Banery

  • Punkt In formacyjny - baner
  • Invest in Pomerania

Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną

§1.  POSTANOWIENIA OGÓLNE

1.Niniejszy regulamin określa rodzaje, zakres i warunki świadczenia usług drogą elektroniczną przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A. z siedzibą w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 472 D, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego  pod numerem KRS: 4441, NIP: 5830002002, Regon: 190044530, kapitał zakładowy 26.320.000 PLN (całkowicie wpłacony), posiadającą status dużego przedsiębiorcy w rozumieniu ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych adres e- mail: sekretariat@arp.gda.pl, nr tel. 58 32 33 101 (dalej jako: „ARP")

2.Użyte w Regulaminie terminy oznaczają̨:

1) Serwis – strona internetowa ARP dostępna pod adresem: www.arp.gda.pl;

2) Prawo telekomunikacyjne – ustawa z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. 2024 poz. 34 z późn. zm.);

3) System teleinformatyczny – zespół współpracujących ze sobą̨ urządzeń́ informatycznych i oprogramowania, zapewniający przetwarzanie i przechowywanie, a także wysyłanie i odbieranie danych poprzez sieci telekomunikacyjne za pomocą̨ właściwego dla danego rodzaju sieci urządzenia końcowego w rozumieniu Prawa telekomunikacyjnego;

4) Świadczenie usługi drogą elektroniczną – wykonanie usługi świadczonej bez jednoczesnej obecności stron poprzez przekaz danych na indywidualne żądanie usługobiorcy, przesyłanej i otrzymywanej za pomocą̨ urządzeń́ do elektronicznego przetwarzania, włącznie z kompresją cyfrową, i przechowywania danych, która jest w całości nadawana, odbierana lub transmitowana za pomocą̨ sieci telekomunikacyjnej w rozumieniu Prawa telekomunikacyjnego;

5) Usługa – usługa świadczona drogą elektroniczną przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A. opisana w §2 ust. 1 niniejszego Regulaminu;

6) Środki komunikacji elektronicznej – rozwiązania techniczne, w tym urządzenia teleinformatyczne i współpracujące z nimi narzędzia programowe, umożliwiające indywidualne porozumiewanie się̨ na odległość́ przy wykorzystaniu transmisji danych pomiędzy systemami teleinformatycznymi;

7) Usługodawca– Agencja Rozwoju Pomorza S.A.;

8) Uczestnik - osoba fizyczna biorąca udział w e-szkoleniu lub webinarium organizowanym przez Usługodawcę z zastrzeżeniem, że Uczestnik może być jednocześnie Zlecającym, korzystająca z usług świadczonych przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A. w ramach portalu www.arp.gda.pl. zobowiązany do przestrzegania Regulaminu. Uczestnikiem może być osoba, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych;

9) Konsument - to Usługobiorca będący osobą fizyczną dokonujący czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jego działalnością gospodarczą lub zawodową w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny. Zlecający będący Konsumentem powinien być równocześnie Uczestnikiem szkolenia i nie może zgłaszać innych Uczestników;

10) Zlecający - osoba fizyczna,  osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, dokonująca zgłoszenia Uczestnika lub Uczestników do udziału w e-szkoleniu lub webinarium. Zlecający, z chwilą dokonania zgłoszenia Uczestnika lub Uczestników, staje się stroną umowy o wykonanie usługi e-szkoleniowej lub webinaru.

3.Korzystanie z portalu internetowego www.arp.gda.pl oznacza zaakceptowanie w całości niniejszego regulaminu. Regulamin jest nieprzerwanie i nieodpłatnie udostępniony Klientom w sposób umożliwiający jego skopiowanie, odtwarzane i utrwalenie treści poprzez wydrukowanie lub zapisanie na innym nośniku.

4. Usługobiorca jest obowiązany do zapoznania się z Regulaminem oraz do stosowania się do zasad w nim określonych.

5. Wszelkie prawa do Serwisu, w tym majątkowe prawa autorskie, prawa własności intelektualnej do nazwy, domeny, wzorów, formularzy, logotypów należą do Agencji Rozwoju Pomorza S.A., a korzystanie z nich może następować wyłącznie w sposób określony oraz zgodny z niniejszym Regulaminem i obowiązującymi przepisami prawa.

§2. Rodzaje i zakres usług elektronicznych

1. ARP świadczy drogą elektroniczną odpłatnie i nieodpłatnie za pośrednictwem Serwisu następujące Usługi:

1) usługi elektroniczne:

a) webinarium,

b) szkolenia e-learningowe,

c) formularz rekrutacyjny,

d) usługa newsletter,

e) konsultacje online Lokalnego Punktu Informacyjnego;

f) konsultacje online związane z promocją usług świadczonych przez ARP,

g) formularz rejestracyjny związany z dostępem do transmisji wydarzenia na YouTube,

2) formularz zgłoszenia na szkolenie tradycyjne: usługa polegając na umożliwieniu przesłania zgłoszenia na wybrane przez Uczestnika szkolenie z oferty szkoleniowej ARP.

