Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Treść strony

 

EKPORT: RYZYKO I ZAGROŻENIA

 


 

1. JAK SKUTECZNIE ZARZĄDZAĆ RYZYKIEM WALUTOWYM W PRZEDSIĘBIORSTWIE?

 

Podczas spotkania zostaną omówione kiedy i dlaczego powstaje ryzyko walutowe, jakie są metody zarządzania nim – od unikania wychodzenia na rynki zagraniczne po zaawansowany hedging strategiczny z wykorzystaniem instrumentów finansowych wraz z przedstawieniem wad i zalet każdego z rozwiązań.

 

Celem spotkania jest przekonanie przedsiębiorców, że ryzyko walutowe jest dla większości z nich nieodłącznym elementem biznesu i że można nim skutecznie i bezpiecznie zarządzań oraz obalenie mitów dotyczących instrumentów finansowych w tym również opcji walutowych.

 

Dodatkowo zostaną przedstawione informacje nt. najważniejszych wydarzeń rynkowych i prognoz na 2019 rok.

 

TERMIN: 13.11.2018 r. (wtorek), godz. 13:15 - 14:15


MIEJSCE: Agencja Rozwoju Pomorza S.A., Al. Grunwaldzka 472D (Olivia SIX), sala 12.13, 12 piętro


<<<ZAPISZ SIĘ>>>

 

PROWADZĄCY:

WACŁAW RYL
Dyrektor ds. Rynków Finansowych, Raiffeisen Bank Polska S.A.

 

Absolwent Finansów Międzynarodowych i Bankowości na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Posiada 10 letnie doświadczenie w sektorze finansowym i ponad 15 letnie doświadczenie w pracy z klientem. W Banku Raiffeisen zarządza północnym regionem treasury, oferując skrojone na miarę rozwiązania w zakresie zarządzania ryzykiem walutowym i zarządzania płynnością dla klientów korporacyjnych. Jest entuzjastą efektywnego zarządzania i koncepcji lean. Interesuje się makroekonomią, ze szczególnym uwzględnieniem przyczyn, przebiegu i skutków kryzysów gospodarczych.

 

 2. DZIAŁANIA POLITYCZNE, KTÓRE ZAGRAŻAJĄ ROZWOJOWI EKSPORTU –

NAJWAŻNIEJSZE RYZYKA XXI w.

 

Obecnie aktywność polityczna i społeczna, która wpływa na świat biznesu, ma miejsce niemal wszędzie – w domach, na ulicach, w chmurze; na internetowych czatach, w akademikach oraz na spotkaniach zarządu; w osiedlowych barach i na przyjęciach uświetniających spotkania na szczycie. Organizacje, które chcą zachować przewagę, muszą zarządzać potencjalnym oddziaływaniem coraz liczniejszego grona globalnych graczy politycznych.

 

Celem spotkania jest dyskusja z eksporterami w temacie zagrożeń politycznych, które przekładają się na wybór kierunku eksportu i oceniania stopnia ryzyka zaangażowania kapitału na rynkach zagranicznych.

 

GŁÓWNE ZAGADNIENIA:

1. 10 największych zagrożeń działań politycznych dla firm eksportujących.
2. Diagnoza przygotowania firmy do reakcji na ww. ryzyka. 

 

KORZYŚCI:

- uzyskanie aktualnej wiedzy dot. zagrożeń
- możliwość dyskusji w gronie eksporterów
- wymiana doświadczeń pomiędzy firmami

 

TERMIN: 13.11.2018 r. (wtorek), godz. 14:15-15:15


MIEJSCE: Agencja Rozwoju Pomorza S.A., Al. Grunwaldzka 472D (Olivia SIX), sala 12.13, 12 piętro


<<<ZAPISZ SIĘ>>>

 

PROWADZĄCY:

ALEKSANDRA HARASIUK
AGENCJA ROZWOJU POMORZA S.A./ POMORSKI BROKER EKSPORTOWY


Absolwentka zarządzania i marketingu, w ramach działalności  Good At Service przygotowywała  i wdrażała kompleksowe rozwiązania związane z obsługą klienta- sprzedaży, komunikacji, technologii. Fanka neurobiologii i socjologii, kultury biznesowej i handlowej oraz polskich przedsiębiorców z lat 20 ubiegłego wieku. Obecnie brokerka eksportowa w Agencji Rozwoju Pomorza, przygotowuje małe i średnie firmy do działań sprzedażowych zagranicą. 

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do Agencji Rozwoju Pomorza

Dane Kontaktowe

  • Dane spółki

    Agencja Rozwoju Pomorza S.A. jest zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, w rejestrze przedsiębiorców pod numerem KRS 0000004441 | NIP 583-000-20-02 | Regon 190044530 | Kapitał zakładowy: 26 320 000 zł w całości wpłacony

Sekcja dodatkowa

  • Spółka ze 100% udziałem Samorządu Województwa Pomorskiego

Spółka Samorządu Województwa Pomorskiego

Oferta pozostałych Spółek Samorządu Województwa Pomorskiego


  • Galeria logotypów

  • Zdjęcia na stronie
    Zdjęcia na stronie