stan sektora usług dla biznesu w Trójmieście – 2021. Sektor rośnie o 2000 nowych miejsc pracy

Jak pandemia wpłynęła na trójmiejski sektor nowoczesnych usług dla biznesu? Z najnowszego raportu Invest in Pomerania wynika, że pomimo pandemii trójmiejski sektor BSS odnotował wzrost i przyczynił się do stworzenia 2000 nowych miejsc pracy.

Granty Unijne dla MSP na relokację pracowników – trwa konkurs

Pomorskie zaprasza specjalistów kluczowych branż 
Przedsiębiorcy z sektora technologii offshore, portowo-logistycznej, IT oraz technologii medycznej w zakresie chorób cywilizacyjnych i okresu starzenia, mogą ubiegać się o granty relokacyjne dla nowozatrudnionych pracowników. W ramach wsparcia, specjaliści przenoszący się na stałe do województwa pomorskiego otrzymają fundusze na pokrycie niezbędnych wydatków związanych z przeprowadzką. Wartość stypendium dla jednego pracownika to 10 tysięcy złotych

Sektor automotive na Pomorzu. Najnowszy raport Invest in Pomerania.

Ukazał się najnowszy raport Invest in Pomerania dotyczący sytuacji sektora automotive na Pomorzu. Znaczna część publikacji została poświęcona bezpośrednim inwestycjom zagranicznym. To właśnie one stanowią siłę napędową rozwoju branży automotive w regionie.

EVOTECH zbuduje nowy zakład produkcyjny dzięki dofinansowaniu z projektu „Invest in Pomerania 2020”

Firma EVOTECH Karol Jaworski otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Invest in Pomerania 2020”. Przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją konstrukcji stalowych dla budownictwa i rolnictwa otrzyma 800 tys. zł na przygotowanie terenu pod budowę nowego zakładu produkcyjnego w miejscowości Osława Dąbrowa w gminie Studzienice. 

Zajmująca się lakiernictwem przemysłowym firma GAWIN otrzymała dofinansowanie z projektu „Invest in Pomerania 2020”

Podpisano kolejną umowę w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”. Firma GAWIN Jarosław Gawin otrzyma dofinansowanie w wysokości 800 tysięcy złotych na przygotowanie terenu pod budowę kolejnego oddziału przedsiębiorstwa. Inwestycja powstanie na terenie gminy Bytów. 

Pomorskie - Zatoka Sztucznej Inteligencji

Województwo pomorskie najczęściej kojarzy się z przemysłem stoczniowym i turystycznym. Jednak jego dynamiczny rozwój gospodarczy już od dawna wykracza poza ten stereotyp, czego doskonałym przykładem jest coraz silniejsza w regionie branża nowoczesnych technologii. W raportach Digital Poland z 2019 oraz 2021 roku pt. „Map o Polish AI”, Trójmiasto utrzymuje się w czołówce aglomeracji, w których najdynamiczniej w Polsce rozwijana jest sztuczna inteligencja (ang. artificial inteligence - AI)

Imigracja… strategie i rozwiązania, widziane z pomorskiego

Cudzoziemcy stali się widoczną częścią naszej polskiej społeczności. Są naszymi sąsiadami, współpracownikami, spotykamy ich na ulicy.  Fakt rosnącej liczby imigrantów rodzi potrzebę tworzenia strategii i rozwiązań przyjmowania obywateli z innych krajów, szczególnie takich, które łączą otwartość na szukających u nas spokojnej przystani cudzoziemców ze społeczno-gospodarczymi realiami i potrzebami naszego kraju. Drogą takich rozwiązań idzie województwo pomorskie.

Northvolt zbuduje w Gdańsku największą w Europie fabrykę systemów magazynowania energii i zatrudni 500 osób

Northvolt zbuduje w Gdańsku największą w Europie fabrykę systemów magazynowania energii i zatrudni 500 osób

Pomorski samorząd zainwestuje ponad 33 mln zł ze środków unijnych w nowe tereny inwestycyjne

Do końca 2023 roku na Pomorzu zostanie przygotowanych pod inwestycje co najmniej 50 hektarów terenów. Wsparcie na ten cel otrzymają dysponenci gruntów, m.in. gminy, spółki miejskie oraz prywatni inwestorzy, w tym przedsiębiorcy z sektora MŚP. Szacuje się, że dzięki nowym przedsięwzięciom powstanie w regionie ponad 400 nowych miejsc pracy.

