Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

 • grafika przedstawiająca mapę Francji

  Rynek Francuski – odkryjmy nowe możliwości. seminarium, Gdańsk, 25 marca

  Rynek francuski zachęca polskich przedsiębiorców do wejścia swoim dużym i chłonnym rynkiem. Nie jest to jednak rynek łatwy. Podczas planowania ekspansji w tym kierunku trzeba dobrze przemyśleć strategię, aby wystrzec się błędów – zapraszamy na seminarium organizowane w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy.

 • Biznesowy Start - Jak zdobyć dotacje i pożyczki na Twoją Działalność Gospodarczą? - Webinarium - 12 marca 2024 r.

  Biznesowy Start - Jak zdobyć dotacje i pożyczki na Twoją Działalność Gospodarczą? - Webinarium - 12 marca

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na bezpłatne webinarium poświęcone uzyskaniu wsparcia finansowego na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

 • logo Dni Otwarte Funduszy Europejskich

  Świętujmy wspólnie 20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej – Dni Otwarte Funduszy Europejskich 10-11 maja

  Zapraszamy do organizacji Dnia Otwartego/ Dni Otwartych, które są doskonałą okazją do promocji Państwa projektów wśród mieszkańców Pomorza np. poprzez zwiedzanie, udostępnienie bezpłatne lub ze zniżką codziennej oferty, organizację dodatkowego wydarzenia, warsztatów, gier czy zabawy dla dzieci i ich opiekunów itp. Beneficjenci zainteresowani udziałem będą mogli zgłaszać swoje wydarzenia poprzez stronę internetową Dni Otwartych.

   

 • Marketing internetowy z wykorzystaniem AI - strategia i procesy na 2024 rok. Warsztaty

  Marketing internetowy z wykorzystaniem AI - strategia i procesy na 2024 rok. Warsztaty

  Poznaj fundamenty i narzędzia marketingowe w Internecie, aby w przewidywalny i opłacalny sposób zwiększać sprzedaż Twoich produktów lub usług. Program warsztatów pozwoli Ci pozyskać fundamentalną wiedzę z zakresu marketingu internetowego, która przyda Ci się w pozyskiwaniu klientów przez Internet lub kontrolowaniu działań realizowanych przez agencje marketingowe.

  Program warsztatów powstał w oparciu o dobre praktyki rekomendowane przez Google, Meta, Tik Tok czy Digital Marketing Institute.

 • Projekcja filmy Ewy Ewart „Do ostatniej kropli….” i dyskusja

  Projekcja filmu Ewy Ewart „Do ostatniej kropli….” i dyskusja

  Zapraszamy 12 marca br., o godz. 17:00 do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku (pl. Solidarności 1)  - aby obejrzeć  wspólnie film autorstwa znakomitej dziennikarki i reżyserki filmów dokumentalnych Ewy Ewart oraz  posłuchać rozmowy z autorką oraz wziąć udział w dyskusji panelowej z udziałem reżyserki oraz zaproszonych gości. Wstęp wolny.

 • Wysokie miejsce Pomorza na inwestycyjnej mapie Europy

  Wysokie miejsce Pomorza na inwestycyjnej mapie Europy

  Międzynarodowa renoma Pomorza nie słabnie. Województwo ponownie zostało sklasyfikowane wśród najbardziej atrakcyjnych dla biznesu regionów w Europie, wyprzedzając m.in.  West Yorkshire i prowincję Marsylii. Prestiżowy ranking przygotowany przez Financial Times (fDi European Cities and Regions of the Future 2024) docenił strategię gospodarczą województwa.

 • brokerowe seminarium eksportowe

  Internetowe formy eksportu. Seminarium, 28 lutego

  Zapraszamy producentów zainteresowanych rozwijaniem działalności eksportowej z wykorzystaniem narzędzi internetowych na seminarium „Internetowe formy eksportu”, które odbędzie się 28 lutego 2024 w Gdańsku. Tematem spotkania będzie wykorzystywanie platform handlowych dla rynku B2B.  W programie seminarium m.in. prezentacja możliwości jednego z tego typu narzędzi – platformy VirtualExpo.

  Seminarium organizujemy w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy 2030.

 • Działalność Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Słupsku

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza

  1 lutego 2024 r., Agencja Rozowju Pomorza podpisała umowę z Województwem Pomorskim na prowadzenie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Słupsku, który zastąpił funkcjonujący do tej pory Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich dla Przedsiębiorców w Słupsku.  Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich (PTFE) 2021-2027.

