Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

 • widok biurowca w otoczeniu zieleni na tle nieba bez chmur

  Nowa inwestycja Agencji Rozwoju Pomorza

  Pod adresem Sucha 12 w Gdańsku powstanie nowy biurowiec. Inwestycja o nazwie Letnica Office ma zostać oddana w 2027 roku. W budynku będzie miała siedzibę Agencja Rozwoju Pomorza a wśród najemców znajda się też spółki samorządowe i instytucje zajmujące się obsługą przedsiębiorców.

 • Solidarni w rozwoju. Konferencja

  Konferencja "Energia i solidarność energetyczna". Słupsk, 11 października

  Trwa rejestracja na Konferencję: Energia i solidarność energetyczna, która odbędzie się już 11 października w Słupsku. Druga edycja konferencji pokaże, jak proces transformacji energetycznej stał się dynamiczny i że wiąże się on z wieloma złożonymi czynnikami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Można wziąć w nim udział stacjonarnie lub online.

 • Invest in Pomerania zaprezentuje ofertę inwestycyjną Pomorza podczas Expo Real 2023

  Invest in Pomerania zaprezentuje ofertę inwestycyjną Pomorza podczas Expo Real 2023

  W dniach 4–6 października 2023 r. w Monachium odbywają się największe targi nieruchomości i inwestycji w Europie – Expo Real. To, obok MIPIM w Cannes, jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych. Invest in Pomerania podczas eventu prezentuje szeroką i zróżnicowaną ofertę inwestycyjną województwa pomorskiego. 

 • Współpraca Scanii z Samorządem Województwa Pomorskiego i innymi lokalnymi instytucjami publicznymi w znalezieniu nowych miejsc pracy dla zwalnianych pracowników

  Współpraca Scanii z Samorządem - pomoc dla zwalnianych pracowników firmy

  W związku z restrukturyzacją firmy Scania w Słupsku trwa współpraca firmy z samorządem oraz lokalnymi instytucjami publicznymi w zakresie pomocy zwalnianym pracownikom w znalezieniu nowych miejsc pracy.

 • Świąteczna integracja? Poznaj naszą ofertę spotkań świątecznych dla firm!

  Świąteczna integracja? Poznaj naszą ofertę spotkań szkoleniowych dla firm!

  Zapraszamy do zapoznania się z propozycją inspirujących szkoleń, które zorganizujemy dla Was w niezwykłej świątecznej atmosferze. Oferta jest przygotowana na zasadzie mix and match - wybieracie intersujące Was elementy, a my zajmujemy się resztą!

  Wszystkie propozycje można mieszać i dobierać zgodnie z oczekiwaniami. Możemy również dostosować naszą ofertę do indywidualnych potrzeb.

  Zachęcamy do kontaktu - przyjedziemy i porozmawiamy.

 • Zapraszamy przedsiębiorców na dyżur eksperta PARP w Gdańsku

  Zapraszamy przedsiębiorców na dyżur eksperta PARP w Gdańsku. 5 października

  5 października 2023 w godzinach od 12.00 do 16.00 w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza przedstawiciel PARP będzie informował, w jaki sposób instytucja wychodzi naprzeciw firmom w okresowych trudnościach, co ma im do zaoferowanie w obecnym czasie, a także o całym katalogu instrumentów dostępnych dla firm w okresowych trudnościach w innych instytucjach. Na konsultację można umówić się pod numerem telefonu 508 278 872 lub adresem: rafal_stachowiak@parp.gov.pl

 • Grupa Zarządzająca Pomerania oferuje powierzchnię biurową do wynajęcia w Gdyni

  Grupa Zarządzająca Pomerania oferuje powierzchnię biurową do wynajęcia w Gdyni

  Grupa Zarządzająca Pomerania oferuje do wynajęcia powierzchnię biurową w budynku biurowym czterokondygnacyjnym, zlokalizowanym w Gdyni przy ul. Łużyckiej 2.

 • ZOSTAŃ PARTNEREM!

  Zostań Partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2023

  Zapraszamy organizacje, instytucje, firmy oraz szkoły do przygotowania własnych wydarzeń promujących przedsiębiorczość w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2023. W tym roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, odbędzie się w dniach 13-19 listopada.

