Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Treść strony

 • Logotyp Invest in pomerania
 • Reprezentacja Zarządu ARP i przedstawiciele spółki PAR...
3,8 mln zł na rozbudowę infrastruktury produkcyjnej firmy PAR Bakuła - pierwsza umowa konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”

Pierwsza umowa, w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”, została dziś podpisana z gdańską spółką PAR Bakuła. Inwestycja o wartości ponad 3,8 mln zł uzyskała dofinansowanie na rozbudowę infrastruktury produkcyjnej i towarzyszącej, sieci i przyłączy oraz dróg, chodników i zieleni przy siedzibie firmy w Gdańsku przy ulicy Bysewskiej.

 • SPEKTRUM
SPEKTRUM otwiera wachlarz możliwości dla firm z Pomorza – rusza konkurs grantowy

Agencja Rozwoju Pomorza od 12 sierpnia rozpocznie przyjmowanie wniosków w konkursie grantowym w ramach projektu „SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych” na zakup specjalistycznych usług doradczych. 

#WorkinthetimeofCorona - Trójmiejskie firmy sektora usług biznesowych nadal realizują plany rozwoju i aktywnie zatrudniają

Aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19, większość rządów na całym świecie zamknęła granice i wprowadziła ograniczenia gromadzenia się, nawołując obywateli, żeby zostali w domach. Świat biznesu musiał szybko zareagować. W Trójmieście działa wiele firm technologicznych, z których większość już wcześniej wprowadziła zasady dotyczące pracy zdalnej. Dlatego przejście na tryb pracy z domu nie było aż tak trudne, jak w przypadku innych sektorów. Jednak sporadyczna praca zdalna pojedynczych pracowników a praca zdalna całego zespołu w pełnym wymiarze czasu to dwa zupełnie inne wyzwania, a to ostatnie wymaga więcej niż laptopa i szybkiego połączenia z Internetem.  Zapraszamy na podsumowanie rozmowy z naszymi partnerami.

SPEKTRUM, czyli wachlarz możliwości dla pomorskich firm. Rusza nowy projekt!

SPEKTRUM to nazwa pomorskiego systemu świadczenia specjalistycznych usług doradczych dla MSP. Firmy w ramach systemu  będą mogły otrzymać dofinansowanie w wysokości 50% na usługi doradcze. Umowa na jego stworzenie została zawarta w poniedziałek, 2 marca br. pomiędzy Zarządem Województwa Pomorskiego a Agencją Rozwoju Pomorza. SPEKTRUM będzie finansowane z funduszy unijnych wdrażanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 2.4.1. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 27 mln zł.  

Granty na realizację projektów inwestycyjnych

Trwa nabór wniosków w konkursie na uzbrajanie terenów inwestycyjnych pod projekty przemysłowe i magazynowe. Indywidualne granty wynoszą do 800 tys. zł i będą dostępne do wykorzystania puli środków. 

ACOUSTIC wprowadza się do Trójmiasta

Nowe centrum badawczo-rozwojowe w dziedzinie sztucznej inteligencji powstanie w Gdańsku. Na początku zatrudnienie znajdzie w nim 50 osób, a w ciągu dwóch lat planowane jest zwiększenie zatrudnienia do 250 osób. 

Gospodarka Obiegu Zamkniętego inspiracją dla pomorskiej branży turystycznej

Gospodarka Obiegu Zamkniętego to dziś światowy trend. 10 października odbyła się konferencja organizowana przez Agencję Rozwoju Pomorza, która dała możliwość przedstawienia idei GOZ i zainspirowania firm turystycznych z Pomorza. Wydarzenie było częścią międzynarodowego projektu CIRTOINNO - circular economy tools to support innovation in blue and green tourism business, którego celem jest wdrażanie innowacyjnych rozwiązań zgodnych z GOZ przez hotele, restauracje i ośrodki SPA – z korzyścią dla środowiska i własnego biznesu.

Jak doskonała sytuacja na rynku nieruchomości przełoży się na tegoroczne targi Expo Real?

