Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

 • "Kierunek - Słupsk". Konferencja poświęconej rozwojowi sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Słupsku. 8 lutego br.

  "Kierunek - Słupsk". Konferencja poświęconej rozwojowi sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Słupsku. 8 lutego br.

  Zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej rozwojowi sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Słupsku. Będzie to kolejna odsłona kampanii budowania oferty i marki Słupska, jako butikowej lokalizacji dla sektora BSS na Pomorzu. Wydarzenie "Kierunek - Słupsk" odbędzie się 8 lutego 2023 r. o godzinie 10:00w budynku Słupskiego Inkubatora Technologicznego, przy ulicy Portowej 13 B.

 • Efektywne pozyskiwanie klientów w nowych realiach – warsztaty online. 27 stycznia, 3 lutego, 10 lutego

  Efektywne pozyskiwanie klientów w nowych realiach – warsztaty online. 3 lutego, 10 lutego i 17 lutego

  Zapraszamy na warsztaty online poświęcone efektywnemu pozyskiwaniu klientów w nowych realiach. Warsztaty składają się z trzech modułów, każde po 3 godziny zegarowe. Podczas warsztatów online uczestnicy nauczą się, jak prowadzić skuteczne działania prospectingowe. Poznają nawyki zakupowe i ścieżkę podejmowania decyzji przez klientów. Wypracują działania sprzedażowe.

 • Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich dla Przedsiębiorców w Gdańsku i Słupsku zapraszają do Mobilnych Punktów Informacyjnych w styczniu

  Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich dla Przedsiębiorców w Gdańsku i Słupsku zapraszają do Mobilnych Punktów Informacyjnych w lutym

  Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich dla Przedsiębiorców w Gdańsku i Słupsku zapraszają osoby zainteresowane Funduszami Europejskimi do skorzystania z indywidualnych konsultacji podczas dyżurów w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych (MPI) zaplanowanych w lutym 2023.

 • Język angielski dla branży OFFSHORE. START specjalistycznego kursu już 7 lutego

  Język angielski dla branży OFFSHORE. START specjalistycznego kursu już 7 lutego

  Proponujemy specjalistyczne szkolenie z języka angielskiego dla branży offshore. Celem kursu jest poznanie fachowego słownictwa, wzmocnienie kompetencji komunikacyjnych uczestników. Liczba zajęć: 30 godzin zajęć (5 tygodni). Forma: hybrydowa  – zajęcia stacjonarne + online. W związku z rozwojem branży offshore na Pomorzu powstają wciąż nowe miejsca pracy wymagające znajomości specjalistycznego języka angielskiego. Po ukończeniu naszego kursu otrzymasz certyfikat.

 • Harmonogram naborów dla Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027

  Harmonogram naborów dla Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027

  Harmonogram naborów w programie Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG) na 2023 r. jest już dostępny dla beneficjentów. Pierwsze konkursy ruszą na początku lutego.

 • Invest in Pomerania Academy otwiera drzwi do branży portowo-offshorowej

  Invest in Pomerania Academy otwiera drzwi do branży portowo-offshorowej

  300 osób uzyska poszukiwane na rynku pracy kwalifikacje zawodowe dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych. Szkolenia pozwolą uzyskać zawody w branży portowo-offshorowej: operatora ciągnika terminalowego, suwnic specjalistycznych, żurawia wieżowego, reach stacker-a oraz wózków.

 • Wyniki konkursu grantowego nr SPE.03.2022

  Wyniki 3. konkursu grantowego SPEKTRUM

  Zapraszamy do zapoznania się z wynikami 3. konkursu grantowego SPEKTRUM

 • Skuteczne negocjacje. Szkolenie ONLINE. 24 lutego i 3 marca br.

  Skuteczne negocjacje. Szkolenie ONLINE. 24 lutego i 3 marca br.