Wartości w biznesie w Trójmieście i Województwie Pomorskim

Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego; Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Gdańska; Prezydent Sopotu Jacek Karnowski i Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podpisali Deklarację Wartości w biznesie i życiu codziennym w Trójmieście i Województwie Pomorskim

Tym razem firma z branży e-commerce otrzymała grant na rozwój w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020”

Gdyńska spółka SisCom otrzymała wsparcie w wysokości 800 tys. zł. na rozbudowę magazynu, co pozwoli na umocnienie pozycji firmy jako kluczowego dostawcy w sektorze e-commerce na polskim rynku. Umowę o dofinansowanie inwestycji podpisali przedstawiciele spółki oraz Agencji Rozwoju Pomorza realizującej konkurs grantowy „Invest in Pomerania 2020”. To kolejna  firma,  która pozyskała dofinansowanie ze środków unijnych alokowanych decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego. (mat. prasowy 19 stycznia 2021)

800 tysięcy złotych wsparcia na projekt obsługi niekonwencjonalnych towarów ciężkich w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020”

Kolejna firma z Pomorza otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Invest in Pomerania 2020” realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza. Spółka Kuszner Cargo Port, pozyskane środki przeznaczy na przygotowanie placu składowego i hali magazynowej dla ciężkich towarów niekonwencjonalnych oraz na potrzeby związane z transportem intermodalnym kontenerów morskich. Inwestycja na Gdańskich Rudnikach szacowana jest na ponad 2,5 mln zł.  (mat. prasowy 12 stycznia 2021)

Cargo Lift kolejną firmą z Pomorza, która otrzymała dofinansowanie na rozwój w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020”

Pomorska firma Cargo Lift, jako czwarta firma z województwa, podpisała umowę o dofinansowanie inwestycji w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”. Projekt zakłada budowę nowej bazy przeładunkowo-magazynowej we wsi Wocławy, w gminie Cedry Wielkie. Firma specjalizuje się w przeładunkach towarów nienormatywnych transportu morskiego. (mat. prasowy 5 stycznia 2021)

Kolejna umowa o grant w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020” podpisana przez firmę z Rumia Invest Park

Podpisano trzecią umowę w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”. Projekt firmy Atlas Poland Sp. z o.o. otrzyma dofinansowanie w wysokości 800 tysięcy złotych na przygotowanie terenu pod inwestycję wraz z budową hali magazynowo - warsztatowej na terenie Rumia Invest Park. To kolejna firma, która rozwija swoją działalność dzięki warunkom stworzonym przez władze Miasta Rumia i Zarząd Województwa Pomorskiego. (mat. prasowy 21 grudnia 2020)

​​​​​​​LEO Pharma rozpoczyna działalność w Gdańsku

LEO Pharma, lider dermatologii medycznej, uruchamia globalne centrum usług biznesowych w Trójmieście

Objectivity rozpoczyna działalność w Trójmieście.

Objectivity, otwiera w Gdańsku swoje nowe biuro, w którym do końca 2021 roku planuje zatrudnić 200 specjalistów z różnych dziedzin.

Podpisano kolejną umową z pomorską firmą PEZAL na dofinansowanie w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020"

Już trzy tygodnie po podpisaniu pierwszej umowy, w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”, w dniu 29 września została zawarta druga umowa, tym razem z gdańską firmą PEZAL. Otrzymane dofinansowanie będzie  przeznaczone na przygotowanie terenu inwestycyjnego o powierzchni 1,26 ha na potrzeby działalności produkcyjnej i magazynowej. (mat. prasowy 29 września 2020 r.)

3,8 mln zł na rozbudowę infrastruktury produkcyjnej firmy PAR Bakuła - pierwsza umowa konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”

Pierwsza umowa, w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”, została dziś podpisana z gdańską spółką PAR Bakuła. Inwestycja o wartości ponad 3,8 mln zł uzyskała dofinansowanie na rozbudowę infrastruktury produkcyjnej i towarzyszącej, sieci i przyłączy oraz dróg, chodników i zieleni przy siedzibie firmy w Gdańsku przy ulicy Bysewskiej.

SPEKTRUM otwiera wachlarz możliwości dla firm z Pomorza – rusza konkurs grantowy

Agencja Rozwoju Pomorza od 12 sierpnia rozpocznie przyjmowanie wniosków w konkursie grantowym w ramach projektu „SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych” na zakup specjalistycznych usług doradczych. 

