Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Banery

Treść strony

Nagroda dla ARP za największą liczbę wydarzeń zorganizowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w 2018 roku

Na zorganizowanej przez Fundację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości gali podsumowującej XI edycję wydarzenia, nagrodzono najlepszych  regionalnych koordynatorów wydarzeń w trzech kategoriach: jednostki regionalnej organizującej największą liczbę wydarzeń, przedsiębiorcy oraz organizacji pozarządowej. Pierwszą z nich odebrał Łukasz Rokicki z Agencji Rozwoju Pomorza!

W tegorocznej edycji 16 koordynatorów regionalnych w ponad 100 polskich miastach zorganizowało w sumie 1378 wydarzeń, w których uczestniczyło 112 000 osób.

Na pomorzu odbyło się ponad 100 wydarzeń, które zorganizowało 45 Partnerów. We wszystkich wydarzeniach uczestniczyło 6000 osób. Wśród Partnerów, organizujących wydarzenia, znalazły się zarówno szkoły, uczelnie jak i Powiatowe Urzędy Pracy, Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich, Instytucje Otoczenia Biznesu, Fundacje, kancelarie prawne, biura księgowe i  coworkingowe. Wydarzenia odbywały się w każdym powiecie naszego województwa. W siedzibie koordynatora regionalnego - ARP S.A. podczas 4 dni (13-16 listopada) odbyło się 9 wydarzeń i uczestniczyło w nich ponad 150 osób. Poza nimi zorganizowano wydarzenia z innymi Partnerami w Gdyni i Słupsku.

14 listopada w województwie zorganizowany został Pomorski Dzień Przedsiębiorczości przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku w partnerstwie z powiatowymi urzędami pracy, Uniwersytetem Gdańskim i pomorskimi pracodawcami. Pomorski Dzień Przedsiębiorczości to jeden dzień, siedemnaście wydarzeń we wszystkich powiatach całego województwa:  spotkania z ekspertami, youtuberami i blogerami, warsztaty, gry biznesowe i konkursy. Uczestniczyło w nim łącznie 3214 osób.

W Gdyni również w ramach obchodów ŚTP działo się bardzo wiele. Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości wraz z Partnerami: Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, Fundacją Gospodarczą/Gdyńskim Inkubatorem Przedsiębiorczości oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Gdyni przedstawiło bogatą ofertę wydarzeń. Odbyło się 13 warsztatów skierowanych do młodzieży, 15 szkoleń, 12 wykładów, 4 spotkania informacyjne, 23 konsultacje indywidualne oraz 4 warsztaty dostępne dla wszystkich zainteresowanych tematyką.

Każdego roku wybierany jest jeden temat, na który Organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę. To tzw. motyw przewodni ŚTP w danym roku. W szczególnym dla Polaków 2018 roku  Światowy Tydzień Przedsiębiorczości zorganizowano pod hasłem Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości. Pochyliliśmy się nad niedocenianymi bohaterami polskich batalii o niepodległość – przedsiębiorcami, którzy nie tylko mieli niepodważalny wkład w ponowne pojawienie się Polski na mapie, ale przede wszystkim swoją zawodową aktywnością wspomagali rozwój wolnego państwa. Dziś  jeszcze ważniejsze jest, by patriotyzm łączyć z byciem przedsiębiorczym – firmy i przedsiębiorcy rozwijają gospodarkę, są ważnymi ambasadorami Polski poza granicami kraju. Dlatego to przyszłość była kolejnym tematem naszych wydarzeń: zastanawialiśmy się nad tym, jak będą się zmieniały polskie przedsiębiorstwa w kolejnych dziesięcioleciach i w jakiej kondycji będzie polska gospodarka za sto lat. Prezes Fundacji Światowy Tydzień Przedsiębiorczości Michał Pawłowski ogłosił, że w roku 2019 hasło pozostanie nie zmienione.


Więcej o ŚTPKontakt:

Łukasz Rokicki

Dział Rozwoju Przedsiębiorczości 

Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

tel. 58 32 33 203

e-mail: lukasz.rokicki@arp.gda.pl

RUSZA 11. EDYCJA ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Tegoroczną, jedenastą edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie (organizowanego w stu siedemdziesięciu krajach) wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw – rozpoczniemy 12 listopada! ŚTP potrwa cały tydzień.
 