  Zapraszamy na szkolenie dotyczące skutecznych negocjacji. Podczas dwóch spotkań uczestnicy doświadczą procesu negocjacji “od środka”, poznają kluczowe obszary, o które trzeba zadbać podczas każdych negocjacji. Dowiedzą się, jak przygotować się do prowadzenia negocjacji w biznesie, ale również w życiu codziennym. Przyjrzą się sobie w roli negocjatora i będą pracowali nad  budowaniem własnej siły negocjacyjnej. Szkolenie odbędzie się 24 lutego i 3 marca online, w godzinach 09:00-13:00. Szkolenie poprowadzi Łukasz Fiuczyński.

 • Komunikat dla grantobiorców konkursów IMPULS dotyczący zmian w realizowanych projektach

  Komunikat dla grantobiorców konkursów IMPULS dotyczący zmian w realizowanych projektach

  Zgodnie z zapisami pkt. 2.4 Regulaminu Konkursu Grantowego IMPULS – odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego, co do zasady nie ma możliwości wprowadzania zmian rzeczowych w projektach.

  W związku z tym, należy przyjąć, iż zaakceptowany na etapie oceny merytorycznej budżet projektu, jest ostateczny i grantobiorca jest zobowiązany do jego realizacji w takim zakresie.

 • 10 lat działalności Invest in Pomerania - strategia działania na kolejne lata opracowana!

  10 lat Invest in Pomerania podsumowane - strategia działania na kolejne lata opracowana!

  Invest in Pomerania podsumowała pierwsze 10 lat swojej działalności. W ciągu tej dekady, inicjatywa koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A. pozyskała dla województwa pomorskiego ponad 170 projektów inwestycyjnych oraz 22,5 tysięcy nowych miejsc pracy. Podczas wydarzenia zaprezentowano również strategię Invest in Pomerania na lata 2023-2027 przygotowaną  we współpracy z Bankiem Światowym.
   

 • 30 lat dla rozwoju pomorskiej przedsiębiorczości!

  30 lat dla rozwoju pomorskiej przedsiębiorczości!

  Ostatnie 30 lat to ogrom zmian w pomorskiej gospodarce. Agencja Rozwoju Pomorza, powstała w 1992 roku, jest częścią  przedsiębiorczej historii województwa pomorskiego. 

  Już od 30 lat
  działamy i rozwijamy się
  dla Państwa!

O nas

Agencja Rozwoju Pomorza jest spółką Samorządu Województwa Pomorskiego, istnieje od 1992 roku. Misją Agencji jest działanie na rzecz harmonijnego rozwoju Pomorza poprzez wspieranie pomorskiej przedsiębiorczości i lokalnych samorządów, a także inicjowanie i wspieranie przedsięwzięć gospodarczych o znaczeniu regionalnym.

Do naszych zadań należy obsługa Funduszy Europejskich dla małych i średnich firm oraz instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości, promocja gospodarcza regionu, w tym pozyskiwanie i obsługa inwestorów zagranicznych. Zarządzamy Funduszem Kapitałowym inwestującym w innowacyjne pomysły biznesowe, świadczymy usługi doradcze i szkoleniowe. Pomagamy lokalnym firmom otwierać się na rynki zagraniczne, między innymi poprzez dofinansowanie udziału w targach oraz innych wydarzeniach, organizację stoisk regionalnych,  misji gospodarczych czy szkolenia.

Agencja zajmuje się też popularyzacją nowoczesnej przedsiębiorczości, aktualnych trendów w ekonomii oraz postaw ekologicznych.

Fundusze Europejskie

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami działania funduszy europejskich, niezbędnymi informacjami na temat ogłaszanych konkursów, prawem i dokumentami. ARP od lat odpowiada za dystrybucję unijnych funduszy na rozwój firm i instytucji otoczenia biznesu. Aktualnie wdraża Fundusze Europejskie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. ARP umożliwia firmom i instytucjom skorzystanie z funduszy UE jak i pomaga w przejściu przez procedury ich rozliczania. Konsultacje i organizowane spotkania informacyjne dla beneficjentów, pozwalają na wyjaśnienie wątpliwości związanych z procedurami składania wniosków i realizacji projektu.

Media

W tym miejscu znajdują się kontakty do osób udzielających prasie informacji na temat działalności ARP, realizowanych przez nią projektów, a także na temat zarządzanych za jej pośrednictwem funduszy Unii Europejskiej.