2. ARP świadczy bezpłatne lub odpłatnie usługi szkoleniowe, w zakresie, terminach i cenach szczegółowo opisanych w ofercie szkoleniowej lub związanej z realizacją poszczególnych projektów, przy czym informacje zamieszczone są na stronie internetowej www.arp.gda.pl, na warunkach wskazanych w niniejszym Regulaminie oraz warunkach szkoleń dostępnych pod częścią formularza zgłoszeniowego. Za pośrednictwem Serwisu ARP świadczy usługę polegającą udostępnieniu formularza zgłoszenia na szkolenie.

  §3. Warunki świadczenia usług drogą elektroniczną

1. Warunki techniczne niezbędne do korzystania z usług to:

1) komputer lub inne urządzenie z dostępem do Internetu (Serwis ARP działa zarówno na komputerze jak i na urządzeniach mobilnych);

2) dostęp do poczty elektronicznej (w celu odbierania informacji i komunikacji z ARP, pobieranie faktur);

3) dostęp do przeglądarki internetowej, przy czym zalecamy korzystanie z najnowszych przeglądarek internetowych, które gwarantują bezpieczne i sprawne działanie systemu;

4) minimalne ustawienia rozdzielczości ekranu (1024 x 768 pikseli).

2.Usługobiorca zobowiązany jest:

1) do korzystania z Serwisu w sposób zgodny z prawem i dobrymi obyczajami mając na uwadze poszanowanie dóbr osobistych i praw własności intelektualnej osób trzecich;

2) do wprowadzania prawdziwych danych zgodnych ze stanem faktycznym;

3) przestrzegać zakazu dostarczania treści o charakterze bezprawnym.

3. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane z korzystaniem z usług przez osobę nieuprawnioną, która na skutek zawinionego działania lub zaniechania Usługobiorcy uzyskała dostęp do usług świadczonych przez Usługodawcę.

4. Korzystanie z usług elektronicznych może wiązać́ się̨ z typowymi zagrożeniami po stronie Usługobiorcy, jako użytkownika Internetu. Ryzyko związane z korzystaniem z usług elektronicznych polega w szczególności na zagrożeniu zainfekowania systemu informatycznego oprogramowaniem mającym na celu np. szpiegowanie użytkowania Internetu, kradzież̇ ważnych danych, spowodowanie braku możliwości uruchomienia systemu, spam, usuwanie danych, itp. Usługodawca korzysta we własnym zakresie z zabezpieczeń́ systemowych i stałej pomocy informatycznej zapewniając bezpieczeństwo przesyłanych i odbieranych danych, co nie zwalnia Usługobiorcy z zachowania należytej staranności w korzystaniu z Internetu.

5. W przypadkach szczególnych, mających wpływ na bezpieczeństwo lub stabilność systemu teleinformatycznego, ARP ma prawo do czasowego zaprzestania lub ograniczenia świadczenia usług, bez wcześniejszego powiadomienia oraz do przeprowadzenia prac konserwacyjnych mających na celu przywrócenie bezpieczeństwa i stabilności systemu teleinformatycznego.

§4. Prawa autorskie

1. Materiały przekazane i udostępniane Usługobiorcom w ramach Usługi są przedmiotem praw autorskich Usługodawcy, firm współpracujących i innych podmiotów.

2. Usługobiorca ma prawo korzystania z materiałów wyłącznie w ramach dozwolonego użytku osobistego. Usługobiorca nie jest uprawniony do korzystania z tych materiałów ponad zakres dozwolonego użytku, w szczególności nie może korzystać z tych materiałów w celach komercyjnych.

3. Usługobiorcę obowiązuje całkowity zakaz filmowania, jak również dokonywania nagrań video i audio Usług świadczonych przez Usługodawcę, z zastrzeżeniem §5 ust. 8 niniejszego Regulaminu.  Kopiowanie lub próba skopiowania materiałów chronionych prawami autorskimi oraz ich dalsze rozpowszechnianie stanowi poważne przestępstwo. W przypadku naruszenia wyżej wymienianych zasad zostaną podjęte stosowne kroki prawne.

§5. Warunki zawierania i rozwiązywania umów szkoleń e-learningowych oraz webinariów

1. Usługi szkoleń e-learnigowych i webinarium (dalej jako: wydarzenie) polegają na udzieleniu przez Usługodawcę dostępu do wybranego przez Zlecającego wydarzenia za pomocą Środków komunikacji elektronicznej.

