Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

 • Marketing internetowy z wykorzystaniem AI - strategia i procesy na 2024 rok. Warsztaty

  Marketing internetowy z wykorzystaniem AI - strategia i procesy na 2024 rok. Warsztaty

  Poznaj fundamenty i narzędzia marketingowe w Internecie, aby w przewidywalny i opłacalny sposób zwiększać sprzedaż Twoich produktów lub usług. Program warsztatów pozwoli Ci pozyskać fundamentalną wiedzę z zakresu marketingu internetowego, która przyda Ci się w pozyskiwaniu klientów przez Internet lub kontrolowaniu działań realizowanych przez agencje marketingowe.

  Program warsztatów powstał w oparciu o dobre praktyki rekomendowane przez Google, Meta, Tik Tok czy Digital Marketing Institute.

 • Projekcja filmy Ewy Ewart „Do ostatniej kropli….” i dyskusja

  Projekcja filmu Ewy Ewart „Do ostatniej kropli….” i dyskusja

  Zapraszamy 12 marca br., o godz. 17:00 do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku (pl. Solidarności 1)  - aby obejrzeć  wspólnie film autorstwa znakomitej dziennikarki i reżyserki filmów dokumentalnych Ewy Ewart oraz  posłuchać rozmowy z autorką oraz wziąć udział w dyskusji panelowej z udziałem reżyserki oraz zaproszonych gości. Wstęp wolny.

 • Wysokie miejsce Pomorza na inwestycyjnej mapie Europy

  Wysokie miejsce Pomorza na inwestycyjnej mapie Europy

  Międzynarodowa renoma Pomorza nie słabnie. Województwo ponownie zostało sklasyfikowane wśród najbardziej atrakcyjnych dla biznesu regionów w Europie, wyprzedzając m.in.  West Yorkshire i prowincję Marsylii. Prestiżowy ranking przygotowany przez Financial Times (fDi European Cities and Regions of the Future 2024) docenił strategię gospodarczą województwa.

 • Spotkanie networkingowe dla Nowoprzybyłych do naszego regionu

  Witamy! NOWOPRZYBYŁYCH do naszego regionu i zapraszamy na spotkanie 27 lutego

  Serdecznie zapraszamy na nasze długo oczekiwane trójmiejskie spotkanie dla Nowoprzybyłych/Newcomers w 2024 roku! Spędźmy ten czas na budowaniu relacji, wzajemnym udzielaniu sobie cennych wskazówek dotyczących lokalnego rynku pracy oraz do tworzenia wspierającej społeczności!

 • zarządzanie stresem - warsztat 27 lutego

  Zarządzanie stresem i kontrola emocji. Szkolenie, 27 lutego

  Zapraszamy do wzięcia udziału w inspirującym warsztacie, który pomoże skutecznie zarządzać stresem i poprawić jakość życia.

  Szkolenie prowadzone jest w formie warsztatowej, dzięki czemu stanowi skuteczne narzędzie do promowania zdrowia psychicznego, zarządzania stresem i tworzenia bardziej zrównoważonego środowiska pracy.

  Prowadzący: Grzegorz Słaba - doświadczony trener i coach, pedagog, wykładowca akademicki, ekspert psychofizjologii stresu i kontroli emocji. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Uniwersytetu Gdańskiego -Psychologia Rozwoju oraz Tracy College International.

 • brokerowe seminarium eksportowe

  Internetowe formy eksportu. Seminarium, 28 lutego

  Zapraszamy producentów zainteresowanych rozwijaniem działalności eksportowej z wykorzystaniem narzędzi internetowych na seminarium „Internetowe formy eksportu”, które odbędzie się 28 lutego 2024 w Gdańsku. Tematem spotkania będzie wykorzystywanie platform handlowych dla rynku B2B.  W programie seminarium m.in. prezentacja możliwości jednego z tego typu narzędzi – platformy VirtualExpo.

  Seminarium organizujemy w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy 2030.

 • Działalność Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Słupsku

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza

  1 lutego 2024 r., Agencja Rozowju Pomorza podpisała umowę z Województwem Pomorskim na prowadzenie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Słupsku, który zastąpił funkcjonujący do tej pory Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich dla Przedsiębiorców w Słupsku.  Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich (PTFE) 2021-2027.

 • Northvolt otwiera w Gdańsku Centrum Skalowania Biznesu

  Northvolt otwiera w Gdańsku Centrum Skalowania Biznesu

  Gdańsk, Polska Northvolt, producent ogniw i systemów bateryjnych wytwarzanych w sposób zrównoważony dla środowiska, podjął decyzję o utworzeniu w Gdańsku Centrum Skalowania Biznesu wraz z Centrum Badawczo-Rozwojowym w zakresie usług IT.

