Informacje prasowe

Pomorska firma Armet Bis wybuduje halę magazynową w Jeleńskiej Hucie dzięki dofinansowaniu w ramach konkursu grantowego „Invest in Pomerania 2020”

Armet Bis, pomorski producent mebli biurowych i hotelowych specjalizujący się w produkcji mebli według projektu klienta, uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020”. Dzięki przyznanym środkom Armet Bis wybuduje nowoczesną halę magazynowo - kompletacyjną w miejscowości Jeleńska Huta, w gminie Szemud, gdzie usytuowana jest fabryka firmy.

Historia Armet Bis sięga roku 1996. Początkowo firma zajmowała się produkcją własnej linii mebli, ich produkty trafiały do biur i hoteli w całym kraju. Obecnie firma skupia się na kompleksowej realizacji zamówień nietypowych, wykonywanych na podstawie projektu klienta. Armet Bis realizuje zamówienia dla czołowych firm i instytucji w Polsce. Z usług firmy korzystali między innymi: Port Lotniczy w Gdańsku im. Lecha Wałęsy, Galeria Forum w Gdańsku, Smyk S.A., Urząd Morski w Gdyni, Wytwórnia Papierów Wartościowych, Kancelaria Prezydenta RP, Energa SAi PKO BP SA.

-    Nasza firma nie prowadzi seryjnej produkcji mebli, wszystkie nasze realizacje są niepowtarzalne, tworzone dla konkretnego klienta. Działamy kompleksowo i współpracujemy z klientem na każdym etapie procesu, od doradztwa, po montaż mebli i serwis posprzedażowy. Staramy się podążać za trendami i wyróżniać się na tle konkurencji dlatego nowoczesna przestrzeń magazynowa, którą zbudujemy dzięki wsparciu Invest in Pomerania jest dla nas niezwykle istotna. Jesteśmy  bardzo wdzięczni za szansę jaką otrzymaliśmy i planujemy ją dobrze wykorzystać  - mówi Robert Pstrągowski, Prezes Zarządu Spółki.

Planowana inwestycja zakłada budowę hali magazynowo - kompletacyjnej wraz z wewnętrzną infrastrukturą komunikacyjną oraz uzbrojenie gruntu o powierzchni 1,292 ha. Łączna wartość inwestycji to niemal 1.9 mln zł z czego Armet Bis otrzyma 785,5 tys. zł dofinansowania. Realizacja przedsięwzięcie wpłynie na unowocześnienie procesu magazynowania i kompletowania mebli, a co za tym idzie zwiększy możliwości produkcyjne spółki. Armet Bis planuje rozszerzyć produkcję i zwiększyć sprzedaż zagraniczną swoich towarów. Już w tej chwili firma  współpracuje z kontrahentami z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Danii, Francji, Rosji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Firma Armet Bis jest dowodem na to, że pomorski sektor małych i średnich przedsiębiorstw  ma ogromny potencjał do rozwoju. Potencjał, który z dumą wspiera Samorząd Województwa między innymi poprzez dedykowane konkursy grantowe, które  finansowane są z regionalnych funduszy  unijnych. Jestem przekonany, że gdyńska firma doskonale wykorzysta swoją szansę i będziemy mogli obserwować jak przyznane dofinansowanie przyśpieszy rozwój i konkurencyjność  tego przedsiębiorstwa – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Decyzją  Zarządu Województwa Pomorskiego pula środków wynosząca ponad 10,4 mln zł. została przeznaczona na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, realizujących na Pomorzu przedsięwzięcia polegające na przygotowaniu nowych terenów inwestycyjnych pod działalność produkcyjną i logistyczną.

Konkurs realizowany jest aż do wyczerpania alokacji oraz wyczerpania listy rezerwowej. Złożono już 13 wniosków na łączną kwotę inwestycji prawie 57 mln zł.

Kolejne umowy na dofinansowanie inwestycji w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020” dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw województwa pomorskiego będą podpisywane sukcesywnie. Planowane jest uruchomienie kolejnych środków na 4 dodatkowe granty. Więcej informacji o konkursie na stronie internetowej Agencji Rozwoju Pomorza: https://www.arp.gda.pl/1976,konkurs-grantowy-2019

drukuj (Pomorska firma Armet Bis wybuduje halę magazynową w Jeleńskiej Hucie dzięki dofinansowaniu w ramach konkursu grantowego „Invest in Pomerania 2020”)

Wstecz