Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

 • widok biurowca w otoczeniu zieleni na tle nieba bez chmur

  Nowa inwestycja Agencji Rozwoju Pomorza

  Pod adresem Sucha 12 w Gdańsku powstanie nowy biurowiec. Inwestycja o nazwie Letnica Office ma zostać oddana w 2027 roku. W budynku będzie miała siedzibę Agencja Rozwoju Pomorza a wśród najemców znajda się też spółki samorządowe i instytucje zajmujące się obsługą przedsiębiorców.

 • Nauka dla biznesu czy biznes dla nauki?  Aspekty współpracy jednostek naukowych i przedsiębiorstw, a projekty międzynarodowe. Spotkanie informacyjne. 28 września

  Nauka dla biznesu czy biznes dla nauki?  Aspekty współpracy jednostek naukowych i przedsiębiorstw, a projekty międzynarodowe. Spotkanie informacyjne. 28 września

  Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców w Gdańsku zaprasza na spotkanie informacyjne podczas którego przybliżymy Państwu informacje nt.: realizacji projektów B+R przez jednostki naukowe oraz przedsiębiorstwa, możliwości finansowania projektów z polskich źródeł, a także z programów międzynarodowych. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza S.A. w dniu 28 września w godz. 9:00-12:00.

 • Skuteczna sprzedaż

  Skuteczna sprzedaż

  Zapraszamy do Szemudu na bezpłatne seminarium w ramach projektu „SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych”. Podczas seminarium dowiesz się: jak stworzyć wygrywającą strategię sprzedaży dla swojego przedsiębiorstwa, jak mądrze rozwijać i skalować swój biznes, czyli "pracować nad firmą, a nie tylko w firmie", a także jak wykorzystać nowoczesne kanały sprzedażowe do budowania marki i pozyskania nowych klientów. Seminarium odbędzie się 11 października 2023, godz. 10:00 w Centrum Samorządowym, ul. Samorządowa 1, Szemud.

 • Poznaj możliwości dofinansowania projektów B+R. Skorzystaj ze  Ścieżki Smart. Spotkanie informacyjne, 5 października

  Poznaj możliwości dofinansowania projektów B+R. Skorzystaj ze Ścieżki Smart. Spotkanie informacyjne, 5 października

  Zapraszamy na bezpłatne spotkanie w dniu 5 października w godz. 10:00 - 12:00 poświęcone możliwościom pozyskania dofinansowania NA projekty B+R w ramach „Ścieżki Smart 2” programu  Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki  (FENG).

  Na spotkaniu dowiesz się, jak tworzyć  innowację w firmie, jak przygotować dobry projekt B+R i jakie możliwości daje Ścieżka SMART.

 • Komunikacja kryzysowa

  Komunikacja kryzysowa

  Zapraszamy 29 września do Gdyni na bezpłatne seminarium pn. "komunikacja kryzysowa". Porozmawiamy o meandrach skutecznej komunikacji w kryzysie. Czy we współczesnym świecie można jeszcze kontrolować komunikację i jak to robić. A przede wszystkim jak w kryzysie rozmawiać z zespołem i swoimi klientami. Seminarium poprowadzi Magdalena Skorupka-Kaczmarek.

 • Seminarium dla pracodawców i przedsiębiorców „Postaw na rozwój, wzMOCnij umiejętności”. Charzykowy, 2 października

  Postaw na rozwój, wzMOCnij umiejętności. Bezpłatne seminarium. Charzykowy, 2 października

  Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku zaprasza na inspirujące seminarium dla pracodawców i przedsiębiorców „Postaw na rozwój, wzMOCnij umiejętności”. Spotkania mają formułę warsztatów, a poprowadzą je eksperci specjalizujący się we współpracy z kadrą menedżerską. Najbliższe spotkanie odbędzie się 2 października w Chojnicach, w Hotelu Notera SPA Bory Tucholskie, ul. Wczasowa 1 (Charzykowy).

 • Zasady horyzontalne w projektach dofinansowanych z Funduszy Europejskich na lata 2021-2027. Spotkanie informacyjne w Słupsku. 26 września

  Zasady horyzontalne w projektach dofinansowanych z Funduszy Europejskich na lata 2021-2027. Słupsk. 26 września

  Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich dla Przedsiębiorców w Słupsku zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne, podczas którego zwrócimy uwagę jak przygotować projekt o dofinansowanie zgodnie z zasadami horyzontalnymi Unii Europejskiej. 
  Spotkanie odbędzie się 26 września 2023r. w godz. 10:00 - 13:00  w Słupskim Inkubatorze Technologicznym, przy ul. Portowej 13B (sala szkoleniowa I piętro).

 • Zatrudnianie osób z niepełnosprawnością. Kolejne spotkanie online z cyklu Wentyl_HR. 4 października

  Zatrudnianie osób z niepełnosprawnością. Kolejne spotkanie z cyklu Wentyl_HR. 4 października

  Zapraszamy na trzecie spotkanie #Wentyl_HR. Tym razem przyjrzymy się zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością.
   
  Na spotkaniu poznają Państwo potrzeby i oczekiwania osób z niepełnosprawnością, dowiedzą się, jak się z nimi komunikować, jak stworzyć przyjazne im miejsca pracy oraz poznają korzyści z ich zatrudniania.
 • Instrumenty wsparcia służące poprawie efektywności energetycznej przedsiębiorstw. Spotkanie informacyjne w Słupsku. 25 września

  Instrumenty wsparcia służące poprawie efektywności energetycznej przedsiębiorstw. Spotkanie informacyjne w Słupsku. 25 września

  Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich dla Przedsiębiorców w Słupsku wraz z partnerami zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne podczas którego omówione zostaną zagadnienia związane z gospodarowaniem energią, by minimalizować jej zużycie przy procesach produkcji, eksploatacji czy prowadzenia działalności. Spotkanie odbędzie się 25 września 2023r. w godz. 10:30 - 13:30  w Słupskim Inkubatorze Technologicznym, przy ul. Portowej 13B (sala szkoleniowa nr 3, I piętro).