 • Kurs języka angielskiego OFFSHORE dla managerów. Start 23 stycznia

  Kurs języka angielskiego OFFSHORE dla managerów

  Wzmocnij swoje kompetencje komunikacyjne, popracuj nad swobodą wypowiedzi i prezentacji, poznaj profesjonalne słownictwo z branży Offshore.

  Kurs skierowany jest do:

  • Managerów realizujących projekty związane z morską energetyką wiatrową lub pokrewne
  • Osób posługujących się językiem angielskim przynajmniej na poziomie B2-C1

  Zapraszamy do zapisów - termin zostanie ustalony po zebraniu grupy.

 • Hala na wynajem w Rumi

  Hala na wynajem w Rumi

  Na terenie inwestycyjnym partnera Invest in Pomerania – Rumia Invest Park, powstała nowoczesna hala magazynowo – produkcyjna  zasilana zieloną energią. Hala o łącznej powierzchni ponad 3 600 m2 zbudowana jest w konstrukcji stalowej a wysokość składowania wynosi 6,7 m. Funkcjonalnie hala podzielona jest na 14 odrębnych modułów po ok. 250 m2 powierzchni użytkowej. Kontakt: email: anna.czescik@investinpomerania.pl, tel.: 721 758 651

 • Zawalczyć o Meksyk - z Pomorskim Brokerem Eksportowym na światowe rynki

  Zawalczyć o Meksyk - z Pomorskim Brokerem Eksportowym na światowe rynki

  Firma BPLAST (Grupa FACH-PAK), która wzięła udział w międzynarodowych targach i weszła na rynki w Ameryce Południowej, to jeden z wielu przykładów korzyści jakie odnoszą przedsiębiorcy dzięki udziałowi w unijnym projekcie - Pomorski Broker Eksportowy. Agencja Rozwoju Pomorza wraz z lokalnymi partnerami realizowała projekt od 2016 roku a jego kolejna edycja ruszy już w tym roku.

   

 • Turystyka z lokalnym smakiem

  Turystyka z lokalnym smakiem

  Moda na turystykę kulinarną stwarza dodatkowe możliwości producentom lokalnych specjałów z regionu Morza Bałtyckiego. Realizowany właśnie przez Agencję Rozwoju Pomorza, z partnerami z 6 krajów, projekt BASCIL ma ułatwić firmom rozwój przez dostosowanie swojej oferty do tego trendu.

 • Grupa Zarządzająca Pomerania oferuje powierzchnię biurową do wynajęcia w Gdyni

  Grupa Zarządzająca Pomerania oferuje powierzchnię biurową do wynajęcia w Gdyni

  Grupa Zarządzająca Pomerania oferuje do wynajęcia powierzchnię biurową w budynku biurowym czterokondygnacyjnym, zlokalizowanym w Gdyni przy ul. Łużyckiej 2.

O nas

Agencja Rozwoju Pomorza jest spółką Samorządu Województwa Pomorskiego, istnieje od 1992 roku. Misją Agencji jest działanie na rzecz harmonijnego rozwoju Pomorza poprzez wspieranie pomorskiej przedsiębiorczości i lokalnych samorządów, a także inicjowanie i wspieranie przedsięwzięć gospodarczych o znaczeniu regionalnym.

Do naszych zadań należy obsługa Funduszy Europejskich dla małych i średnich firm oraz instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości, promocja gospodarcza regionu, w tym pozyskiwanie i obsługa inwestorów zagranicznych. Zarządzamy Funduszem Kapitałowym inwestującym w innowacyjne pomysły biznesowe, świadczymy usługi doradcze i szkoleniowe. Pomagamy lokalnym firmom otwierać się na rynki zagraniczne, między innymi poprzez dofinansowanie udziału w targach oraz innych wydarzeniach, organizację stoisk regionalnych,  misji gospodarczych czy szkolenia.

Agencja zajmuje się też popularyzacją nowoczesnej przedsiębiorczości, aktualnych trendów w ekonomii oraz postaw ekologicznych.

Fundusze Europejskie

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami działania funduszy europejskich, niezbędnymi informacjami na temat ogłaszanych konkursów, prawem i dokumentami. ARP od lat odpowiada za dystrybucję unijnych funduszy na rozwój firm i instytucji otoczenia biznesu. Aktualnie wdraża Fundusze Europejskie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. ARP umożliwia firmom i instytucjom skorzystanie z funduszy UE jak i pomaga w przejściu przez procedury ich rozliczania. Konsultacje i organizowane spotkania informacyjne dla beneficjentów, pozwalają na wyjaśnienie wątpliwości związanych z procedurami składania wniosków i realizacji projektu.

Media

W tym miejscu znajdują się kontakty do osób udzielających prasie informacji na temat działalności ARP, realizowanych przez nią projektów, a także na temat zarządzanych za jej pośrednictwem funduszy Unii Europejskiej.