30 lat dla rozwoju pomorskiej przedsiębiorczości!

  • Logotyp_30_KOLOR

O KROK PRZED PRZYSZŁOŚCIĄ - 3 dekady inspirowania pomorskiej przedsiębiorczości do rozwoju

Ostatnie 30 lat to ogrom zmian w pomorskiej gospodarce. Rok 1989 rozpoczął odbudowę demokracji oraz wolnego rynku, przynosząc nowe możliwości dla ludzi przedsiębiorczych. Obecnie przedsiębiorczość odgrywa kluczową rolę w rozwoju polskiej gospodarki. Sektor MŚP stanowi ponad 99% firm działających w Polsce, wytwarza prawie 50% PKB i zatrudnia prawie 7 mln osób. Działająca od  1992 r. Agencja Rozwoju Pomorza (ARP) jest częścią tej historii - częścią przedsiębiorczej historii województwa pomorskiego. 

Przybliżamy światowe rynki pomorskim przedsiębiorcom

Rozmowa z Anną Jafrą,  głównym specjalistą ds. nawiązywania kontaktów międzynarodowych w projekcie Pomorski Broker Eksportowy realizowanym przez Agencję Rozwoju Pomorza .

Od STARTUPERA do WŁAŚCICIELA

rozmowa ze Zbigniewem Smętkiem, właścicielem firmy i-Trends Sp. z o.o. -  powstałej w 2009, początkowo działającej jako spółka Funduszu Kapitałowego Agencji Rozwoju Pomorza, inwestującego w innowacyjne pomysły biznesowe. W 2021 po odkupieniu udziałów prowadzi firmę samodzielnie. I-Trends jest wydawcą serwisu Globfone. 
Rozmawiamy m.in. o tym: Jak się spełnia marzenie o własnej firmie? Jakie cechy powinien mieć przedsiębiorca? Co pomogło w drodze od startupera do właściciela Spółki?   

INNOWACJE zmieniamy w BIZNES

O inwestowaniu w innowacyjne pomysły biznesowe - rozmowa z Pawłem Zającem, Dyrektorem ds. Inwestycji Kapitałowych Agencji Rozwoju Pomorza.

HeatQ - SUKCES budowany EXPORTEM

Rozmowa z Katarzyną Krystian-Browalską, współwłaścicielką firmy HeatQ Technology Sp. z o.o. - Firma HeatQ tworzy i rozwija systemy grzewcze, które odpowiadają na potrzeby współczesnego użytkownika łącząc funkcjonalność, technologie smart i estetykę.

ZATRZYMUJEMY PIENIĄDZE UNIJNE W POMORSKIM! - z pamiętnika Kontrolera ARP

Rozmowa z Jackiem Gierełło Głównym Specjalistą w Dziale Regionalnej Instytucji Finansującej Agencji Rozwoju Pomorza - zajmującym się kontrolą projektów unijnych - o pracy w ARP, początkach firmy, funduszach unijnych oraz motywacji i satysfakcji kontrolera.

FILOZOFIA ŻYCIA PRZENIESIONA DO BIZNESU o pasji do natury i przygody

rozmowa z właścicielem firmy Eskimoteam Bartłomiejem Piasecznym.
Firma posiadająca bazę na Kaszubach prowadzi działalność zgodną z ideą wellbeing.