Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Treść strony

Kolejne Forum Przedsiębiorstw za nami!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w kolejnej już  21 edycji Forum Przedsiębiorstw. Wydarzenie uroczyście otworzył Łukasz Żelewski, Prezes Agencji Rozwoju Pomorza, która jest pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia. 

Cele jakie stawiamy przed Forum to dzielenie się  wiedzą, inspiracja do rozwoju oraz możliwość wymiany doświadczeń.


Patrzymy szeroko

Forum Przedsiębiorstw 2021 rozpoczęło się sesją główną podczas, której uczestnicy mogli wysłuchać komentarzy dotyczących aktualnej sytuacji Polski w wymiarze ekonomicznym (prof. Jerzy Hausner), geopolitycznym (dr. Piotr Łukasiewicz) oraz klimatycznym  (Katarzyna Jagiełło). Wszystkie te zagadnienia mają wpływ nie tylko na potężne korporacje, lecz także na małe i średnie firmy z Pomorza. Uczestnicy mieli do wyboru udział w trzech panelach tematycznych.

I - Szeroki zakres tematyczny… od bezpieczeństwa w sieci, przez nowoczesny marketing do zdobywania rynków zagranicznych
 

Podczas tego panelu praktycy przekazywali swoje doświadczenia w dziedzinie bezpieczeństwa internetowego (Jakub Orlik z Niebezpiecznik.pl) oraz  sposobów wykorzystania mediów społecznościowych w kampaniach sprzedażowych (Monika Czaplicka z agencji Wobuzz). Panel dyskusyjny, poprowadzony przez red. Jakuba Sito z przedstawicielami pomorskich  firm  działających na rynkach zagranicznych, także poza granicami Unii Europejskiej był cenną dawką praktycznej wiedzy. Dodatkowo przedstawiciele firm poszukujący dofinansowania na rozwój mieli okazje dowiedzieć się jak skorzystać z grantów unijnych w ramach Pomorskiego Systemu Usług Doradczych „Spektrum” oraz projektu „Pomorski Broker Eksportowy” – projektów prowadzonych przez Agencje Rozwoju Pomorza.


II - Nowe szanse i wyzwania dla branży turystycznej i nie tylko 

Zrównoważona  turystyka oraz wellbeing to tematyka  poruszana w trakcie drugiego panelu.   Znana dziennikarka telewizyjna i radiowa Beata Sadowska zdefiniowała, czym jest dobrostan i jak go stworzyć oraz pielęgnować w codziennym życiu? Media internetowe w turystyce zaprezentował popularny bloger i podróżnik Wojciech Jurojć (conscioustraveler.pl), który propaguje świadome podróżowanie i ideę świadomego życia. Do grona ekspertów dołączyli  m.in. dr Anna Dziadkiewicz (Agencja Rozwoju Pomorza i Uniwersytet Gdański) oraz Katarzyna Bogusławska-Marks (Scandic Gdańsk), wdrażająca w hotelarstwie innowacyjne pomysły w duchu ekologicznym. Ponadto Katarzyna Kucz-Chmielecka z Sopockiej Organizacji Turystycznej, Zdzisława Mochnacz, menedżerka marki „Nowego Jantaru” w Ośrodku Medycyny Naturalnej w Jantarze, a także Aleksandra Klonowska-Szałek z Slowhop.com. Podczas dyskusji zaprezentowano również wnioski dla firm, wypracowane w ramach międzynarodowego projektu „SB Well” (Wellbeing Tourism in the South Baltic Region. Guidelines for Good Practices & Promotion) – realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza. 
 

III - Firma coraz bardziej różnorodna 

Trzeci panel – przygotowany we współpracy z Open Eyes Economy w ramach ogólnopolskiego cyklu „Solidarni w rozwoju” – poświęcono zarządzaniu w wielopokoleniowym i wielokulturowym przedsiębiorstwie. W debacie na ten temat, moderowanej przez wybitnego teoretyka zarządzania, prof. Krzysztofa Obłoja, wzięli udział Dominika Bettman (Siemens Polska), Iwona Jarzębska (Bank Millennium), Susanna Izzetdinova (Azima Tatarskie Przysmaki), Przemysław Lutkiewicz (LPP), a także Paweł Olechnowicz (prezes Grupy LOTOS w latach 2002-2016). Z kolei komentarz socjologiczny wygłosi prof. Cezary Obracht-Prondzyński

Cieszymy się, że udało się w tym roku stworzyć warunki do osobistych spotkań uczestników i wymiany doświadczeń.

Forum Przedsiębiorstw 2021 zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka oraz Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka.

 • Prezes Zarządu ARP Łukasz Żelewski
  Prezes Zarządu ARP Łukasz Żelewski
 • profesor Jerzy Hausner
  profesor Jerzy Hausner
 • dr Piotr Łukasiewicz
  dr Piotr Łukasiewicz
 • Katarzyna Jagiełło
  Katarzyna Jagiełło
 • Przestrzeń wydarzenia. PPNT. 15 września
  Przestrzeń wydarzenia. PPNT. 15 września

wstecz

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do Agencji Rozwoju Pomorza

Dane Kontaktowe

 • Dane spółki

  Agencja Rozwoju Pomorza S.A. jest zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, w rejestrze przedsiębiorców pod numerem KRS 0000004441 | NIP 583-000-20-02 | Regon 190044530 | Kapitał zakładowy: 26 320 000 zł w całości wpłacony

Sekcja dodatkowa


 • Galeria logotypów

 • Zdjęcia na stronie
  Zdjęcia na stronie