 • Northvolt otwiera w Gdańsku Centrum Skalowania Biznesu

  Northvolt otwiera w Gdańsku Centrum Skalowania Biznesu

  Gdańsk, Polska Northvolt, producent ogniw i systemów bateryjnych wytwarzanych w sposób zrównoważony dla środowiska, podjął decyzję o utworzeniu w Gdańsku Centrum Skalowania Biznesu wraz z Centrum Badawczo-Rozwojowym w zakresie usług IT.

 • Kurs języka angielskiego OFFSHORE dla managerów. Start 23 stycznia

  Kurs języka angielskiego OFFSHORE dla managerów

  Wzmocnij swoje kompetencje komunikacyjne, popracuj nad swobodą wypowiedzi i prezentacji, poznaj profesjonalne słownictwo z branży Offshore.

  Kurs skierowany jest do:

  • Managerów realizujących projekty związane z morską energetyką wiatrową lub pokrewne
  • Osób posługujących się językiem angielskim przynajmniej na poziomie B2-C1

  Zapraszamy do zapisów - termin zostanie ustalony po zebraniu grupy.

 • Hala na wynajem w Rumi

  Hala na wynajem w Rumi

  Na terenie inwestycyjnym partnera Invest in Pomerania – Rumia Invest Park, powstała nowoczesna hala magazynowo – produkcyjna  zasilana zieloną energią. Hala o łącznej powierzchni ponad 3 600 m2 zbudowana jest w konstrukcji stalowej a wysokość składowania wynosi 6,7 m. Funkcjonalnie hala podzielona jest na 14 odrębnych modułów po ok. 250 m2 powierzchni użytkowej. Kontakt: email: anna.czescik@investinpomerania.pl, tel.: 721 758 651

 • Zawalczyć o Meksyk - z Pomorskim Brokerem Eksportowym na światowe rynki

  Zawalczyć o Meksyk - z Pomorskim Brokerem Eksportowym na światowe rynki

  Firma BPLAST (Grupa FACH-PAK), która wzięła udział w międzynarodowych targach i weszła na rynki w Ameryce Południowej, to jeden z wielu przykładów korzyści jakie odnoszą przedsiębiorcy dzięki udziałowi w unijnym projekcie - Pomorski Broker Eksportowy. Agencja Rozwoju Pomorza wraz z lokalnymi partnerami realizowała projekt od 2016 roku a jego kolejna edycja ruszy już w tym roku.

   

 • Grupa Zarządzająca Pomerania oferuje powierzchnię biurową do wynajęcia w Gdyni

  Grupa Zarządzająca Pomerania oferuje powierzchnię biurową do wynajęcia w Gdyni

  Grupa Zarządzająca Pomerania oferuje do wynajęcia powierzchnię biurową w budynku biurowym czterokondygnacyjnym, zlokalizowanym w Gdyni przy ul. Łużyckiej 2.

O nas

Agencja Rozwoju Pomorza jest spółką Samorządu Województwa Pomorskiego, istnieje od 1992 roku. Misją Agencji jest działanie na rzecz harmonijnego rozwoju Pomorza poprzez wspieranie pomorskiej przedsiębiorczości i lokalnych samorządów, a także inicjowanie i wspieranie przedsięwzięć gospodarczych o znaczeniu regionalnym.

Do naszych zadań należy obsługa Funduszy Europejskich dla małych i średnich firm oraz instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości, promocja gospodarcza regionu, w tym pozyskiwanie i obsługa inwestorów zagranicznych. Zarządzamy Funduszem Kapitałowym inwestującym w innowacyjne pomysły biznesowe, świadczymy usługi doradcze i szkoleniowe. Pomagamy lokalnym firmom otwierać się na rynki zagraniczne, między innymi poprzez dofinansowanie udziału w targach oraz innych wydarzeniach, organizację stoisk regionalnych,  misji gospodarczych czy szkolenia.

Agencja zajmuje się też popularyzacją nowoczesnej przedsiębiorczości, aktualnych trendów w ekonomii oraz postaw ekologicznych.

Fundusze Europejskie

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami działania funduszy europejskich, niezbędnymi informacjami na temat ogłaszanych konkursów, prawem i dokumentami. ARP od lat odpowiada za dystrybucję unijnych funduszy na rozwój firm i instytucji otoczenia biznesu. Aktualnie wdraża Fundusze Europejskie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. ARP umożliwia firmom i instytucjom skorzystanie z funduszy UE jak i pomaga w przejściu przez procedury ich rozliczania. Konsultacje i organizowane spotkania informacyjne dla beneficjentów, pozwalają na wyjaśnienie wątpliwości związanych z procedurami składania wniosków i realizacji projektu.

Media

W tym miejscu znajdują się kontakty do osób udzielających prasie informacji na temat działalności ARP, realizowanych przez nią projektów, a także na temat zarządzanych za jej pośrednictwem funduszy Unii Europejskiej.