#WorkinthetimeofCorona - Trójmiejskie firmy sektora usług biznesowych nadal realizują plany rozwoju i aktywnie zatrudniają

Aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19, większość rządów na całym świecie zamknęła granice i wprowadziła ograniczenia gromadzenia się, nawołując obywateli, żeby zostali w domach. Świat biznesu musiał szybko zareagować. W Trójmieście działa wiele firm technologicznych, z których większość już wcześniej wprowadziła zasady dotyczące pracy zdalnej. Dlatego przejście na tryb pracy z domu nie było aż tak trudne, jak w przypadku innych sektorów. Jednak sporadyczna praca zdalna pojedynczych pracowników a praca zdalna całego zespołu w pełnym wymiarze czasu to dwa zupełnie inne wyzwania, a to ostatnie wymaga więcej niż laptopa i szybkiego połączenia z Internetem.  Zapraszamy na podsumowanie rozmowy z naszymi partnerami.

SPEKTRUM, czyli wachlarz możliwości dla pomorskich firm. Rusza nowy projekt!

SPEKTRUM to nazwa pomorskiego systemu świadczenia specjalistycznych usług doradczych dla MSP. Firmy w ramach systemu  będą mogły otrzymać dofinansowanie w wysokości 50% na usługi doradcze. Umowa na jego stworzenie została zawarta w poniedziałek, 2 marca br. pomiędzy Zarządem Województwa Pomorskiego a Agencją Rozwoju Pomorza. SPEKTRUM będzie finansowane z funduszy unijnych wdrażanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 2.4.1. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 27 mln zł.  

ACOUSTIC wprowadza się do Trójmiasta

Nowe centrum badawczo-rozwojowe w dziedzinie sztucznej inteligencji powstanie w Gdańsku. Na początku zatrudnienie znajdzie w nim 50 osób, a w ciągu dwóch lat planowane jest zwiększenie zatrudnienia do 250 osób. 

Gospodarka Obiegu Zamkniętego inspiracją dla pomorskiej branży turystycznej

Gospodarka Obiegu Zamkniętego to dziś światowy trend. 10 października odbyła się konferencja organizowana przez Agencję Rozwoju Pomorza, która dała możliwość przedstawienia idei GOZ i zainspirowania firm turystycznych z Pomorza. Wydarzenie było częścią międzynarodowego projektu CIRTOINNO - circular economy tools to support innovation in blue and green tourism business, którego celem jest wdrażanie innowacyjnych rozwiązań zgodnych z GOZ przez hotele, restauracje i ośrodki SPA – z korzyścią dla środowiska i własnego biznesu.

Jak doskonała sytuacja na rynku nieruchomości przełoży się na tegoroczne targi Expo Real?

Rynek nieruchomości w Trójmieście jest wciąż w fazie wzrostowej we wszystkich trzech segmentach: biurowym, magazynowym, mieszkaniowym. W tym kontekście, Pomorze pod wspólną marką Invest in Pomerania promuje na targach Expo Real w dniach 7-9 października 2019 roku w Monachium bogatą ofertę inwestycyjną regionu.

Ponad tysiąc firm skorzystało z oferty Pomorskiego Brokera Eksportowego

Z unijnego projektu Pomorski Broker Eksportowy, realizowanego od trzech lat przez Agencję Rozwoju Pomorza z partnerami skorzystało już ponad tysiąc małych i średnich przedsiębiorstw.

Maersk Drilling otwiera biuro w Gdańsku

Maersk Drilling, światowy lider świadczący usługi w zakresie odwiertów głębinowych otwiera biuro w Gdańsku. Nowe centrum odegra kluczową rolę w dostarczaniu usług i rozwiązań biznesowych dla globalnej działalności Maersk Drilling.

Amerykańska spółka uruchamia centrum biznesowe w Strefie

Pierwsze centrum usług biznesowych w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Decyzję o wsparciu inwestycji otrzymała amerykańska firma JUUL Labs, która w gdańskiej Alchemii otwiera regionalne centrum finansowo-księgowe na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Podziemna serwerownia, internet rzeczy i kolejny superkomputer

Politechnika Gdańska posiada już dwa superkomputery, najszybsze w Polsce, a wkrótce zdobędzie trzeci. Uczelnia od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach polskich technicznych szkół wyższych, między innymi stawiając na rozwijanie technologii informatycznych. Dlatego wcale nie zaskakuje fakt powołania na PG – w celu zapewnienia infrastruktury badawczo-rozwojowej – Centrum Kompetencji STOS (Smart and Transdisciplinary knOwledge Services).

