Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Treść strony

Nowa propozycja dla biznesu w Agencji Rozwoju Pomorza SA. Na lokalny rynek wchodzą specjaliści od coachingu

Zakończyła się I edycja Studium Coachingu Biznesowego prowadzonego zgodnie ze standardami  International Coach Federation (ICF), największej ogólnoświatowej organizacji coachingowej reprezentującej środowisko profesjonalnych coachów.

Studium jest nową propozycją Agencji Rozwoju Pomorza SA (ARP) wychodzącą naprzeciw potrzebom nowoczesnego biznesu. Opiekunem merytorycznym studium jest Piotr Ławacz trener biznesu, certyfikowany coach ACC ICF (Associated Certified Coach ICF). Organizacja ICF założona została w 1995 roku, liczy ponad 17 000 członków zrzeszonych w 166 oddziałach w 90 krajach. Spod skrzydeł Piotra Ławacza wyszło 11 specjalistów gotowych do pracy z klientem w zakresie coachingu biznesowego i osobistego. Uzupełniają oni lokalny rynek o specjalistyczną usługę, niezbędną w dzisiejszym świecie biznesu. „Coach to najprościej mówiąc ktoś kto wspiera, inspiruje, pomaga odkryć własne zasoby, ustalić cele i je osiągnąć, ale nie podejmuje decyzji za klienta. Coaching biznesowy to proces wsparcia w rozwoju zawodowym m.in.  w rozwiązywaniu problemów, osiągnięciu wyznaczonych celów i wprowadzaniu pozytywnych zmian. Umiejętności coacha są wyjątkowo przydatne menagerom do efektywnego zarządzania zespołami pracowników.” – wyjaśnia Piotr Ławacz. Coaching biznesowy zajmuje się m.in. rozwojem zawodowym, wytyczaniem ścieżki kariery, wsparciem osób stojących przed poważnymi decyzjami zawodowymi, poszukiwaniem nowych kierunków rozwoju. Coraz szerzej korzystają z niego menadżerowie, pracownicy wspinający się po ścieżkach kariery w korporacjach,  przedsiębiorcy i Ci, którzy chcą założyć własny biznes. Coaching to proces nastawiony na dziś i jutro,  pozwalający poprawić osiągnięcia,  zdobyć nowe cele i podnieść jakość życia.

Studium Coachingu Biznesowego prowadzone przez ARP kształci do prowadzenia coachingu zarządczego tzw. executive, coachingu menedżerskiego praktykowanego przez szefów i kierowników firm, działów i zespołów oraz coachingu kompetencji i umiejętności stosowanego przez menadżerów, specjalistów ds. rozwoju i szkoleń, coachów i trenerów wewnętrznych. Studium daje konkretną wiedzę i narzędzia, jak organizować projekty coachingowe oraz jak je powiązać z innymi procesami w firmach i instytucjach w celu maksymalizacji korzyści biznesowych. Zapewnia zdobycie umiejętności zgodnych ze standardami wiodących międzynarodowych instytucji akredytujących coachów.
Nie wyobrażam sobie kształcenia w zakresie coachingu bez równoległej praktyki i samodzielnego sprawdzenia zdobywanej wiedzy w pracy z klientem. Tylko praktyka czyni coacha. To powód dla którego studium ma tak bogaty warsztatowo program”  - mówi Piotr Ławacz – „Intensywnie prowadzone zajęcia pozwalają uczestnikom ubiegać się po ukończeniu Studium o akredytację  na poziomie Associated Certified Coach (ACC ICF)”.

Studium obejmuje 108 godzin zajęć, z czego aż 84 prowadzonych jest przez coachów z uprawnieniami ICF. 70% stanowią zajęcia praktyczne. Całość rozłożona jest na około pół roku.  Proponujemy naszym słuchaczom po ukończeniu Studium staż w zakresie coachingu. Wśród aktualnych absolwentów są zarówno osoby zawodowo związane z rozwijaniem kompetencji w przedsiębiorstwach, przedstawiciele korporacji, trenerzy biznesu, jak również te, które postanowiły uzyskać zupełnie nowy zawód. Już w kwietniu 2014 r. rusza druga edycja Studiumpodsumowuje Sabina Szuta koordynator Studium.

Więcej informacji o Studium Coachingu Biznesowego w Agencji Rozwoju Pomorza (LINK)
 

wstecz

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do Agencji Rozwoju Pomorza

Dane Kontaktowe

  • Dane spółki

    Agencja Rozwoju Pomorza S.A. jest zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, w rejestrze przedsiębiorców pod numerem KRS 0000004441 | NIP 583-000-20-02 | Regon 190044530 | Kapitał zakładowy: 26 320 000 zł w całości wpłacony

Sekcja dodatkowa

  • Spółka ze 100% udziałem Samorządu Województwa Pomorskiego

Spółka Samorządu Województwa Pomorskiego

Oferta pozostałych Spółek Samorządu Województwa Pomorskiego


  • Galeria logotypów

  • Zdjęcia na stronie
    Zdjęcia na stronie