Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Banery

Treść strony

EKO-BIZNESOWE inspiracje dla BRANŻY TURYSTYCZNEJ - dobre praktyki – bezpłatne spotkanie, 22 października

Zapraszamy do Agencji Rozwoju Pomorza na pierwsze bezpłatne spotkanie z cyklu CIRCLE TO INNOVATE. Celem spotkania jest przedstawienie idei Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ) przez przykłady firm i instytucji realizujących działania zgodne z jej zasadami.
Zaproszeni goście przedstawią swoje motywacje, sukcesy, korzyści, szanse jakie daje GOZ.

Pierwsze spotkanie z tego cyklu organizujemy w ramach odbywającego się w Polsce Tygodnia GOZ - CIRCULAR WEEK 2018 - www.circularweek.org.

Gospodarka Obiegu Zamkniętego to przyszłość, z którą należy i warto się liczyć, szczególnie realizując działania biznesowe w branży tak ściśle związanej z jakością środowiska naturalnego jak turystyka. (więcej o GOZ: https://www.arp.gda.pl/1283,gospodarka-cyrkularna-definicje-circular-economy-definition.html)

Spotkanie kierujemy: do firm turystycznych oraz wszystkich, którym bliskie są zagadnienia zrównoważonego rozwoju, ekologii oraz gospodarki obiegu zamkniętego. Zapraszamy do spojrzenia w przyszłość – bezpieczną dla środowiska, zgodną z najnowszymi trendami biznesowymi.

Temat spotkania:

                       EKO-BIZNESOWE inspiracje dla BRANŻY TURYSTYCZNEJ
        - dobre praktyki – bezpłatne spotkanie 22 października (10:00 – 12:00)

 1. GOSPODARKA OBIEGU ZAMKNIĘTEGO (GOZ) perspektywą rozwoju branży turystycznej

  Michał Kwas Kierownik międzynarodowego Projektu - CIRTOINNO - CIRCULAR ECONOMY TOOLS TO SUPPORT INNOVATION IN GREEN AND BLUE TOURISM SMEs – wyjaśni  czym jest GOZ, jakie znaczenie ma dla branży turystycznej oraz kto i jak może skorzystać z oferty  projektu.
   
 2. OSZCZĘDNOŚĆ ŻYWNOŚCI a GOZ
  Anna Kobiela-Kanaan - Pełnomocnik Zarządu ds. Strategii i Rozwoju, Związek Stowarzyszeń Bank Żywności w Trójmieście - przedstawi kwestię ograniczanie marnowania żywności jako elementu gospodarki cyrkularnej.

  Opowie o różnych możliwościach współpracy z Bankiem Żywności w tym zakresie oraz płynących z tego korzyściach finansowych oraz w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Zachęci do udziału w programach skierowanych do przedstawicieli gastronomii i hotelarstwa oraz przedstawi przykłady dotąd realizowanych wspólnych inicjatyw.
   
 3. BIZNES z motywacją GOZ
  Jonna Krupicka - założycielka sklepu „Wajdeloty 25” i współwłaścicielka wegańskiego bistro i restauracji Avocado - opowie o prowadzeniu roślinnej gastronomii, jako o przykładzie ekologicznego rozwiązania biznesowego, z korzyścią dla wszystkich.

  Przedstawi nowy sklep na Wajdeloty ze zdrową żywnością, kosmetykami i rozwiązaniami w duchu „zero waste”, jako przykładzie prowadzenia działalności handlowej, w której nie ma miejsca na kompromisy względem ochrony przyrody. Oba przykłady inspirowane są ideą gospodarki obiegu zamkniętego.
  Sukces obu tych inicjatyw może być przykładem na to, że wymagające odwagi rozwiązania biznesowe motywowane zasadami GOZ mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Możliwość realizowania ekologicznych rozwiązań w biznesie oraz popularyzowanie przez tę działalność ważnych globalnie idei, ma wielu zwolenników i może okazać się ciekawym pomysłem na życie, zarówno dla właścicieli, jak i klientów.
   
 4. Pytania i odpowiedzi/networking/podsumowanie spotkania
  – dr. Anna Dziadkiewicz Uniwersytet Gdański

         Zakończenie

Termin spotkania: 22 października (poniedziałek), w godzinach 10:00  do  12:00

Miejsce: Agencja Rozwoju Pomorza, Al. Grunwaldzka 472D, Budynek Olivia Six, 12 piętro w Sali 12.13.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres email: anna.bochynska@arp.gda.pl

Kontakt:
tel. 58 32 33 211

Projekt CIRTOINNO jest współfinansowany z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego  w ramach Programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020. Celem jest wzrost innowacyjności firm turystycznych z obszaru niebieskiej i zielonej gospodarki Południowego Bałtyku poprzez wykorzystanie wybranych elementów gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) w oferowanych przez nie usługach i produktach, a także w przyjętych modelach biznesowych. więcej: www.arp.gda.pl/Projekty/Cirtoinno

wstecz

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do Agencji Rozwoju Pomorza

Dane Kontaktowe

 • Dane spółki

  Agencja Rozwoju Pomorza S.A. jest zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, w rejestrze przedsiębiorców pod numerem KRS 0000004441 | NIP 583-000-20-02 | Regon 190044530 | Kapitał zakładowy: 26 320 000 zł w całości wpłacony

Sekcja dodatkowa


 • Galeria logotypów

 • Zdjęcia na stronie
  Zdjęcia na stronie