Rynek nieruchomości w Trójmieście jest wciąż w fazie wzrostowej we wszystkich trzech segmentach: biurowym, magazynowym, mieszkaniowym. W tym kontekście, Pomorze pod wspólną marką Invest in Pomerania promuje na targach Expo Real w dniach 7-9 października 2019 roku w Monachium bogatą ofertę inwestycyjną regionu.

Ponad tysiąc firm skorzystało z oferty Pomorskiego Brokera Eksportowego

Z unijnego projektu Pomorski Broker Eksportowy, realizowanego od trzech lat przez Agencję Rozwoju Pomorza z partnerami skorzystało już ponad tysiąc małych i średnich przedsiębiorstw.

Maersk Drilling otwiera biuro w Gdańsku
Maersk Drilling, światowy lider świadczący usługi w zakresie odwiertów głębinowych otwiera biuro w Gdańsku. Nowe centrum odegra kluczową rolę w dostarczaniu usług i rozwiązań biznesowych dla globalnej działalności Maersk Drilling.
Amerykańska spółka uruchamia centrum biznesowe w Strefie
Pierwsze centrum usług biznesowych w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Decyzję o wsparciu inwestycji otrzymała amerykańska firma JUUL Labs, która w gdańskiej Alchemii otwiera regionalne centrum finansowo-księgowe na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.
Podziemna serwerownia, internet rzeczy i kolejny superkomputer

Politechnika Gdańska posiada już dwa superkomputery, najszybsze w Polsce, a wkrótce zdobędzie trzeci. Uczelnia od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach polskich technicznych szkół wyższych, między innymi stawiając na rozwijanie technologii informatycznych. Dlatego wcale nie zaskakuje fakt powołania na PG – w celu zapewnienia infrastruktury badawczo-rozwojowej – Centrum Kompetencji STOS (Smart and Transdisciplinary knOwledge Services).

Gospodarka obiegu zamkniętego w turystyce? Jak to działa? Zapraszamy firmy do skorzystania z propozycji projektu CIRTOINO Agencji Rozwoju Pomorza
Segregacja śmieci, rezygnacja z jednorazowego plastiku, coraz więcej „eko wyzwań” stoi nie tylko przed biznesem. W Szwecji czy Danii nikt się nie dziwi, że tego typu działania, to nie tylko rozsądny wybór na rzecz ochrony środowiska i zdrowia ludzi ale także w wielu obszarach bardzo konkretny zysk. Duńska wyspa Samsø czerpiąca energię wyłącznie ze źródeł odnawialnych, której turystyczna marka budowana jest w oparciu o GOSPODARKĘ OBIEGU ZAMKNIĘTEGO (GOZ) jest tego najlepszym przykładem. Podążając za takimi trendami Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza MSP z branży turystycznej z pomorza na warsztaty w ramach międzynarodowego projektu CIRTOINNO, najbliższe już 3-4 kwietnia oraz 8 kwietnia 2019.
100 milionów złotych dla pomorskich firm na badania, rozwój i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań
Właśnie rusza konkurs unijny na dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych oraz tworzenie i rozwój infrastruktury B+R w przedsiębiorstwach. To pierwszy konkurs, w który firmy mogą pozyskać kompleksowe wsparcie finansowe nie tylko na badania, ale także na wdrożenie w ich wyniku konkretnych innowacyjnych rozwiązań w biznesie. Wnioski można składać w Agencji Rozwoju Pomorza już w lutym.
Pomorskie firmy na targach importowych w Chinach, 5-10 listopada 2018 r.

Pomorskie firmy biorą udział w pierwszych wielobranżowych targach towarów importowanych China International Import Expo w Szanghaju w dniach 5-10 listopada 2018 r. Pomorskie MSP prezentują się na powierzchni wystawienniczej Polski zorganizowanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Składa się na nią 6 stoisk branżowych oraz stoisko narodowe z wydzieloną częścią dla województwa pomorskiego. Przedsiębiorcy oferują wyroby jubilerskie, ekskluzywne artykuły wyposażenia wnętrz, ekologiczne produkty biurowe i reklamowe, a także usługi projektowania statków. Udział pomorskich MSP w targach dofinansowany został w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy.

