Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

 • widok biurowca w otoczeniu zieleni na tle nieba bez chmur

  Nowa inwestycja Agencji Rozwoju Pomorza

  Pod adresem Sucha 12 w Gdańsku powstanie nowy biurowiec. Inwestycja o nazwie Letnica Office ma zostać oddana w 2027 roku. W budynku będzie miała siedzibę Agencja Rozwoju Pomorza a wśród najemców znajda się też spółki samorządowe i instytucje zajmujące się obsługą przedsiębiorców.

 • Komunikacja kryzysowa

  Komunikacja kryzysowa

  Zapraszamy 29 września do Gdyni na bezpłatne seminarium pn. "komunikacja kryzysowa". Porozmawiamy o meandrach skutecznej komunikacji w kryzysie. Czy we współczesnym świecie można jeszcze kontrolować komunikację i jak to robić. A przede wszystkim jak w kryzysie rozmawiać z zespołem i swoimi klientami. Seminarium poprowadzi Magdalena Skorupka-Kaczmarek.

  REKRUTACJA ZAKOŃCZONA

 • Zapraszamy przedsiębiorców na dyżur eksperta PARP w Gdańsku

  Zapraszamy przedsiębiorców na dyżur eksperta PARP w Gdańsku. 5 października

  5 października 2023 w godzinach od 12.00 do 16.00 w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza przedstawiciel PARP będzie informował, w jaki sposób instytucja wychodzi naprzeciw firmom w okresowych trudnościach, co ma im do zaoferowanie w obecnym czasie, a także o całym katalogu instrumentów dostępnych dla firm w okresowych trudnościach w innych instytucjach. Na konsultację można umówić się pod numerem telefonu 508 278 872 lub adresem: rafal_stachowiak@parp.gov.pl

 • Grupa Zarządzająca Pomerania oferuje powierzchnię biurową do wynajęcia w Gdyni

  Grupa Zarządzająca Pomerania oferuje powierzchnię biurową do wynajęcia w Gdyni

  Grupa Zarządzająca Pomerania oferuje do wynajęcia powierzchnię biurową w budynku biurowym czterokondygnacyjnym, zlokalizowanym w Gdyni przy ul. Łużyckiej 2.

 • ZOSTAŃ PARTNEREM!

  Zostań Partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2023

  Zapraszamy organizacje, instytucje, firmy oraz szkoły do przygotowania własnych wydarzeń promujących przedsiębiorczość w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2023. W tym roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, odbędzie się w dniach 13-19 listopada.

  Patronami medialnymi tegorocznej edycji są: e-warto.pl oraz Radio Kaszëbe

 • Skuteczna sprzedaż

  Skuteczna sprzedaż

  Zapraszamy do Szemudu na bezpłatne seminarium w ramach projektu „SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych”. Podczas seminarium dowiesz się: jak stworzyć wygrywającą strategię sprzedaży dla swojego przedsiębiorstwa, jak mądrze rozwijać i skalować swój biznes, czyli "pracować nad firmą, a nie tylko w firmie", a także jak wykorzystać nowoczesne kanały sprzedażowe do budowania marki i pozyskania nowych klientów. Seminarium odbędzie się 11 października 2023, godz. 10:00 w Centrum Samorządowym, ul. Samorządowa 1, Szemud.

 • Poznaj możliwości dofinansowania projektów B+R. Skorzystaj ze  Ścieżki Smart. Spotkanie informacyjne, 5 października

  Poznaj możliwości dofinansowania projektów B+R. Skorzystaj ze Ścieżki Smart. Spotkanie informacyjne, 5 października

  Zapraszamy na bezpłatne spotkanie w dniu 5 października w godz. 10:00 - 12:00 poświęcone możliwościom pozyskania dofinansowania NA projekty B+R w ramach „Ścieżki Smart 2” programu  Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki  (FENG).

  Na spotkaniu dowiesz się, jak tworzyć  innowację w firmie, jak przygotować dobry projekt B+R i jakie możliwości daje Ścieżka SMART.

 • Seminarium dla pracodawców i przedsiębiorców „Postaw na rozwój, wzMOCnij umiejętności”. Charzykowy, 2 października

  Postaw na rozwój, wzMOCnij umiejętności. Bezpłatne seminarium. Charzykowy, 2 października

  Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku zaprasza na inspirujące seminarium dla pracodawców i przedsiębiorców „Postaw na rozwój, wzMOCnij umiejętności”. Spotkania mają formułę warsztatów, a poprowadzą je eksperci specjalizujący się we współpracy z kadrą menedżerską. Najbliższe spotkanie odbędzie się 2 października w Chojnicach, w Hotelu Notera SPA Bory Tucholskie, ul. Wczasowa 1 (Charzykowy).

