Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Banery

Treść strony

Dziewięć Instytucji Otoczenia Biznesu. Osiem zespołów licealistów. Dwadzieścia siedem pytań , trzy zagadki i pięć godzin. Tak w skrócie wyglądała, zorganizowana przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A.  (ARP S.A.) strategiczna gra terenowa Przedsiębiorczość w terenie.

Celem konkursu było przybliżenie młodzieży zagadnień z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości poprzez zabawę w formie miejskiej gry tematycznej. Zespoły uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez pięć godzin odwiedzały różne Instytucje Otoczenia Biznesu na terenie całego Trójmiasta. W każdej instytucji zbierały punkty odpowiadając na pytania i rozwiązując zagadki.

Do udziału w grze zgłosiło się trzydzieści pięć zespołów z całego województwa pomorskiego. Osiem zespołów zostało wyłonionych na podstawie zadania rekrutacyjnego, w ramach którego uczniowie wcielili się w rolę doradców Marszałka Województwa Pomorskiego i przedstawili swoje pomysły na wspieranie rozwoju przedsiębiorczości wśród ludzi młodych.

Pierwsze miejsce zajął zespół reprezentujący Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku w składzie: Marcin Kobiela, Paulina Drewing, Magdalena Płotka. Zwycięzcom gratulujemy!

"Zależało nam na tym, by uświadomić młodym ludziom, że jeśli masz 20 lat i innowacyjny pomysł na biznes to nie jesteś sam. Na terenie całego województwa pomorskiego funkcjonują instytucje, które chętnie pomogą młodym ludziom startującym w biznesie – mówi Rafał Żabiński z Działu Rozwoju Przedsiębiorczości Agencji Rozwoju Pomorza S.A.

W ramach projektu przeprowadzono również warsztaty i szkolenia dla nauczycieli podstaw przedsiębiorczości z dwudziestu pomorskich szkół. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego.

 

 


 

Przedsiębiorczość w terenie - Edukacja młodzieży z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości poprzez organizację strategicznej gry terenowej

Jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej? Interesujesz się biznesem? Myślisz o studiach ekonomicznych? A może interesuje Cię prowadzenie własnej działalności gospodarczej? Agencja Rozwoju Pomorza i Narodowy Bank Polski zapraszają Ciebie i Twoich znajomych do udziału w przedsięwzięciu pn. "Przedsiębiorczość w terenie", które odbędzie się 17 lutego 2011 r.

"Przedsiębiorczość w terenie"
to jednodniowa rozgrywka, w trakcie której odwiedzisz najważniejsze Instytucje Otoczenia Biznesu w Trójmieście, zapoznasz się z ich działalnością i możesz wygrać atrakcyjne nagrody. 

W grze weźmie udział osiem trzyosobowych zespołów, któe zgodnie z zaplanowanym scenariuszem odwiedzą najważniejsze Instytucje Otoczenia Biznesu (np. Parki Naukowo-Technologiczne, Inkubatory Przedsiębiorczości, Punkty Konsultacyjne). W kazdej instytucji zespół będzie odpowiadać na przygotowane pytanie lub rozwiązywać zadanie. Na zespoły, które zdobędą największą ilość punktów czekają atrakcyjne nagrody, m.in strategiczne gry planszowe oraz książki o łącznej wartości:

I miejsce - 1600 PLN
II miejsce - 1200 PLN
III miejsce - 700 PLN  

Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy równiez nauczycieli przedsiębiorczości z terenu województwa pomorskiego, dla których przygotowaliśmy blok szkoleniowy obejmujący następujące zagadnienia:

  • finansowanie działalności gospodarczej - aktualne informacje dotyczące możliwości pozyskiwania wsparcia finansowego na zakładanie i rozwijanie działalności gospodarczej,
  • zakładanie i prowadzenie biznesu w Internecie,
  • trening kreatywności - przedsiębiorczość, innowacja, twórcze myślenie.

 

Rekrutacja:

Formularz zgłoszeniowy dla nauczycieli


Szczegółowych informacji na temat konkursu z przyjemnością udzieli Pan Rafał Żabiński pod nr. tel. 58 32 33 153 lub pod adresem e-mail: rafal.zabinski@arp.gda.pl
 

Zapraszamy!

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego

Partner strategiczny

Partnerzy

Wydarzenie wspierają

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do Agencji Rozwoju Pomorza

Dane Kontaktowe

  • Dane spółki

    Agencja Rozwoju Pomorza S.A. jest zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, w rejestrze przedsiębiorców pod numerem KRS 0000004441 | NIP 583-000-20-02 | Regon 190044530 | Kapitał zakładowy: 26 320 000 zł w całości wpłacony

Sekcja dodatkowa


  • Galeria logotypów

  • Zdjęcia na stronie
    Zdjęcia na stronie