Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

 • Pozyskujemy dotacje dla firm HORECA

  Pozyskujemy dotacje dla firm HoReCa. Kolejny nabór wniosków.

  Firmy z branży HoReCa mogą ubiegać się o dotacje unijne na unowocześnienie lub dywersyfikację działalności prowadzonej w sektorach Hotelarstwo, Gastronomia, Turystyka, Kultury. Uwaga -  PARP ogłosiła drugi nabór wniosków - nowy termin: 18 lipca - 20 sierpnia. Zmianie uległy również kryteria konkursu.

  Eksperci Agencji Rozwoju Pomorza oferują komercyjną usługę - pozyskania dotacji - od przygotowania wniosku po rozliczenie. 

   

   

   

 • sygnaliści

  Sygnaliści - oferta dla podmiotów publicznych, jednostek samorządowych i ich spółek

  Zgodnie z wymogami nowej ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów przed podmiotami zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego stoi wyzwanie stworzenia skutecznego i zgodnego z przepisami systemu zgłaszania nieprawidłowości. Wymaga to wdrożenia odpowiednich rozwiązań, procedur oraz przeszkolenia pracowników.

  Zapraszamy do współpracy.

 • Start jubileuszowego Funduszu Inicjowania Rozwoju: pomorskie partnerstwa wspierają zrównoważony rozwój

  Start jubileuszowego Funduszu Inicjowania Rozwoju: pomorskie partnerstwa wspierają zrównoważony rozwój

  Agencja Rozwoju Pomorza, jako Partner Merytoryczny Funduszu Inicjowania Rozwoju, z przyjemnością informuje, że wystartowała jubileuszowa 10.edycja konkursu grantowego. Wyjątkowy program grantowy dla pomorskich organizacji pozarządowych, które w partnerstwie z firmami i instytucjami publicznymi, odpowiadają na aktualne potrzeby społeczne w naszym województwie i zmieniają świat wokół siebie. Na realizację wspólnej inicjatywy mogą otrzymać nawet 45 tysięcy złotych, ale najważniejsza jest możliwość dołączenia do sieci partnerstw międzysektorowych. 

   

 • Sygnalista – Odpowiedzialny Pracownik Czy Donosiciel w Firmie? - Konieczność, Szanse, Zagrożenia – Rozmowa z Ekspertkami

  Sygnalista – Odpowiedzialny pracownik czy donosiciel w firmie? - Konieczność, Szanse, Zagrożenia – Rozmowa z Ekspertkami

  Najbliższe miesiące przyniosą konieczność wdrożenia przez firmy i instytucje regulacji dotyczących ochrony sygnalistów. Z czym wiąże się dla firm wdrożenie nowych przepisów? Kim jest sygnalista i jakiej podlega ochronie? Zapraszamy do wywiadu z radcami prawnymi - Marią Witos-Malinowską oraz Joanną Masiak.

 • Od skateparków do branży budowlanej - Jak KBCUT zaangażował technologię w piękno?

  Od skateparków do branży budowlanej - Jak KBCUT zaangażował technologię w piękno?

  Rozwój gospodarczy pomorskiego to zasługa działających tu przedsiębiorstw. Jednym z wielu inspirujących przykładów lokalnych firm, które rozwijają swoje pomysły, tworzą miejsca pracy jest firma KBCUT. To też jedna z wielu firm, która skorzystała z projektu SPEKTRUM – pomorski system usług doradczych - realizowanym przez Agencję Rozwoju Pomorza.

 • Konkurs o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy 2024”

  Konkurs o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy 2024

  Zdobądź nagrodę i zyskaj możliwość zaprezentowania swojej działalności. Skorzystaj z okazji do nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych. Do udziału w konkursie zapraszamy firmy i gminy z województwa pomorskiego. Sponsorem konkursu jest Olivia Centre, a Sponsorem Głównym konkursu jest mBank. Zgłoszenia  do 15 lipca! 

 • MISJA, PASJA i ROZWÓJ – MOZAIKA - patent na dobry biznes w edukacji

  MISJA, PASJA i ROZWÓJ – MOZAIKA - patent na dobry biznes w edukacji

  Biznes może mieć wśród głównych celów odpowiedzialną troskę i czułe serce dla człowieka. Takim przykładem jest sieć przedszkoli MOZAIKA. Doświadczenie w edukacji, umiejętność organizacji i pozyskiwania funduszy unijnych, nastawienie na rozwój, pozwoliło pomysłodawcom na stworzenie bezpiecznych miejsc opieki przedszkolnej dla maluchów z dysfunkcjami. Udział w projekcie SPEKTRUM pozwolił firmie na skorzystanie z doradztwa i stworzenie we wdrożeniu modelu franczyzowego MOZAIKA.

  Zapraszamy do lektury artykułu na temat biznesu "z sercem".

O nas

Agencja Rozwoju Pomorza jest spółką Samorządu Województwa Pomorskiego, istnieje od 1992 roku. Misją Agencji jest działanie na rzecz harmonijnego rozwoju Pomorza poprzez wspieranie pomorskiej przedsiębiorczości i lokalnych samorządów, a także inicjowanie i wspieranie przedsięwzięć gospodarczych o znaczeniu regionalnym.

Do naszych zadań należy obsługa Funduszy Europejskich dla małych i średnich firm oraz instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości, promocja gospodarcza regionu, w tym pozyskiwanie i obsługa inwestorów zagranicznych. Zarządzamy Funduszem Kapitałowym inwestującym w innowacyjne pomysły biznesowe, świadczymy usługi doradcze i szkoleniowe. Pomagamy lokalnym firmom otwierać się na rynki zagraniczne, między innymi poprzez dofinansowanie udziału w targach oraz innych wydarzeniach, organizację stoisk regionalnych,  misji gospodarczych czy szkolenia.

Agencja zajmuje się też popularyzacją nowoczesnej przedsiębiorczości, aktualnych trendów w ekonomii oraz postaw ekologicznych.

Fundusze Europejskie

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami działania funduszy europejskich, niezbędnymi informacjami na temat ogłaszanych konkursów, prawem i dokumentami. ARP od lat odpowiada za dystrybucję unijnych funduszy na rozwój firm i instytucji otoczenia biznesu. Aktualnie wdraża Fundusze Europejskie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. ARP umożliwia firmom i instytucjom skorzystanie z funduszy UE jak i pomaga w przejściu przez procedury ich rozliczania. Konsultacje i organizowane spotkania informacyjne dla beneficjentów, pozwalają na wyjaśnienie wątpliwości związanych z procedurami składania wniosków i realizacji projektu.

Media

W tym miejscu znajdują się kontakty do osób udzielających prasie informacji na temat działalności ARP, realizowanych przez nią projektów, a także na temat zarządzanych za jej pośrednictwem funduszy Unii Europejskiej.