Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

 • Invest in Pomerania konczy projekt 2020

  Zakończenie projektu Invest in Pomerania 2020

  Projekt Invest in Pomerania 2020 dobiegł końca. Kolejny, Invest in Pomerania 2030 przed nami. We wtorek, 28 listopada, po 7 latach, oficjalnie zakończyliśmy nasz projekt – Invest in Pomerania 2020. Co te lata oznaczały dla naszego regionu? 15.722 utworzonych otwartych stanowisk pracy, 129 nowych inwestorów, 945 obsłużonych zapytań ofertowych, 262 wizyty inwestorskie.

  Podsumowując projekt, spotkaliśmy się z naszymi inwestorami i przedstawicielami samorządów na oficjalnej konferencji.

 • Pomorskie Business Summit 2023 – turystyka kulinarna w pomorskim ma przyszłość

  Pomorskie Business Summit 2023 – turystyka kulinarna w pomorskim ma przyszłość

  Agencja Rozwoju Pomorza S.A. uczestniczyła 27 listopada 2023 r. w konferencji Pomorskie Business Summit organizowanej przez Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną w Gdańsku.Wydarzenie było okazją wymiany informacji i doświadczeń związanych z rozwojem usług turystyki kulinarnej. Uczestnicy mogli m.in. zapoznać się z dobrymi praktykami lokalnych producentów żywności oraz nowymi trendami. Konferencja została zrealizowana w ramach projektu BASCIL.

 • Mobilne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich dla Przedsiębiorców w grudniu

  Mobilne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich dla Przedsiębiorców w grudniu

  Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich dla Przedsiębiorców zapraszaja osoby zainteresowane Funduszami Europejskimi do skorzystania z indywidualnych konsultacji podczas dyżurów w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych (MPI) zaplanowanych w grudniu.szy Europejskich. Nie ma konieczności zapisów.

 • Jak zrozumieć Azję? Jakie są Indie i Bangladesz? - seminarium, 11 listopada

  Jak zrozumieć Azję? Jakie są Indie i Bangladesz? - seminarium, 11 grudnia

  Samorząd Województwa Pomorskiego wraz z partnerskimi miastami Gdańskiem, Gdynią i Sopotem zapraszają na seminarium gospodarcze, które pozwoli poznać uwarunkowania prowadzenia biznesu na rynkach azjatyckich, szczególnie Indii i Bangladeszu. 

 • Turystyka z lokalnym smakiem

  Turystyka z lokalnym smakiem

  Moda na turystykę kulinarną stwarza dodatkowe możliwości producentom lokalnych specjałów z regionu Morza Bałtyckiego. Realizowany właśnie przez Agencję Rozwoju Pomorza, z partnerami z 6 krajów, projekt BASCIL ma ułatwić firmom rozwój przez dostosowanie swojej oferty do tego trendu.

 • Świąteczna integracja? Poznaj naszą ofertę spotkań świątecznych dla firm!

  Świąteczna integracja? Poznaj naszą ofertę spotkań szkoleniowych dla firm!

  Zapraszamy do zapoznania się z propozycją inspirujących szkoleń, które zorganizujemy dla Was w niezwykłej świątecznej atmosferze. Oferta jest przygotowana na zasadzie mix and match - wybieracie intersujące Was elementy, a my zajmujemy się resztą!

  Wszystkie propozycje można mieszać i dobierać zgodnie z oczekiwaniami. Możemy również dostosować naszą ofertę do indywidualnych potrzeb.

  Zachęcamy do kontaktu - przyjedziemy i porozmawiamy.

 • Grupa Zarządzająca Pomerania oferuje powierzchnię biurową do wynajęcia w Gdyni

  Grupa Zarządzająca Pomerania oferuje powierzchnię biurową do wynajęcia w Gdyni

  Grupa Zarządzająca Pomerania oferuje do wynajęcia powierzchnię biurową w budynku biurowym czterokondygnacyjnym, zlokalizowanym w Gdyni przy ul. Łużyckiej 2.

O nas

Agencja Rozwoju Pomorza jest spółką Samorządu Województwa Pomorskiego, istnieje od 1992 roku. Misją Agencji jest działanie na rzecz harmonijnego rozwoju Pomorza poprzez wspieranie pomorskiej przedsiębiorczości i lokalnych samorządów, a także inicjowanie i wspieranie przedsięwzięć gospodarczych o znaczeniu regionalnym.

Do naszych zadań należy obsługa Funduszy Europejskich dla małych i średnich firm oraz instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości, promocja gospodarcza regionu, w tym pozyskiwanie i obsługa inwestorów zagranicznych. Zarządzamy Funduszem Kapitałowym inwestującym w innowacyjne pomysły biznesowe, świadczymy usługi doradcze i szkoleniowe. Pomagamy lokalnym firmom otwierać się na rynki zagraniczne, między innymi poprzez dofinansowanie udziału w targach oraz innych wydarzeniach, organizację stoisk regionalnych,  misji gospodarczych czy szkolenia.

Agencja zajmuje się też popularyzacją nowoczesnej przedsiębiorczości, aktualnych trendów w ekonomii oraz postaw ekologicznych.

Fundusze Europejskie

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami działania funduszy europejskich, niezbędnymi informacjami na temat ogłaszanych konkursów, prawem i dokumentami. ARP od lat odpowiada za dystrybucję unijnych funduszy na rozwój firm i instytucji otoczenia biznesu. Aktualnie wdraża Fundusze Europejskie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. ARP umożliwia firmom i instytucjom skorzystanie z funduszy UE jak i pomaga w przejściu przez procedury ich rozliczania. Konsultacje i organizowane spotkania informacyjne dla beneficjentów, pozwalają na wyjaśnienie wątpliwości związanych z procedurami składania wniosków i realizacji projektu.

Media

W tym miejscu znajdują się kontakty do osób udzielających prasie informacji na temat działalności ARP, realizowanych przez nią projektów, a także na temat zarządzanych za jej pośrednictwem funduszy Unii Europejskiej.