Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

 • sygnaliści OFERTA SZKOLENIA

  Praktycznie o sygnalistach. Szkolenie. 28 czerwca

  Firmy i instytucje zatrudniające co najmniej 50 osób stoją przed koniecznością wdrożenia przepisów unijnych dotyczącą ochrony sygnalistów.
  Zapraszamy na praktyczne szkolenie, które zostało zaprojektowane z myślą o przedsiębiorcach pragnących efektywnie wdrożyć nowe wymogi, budować transparentne, etyczne i bezpieczne środowisko pracy, a także dostrzegają szansę w whistleblowingu na doskonalenie swoich struktur. Szkolenie odbędzie się 28 czerwca w siedzibie ARP.

  Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia na zamówienie w dogodnym terminie dla wybranej firmy/ organizacji.

 • Od skateparków do branży budowlanej - Jak KBCUT zaangażował technologię w piękno?

  Od skateparków do branży budowlanej - Jak KBCUT zaangażował technologię w piękno?

  Rozwój gospodarczy pomorskiego to zasługa działających tu przedsiębiorstw. Jednym z wielu inspirujących przykładów lokalnych firm, które rozwijają swoje pomysły, tworzą miejsca pracy jest firma KBCUT. To też jedna z wielu firm, która skorzystała z projektu SPEKTRUM – pomorski system usług doradczych - realizowanym przez Agencję Rozwoju Pomorza.

 • Konkurs o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy 2024”

  Konkurs o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy 2024

  Zdobądź nagrodę i zyskaj możliwość zaprezentowania swojej działalności. Skorzystaj z okazji do nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych. Do udziału w konkursie zapraszamy firmy i gminy z województwa pomorskiego. Sponsorem konkursu jest Olivia Centre, a Sponsorem Głównym konkursu jest mBank. Zgłoszenia  do 15 lipca! 

 • EKSPORT a ESG. Webinarium

  EKSPORT a ESG. Webinarium, 25 czerwca

  W ciągu kilku najbliższych lat obowiązek raportowania ESG będzie dotyczył szerokiego spektrum przedsiębiorstw. Raporty składać będą również firmy współpracujące w ramach łańcucha dostaw, co będzie stanowiło dla nich wyzwanie.

  W związku z tym zapraszamy na spotkanie online EKSPORT a ESG, które odbędzie się 25 czerwca 2024 r. w godz. 10-11:30 na platformie zoom.

 • First Tome Manager

  First Time Manager. Dwudniowy warsztat.

  Zapraszamy na dwudniowy warsztat pn. "First Time Manager" przeznaczony dla osób stawiających swoje pierwsze kroki na stanowisku lidera oraz dla tych, którzy w najbliższej przyszłości obejmą stanowisko kierownicze.

  Termin: 2-3 lipca 2024,
  siedziba Agencji Rozwoju Pomorza 

 • Mobilne Punkty Informacyjne w województwie pomorskim – czerwiec 2024 r.

  Mobilne Punkty Informacyjne w województwie pomorskim – czerwiec 2024 r.

  Zapraszamy na bezpłatne konsultacje osoby zainteresowane uzyskaniem informacji na temat możliwości uzyskania funduszy unijnych. W czerwcu spotkania odbędą się w Kobylnicy oraz Ustce.

 • Plakat żółto czarny z napisem ”Let’s Grow Gdańsk: Konfrontacje!” 25 czerwca

  Konferencja dla pasjonatów marketingu ”Let’s Grow Gdańsk: Konfrontacje!”

  25 czerwca w Gdańsku organizowane jest wydarzenie dla społeczności skupionej wokół idei Growth Mindset - osób nastawionych na rozwój życia zawodowego na marketingowej ścieżce. Prelekcje, networking odbędą się w Olivia Star Top w Gdańsku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Termin zgłoszeń upływa 10 czerwca.