Gospodarka obiegu zamkniętego w turystyce? Jak to działa? Zapraszamy firmy do skorzystania z propozycji projektu CIRTOINO Agencji Rozwoju Pomorza

Segregacja śmieci, rezygnacja z jednorazowego plastiku, coraz więcej „eko wyzwań” stoi nie tylko przed biznesem. W Szwecji czy Danii nikt się nie dziwi, że tego typu działania, to nie tylko rozsądny wybór na rzecz ochrony środowiska i zdrowia ludzi ale także w wielu obszarach bardzo konkretny zysk. Duńska wyspa Samsø czerpiąca energię wyłącznie ze źródeł odnawialnych, której turystyczna marka budowana jest w oparciu o GOSPODARKĘ OBIEGU ZAMKNIĘTEGO (GOZ) jest tego najlepszym przykładem. Podążając za takimi trendami Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza MSP z branży turystycznej z pomorza na warsztaty w ramach międzynarodowego projektu CIRTOINNO, najbliższe już 3-4 kwietnia oraz 8 kwietnia 2019.

100 milionów złotych dla pomorskich firm na badania, rozwój i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań

Właśnie rusza konkurs unijny na dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych oraz tworzenie i rozwój infrastruktury B+R w przedsiębiorstwach. To pierwszy konkurs, w który firmy mogą pozyskać kompleksowe wsparcie finansowe nie tylko na badania, ale także na wdrożenie w ich wyniku konkretnych innowacyjnych rozwiązań w biznesie. Wnioski można składać w Agencji Rozwoju Pomorza już w lutym.

Pomorskie firmy na targach importowych w Chinach, 5-10 listopada 2018 r.

Pomorskie firmy biorą udział w pierwszych wielobranżowych targach towarów importowanych China International Import Expo w Szanghaju w dniach 5-10 listopada 2018 r. Pomorskie MSP prezentują się na powierzchni wystawienniczej Polski zorganizowanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Składa się na nią 6 stoisk branżowych oraz stoisko narodowe z wydzieloną częścią dla województwa pomorskiego. Przedsiębiorcy oferują wyroby jubilerskie, ekskluzywne artykuły wyposażenia wnętrz, ekologiczne produkty biurowe i reklamowe, a także usługi projektowania statków. Udział pomorskich MSP w targach dofinansowany został w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy.

Lider IT wśród krajów nordyckich wybiera Gdynię

HiQ – nordycka firma z branży IT, notowana na na Nasdaq Stockholm MidCap, liście spółek o średniej kapitalizacji sztokholmskej giełdy papierów wartościowych – rozwija działalność w Gdyni.

Invest in Pomerania na targach Expo Real w Monachium, 8 października 2018 r.

8 października br. rozpoczyna się 21 edycja jednych z największych w Europie targów branży nieruchomości i inwestycji, Expo Real Monachium. Wraz z organizatorem stoiska regionalnego, Agencją Rozwoju Pomorza, po raz kolejny zaprezentują się miasta Gdańsk, Gdynia, Sopot, Rumia oraz Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Targi potrwają do 10 października.

Jak praktycznie podjąć wyzwania RODO? Nowa propozycja kierunku studiów opracowana przez uczelnię i ARP

Współpraca nauki i biznesu zaowocowała studiami podyplomowymi, które są odpowiedzią na obowiązki związane z RODO z jakimi mierzą się dziś nie tylko przedsiębiorcy. Agencja Rozwoju Pomorza wraz z Kaszubsko-Pomorską Szkołą Wyższą podpisała porozumienie o współpracy, którego pierwszym efektem jest uruchomienie podyplomowego kierunku „Ochrona Danych Osobowych w praktyce”. Wykorzystano wiedzę akademicką i praktyczne doświadczenie obu instytucji i powstał program zapewniający zdobycie szerokich kwalifikacji osobom odpowiedzialnym za ochronę danych osobowych, dostosowany także do aktualnych potrzeb rynku pracy.

Prawie 600 pomorskich firm skorzystało z oferty Pomorskiego Brokera Eksportowego

Dzięki realizacji projektu unijnego Pomorski Broker Eksportowy, prawie 600 firm skorzystało z oferty wsparcia aktywności eksportowej. Przedsiębiorcy wzięli udział w 50 wydarzeniach gospodarczych, konferencjach, seminariach i spotkaniach organizowanych zarówno w kraju, jak i za granicą, 120 pozyskało granty na łączną kwotę ponad 4,5 mln pln.  To niektóre z efektów podpisanej dwa lata temu umowy na realizację projektu pomiędzy Samorządem Województwa Pomorskiego a Agencją Rozwoju Pomorza.