Lider IT wśród krajów nordyckich wybiera Gdynię
HiQ – nordycka firma z branży IT, notowana na na Nasdaq Stockholm MidCap, liście spółek o średniej kapitalizacji sztokholmskej giełdy papierów wartościowych – rozwija działalność w Gdyni.
Invest in Pomerania na targach Expo Real w Monachium, 8 października 2018 r.

8 października br. rozpoczyna się 21 edycja jednych z największych w Europie targów branży nieruchomości i inwestycji, Expo Real Monachium. Wraz z organizatorem stoiska regionalnego, Agencją Rozwoju Pomorza, po raz kolejny zaprezentują się miasta Gdańsk, Gdynia, Sopot, Rumia oraz Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Targi potrwają do 10 października.

Jak praktycznie podjąć wyzwania RODO? Nowa propozycja kierunku studiów opracowana przez uczelnię i ARP

Współpraca nauki i biznesu zaowocowała studiami podyplomowymi, które są odpowiedzią na obowiązki związane z RODO z jakimi mierzą się dziś nie tylko przedsiębiorcy. Agencja Rozwoju Pomorza wraz z Kaszubsko-Pomorską Szkołą Wyższą podpisała porozumienie o współpracy, którego pierwszym efektem jest uruchomienie podyplomowego kierunku „Ochrona Danych Osobowych w praktyce”. Wykorzystano wiedzę akademicką i praktyczne doświadczenie obu instytucji i powstał program zapewniający zdobycie szerokich kwalifikacji osobom odpowiedzialnym za ochronę danych osobowych, dostosowany także do aktualnych potrzeb rynku pracy.

Prawie 600 pomorskich firm skorzystało z oferty Pomorskiego Brokera Eksportowego

Dzięki realizacji projektu unijnego Pomorski Broker Eksportowy, prawie 600 firm skorzystało z oferty wsparcia aktywności eksportowej. Przedsiębiorcy wzięli udział w 50 wydarzeniach gospodarczych, konferencjach, seminariach i spotkaniach organizowanych zarówno w kraju, jak i za granicą, 120 pozyskało granty na łączną kwotę ponad 4,5 mln pln.  To niektóre z efektów podpisanej dwa lata temu umowy na realizację projektu pomiędzy Samorządem Województwa Pomorskiego a Agencją Rozwoju Pomorza.

Dofinansowanie udziału w targach SMM Hamburg dla firm z branży stoczniowej

Pomorskie firmy z branży stoczniowej mają okazję zaprezentowania oferty na wspólnym stoisku województwa pomorskiego podczas Międzynarodowych Targów Budowy i Wyposażenia Statków, Maszyn i Technologii Morskich (SMM), które odbędą się w dniach 4 – 7 września 2018 r. w Hamburgu. Zgłoszenia do 6 lipca 2018 r.

Społecznie Pozytywna Rewitalizacja

W 42 miastach województwa pomorskiego zarówno podmioty publiczne jak i prywatne mogą skorzystać z niskooprocentowanej pożyczki na rewitalizację w ramach Działania 8.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Maksymalna kwota pożyczki to 10 mln złotych, a projekty zrealizowane w poprzednich latach z podobnych unijnych form wsparcia już można oglądać w miastach regionu. Zwracają uwagę ponieważ podnoszą nie tylko wartość estetyczną otoczenia, ale z reguły dzięki ich dodatkowym funkcjom bardzo zyskuje społeczność lokalna.