 • Ulgi podatkowe na finansowanie innowacji - webinar z cyklu "O prawie przy kawie", 27 września

  Ulgi podatkowe na finansowanie innowacji - webinar z cyklu "O prawie przy kawie", 27 września

  Razem  z ekspertami z firmy konsultingowej Ayming z ogromną przyjemnością zapraszamy na spotkanie z cyklu „O prawie przy kawie” poświęconej zagadnieniu ulg podatkowych na finansowanie innowacji.

 • Mobilne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich dla Przedsiębiorców we wrześniu

  Mobilne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich dla Przedsiębiorców we wrześniu

  Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich dla Przedsiębiorców zapraszają osoby zainteresowane Funduszami Europejskimi do skorzystania z indywidualnych konsultacji podczas dyżurów w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych (MPI) zaplanowanych we wrześniu w Kobylnicy, Ustce, Gdyni i Pszczółkach.

 • język angielski offshore dla managerów

  Kurs języka angielskiego OFFSHORE dla managerów. Start 26 września

  Wzmocnij swoje kompetencje komunikacyjne, popracuj nad swobodą wypowiedzi i prezentacji, poznaj profesjonalne słownictwo z branży Offshore. 

  Kurs skierowany jest do:

  • Managerów realizujących projekty związane z morską energetyką wiatrową lub pokrewne
  • Osób posługujących się językiem angielskim przynajmniej na poziomie B2-C1
 • Komunikat na temat firmy realizującej badanie ewaluacyjne ex-post projektu „SPEKTRUM".

  Komunikat na temat firmy realizującej badanie ewaluacyjne ex-post projektu „SPEKTRUM".

  Informujemy, że firma EU-CONSULT sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, na zlecenie ARP realizuje badanie ewaluacyjne ex-post projektu „SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych”. Celem ewaluacji jest przeprowadzenie analizy i ocena rzeczywistych efektów zrealizowanego projektu.

 • swiatowy tydzien przedsiebiorczosci

  Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2023

  Znamy już termin tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

  13-19 listopada!

   

 • Zdobądź kwalifikacje poszukiwane na rynku – operatorów żurawi i wózków – szkolenia dofinansowane z funduszy UE

  Zdobądź kwalifikacje poszukiwane na rynku – operatorów żurawi i wózków – szkolenia dofinansowane z funduszy UE

  W ramach projektu Invest in Pomerania Academy zapraszamy na szkolenia dla operatorów urządzeń: żurawia wieżowego, suwnicy specjalizowanej RTG, żuraw samojezdny, wozu do manipulacji kontenerami, wózka widłowego.

 • Zdobądź kwalifikacje w branży IT – szkolenia dofinansowane z funduszy UE

  Zdobądź kwalifikacje w branży IT – szkolenia dofinansowane z funduszy UE

  W ramach projektu Invest in Pomerania Academy specjalistyczne firmy przeprowadzą szkolenia w najbardziej poszukiwanych zawodach w regionie w branży IT - Data Sientist oraz Junior Front-End Developer. Kursy są w 50% dofinansowane. 

 • Kobieta w okularach siedząca przed komputerem. Zdjęcie dekoracyjne

  Oferta szkoleniowa

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleniową.

O nas

Agencja Rozwoju Pomorza jest spółką Samorządu Województwa Pomorskiego, istnieje od 1992 roku. Misją Agencji jest działanie na rzecz harmonijnego rozwoju Pomorza poprzez wspieranie pomorskiej przedsiębiorczości i lokalnych samorządów, a także inicjowanie i wspieranie przedsięwzięć gospodarczych o znaczeniu regionalnym.

Do naszych zadań należy obsługa Funduszy Europejskich dla małych i średnich firm oraz instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości, promocja gospodarcza regionu, w tym pozyskiwanie i obsługa inwestorów zagranicznych. Zarządzamy Funduszem Kapitałowym inwestującym w innowacyjne pomysły biznesowe, świadczymy usługi doradcze i szkoleniowe. Pomagamy lokalnym firmom otwierać się na rynki zagraniczne, między innymi poprzez dofinansowanie udziału w targach oraz innych wydarzeniach, organizację stoisk regionalnych,  misji gospodarczych czy szkolenia.

Agencja zajmuje się też popularyzacją nowoczesnej przedsiębiorczości, aktualnych trendów w ekonomii oraz postaw ekologicznych.

Fundusze Europejskie

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami działania funduszy europejskich, niezbędnymi informacjami na temat ogłaszanych konkursów, prawem i dokumentami. ARP od lat odpowiada za dystrybucję unijnych funduszy na rozwój firm i instytucji otoczenia biznesu. Aktualnie wdraża Fundusze Europejskie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. ARP umożliwia firmom i instytucjom skorzystanie z funduszy UE jak i pomaga w przejściu przez procedury ich rozliczania. Konsultacje i organizowane spotkania informacyjne dla beneficjentów, pozwalają na wyjaśnienie wątpliwości związanych z procedurami składania wniosków i realizacji projektu.

Media

W tym miejscu znajdują się kontakty do osób udzielających prasie informacji na temat działalności ARP, realizowanych przez nią projektów, a także na temat zarządzanych za jej pośrednictwem funduszy Unii Europejskiej.