Informacje prasowe

Godel Technologies otwiera biuro w Trójmieście

Brytyjska firma Godel Technologies dynamicznie rozwija swoją działalność i otwiera nowe biura w Polsce – tym razem stawia na Gdańsk. Na pokładzie pomorskiego oddziału jest już 100 pracowników, a kolejne tyle ma uzupełnić zespół w ciągu najbliższych dwóch lat. Osoby, które dołączą do firmy będą miały szansę pracować przy projektach realizowanych dla takich klientów, jak Shell Energy czy Booking.com. 

Firma działa na rynku od 20 lat i zatrudnia 2000 pracowników na całym świecie. Siedziba firmy mieści się w Manchester w UK i zdobyła międzynarodowy zasięg otwierając oddziały w Bułgarii, Litwie, Gruzji, Białorusi, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz w Polsce. W kraju nad Wisłą powstały już dwa biura - we Wrocławiu oraz Łodzi. Działalność Godel Technologies skupia się na dostarczaniu wysokowydajnych rozwiązań, spełniających nawet najbardziej złożone wymagania klientów. Najczęściej współpracuje z firmami z branży energetycznej, motoryzacyjnej, finansowej i e-commerce.

Godel stawia od kilku lat na działania w środowisku .Net, JavaScript, QA i DevOps, budując z sukcesem zespoły dostarczające prawdziwą wartość klientowi. Zespół zajmuje się między innymi zaawansowaną analityką i raportowaniem dla protokołów bezpieczeństwa na platformach w chmurze. Starania firmy zostały już niejednokrotnie docenione: inżynierowie zdobyli tytuły Digital Technology Leaders Awards (2022), „Inżyniera Oprogramowania Roku” w konkursie Computing Women in IT Exellence Awards (2019), „Inżyniera Oprogramowania Roku” w Computing Digital Technology Leaders Awards (2017) oraz wymieniono ją w rankingu The Sunday Times Tech Track (2016).

Nowe biuro w Gdańsku

Zespół trójmiejski, który dotychczas pracował wyłącznie zdalnie, liczy już 100 specjalistów. Od teraz będą oni mogli korzystać z nowoczesnej przestrzeni zlokalizowanej w biurowcu Hiro, będącego częścią kompleksu Garnizon. Biuro oferuje pracownikom przestrzeń co-workingową dostosowaną do hybrydowego trybu pracy firmy. Godel planuje zwiększyć zatrudnienie o dalsze 50% w przeciągu najbliższych dwóch lat.

„Aktualnie liczba zatrudnionych osób  w Polsce przekroczyła 1000 pracowników, to potwierdza, że nasza działalność rozwija się tutaj wspaniale. To dla nas wielkie osiągnięcie szczególnie w kontekście  20 urodzin firmy. Ten jubileusz jest doskonałą okazją do ogłoszenia otwarcia nowego biura w Trójmieście, którego powstanie wpisuje się w nasz globalny plan strategiczny.” – mówi Neil McMurdo, CEO Godel Technologies.

Najważniejszymi argumentami za otwarciem kolejnego biura właśnie w Gdańsku były: lokalizacja nad morzem, bezpośrednie połączenia lotnicze do Wielkiej Brytanii, dostępność talentów, bogata historia, oferta edukacyjna szkół wyższych oraz szeroka oferta kulturalno-gastronomiczna.

Zatrudnienie w Godel Technologies mogą znaleźć nie tylko eksperci IT. Rekrutacja obejmuje również stanowiska administracyjne do działu finansowego, HR i Talent Acquisition, marketingu czy na pozycję Office Managera. Firma planuje również wdrożyć programy stażowe dla lokalnych młodych talentów.

Potwierdzeniem zamiarów ulokowania się na dłużej na Pomorzu są  słowa Sylwii Skorupki, Head of Operation w łódzkim biurze firmy:
„Widząc, co osiągnęliśmy jak do tej pory w naszych pozostałych lokalizacja w Polsce, mamy nadzieję na powtórzenie tego sukcesu w Gdańsku. Chcemy zaistnieć na rynku trójmiejskim, przyciągając tym samym lokalne talenty i stać się ważnym graczem wśród już dobrze tu ugruntowanej społeczności deweloperskiej. Dzięki współpracy z uczelniami technicznymi oraz inicjatywami, takimi jak Invest in Pomerania liczymy na zakorzenienie się w regionie i wypromowanie naszej marki wśród tutejszych mieszkańców.”

Pojawienie się nowego inwestora branży IT na Pomorzu potwierdza, że region stał się ważnym hubem technologicznym w tej części Europy. To jedna z wielu już firm nowoczesnych technologii, która zdecydowała się na rozwój w regionie, dzięki wsparciu Invest in Pomerania, samorządowej inicjatywy koordynowanej przez Agencję Rozwoju Pomorza.

Sektor technologiczny w Trójmieście rośnie od kilku lat w tempie 10-15% rocznie. Rynek każdego roku staje się coraz bardziej dojrzały, co daje dodatkowe możliwości rozwoju takim firmom jak Godel Technologies. Dla województwa pomorskiego jest to ważna część strategii rozwoju gospodarczego – chcemy do naszego regionu przyciągać firmy obsługujące zaawansowane procesy o wysokiej wartości dodanej, ponieważ daje to pozytywny bodziec do rozwoju całej gospodarki Pomorza  – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.
****

O Godel Technologies:

Godel Technologies to międzynarodowa firma, która działa na rynku od 2002 roku. Siedziba firmy mieści się w Manchesterze w Wielkiej Brytanii, dynamicznie rozwijając się otworzyła oddziały w innych krajach, takich jak: Bułgaria, Litwa, Gruzja, Ukraina, Białoruś, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Polska. Zatrudnia 2000 pracowników i specjalizuje się w zaawansowanych rozwiązaniach w zakresie inżynierii oprogramowania, pracując w metodologii Agile. W swojej działalności skupia się na: rozwiązaniach chmurowych, Data Science, Quality Assurance, Automation, konsultacjach z Agile oraz posiada znaczące doświadczenie w technologiach: .NET, React, Angular, Kotlin, JS, Java, Python i PHP. Więcej o firmie na stronie http://godeltech.pl/

 

O Invest in Pomerania:

Invest in Pomerania jest samorządową inicjatywą non-profit, koordynowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza, która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Pełni funkcję „jednego okienka”, udzielając inwestorom wsparcia na każdym etapie procesu inwestycyjnego. W ciągu ostatniej dekady Invest in Pomerania z sukcesem zakończyła niemal 170 projektów i przyczyniła się do stworzenia ponad 22 tys. miejsc pracy. Więcej informacji na stronie: www.investinpomerania.pl.

 

Wstecz