Banery

 • Zapytaj o Fundusze- baner
 • Invest in Pomerania

Spotkania, webinary, komunikaty w ramach projektu IMPULS

Zastosowanie rozwiązań proekologicznych szansą na wzrost pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstw w obliczu pandemii COVID-19 w branży czasu wolnego. Webinar. 13 i 14 lipca

W związku z ogłoszonym konkursem grantowym w ramach projektu  "IMPULS – odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego” zapraszamy zainteresowanych na specjalistyczny webinar poświęcony stosowaniu rozwiązań proekologicznych w firmach z branży czasu wolnego.

Webinarium odbędzie się w dniach 13 i 14 lipca

13 lipca w godz. 12:00 – 15:00 na platformie ZOOM.

„Zastosowanie rozwiązań proekologicznych oszczędzających energię elektryczną szansą na wzrost pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstw w obliczu pandemii COVID-19"  w branży czasu wolnego.


Program:

1. Fotowoltaika:

 • Zasoby słoneczne w Polsce na tle Europy
 • Podstawowe elementy budowy instalacji PV
 • Jak wybrać jakościowe komponenty?
 • Konserwacja instalacji PV - fakty i mity
 • Podstawowe zagadnienia prawne dotyczące fotowoltaiki
 • Opłacalność instalacji PV a net-billing

2. Pompy ciepła:

 • Wstęp, budowa, ogólna zasada działania.
 • Zastosowanie dolnych i górnych źródeł ciepła w ogrzewaniu i chłodzeniu, rodzaje pomp ciepła.
 • Dobór pompy ciepła, jak wyglądają typowe instalacje.
 • Rachunek ekonomiczny, sposoby optymalizacji kosztów eksploatacji.

3. Kolektory słoneczne:

 • Wstęp, budowa, ogólna zasada działania, rodzaje.
 • Dobór powierzchni, jak wyglądają typowe instalacje.
 • Rachunek ekonomiczny, sposoby optymalizacji kosztów eksploatacji.

4. Współpraca pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną i kolektorów słonecznych.

Eksperci prowadzący spotkanie w dniu 13 lipca: Krzysztof Mik i Paweł Zawadzki. 

 

14 lipca w godz. 16:00 – 19:00 na platformie ZOOM.

Webinar dotyczący zrównoważonej turystyki/branży czasu wolnego. 

W trakcie spotkania nasze ekspertki przedstawią dobre praktyki i konkretne proekologiczne rozwiązania, które mogłyby być wdrażane w pomorskich firmach czasu wolnego i na które przedsiębiorcy mogliby ubiegać się o dofinansowanie w postaci grantu w ramach projektu „IMPULS – odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego”.

Zakres tematyczny spotkania nawiązuje do Katalogu rozwiązań  stanowiącego załącznik numer 5 do Regulaminu Konkursu Grantowego w ramach projektu IMPULS.

Program: 
1.    Zrównoważona  turystyka – modny trend czy konieczność? 
2.    Od czego zacząć wdrażanie zrównoważonych rozwiązań w branży czasu wolnego? Praktyczne wskazówki. 
3.    Dobre praktyki – wskazanie i omówienie przykładowych, zrównoważonych rozwiązań  w branży czasu wolnego. 
4.    Omówienie możliwości zastosowania rozwiązań proekologicznych z zakresu: 

 • zagospodarowania wody i odpadów 
 • działań mających wpływ na redukcje surowców, energii, odpadów, plastiku itd.

Eksperci prowadzący spotkanie w dniu 14 lipca:

Monika Dmitrzak
Koordynator projektów w Agencji Rozwoju Pomorza SA. Specjalizuje się w kwestiach zrównoważonego rozwoju, turystyki wellbeing oraz wdrażania elementów gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) w branży turystycznej. Pomysłodawczyni międzynarodowego projektu CIRTOINNO - Circular economy tools to support innovation in green and blue tourism SMEs. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Środowiskiem i Gospodarki Odpadami (SGGW w Warszawie). Prowadzi szkolenia i warsztaty związane z wdrażaniem proekologicznych rozwiązań w firmach i organizacjach pozarządowych, warsztaty dotyczące projektowania polityki środowiskowej w oparciu o GOZ, a także współpracuje z firmami z sektora MŚP jako doradca w kwestiach zrównoważonej i „cyrkularnej” turystyki.

Katarzyna Glanc- Tarczewska 
Od kilkunastu lat jako doradca biznesowy konsultuje  pomysły rozwojowe przedsiębiorstw – doradza m.in. w kwestii dofinansowania, badaniu potrzeb klienta czy projektowaniu usług. 
W szczególności pasjonuje ją pomoc w zmianie modelu biznesowego na bardziej zrównoważony – posiada doświadczenie w tworzeniu strategii GOZ m.in. dla branży turystycznej. Jest mentorem zakresie turystyki wellbeing.  Edukuje z podstaw Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Środowiskiem i Gospodarki Odpadami (SGGW w Warszawie).
 

Udział w dwudniowym webinarium jest bezpłatny. Aby wziąć udział w spotkaniu należy się zarejestrować poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej. Wszyscy zgłoszeni uczestnicy otrzymają link do udziału w spotkaniu.

 

drukuj (Zastosowanie rozwiązań proekologicznych szansą na wzrost pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstw w obliczu pandemii COVID-19 w branży czasu wolnego. Webinar. 13 i 14 lipca)

Zastosowanie rozwiązań proekologicznych szansą na wzrost pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstw w obliczu pandemii COVID-19 w branży czasu wolnego

Zastosowanie rozwiązań proekologicznych
szansą na wzrost pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstw w obliczu pandemii COVID-19" w branży czasu wolnego

13 lipca cz. 1, godz. 12:00 - 15:00
14 lipca cz. 2,  godz. 16:00 - 19:00 

*
 
*
 
*
 
*
 
*
 
 

Osoby zakwalifikowane do udziału w spotkaniu zostaną poinformowane drogą mailową na wskazany w zgłoszeniu adres e-mail. 

ZGODY

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu on-line przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A. z siedzibą w Gdańsku (80-309) przy al. Grunwaldzkiej 472 D, jako administratora danych osobowych, w celach organizacyjnych (w tym marketingu bezpośrednio związanego z wybranym szkoleniem), zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Zostałem poinformowany o tym, że podanie ww. danych jest dobrowolne oraz że mam prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach dostępnych w Polityce prywatności Agencji Rozwoju Pomorza S.A.

 
*

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji e-mailowo o promocjach i ofertach Agencji Rozwoju Pomorza S.A. (w tym newslettera) z siedzibą w Gdańsku (80-309) przy al. Grunwaldzkiej 472 D i w związku z tym zgadzam się na otrzymywanie informacji handlowych wysyłanych przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A. na wyżej podany adres e-mail. Zostałem poinformowany o tym, że mogę wycofać tak udzieloną zgodę w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach dostępnych w Polityce prywatności Agencji Rozwoju Pomorza S.A.

 

Wyrażam zgodę na informowanie telefonicznie o promocjach i ofertach Agencji Rozwoju Pomorza S.A. z siedzibą w Gdańsku (80-309) przy al. Grunwaldzkiej 472 D i w związku z tym zgadzam się na otrzymywanie telefonicznych połączeń przychodzących inicjowanych przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A. na wyżej podany numer telefonu w celach handlowych i marketingowych. Zostałem poinformowany o tym, że mogę wycofać tak udzieloną zgodę w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach dostępnych w Polityce prywatności Agencji Rozwoju Pomorza S.A.

 

* - pole wymagane


Wstecz