Aktualności Agencji Rozwoju Pomorza

Bezpłatna konferencja dla mikro, małych i średnich firm działających w obszarze turystyki, 10 października br., Gdańsk

Innowacja, ekologia i zysk – bezpłatna konferencja dla mikro, małych i średnich firm turystycznych, 10 października br., Gdańsk

Już 10 października mikro, małe i średnie firmy z branży turystycznej spotkają się w Gdańsku na konferencji poświęconej gospodarce obiegu zamkniętego (GOZ). Przedsiębiorcy będą mogli poszukać inspiracji do wprowadzania nowoczesnych rozwiązań GOZ w ramach prowadzonych przedsięwzięć. Ten nowy trend gospodarczy, promowany m.in. przez Unię Europejską, już dziś inspiruje do zmian i rozwoju wielu branż. Wydarzenie jest częścią międzynarodowego projektu CIRTOINNO, którego celem jest wdrożenie rozwiązań GOZ przez hotele, restauracje i ośrodki SPA – z korzyścią dla środowiska i własnego biznesu. Konferencja odbędzie się w Hotelu PURO w Gdańsku. Udział jest bezpłatny.

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza przedstawicieli MSP branży turystycznej i instytucji otoczenia biznesu na konferencję „W kierunku gospodarki obiegu zamkniętego. Innowacje w turystyce Południowego Bałtyku”.

Wydarzenie organizowane jest w ramach międzynarodowego projektu CIRTOINNO (CIRCULAR ECONOMY TOOLS TO SUPPORT INNOVATION IN GREEN AND BLUE TOURISM SMEs), który ma na celu udostępnienie branży turystycznej gotowych rozwiązań oraz narzędzi do ich wdrażania w zakresie GOZ. Agencja Rozwoju Pomorza jest Liderem Projektu. 

CIRTOINNO to projekt, który umożliwia firmom z sektora MSP m.in. samodzielną diagnozę spełniania wymogów GOZ, wyznaczania dalszej drogi w rozwijaniu tego kierunku, edukację kadry i menedżerów – za pośrednictwem warsztatów z zakresu GOZ, wdrażania modeli biznesowych, projektowania usług (design thinking), marketingu czy efektywności energetycznej. W ramach projektu wypracowano także specjalistyczne doradztwo dla firm – poprzez model indywidualnej pracy doradcy, dostosowanej do charakterystyki danej organizacji. 

Rezultaty projektu CIRTOINNO to wyniki wymiany doświadczeń partnerów z krajów  zaawansowanych w obszarze GOZ – Danii i Szwecji, a także współpracujących Polski i Litwy, w których firmy turystyczne są dopiero na początku tej drogi. Zwiększenie udziału rozwiązań GOZ w oferowanych usługach, produktach, a także modelach biznesowych ma przynieść wzrost innowacyjności w branży turystycznej, w szczególności z obszaru niebieskiej i zielonej gospodarki Południowego Bałtyku. 

Konferencja 10 października realizuje cele programu „One Planet – Sustainable Tourism Programme” Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO), którego Agencja Rozwoju Pomorza jest partnerem. Wydarzenie jest też częścią organizowanego w Polsce po raz drugi Międzynarodowego Tygodnia GOZ – Circular Week. 

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji i formularz zgłoszeniowy on-line dostępne są TUTAJ


Kontakt: 
Michał Kwas - Kierownik Projektu Cirtoinno michal.kwas@arp.gda.pl, tel. 58 32 33 211
Anna Bochyńska – promocja Projektu  Cirtoinno anna.bochynska@arp.gda.pl , tel. 58 32 33 160

Garść informacji o GOZ (Gospodarka Obiegu Zamkniętego) TUTAJ 
Więcej informacji i materiałów prasowych dotyczących projektu TUTAJ 
Wywiad z ekspertem pn. "Wszyscy zjadamy plastik" TUTAJ 
Wywiad z ekspertem "Czy Polska może powtórzyć sukces fotowoltaiki w Niemczech – wywiad z ekspertem w zakresie fotowoltaiki" TUTAJ

 

Wstecz