  Patronami medialnymi tegorocznej edycji są: e-warto.pl oraz Radio Kaszëbe

 • Skuteczna sprzedaż

  Skuteczna sprzedaż

  Zapraszamy do Szemudu na bezpłatne seminarium w ramach projektu „SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych”. Podczas seminarium dowiesz się: jak stworzyć wygrywającą strategię sprzedaży dla swojego przedsiębiorstwa, jak mądrze rozwijać i skalować swój biznes, czyli "pracować nad firmą, a nie tylko w firmie", a także jak wykorzystać nowoczesne kanały sprzedażowe do budowania marki i pozyskania nowych klientów. Seminarium odbędzie się 11 października 2023, godz. 10:00 w Centrum Samorządowym, ul. Samorządowa 1, Szemud.

 • Komunikat na temat firmy realizującej badanie ewaluacyjne ex-post projektu „SPEKTRUM".

  Komunikat na temat firmy realizującej badanie ewaluacyjne ex-post projektu „SPEKTRUM".

  Informujemy, że firma EU-CONSULT sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, na zlecenie ARP realizuje badanie ewaluacyjne ex-post projektu „SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych”. Celem ewaluacji jest przeprowadzenie analizy i ocena rzeczywistych efektów zrealizowanego projektu.

 • swiatowy tydzien przedsiebiorczosci

  Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2023

  Znamy już termin tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

  13-19 listopada!

   

 • Zdobądź kwalifikacje poszukiwane na rynku – operatorów żurawi i wózków – szkolenia dofinansowane z funduszy UE

  Zdobądź kwalifikacje poszukiwane na rynku – operatorów żurawi i wózków – szkolenia dofinansowane z funduszy UE

  W ramach projektu Invest in Pomerania Academy zapraszamy na szkolenia dla operatorów urządzeń: żurawia wieżowego, suwnicy specjalizowanej RTG, żuraw samojezdny, wozu do manipulacji kontenerami, wózka widłowego.

 • Zdobądź kwalifikacje w branży IT – szkolenia dofinansowane z funduszy UE

  Zdobądź kwalifikacje w branży IT – szkolenia dofinansowane z funduszy UE

  W ramach projektu Invest in Pomerania Academy specjalistyczne firmy przeprowadzą szkolenia w najbardziej poszukiwanych zawodach w regionie w branży IT - Data Sientist oraz Junior Front-End Developer. Kursy są w 50% dofinansowane. 

O nas

Agencja Rozwoju Pomorza jest spółką Samorządu Województwa Pomorskiego, istnieje od 1992 roku. Misją Agencji jest działanie na rzecz harmonijnego rozwoju Pomorza poprzez wspieranie pomorskiej przedsiębiorczości i lokalnych samorządów, a także inicjowanie i wspieranie przedsięwzięć gospodarczych o znaczeniu regionalnym.

Do naszych zadań należy obsługa Funduszy Europejskich dla małych i średnich firm oraz instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości, promocja gospodarcza regionu, w tym pozyskiwanie i obsługa inwestorów zagranicznych. Zarządzamy Funduszem Kapitałowym inwestującym w innowacyjne pomysły biznesowe, świadczymy usługi doradcze i szkoleniowe. Pomagamy lokalnym firmom otwierać się na rynki zagraniczne, między innymi poprzez dofinansowanie udziału w targach oraz innych wydarzeniach, organizację stoisk regionalnych,  misji gospodarczych czy szkolenia.

Agencja zajmuje się też popularyzacją nowoczesnej przedsiębiorczości, aktualnych trendów w ekonomii oraz postaw ekologicznych.

Fundusze Europejskie

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami działania funduszy europejskich, niezbędnymi informacjami na temat ogłaszanych konkursów, prawem i dokumentami. ARP od lat odpowiada za dystrybucję unijnych funduszy na rozwój firm i instytucji otoczenia biznesu. Aktualnie wdraża Fundusze Europejskie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. ARP umożliwia firmom i instytucjom skorzystanie z funduszy UE jak i pomaga w przejściu przez procedury ich rozliczania. Konsultacje i organizowane spotkania informacyjne dla beneficjentów, pozwalają na wyjaśnienie wątpliwości związanych z procedurami składania wniosków i realizacji projektu.

Media

W tym miejscu znajdują się kontakty do osób udzielających prasie informacji na temat działalności ARP, realizowanych przez nią projektów, a także na temat zarządzanych za jej pośrednictwem funduszy Unii Europejskiej.