 • Zatrudnianie osób z niepełnosprawnością. Kolejne spotkanie online z cyklu Wentyl_HR. 4 października

  Zatrudnianie osób z niepełnosprawnością. Kolejne spotkanie z cyklu Wentyl_HR. 4 października

  Zapraszamy na trzecie spotkanie #Wentyl_HR. Tym razem przyjrzymy się zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością.
   
  Na spotkaniu poznają Państwo potrzeby i oczekiwania osób z niepełnosprawnością, dowiedzą się, jak się z nimi komunikować, jak stworzyć przyjazne im miejsca pracy oraz poznają korzyści z ich zatrudniania.
 • Technostres – czy AI zabierze nam pracę?

  Technostres – jak skutecznie funkcjonować w świecie pełnym AI?, 20 października

  Zapraszamy 20 października na szkolenie w formule online, którego tematem będzie problematyka stresu w erze cyfrowej i sposobów na zdrowe życie z technologią. Uczestnicy poznają metody radzenia sobie z przebodźcowaniem nowymi technologiami. 

 • Komunikat na temat firmy realizującej badanie ewaluacyjne ex-post projektu „SPEKTRUM".

  Komunikat na temat firmy realizującej badanie ewaluacyjne ex-post projektu „SPEKTRUM".

  Informujemy, że firma EU-CONSULT sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, na zlecenie ARP realizuje badanie ewaluacyjne ex-post projektu „SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych”. Celem ewaluacji jest przeprowadzenie analizy i ocena rzeczywistych efektów zrealizowanego projektu.

 • swiatowy tydzien przedsiebiorczosci

  Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2023

  Znamy już termin tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

  13-19 listopada!

   

 • Zdobądź kwalifikacje poszukiwane na rynku – operatorów żurawi i wózków – szkolenia dofinansowane z funduszy UE

  Zdobądź kwalifikacje poszukiwane na rynku – operatorów żurawi i wózków – szkolenia dofinansowane z funduszy UE

  W ramach projektu Invest in Pomerania Academy zapraszamy na szkolenia dla operatorów urządzeń: żurawia wieżowego, suwnicy specjalizowanej RTG, żuraw samojezdny, wozu do manipulacji kontenerami, wózka widłowego.

 • Zdobądź kwalifikacje w branży IT – szkolenia dofinansowane z funduszy UE

  Zdobądź kwalifikacje w branży IT – szkolenia dofinansowane z funduszy UE

  W ramach projektu Invest in Pomerania Academy specjalistyczne firmy przeprowadzą szkolenia w najbardziej poszukiwanych zawodach w regionie w branży IT - Data Sientist oraz Junior Front-End Developer. Kursy są w 50% dofinansowane. 

O nas

Agencja Rozwoju Pomorza jest spółką Samorządu Województwa Pomorskiego, istnieje od 1992 roku. Misją Agencji jest działanie na rzecz harmonijnego rozwoju Pomorza poprzez wspieranie pomorskiej przedsiębiorczości i lokalnych samorządów, a także inicjowanie i wspieranie przedsięwzięć gospodarczych o znaczeniu regionalnym.

Do naszych zadań należy obsługa Funduszy Europejskich dla małych i średnich firm oraz instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości, promocja gospodarcza regionu, w tym pozyskiwanie i obsługa inwestorów zagranicznych. Zarządzamy Funduszem Kapitałowym inwestującym w innowacyjne pomysły biznesowe, świadczymy usługi doradcze i szkoleniowe. Pomagamy lokalnym firmom otwierać się na rynki zagraniczne, między innymi poprzez dofinansowanie udziału w targach oraz innych wydarzeniach, organizację stoisk regionalnych,  misji gospodarczych czy szkolenia.

Agencja zajmuje się też popularyzacją nowoczesnej przedsiębiorczości, aktualnych trendów w ekonomii oraz postaw ekologicznych.

Fundusze Europejskie

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami działania funduszy europejskich, niezbędnymi informacjami na temat ogłaszanych konkursów, prawem i dokumentami. ARP od lat odpowiada za dystrybucję unijnych funduszy na rozwój firm i instytucji otoczenia biznesu. Aktualnie wdraża Fundusze Europejskie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. ARP umożliwia firmom i instytucjom skorzystanie z funduszy UE jak i pomaga w przejściu przez procedury ich rozliczania. Konsultacje i organizowane spotkania informacyjne dla beneficjentów, pozwalają na wyjaśnienie wątpliwości związanych z procedurami składania wniosków i realizacji projektu.

Media

W tym miejscu znajdują się kontakty do osób udzielających prasie informacji na temat działalności ARP, realizowanych przez nią projektów, a także na temat zarządzanych za jej pośrednictwem funduszy Unii Europejskiej.