Granty na rozwój eksportu dla pomorskich firm
Rusza kolejny konkurs grantowy dla firm prowadzących lub rozpoczynających działalność eksportową. O dofinansowanie na udział w międzynarodowych targach, wystawach, misjach oraz innych wydarzeniach gospodarczych przedsiębiorcy mogą ubiegać się indywidualnie lub jako grupa firm. Indywidualny wnioskodawca może pozyskać maksymalnie do 40 tys. zł a grupa firm składających jeden wniosek do 400 tys. zł. Pula środków przeznaczona na dofinansowanie wynosi 6,5 mln zł. Wnioski można składać w Agencji Rozwoju Pomorza już od 21 maja.
Pomorskie zaprasza pracowników i studentów z Polski i zagranicy - nowa strona internetowa “Live more. Pomerania”

Ruszyła nowa strona internetowa “Live more. Pomerania” skierowana do wszystkich, którzy chcieliby zagościć na dłużej na Pomorzu, znaleźć tu swoje wyjątkowe miejsce, pracę, mieszkanie, ale też żyć pełnią życia. To część kampanii promującej region w kraju i za granicą, która jest realizowana przez inicjatywę Invest in Pomerania.

Invest in Pomerania podsumowuje sektor Nowoczesnych Usług dla Biznesu po pierwszym kwartale 2018

Sektor usług dla biznesu w Trójmieście zbliża się do stanu pełnej dojrzałości. Ponad dziesięć lat konsekwentnego wzrostu przyniosło zmiany, które widać zarówno w sektorze jak i w całym regionie. Wzrasta złożoność procesów realizowanych w centrach, zaś nowe budynki zmieniające miejski krajobraz są namacalnym świadectwem rozwoju. Niedawno Trójmiasto zostało drugi raz z rzędu nagrodzone jako najszybciej rozwijające się miasto w Polsce, podczas dorocznych CEE Shared Services Awards. Rozwój aglomeracji jest coraz bliższy globalnym trendom tworzącymi tak zwaną Czwartą Rewolucję Przemysłową.

Weź udział w międzynarodowych targach - spożywcze SIAL Canada oraz China International Beauty Expo w Szanghaju w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy
Agencja Rozwoju Pomorza w ramach unijnego projektu, Pomorski Broker Eksportowy zaprasza firmy głównie z sektora MSP do udziału w międzynarodowych targach: 2-4 maja w Targach Żywności - SIAL Canada w Montrealu a 19-21 maja w China International Beauty Expo w Szanghaju.
Pomorskie w centrum uwagi w Cannes

W Cannes trwają największe w Europie targi nieruchomościowe MIPIM, na które pomorskie miasta po raz drugi pojechały pod wspólną marką Invest in Pomerania. Na stoisku Pomorza wystąpił Prezydent Lech Wałęsa, który przyciągnął tłumy inwestorów i dziennikarzy z całego świata. Co roku targi w Cannes przyciągają ponad 20 tysięcy uczestników. W ciągu czterech dni spotykają się tu przedstawiciele największych na świecie funduszy inwestycyjnych, deweloperzy obiektów handlowych, biurowych, logistycznych i hotelowych.

Arla Foods reinwestuje - centra biznesowe zmieniają pomorski rynek pracy

Arla Foods - skandynawska spółdzielnia mleczarska - szuka nowych pracowników dla swojego centrum operacyjnego w Gdańsku. O 100 osób zwiększy się kadra firmy, która wynajęła dodatkowe, szóste już piętro w biurowcu Neptun. W tym roku Arla Foods obchodzi dziesięciolecie swojego Gdańskiego centrum! Ta reinwestycja ściągnie na Pomorze specjalistów z całej Polski.

następna strona »

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do Agencji Rozwoju Pomorza

Dane Kontaktowe

 • Dane spółki

  Agencja Rozwoju Pomorza S.A. jest zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, w rejestrze przedsiębiorców pod numerem KRS 0000004441 | NIP 583-000-20-02 | Regon 190044530 | Kapitał zakładowy: 26 320 000 zł w całości wpłacony

Sekcja dodatkowa

 • Spółka ze 100% udziałem Samorządu Województwa Pomorskiego

Spółka Samorządu Województwa Pomorskiego

Oferta pozostałych Spółek Samorządu Województwa Pomorskiego


 • Galeria logotypów

 • Zdjęcia na stronie
  Zdjęcia na stronie