Informacje prasowe

Northvolt otwiera w Gdańsku Centrum Skalowania Biznesu

Gdańsk, Polska Northvolt, producent ogniw i systemów bateryjnych wytwarzanych w sposób zrównoważony dla środowiska, podjął decyzję o utworzeniu w Gdańsku Centrum Skalowania Biznesu wraz z Centrum Badawczo-Rozwojowym w zakresie usług IT.

Firma Northvolt szybko się rozwija i aktualnie zatrudnia 5500 pracowników. W dającej się przewidzieć przyszłości znaczna część ekspansji i wzrostu zatrudnienia będzie miała miejsce w Europie, gdzie produkowane są już ogniwa bateryjne w pierwszej gigafabryce w Szwecji oraz planowana jest budowa kolejnego zakładu produkcyjnego o podobnej skali w Niemczech. Spółka przygotowuje się również do realizacji inwestycji w Kanadzie.

- Z ogromną satysfakcją ogłaszam kolejny krok milowy w rozwoju działalności Northvolt w Polsce. Dotychczasowe doświadczenia związane z funkcjonowaniem firmy w Gdańsku udowodniły, że jest to dobre miejsce do inwestowania, przede wszystkim dzięki możliwości zatrudnienia utalentowanych i zaangażowanych pracowników, którzy mieszkają w regionie mówi Robert Chryc-Gawrychowski, prezes polskiej spółki Northvolt.

Centrum Skalowania Biznesu (Northvolt Global Scaling Services) to odpowiedź spółki na szybkie tempo wzrostu oraz na potrzebę poszukiwania zrównoważonych rozwiązań zapewniających rozwój i efektywność firmy.  

- Szybki rozwój Northvoltu w naszym regionie świadczy o stworzeniu dobrych warunków do rozwoju  dla światowego biznesu z różnych branż. Doceniam, że dzięki rozbudowie obecnych operacji Northvolt o nowoczesne centrum R&D i SSC Pomorze stanie się jeszcze ważniejszą lokalizacją na globalnej mapie naszego inwestora. - zaznacza Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Pracownicy nowej spółki będą wspierali firmę Northvolt w takich obszarach, jak: finanse i księgowość, zakupy, zarządzanie łańcuchem dostaw, usługi IT oraz HR. Zapewni to efektywne funkcjonowanie oraz zrównoważony rozwój firmy. 

- Nasze ambicje związane z Northvolt Global Scaling Services wykraczają daleko poza standardy Centrum Usług Wspólnych. Będziemy odgrywać kluczową rolę w realizacji aspiracji rozwojowych Northvolt. Staniemy się centrum tworzenia wartości dzięki wydajnemu świadczeniu usług i najnowocześniejszemu zarządzaniu procesami - dodaje Alexander Streif, wiceprezes ds. doskonałości łańcucha dostaw i skalowania biznesu w Northvolt.

Rekrutacja do Centrum Skalowania Biznesu już się rozpoczęła, a spółka planuje do końca 2024 roku zatrudnić około 90 osób.

Od początku działalności Northvolt w Gdańsku otrzymuje istotne wsparcie od Invest in Pomerania. Począwszy od udzielenia pomocy w procesie wyboru lokalizacji i rozpoczęcia budowy, specjaliści z inicjatywy koordynowanej przez Agencję Rozwoju Pomorza opiekowali się kluczową inwestycją szwedzkiego potentata. W minionym roku przeprowadzono kampanię employer brandingową, której efekty można było zauważyć w miejskiej przestrzeni. Przedstawiciele Invest in Pomerania doradzają Northvolt-owi w wyborze docelowej lokalizacji Centrum Skalowania Biznesu, podkreślając strategiczne znaczenie sektora mobility dla przyszłości gospodarki regionu.

Współpraca z Northvolt jest 199 projektem Invest in Pomerania, co oznacza, że inicjatywa już wkrótce przekroczy imponującą liczbę 200 zrealizowanych projektów inwestycyjnych w województwie pomorskim.

 

drukuj (Northvolt otwiera w Gdańsku Centrum Skalowania Biznesu)

  • _LUM1474 (1)
  • _LUM1082
  • _LUM1152
  • _LUM1278 (1)
  • _LUM1064
  • _LUM0985

Wstecz