 • Hapag-Lloyd rozwija nowatorskie rozwiązania w Trójmieście

  Hapag-Lloyd rozwija nowatorskie rozwiązania w Trójmieście

  Hapag-Lloyd, jeden ze światowych liderów logistyki morskiej, zatrudni 100 specjalistów jeszcze do końca roku. Powiększenie zespołu ma związek z rozwojem procesów obsługiwanych w gdańskim oddziale oraz pionierskim narzędziem służącym do śledzenia położenia kontenerów.

 • Pozyskujemy dotacje dla firm HORECA

  Pozyskujemy dotacje dla firm HoReCa. Przedłużony termin naboru wniosków!

  Firmy z branży HoReCa będą mogły ubiegać się o dotacje unijne na unowocześnienie lub dywersyfikację działalności prowadzonej w sektorach Hotelarstwo, Gastronomia, Turystyka, Kultury. Nabór wniosków od 6 maja - 18 czerwca br.
  Eksperci Agencji Rozwoju Pomorza oferują komercyjną usługę -pozyskania dotacji - od przygotowania wniosku po rozliczenie. 

   

 • MISJA, PASJA i ROZWÓJ – MOZAIKA - patent na dobry biznes w edukacji

  MISJA, PASJA i ROZWÓJ – MOZAIKA - patent na dobry biznes w edukacji

  Biznes może mieć wśród głównych celów odpowiedzialną troskę i czułe serce dla człowieka. Takim przykładem jest sieć przedszkoli MOZAIKA. Doświadczenie w edukacji, umiejętność organizacji i pozyskiwania funduszy unijnych, nastawienie na rozwój, pozwoliło pomysłodawcom na stworzenie bezpiecznych miejsc opieki przedszkolnej dla maluchów z dysfunkcjami. Udział w projekcie SPEKTRUM pozwolił firmie na skorzystanie z doradztwa i stworzenie we wdrożeniu modelu franczyzowego MOZAIKA.

  Zapraszamy do lektury artykułu na temat biznesu "z sercem".

O nas

Agencja Rozwoju Pomorza jest spółką Samorządu Województwa Pomorskiego, istnieje od 1992 roku. Misją Agencji jest działanie na rzecz harmonijnego rozwoju Pomorza poprzez wspieranie pomorskiej przedsiębiorczości i lokalnych samorządów, a także inicjowanie i wspieranie przedsięwzięć gospodarczych o znaczeniu regionalnym.

Do naszych zadań należy obsługa Funduszy Europejskich dla małych i średnich firm oraz instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości, promocja gospodarcza regionu, w tym pozyskiwanie i obsługa inwestorów zagranicznych. Zarządzamy Funduszem Kapitałowym inwestującym w innowacyjne pomysły biznesowe, świadczymy usługi doradcze i szkoleniowe. Pomagamy lokalnym firmom otwierać się na rynki zagraniczne, między innymi poprzez dofinansowanie udziału w targach oraz innych wydarzeniach, organizację stoisk regionalnych,  misji gospodarczych czy szkolenia.

Agencja zajmuje się też popularyzacją nowoczesnej przedsiębiorczości, aktualnych trendów w ekonomii oraz postaw ekologicznych.

Fundusze Europejskie

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami działania funduszy europejskich, niezbędnymi informacjami na temat ogłaszanych konkursów, prawem i dokumentami. ARP od lat odpowiada za dystrybucję unijnych funduszy na rozwój firm i instytucji otoczenia biznesu. Aktualnie wdraża Fundusze Europejskie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. ARP umożliwia firmom i instytucjom skorzystanie z funduszy UE jak i pomaga w przejściu przez procedury ich rozliczania. Konsultacje i organizowane spotkania informacyjne dla beneficjentów, pozwalają na wyjaśnienie wątpliwości związanych z procedurami składania wniosków i realizacji projektu.

Media

W tym miejscu znajdują się kontakty do osób udzielających prasie informacji na temat działalności ARP, realizowanych przez nią projektów, a także na temat zarządzanych za jej pośrednictwem funduszy Unii Europejskiej.