2. Skorzystanie ze szkolenia wymaga rejestracji oraz podania danych zgłaszającego oraz uczestnika (jeżeli to inna osoba), a także akceptacji postanowień związanych z zasadami rozliczenia finansowego, w przypadku odpłatności wydarzenia.

3. W przypadku gdy wydarzenie jest odpłatne, a Uczestnikiem nie jest jednocześnie Zlecający, a Zlecający na którego wystawiona będzie faktura uchyla się od dokonania płatności, Uczestnik zobowiązany jest do zapłaty solidarnie.

4. Liczba miejsc w wydarzeniu może być ograniczona, a decydująca będzie kolejność zgłoszeń. Usługobiorca zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia, jeżeli lista Uczestników w danym terminie wydarzenia będzie już zamknięta lub w przypadku niezgłoszenia się minimalnej liczby osób.

5. Zgłoszenia przyjmowane są najpóźniej do  terminu wskazanego w ogłoszeniu o danym wydarzeniu.

6. Po terminie, o którym mowa w ustępie powyżej, zgłoszenie uczestnictwa jest dopuszczalne na podstawie uprzedniego uzgodnienia z Usługodawcą.

7. Umowę o wykonanie usługi szkolenia drogą elektroniczną uważa się za zawartą w momencie przesłania przez Usługodawcę  e-mailowego potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i utrzymania decyzji o przeprowadzeniu szkolenia e-learningowego lub webinarium.

8.Uczestnikom wydarzenia nie przysługuje prawo rejestrowania obrazu lub dźwięku w trakcie szkolenia, chyba że Usługodawca wyrazi uprzednią pisemną pod rygorem nieważności zgodę na rejestrację obrazu lub dźwięku.

9. W nadzwyczajnych przypadkach Usługodawca zastrzega sobie prawo do zmiany terminu wydarzenia lub jego odwołania, przy czym Zlecający zostanie o tym poinformowany z odpowiednim, co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem, mailowo na adres wskazany w formularzu zgłoszeniowym oraz telefonicznie, o ile został wskazany numer telefonu. Zlecający zobowiązany jest do poinformowania zgłoszonych Uczestników o tym fakcie, o ile Zlecający dokonał zgłoszenia Uczestników do udziału w prowadzonym przez Usługodawcę wydarzeniu. Dla rozwiania wszelkich wątpliwości ustala się, że zmiana terminu wydarzenia lub jego odwołanie nie stanowi niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania (umowy o wykonanie usługi szkoleniowej) przez Usługodawcę a Zlecającemu nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, w tym roszczenia odszkodowawcze, z zastrzeżeniem zdania następnego. W przypadku zmiany terminu  Zlecający może anulować dokonane zgłoszenie w terminie 1 dnia roboczego, licząc od dnia następnego o poinformowaniu go o zmianie terminu wydarzenia, wysyłając na adres mailowy szkolenia@arp.gda.pl oświadczenie woli w tym przedmiocie. W przypadku odwołania wydarzenia lub złożeniu informacji jak wyżej uiszczona opłata podlega zwrotowi w całości w terminie 15 dni kalendarzowych. Anulowanie dokonanego zgłoszenia lub odwołanie wydarzenia należy traktować jako wypowiedzenie umowy o wykonanie usługi szkoleniowej.

10.W przypadku rezygnacji przez Zlecającego/Uczestnika z uczestnictwa w wydarzeniu przed wysłaniem potwierdzenia Usługodawcy, o którym mowa w ust. 7 powyżej, uiszczona opłata zostanie zwrócona w całości na rachunek bankowy wskazany przez Zlecającego w terminie 15 dni kalendarzowych, licząc od dnia następnego po złożeniu oświadczenia woli o rezygnacji z usługi. Rezygnacja z uczestnictwa niezgłoszona do Usługodawca do dnia rozpoczęcia Usługi oraz niewzięcie udziału przez Uczestnika w wydarzeniu pozostaje bez wpływu na obowiązek uiszczenia w całości opłaty za Usługę. Jeżeli jednak rezygnacja z uczestnictwa wpłynie do Usługobiorcy po potwierdzeniu, o którym mowa w ust. 6 powyżej, ale przed 2 dni przed odbyciem wydarzenia, Usługodawca zwróci Zlecającemu 50% wniesionej opłaty.

11. Na wniosek Zlecającego lub Uczestnika złożonego w formie dokumentowej, Usługodawca może bezkosztowo zmienić na liście uczestników danego wydarzenia inną osobę w miejsce pierwotnie zgłoszonego Uczestnika.

12.Usługodawca wyznacza do realizacji szkoleń e-learnigowych oraz webinariów trenerów o odpowiedni przygotowaniu merytorycznym, doświadczeniu oraz kompetencjach dydaktycznych. W przypadku, gdy trener pierwotnie wyznaczony nie będzie mógł przeprowadzić wydarzenie z przyczyn losowych, Usługodawca zastrzega sobie prawo do wyznaczenia równoważnego zastępstwa, a zmiana taka nie będzie traktowana jako niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania (umowy o wykonanie usługi szkoleniowej).

