Informacje prasowe

iTechArt rozpędza się w Polsce i wybiera Trójmiasto

Jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w USA wg Deloitte i Financial Times otwiera swoje biuro w Trójmieście. – Gdańsk od samego początku był dla nas na liście miejsc, w których widzimy największy potencjał rozwoju dla firmy takiej jak nasza. W ubiegłym roku urośliśmy o ponad 1000 specjalistów, a w Polsce jest nas już 350. Nie zatrzymujemy się i mamy nadzieję, że Gdańsk wkrótce dołączy do największych lokalizacji iTechArt w kraju – mówi Vitali Aksionchyk, Dyrektor Zarządzający iTechArt Poland.

iTechArt jest międzynarodową firmą z siedzibą w Nowym Jorku i biurami w dziewięciu krajach w Europie i Azji. Globalnie zatrudnia ponad 3500 specjalistów. W bazie klientów iTechArt znajduje się około 250 organizacji. Są to zarówno tak zwane „jednorożce”, czyli startupy z Doliny Krzemowej, za którymi stoją miliardy dolarów inwestycji Venture Capital, jak i duże organizacje z listy Fortune 500. Wśród obszarów ich działania znajduje się m.in. fintech, healthtech, govtech, real estate czy e-commerce.

Sektor  IT, a w tym również fintech, to jedne z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi gospodarki na Pomorzu. Już dzisiaj szeroko rozumiana branża informatyczna zatrudnia ponad 20 000 specjalistów. Nowe projekty, realizowane przez innowacyjne firmy technologiczne, takie jak iTechArt, tworzą dobry klimat inwestycyjny dla całego sektora gospodarki, a także markę Trójmiasta jako silnego polskiego ośrodka IT – mówi Marcin Grzegory, Zastępca Dyrektora Invest in Pomerania, samorządowej inicjatywy koordynowanej przez Agencję Rozwoju Pomorza.

W tej chwili firma skupia się na zatrudnianiu doświadczonych deweloperów z kilkuletnim stażem – w Polsce mamy prawie 300 otwartych pozycji. Można powiedzieć, że rekrutujemy na potęgę, w niemal wszystkich obszarach technologicznych. W Gdańsku zaczynamy z inżynierami danych, programistami Python, .NET i Java, jak też inżynierami jakości. Kompletujemy kadrę menedżerską i seniorską, żeby sięgnąć po najlepszych studentów pomorskich uczelni i móc ich kształcić w naszych autorskich programach treningowych dodaje Paweł Cebula, Software Delivery Director

iTechArt ma ambitne plany zatrudnienia w Gdańsku, a na wniosek rekruterów mogą one zostać w każdej chwili rozbudowane, a założona w Olivia Six przestrzeń powiększona. Model biznesowy iTechArt zakłada rekrutację na rynkach, które wykazują największy potencjał pod kątem puli talentów i responsywności kandydatów.  – Możliwe, że po kilku miesiącach to Gdańsk znajdzie się wśród naszych topowych lokalizacji. Na razie zaczynamy, więc musimy dobrze poznać specyfikę rynku. Dajemy bardzo dużą swobodę naszym menedżerom, mogą szukać specjalistów w każdym mieście. Jeśli więc uznają, że tu jest im najlepiej, my jako firma zapewnimy im odpowiednie warunki do funkcjonowania. Jeśli można mówić o zwinnym i elastycznym podejściu do biznesu, to na takie właśnie stawiamy zaznacza Vitali Aksionchyk.

Firma podkreśla również, że miasta muszą oferować najlepsze warunki do życia i wsparcie w aklimatyzacji dla specjalistów, którzy chcieliby się relokować z innych państw. Gdańsk spełnia wszystkie założenia iTechArt. Zarząd firmy podkreśla, że wsparcie w sprawach związanych z legalizacją pobytu i programy wspierające osiedlanie się specjalistów na Pomorzu są na bardzo wysokim poziomie. – Jesteśmy firmą pełną ludzi młodych, gotowych do wyjazdu do innego kraju, dlatego otwartość lokalnego samorządu na ich przyjęcie ma dla nas ogromne znaczenie – podkreśla Vitali Aksionchyk.

Biuro iTechArt w Olivia Business Center zostanie otwarte w sierpniu, ale zaawansowane rozmowy rekrutacyjne już trwają.

***

O iTechArt

Jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w USA wg Deloitte i Financial Times. Na pokładzie iTechArt pracuje 3 500 błyskotliwych inżynierów, w niemal 300 różnorodnych pod kątem technologii i skali projektach. Naszymi klientami są zarówno wschodzące gwiazdy z Doliny Krzemowej, jak i gigantyczne organizacje z listy Fortune 500. Jesteśmy świetni w obszarze Web, Mobile, Big Data, QA & Testing oraz DevOps. W Polsce jesteśmy w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku.

  • Znaleźliśmy się w rankingu magazynu Inc. jako jedna z „250 najszybciej rozwijających się firm prywatnych w regionie Nowego Jorku” oraz „jedna z 5000 najszybciej rozwijających się firm prywatnych w Ameryce”. W sumie zostaliśmy wpisani na listę Inc. 5000 cztery razy, co jest wynikiem zaledwie 5% wyróżnionych.
  • Ponadto, zostaliśmy uznani za jedną z najszybciej rozwijających się firm w Ameryce przez Financial Times. Znaleźliśmy się dwa razy bliżej podium w porównaniu z rokiem poprzednim. Jednocześnie na tej liście znaleźli się nasi klienci o miliardowych obrotach: SmileDirectClub i Lemonaid Health.
  • Jesteśmy zdobywcą niemieckiej nagrody Stevie® Awards 2021: Gold Stevie® w kategorii „Najszybciej rozwijająca się firma roku” oraz Bronze Stevie w kategorii „Firma roku – usługi dla biznesu”.
  • Zdobyliśmy również brązową nagrodę „2021 American Business Awards” w kategorii „Najszybciej rozwijająca się firma technologiczna roku – do 2500 pracowników”.
  • Zdobyliśmy Grand Trophy i Gold Globee® Award na corocznej gali Disruptor Company Awards. W uzasadnieniu znalazły się słowa, że „pomimo wyzwań roku 2020, iTechArt nadal rósł w tempie wykładniczym”. W przeszłości po tę nagrodę sięgały takie firmy jak IBM, HP czy Samsung.
  • Zdobyliśmy „UK Business Tech Awards” 2021 w kategorii „Duża firma technologiczna roku”.
  • Zostaliśmy wpisani na krótką listę „UK IT Industry Awards 2021” w kategorii „Services Company of the Year”. Nagroda ta jest przyznawana firmom, które inspirują kolejne pokolenia specjalistów IT i tworzą przyszłość technologii informatycznych. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w listopadzie.

O Invest in Pomerania
Invest in Pomerania jest samorządową inicjatywą non-profit, koordynowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza, która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Pełni funkcję „jednego okienka”, udzielając inwestorom wsparcia na każdym etapie procesu inwestycyjnego. W ciągu ostatniej dekady Invest in Pomerania z sukcesem zakończyła ponad 140 projektów i przyczyniła się do stworzenia ponad 20 tys. miejsc pracy. Dowiedz się więcej na stronie: www.investinpomerania.pl.

 

drukuj (iTechArt rozpędza się w Polsce i wybiera Trójmiasto)

  • uroczystość

Wstecz