Banery

  • Punkt In formacyjny - baner
  • Invest in Pomerania

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

  • logotyp ŚTP

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w roku 2023 odbędzie się w dniach 13-19 listopada.


Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ŚTP) to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 180 krajach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia i popularyzację idei, jakie mu przyświecają.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to szeroki projekt, w skład którego wchodzi wiele wydarzeń, w których biorą udział tysiące ludzi w naszym kraju (a miliony na świecie!). Dlatego każdego roku wybierany jest jeden temat, na który Organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę. To tzw. motyw przewodni ŚTP w danym roku.

Koordynatorem ŚTP w województwie pomorskim jest Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Zapraszamy każdego roku do Partnerstwa przy organizacji ŚTP i do udziału w licznych wydarzeniach w naszym regionie.

Więcej o tegorocznej edycji TUTAJ.


Kontakt:
Łukasz Rokicki
Dział Rozwoju Przedsiębiorczości

+48 58 32 33 203
lukasz.rokicki@arp.gda.pl

drukuj ()

drukuj całą stronę