13. Złożenie przez Zlecającego formularza oznacza, że akceptuje on warunki wydarzenia oraz że zapoznał się z treścią Regulaminu. Jeżeli Uczestnikiem jest inna osoba niż Zlecający, Uczestnik zobowiązany jest do akceptacji treści niniejszego Regulaminu.

14. W przypadku chęci skorzystania ze szkolenia dedykowanego preferencjom konkretnego Zlecającego i uwzględniającego jego szczegółowe potrzeby zachęcamy do kontaktu z Usługodawcą celem ustalenia odrębnych warunków współpracy.

§ 6. Prawo odstąpienia od umów szkoleń e-learningowych oraz webinariów

(dotyczy wyłącznie Konsumentów)

1. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, Zlecający będący Konsumentem w każdym przypadku ma prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Do zachowania ww. terminu wystarczy wysłanie Usługodawcy oświadczenia o odstąpieniu od umowy o wykonanie usługi szkoleniowej przed jego upływem. Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy stanowi Załącznik do Regulaminu.

2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy, o którym mowa w ust. 1 powyżej, Konsument może przesłać drogą mailową na adres szkolenia@arp.gda.pl.

3. W razie odstąpienia od umowy Usługodawca niezwłocznie poinformuje Konsumenta o otrzymaniu jego oświadczenia oraz – jeżeli płatność została już dokonana – zwróci należności uiszczone przez Konsumenta na poczet ceny e-szkolenia w terminie maksymalnie 14 dni od dnia otrzymania przez Usługodawcę oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Zwrot nastąpi przelewem na ten sam rachunek bankowy, z którego dokonana została płatność.

4. Konsument traci prawo do odstąpienia od umowy, jeżeli termin e-szkolenia przypada przed upływem terminu do odstąpienia od umowy, o którym mowa w ust. 1. Utrata prawa do odstąpienia obejmuje wyłącznie okres przypadający po terminie Szkolenia. Konsument traci prawo do odstąpienia od umowy także wtedy, gdy weźmie udział w e-szkoleniu, którego termin przypada przed upływem terminu do odstąpienia od umowy, o którym mowa w ust. 1.

§7. Dane osobowe

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych dostępne są w „Polityce prywatności i polityce cookies” 

§8. Postępowanie reklamacyjne

1.Reklamacje związane ze świadczeniem Usług drogą elektroniczną za pośrednictwem  Serwisu można przesyłać na adres poczty elektronicznej sekretariat@arp.gda.pl lub szkolenia@arp.gda.pl.

2. W reklamacji należy zawrzeć zwięzły opis problemu będącego podstawą złożenia reklamacji, datę̨ i godzinę̨ jego wystąpienia oraz oznaczenie usługobiorcy (w tym jego imię̨, nazwisko, adres pocztowy oraz adres poczty elektronicznej).

3. Rozpatrzenie reklamacji następuje niezwłocznie, nie później niż w terminie 30 dni od jej otrzymania przez ARP. O wyniku rozpatrzenia reklamacji ARP niezwłocznie zawiadomi składającego reklamację za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail podany w zgłoszeniu reklamacji.

4. Konsument może skorzystać z poniższego pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego system rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.

§9. Postanowienia końcowe

1. Do umów o świadczenie usług zawartych z ARP stosuje się prawo polskie i język polski.

2. Wszelkie ewentualne spory powstałe w związku z funkcjonowaniem portalu internetowego, będą rozstrzygane przez właściwy miejscowo dla siedziby ARP sąd powszechny.

3. Usługodawca zastrzega sobie prawo do prowadzenia niezbędnych prac konserwacyjnych systemu teleinformatycznego, mogących powodować tymczasowe utrudnienia lub uniemożliwienie Usługobiorcom korzystania z usług.

4. ARP zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym Regulaminie. Zmiany obowiązują od daty opublikowania ich na Serwisie. Zgłoszenia uczestnictwa przez Usługobiorcę w szkoleniach złożone przed dniem wprowadzenia zmian do Regulaminu są realizowane na podstawie postanowień Regulaminu obowiązujących w dacie wysłania zgłoszenia.

 

Załącznik: WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Data……………………

Do:

Agencja Rozwoju Pomorza S.A. z siedzibą w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 472 D,

e- mail: sekretariat@arp.gda.pl, nr tel. 58 32 33 101 

 

Niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy o świadczenie następującej usługi …………….

Data zawarcia umowy…………..

Imię i nazwisko konsumenta……………….

Adres konsumenta…………………….

 

Podpis konsumenta (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)

………………………………….