Banery

  • Punkt In formacyjny - baner
  • Invest in Pomerania

Aktualności - Pomorzanki w Biznesie

Ruszają dotacje na własny biznes dla Pomorzanek

Już 15 grudnia w Agencji Rozwoju Pomorza rusza nabór wniosków na założenie własnej działalności gospodarczej dla niepracujących pań, które ukończyły 30 rok życia. W ramach projektu „Pomorzanki w Biznesie” każda uczestniczka może ubiegać się aż o 23.000 pln jednorazowej dotacji oraz miesięczne wsparcie doradcze i pieniężne w wysokości do 1.440 pln trwające nawet rok.

Mieszkanki Pomorza stają przed możliwością otrzymania dotacji unijnej na otwarcie własnej firmy w ramach projektu „Pomorzanki w Biznesie”, realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza w Poddziałaniu 5.7 „Nowe Mikroprzedsiębiorstwa” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 - 2020.

Projekt kierowany jest do pań, które mieszkają na terenie województwa pomorskiego, ukończyły 30 rok życia, mają zamiar prowadzić jednoosobową firmę i nie prowadziły własnego biznesu w ciągu ostatniego roku. Uczestniczki projektu mogą ubiegać się aż o 23 000 pln jednorazowej dotacji oraz miesięczne wsparcie doradcze i pieniężne w wysokości do 1.440 pln trwające nawet rok, a także skorzystać ze wsparcia szkoleniowego i doradczego.

Aby zakwalifikować się do „Pomorzanek” należy wypełnić dokumenty dostępne na stronie internetowej ARP oraz opisać pomysł na biznes i oszacować planowane wydatki z nim związane.

Proces rekrutacji obejmuje trzy etapy. W pierwszym, oceniana będzie kompletność złożonych dokumentów, następnie charakterystyka projektu oraz jego koszty, a w finalnej fazie specjaliści ocenią, czy osoby aplikujące będą w stanie założyć, a następnie skutecznie prowadzić swoją firmę.  Dodatkowe punkty mogą otrzymać  osoby niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne, w wieku powyżej 50 roku życia oraz o niskich kwalifikacjach. Do projektu zakwalifikują się łącznie 64 kobiety, po 32 osoby w dwóch zorganizowanych naborach. W przypadku uzyskania tej samej ilości punktów decydować będzie kolejność złożonych dokumentów.

Nabór rusza 15 grudnia br., a wnioski przyjmowane będą od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00 w siedzibie ARP w Olivia Business Centre, budynek Olivia Six, przy Al. Grunwaldzkiej 472 D w  Gdańsku.  Komplet dokumentów  należy dostarczyć do sekretariatu  ARP (13 piętro) nie później niż 29 grudnia br. do godz. 15.00 osobiście, przesłać pocztą tradycyjną  lub poprzez kuriera.  W przypadku dużego zainteresowania i wyczerpania limitu miejsc w projekcie, nabór zgłoszeń może zostać zakończony szybciej. Informacja o wcześniejszym zakończeniu rekrutacji zostanie zamieszczona na stronie internetowej ARP na co najmniej 24 godziny przed jej planowanym zamknięciem.

Kolejna szansa na udział w projekcie pojawi się na przełomie marca i kwietnia 2017 r. W tym terminie  ARP ponownie planuje nabór wniosków.

Regulamin i wymagane dokumenty dostępne są TUTAJ.
 

Szczegółowe informacje:
Katarzyna Moszczyńska, Kierownik projektu
tel. 58 32 33 143, @: katarzyna.moszczynska@arp.gda.pl

Michał Zając
tel. 58 32 33 253, @: michal.zajac@arp.gda.pl

  • data: 2016-12-01

Wstecz