Dofinansowanie udziału w targach SMM Hamburg dla firm z branży stoczniowej

Pomorskie firmy z branży stoczniowej mają okazję zaprezentowania oferty na wspólnym stoisku województwa pomorskiego podczas Międzynarodowych Targów Budowy i Wyposażenia Statków, Maszyn i Technologii Morskich (SMM), które odbędą się w dniach 4 – 7 września 2018 r. w Hamburgu. Zgłoszenia do 6 lipca 2018 r.

Społecznie Pozytywna Rewitalizacja

W 42 miastach województwa pomorskiego zarówno podmioty publiczne jak i prywatne mogą skorzystać z niskooprocentowanej pożyczki na rewitalizację w ramach Działania 8.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Maksymalna kwota pożyczki to 10 mln złotych, a projekty zrealizowane w poprzednich latach z podobnych unijnych form wsparcia już można oglądać w miastach regionu. Zwracają uwagę ponieważ podnoszą nie tylko wartość estetyczną otoczenia, ale z reguły dzięki ich dodatkowym funkcjom bardzo zyskuje społeczność lokalna.

Granty na rozwój eksportu dla pomorskich firm

Rusza kolejny konkurs grantowy dla firm prowadzących lub rozpoczynających działalność eksportową. O dofinansowanie na udział w międzynarodowych targach, wystawach, misjach oraz innych wydarzeniach gospodarczych przedsiębiorcy mogą ubiegać się indywidualnie lub jako grupa firm. Indywidualny wnioskodawca może pozyskać maksymalnie do 40 tys. zł a grupa firm składających jeden wniosek do 400 tys. zł. Pula środków przeznaczona na dofinansowanie wynosi 6,5 mln zł. Wnioski można składać w Agencji Rozwoju Pomorza już od 21 maja.

Pomorskie zaprasza pracowników i studentów z Polski i zagranicy - nowa strona internetowa “Live more. Pomerania”

Ruszyła nowa strona internetowa “Live more. Pomerania” skierowana do wszystkich, którzy chcieliby zagościć na dłużej na Pomorzu, znaleźć tu swoje wyjątkowe miejsce, pracę, mieszkanie, ale też żyć pełnią życia. To część kampanii promującej region w kraju i za granicą, która jest realizowana przez inicjatywę Invest in Pomerania.

Invest in Pomerania podsumowuje sektor Nowoczesnych Usług dla Biznesu po pierwszym kwartale 2018

Sektor usług dla biznesu w Trójmieście zbliża się do stanu pełnej dojrzałości. Ponad dziesięć lat konsekwentnego wzrostu przyniosło zmiany, które widać zarówno w sektorze jak i w całym regionie. Wzrasta złożoność procesów realizowanych w centrach, zaś nowe budynki zmieniające miejski krajobraz są namacalnym świadectwem rozwoju. Niedawno Trójmiasto zostało drugi raz z rzędu nagrodzone jako najszybciej rozwijające się miasto w Polsce, podczas dorocznych CEE Shared Services Awards. Rozwój aglomeracji jest coraz bliższy globalnym trendom tworzącymi tak zwaną Czwartą Rewolucję Przemysłową.

Weź udział w międzynarodowych targach - spożywcze SIAL Canada oraz China International Beauty Expo w Szanghaju w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy

Agencja Rozwoju Pomorza w ramach unijnego projektu, Pomorski Broker Eksportowy zaprasza firmy głównie z sektora MSP do udziału w międzynarodowych targach: 2-4 maja w Targach Żywności - SIAL Canada w Montrealu a 19-21 maja w China International Beauty Expo w Szanghaju.

Pomorskie w centrum uwagi w Cannes

W Cannes trwają największe w Europie targi nieruchomościowe MIPIM, na które pomorskie miasta po raz drugi pojechały pod wspólną marką Invest in Pomerania. Na stoisku Pomorza wystąpił Prezydent Lech Wałęsa, który przyciągnął tłumy inwestorów i dziennikarzy z całego świata. Co roku targi w Cannes przyciągają ponad 20 tysięcy uczestników. W ciągu czterech dni spotykają się tu przedstawiciele największych na świecie funduszy inwestycyjnych, deweloperzy obiektów handlowych, biurowych, logistycznych i hotelowych.

Arla Foods reinwestuje - centra biznesowe zmieniają pomorski rynek pracy

Arla Foods - skandynawska spółdzielnia mleczarska - szuka nowych pracowników dla swojego centrum operacyjnego w Gdańsku. O 100 osób zwiększy się kadra firmy, która wynajęła dodatkowe, szóste już piętro w biurowcu Neptun. W tym roku Arla Foods obchodzi dziesięciolecie swojego Gdańskiego centrum! Ta reinwestycja ściągnie na Pomorze specjalistów z całej Polski.

następna strona »