O ŚTP
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący przedsiębiorczość. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.


Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia i popularyzację idei, jakie mu przyświecają.
 
W województwie pomorskim koordynatorem regionalnym jest Agencja Rozwoju Pomorza S.A. W ubiegłym roku w przedsięwzięciu wzięło udział 65 Partnerów – organizacji i instytucji z naszego województwa, które łącznie zorganizowały ponad 140 wydarzeń. We wszystkich wydarzeniach uczestniczyło ponad 7000 osób
 
KTO MOŻE ZOSTAĆ PARTNEREM?
Partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce może zostać:
 • instytucja publiczna,
 • przedsiębiorstwo,
 • instytucja państwowa,
 • organizacja pozarządowa,
 • uczelnia wyższa lub szkoła.
Warunkiem nadania podmiotowi tytułu partnera ŚTP jest zorganizowanie minimum jednego wydarzenia w ramach ŚTP w danym roku. Wydarzenie musi tematycznie wiązać się z szeroko pojętą przedsiębiorczością i przyjąć formę szkolenia, konferencji, warsztatu, wykładu, konkursu lub mieć formę online (np. webinarium).
 
TEMAT PRZEWODNI
Każdego roku wybierany jest jeden temat, na który Organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę. To tzw. motyw przewodni ŚTP w danym roku. W szczególnym dla Polaków 2018 roku organizujemy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości pod hasłem Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości. Opierając się na zdobytych doświadczeniach to przyszłość będzie głównym tematem naszych rozmów. We wcześniejszych edycjach tematami przewodnimi były: dobre praktyki w nauczaniu przedsiębiorczości, społeczny aspekt biznesu,  różnorodność w przedsiębiorczości czy podsumowanie 10 lat przedsiębiorczości w Polsce. W żaden sposób nie wyklucza to jednak innych tematów związanych z rynkiem pracy, biznesem, przedsiębiorczością.
 
JAK ZAREJESTROWAĆ WYDARZENIE?
 • Wejdź na stronę www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl, a następnie kliknij DOŁĄCZ na panelu Partner
 • Jesteś w panelu dla Partnerów. Tutaj możesz pobrać plakat tegorocznej edycji ŚTP oraz rozpocząć proces rejestracji wydarzenia - przycisk PRZEJDŹ DO KONFEO przeniesie Cię do systemu.
 • Załóż konto na stronie Konfeo według wskazówek na stronie.
 • Po rejestracji zaloguj się, uzupełnij dane i dodawaj swoje wydarzenia
 • UWAGA! Podczas dodawania wydarzenia w adresie strony wydarzenia na końcu linku należy wkleić sufiks województwa: sufiks dla województwa pomorskiego to tp2018-G
  Przykładowy link dla wydarzenia odbywającego się województwie pomorskim powinien wyglądać tak: wydarzenie-testowe-tp2018-G.konfeo.com
 
Zapraszamy do rejestracji wydarzeń i aktywnego uczestnictwa w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, więcej informacji na stronie: http://tydzienprzedsiebiorczosci.pl/
 
Informacje o odbywających się w województwie pomorskim wydarzeniach organizowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zamieszczone będą także na stronie koordynatora regionalnego www.arp.gda.pl oraz profilu Facebook ŚTP na Pomorzu.
 
KONTAKT:
Łukasz Rokicki
Dział Rozwoju Przedsiębiorczości
tel. 58 32 33 203
mail:
lukasz.rokicki@arp.gda.pl
Pobierz Przewodnik dla Partnerów:
PATRONAT MEDIALNY:

drukuj całą stronę

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do Agencji Rozwoju Pomorza

Dane Kontaktowe

 • Dane spółki

  Agencja Rozwoju Pomorza S.A. jest zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, w rejestrze przedsiębiorców pod numerem KRS 0000004441 | NIP 583-000-20-02 | Regon 190044530 | Kapitał zakładowy: 26 320 000 zł w całości wpłacony

Sekcja dodatkowa


 • Galeria logotypów

 • Zdjęcia na stronie
  Zdjęcia na stronie