Aktualności Agencji Rozwoju Pomorza

Projekcja filmu Ewy Ewart „Do ostatniej kropli….” i dyskusja

„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz” – tym cytatem Alberta Einsteina chcemy zaprosić Was do choć krótkiego zatrzymania się i zastanowienia nad tym, czym w rzeczywistości jest, będący na ustach wielu, zrównoważony rozwój i czy rzeka może, a może wręcz powinna mieć… „osobowość prawną”.

Zatrzymajmy się więc razem – we wtorek 12 marca br., o godz. 17:00 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku (pl. Solidarności 1) – by obejrzeć wspólnie film autorstwa znakomitej dziennikarki i reżyserki filmów dokumentalnych Ewy Ewart, zatytułowany „Do ostatniej kropli…”, posłuchać rozmowy z autorką oraz wziąć udział w dyskusji panelowej z udziałem reżyserki oraz zaproszonych gości: Rafała Olesińskiego, Partnera Olesiński i Wspólnicy, dr hab. Doroty Rancew- Sikory, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, Marcina Milczarskiego, starszego konsultanta VIVERNO, które poprowadzi Ewa Sowińska, Partnera ESO Audit, mentorka studiów podyplomowych ESG w praktyce w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych.

Wszystko to w szczególnym czasie – w pierwszym roku, w którym duże firmy i instytucje finansowe mają po raz pierwszy obowiązek raportowania zrównoważonego rozwoju zgodnie z unijną dyrektywą CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive). Obowiązek, który już w 2025 roku obejmie kolejną grupę przedsiębiorstw. Podczas gdy najwięksi rynkowi gracze już od jakiegoś czasu przygotowują się do raportowania oraz budowania strategii opartych o kryteria ESG  (environmental – środowisko, social – społeczeństwo oraz governance –  prowadzenie biznesu), mniejsze podmioty i – przede wszystkim – otaczające je społeczności nie są powszechnie edukowane na temat istoty i wagi tych działań, których nadrzędnym celem jest wzięcie odpowiedzialności za wpływ na ludzi i planetę.

Otwórzmy się więc na głos tych, którzy gotowi są, by podzielić się swoją wiedzą i refleksjami. Czekamy na Was, Wasze rodziny, Waszych przyjaciół, bliższych i dalszych znajomych – 12 marca, o godz. 17:00 w ECS w Gdańsku. Do zobaczenia!

link do strony ECS:

https://ecs.gda.pl/wydarzenia/rzeki-w-roli-glownej-klub-mysli-obywatelskiej-im-t-mazowieckiego/

 bezpłatny bilet:

https://bitly.ws/3d72n

 

Wstecz