Informacje prasowe

InterLogic: Wygodnie jest prowadzić biznes w Trójmieście

InterLogic, Duńska firma o Ukraińskich korzeniach, wybrała Trójmiasto na kolejną lokalizację, z której będzie rozwijać swoje usługi i podbijać nowe rynki. Nowe gdańskie biuro zostało otwarte przy wsparciu programu Come2Pomerania. Polska jest trzecią po Ukrainie i Danii lokalizacją firmy.

- W ubiegłym roku w ramach inicjatywy Invest in Pomerania stworzyliśmy program Come2Pomerania skierowany do firm i profesjonalistów pochodzących zza naszej wschodniej granicy i nie tylko. Firma InterLogic była jedną z pierwszych, które skontaktowały się z nami poprzez formularz kontaktowy programu, dlatego cieszymy się, że nasze działania przynoszą wymierne rezultaty. Jestem przekonany, że firma będzie mieć pozytywny wpływ zarówno na pomorski biznes, jak i na rynek pracy w regionie mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

InterLogic jest firmą IT, która zajmuje się tworzeniem aplikacji webowych i mobilnych, usprawniających szeroko zakrojone procesy biznesowe dla swoich klientów w Danii. Pracują w technologiach takich jak .Net, PHP, Magento, DevOps, Python, Java, QA, AQA, iOS, Android, Front End. Opracowali m.in. rozwiązania służące do płatności mobilnych, aplikacje internetowe do zaawansowanych obliczeń i elastyczny system do zarządzania dużą liczbą turbin wiatrowych.

Jednym z powodów, dla których firma InterLogic zdecydowała się na otworzenie nowego biura właśnie w Trójmieście, jest dogodna lokalizacja. W swojej działalności firma operuje danymi osobowymi swoich klientów i użytkowników ich stron i aplikacji. Z przyczyn logistycznych związanych z RODO najłatwiejszym rozwiązaniem było więc wybranie lokalizacji znajdującej się w obrębie Unii Europejskiej, która nie wymaga podpisywania dodatkowych zgód na przetwarzanie danych. Gdańsk okazał się być najlepszą lokalizacją w całej Unii ze względu na bliskie sąsiedztwo z Danią. Dzięki niedużej odległości dzielącej Gdańsk od Danii i rozbudowanej sieci połączeń lotniczych i morskich, w razie konieczności klienci InterLogic mogą liczyć na dostępność deweloperów do pracy w ich siedzibach.

- Wielu pracowników na całym świecie przez czas lockdownu przywykło do pracy w domu i sprowadzenie ich wszystkich z powrotem do biur jest sporym wyzwaniem. Skoro tak jest, to postanowiliśmy wykorzystać okazję, aby poszerzyć obszar rekrutacji i opracować nowe sposoby na organizację pracy w naszej firmie. Jeśli nasi pracownicy przez większość czasu pracują w domu, to są alternatywy – mówi Søren Thomsen, współzałożyciel InterLogic.

Firma InterLogic rozpoczęła już rekrutację deweloperów do pracy w Gdańskim biurze i zatrudniła już programistów DevOps, Python, Java i .Net. W tej chwili firma poszukuje głównie doświadczonych specjalistów, którzy będą prowadzić projekty samodzielnie lub w niewielkich zespołach. Po stworzeniu podstawowego zespołu składającego się ze specjalistów wyższego i średniego szczebla firma planuje poszerzyć poszukiwania o stanowiska juniorskie. W związku z pandemią COVID-19 InterLogic zakłada również możliwość współpracy z freelancerami pracującymi zdalnie.  

- Chcemy, aby wszyscy nasi nowi inwestorzy mieli jak najlepszy start na Pomorzu i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby im to ułatwić. Dlatego poprzez naszą platformę rekrutacyjną Jobs@Pomerania, która obecnie liczy ponad 3000 kandydatów, pomagamy im znaleźć odpowiednich pracowników gotowych do podjęcia pracy na najbardziej poszukiwanych stanowiskach w branży. Jestem przekonany, że InterLogic dobrze wykorzysta możliwości, jakie daje Trójmiasto – mówi Marcin Grzegory, wicedyrektor Invest In Pomerania.

InterLogic ma na celu zbudowanie bazy ponad 300 freelancerów z Polski, którzy będą otrzymywać duńskie wynagrodzenie podczas pracy na miejscu w Danii i zyskają krótszy, 37-godzinny tydzień pracy zamiast obowiązujących w Polsce 40 godzin. Wszyscy nowi pracownicy będą współpracować z ponad 300 deweloperami pracującymi w biurach firmy w Danii, na Ukrainie i Polsce.

 

O InterLogic

InterLogic to duńska firma informatyczna założona w 2004 roku. Ma ponad 300 pracowników w swoich biurach w Danii, na Ukrainie i Polsce. Zajmuje się głównie tworzeniem rozwiązań informatycznych dla duńskich klientów. Swoim klientom oferujemy 3 różne modele współpracy: mogą współpracować z dedykowanym zespołem w rozliczeniu miesięcznym, korzystać z usług zespołu projektowego i rozliczać się za godzinę pracy lub korzystać z konsultantów pracujących na miejscu, w siedzibie klienta. Możliwe jest również mieszanie różnych modeli współpracy. Pracownicy InterLogic współpracują zdalnie z ponad 300 osobami zatrudnionymi w Danii, na Ukrainie i w Polsce. Firma wspiera rozwój zawodowy swoich pracowników i umożliwia im pracę z najnowszymi technologiami cyfrowymi. Pracownicy zyskują elastyczny harmonogram pracy z możliwością pracy zarówno z biura jak i zdalnie oraz 37-godzinny tydzień pracy za wynagrodzeniem w pełnym wymiarze godzin.

drukuj (InterLogic: Wygodnie jest prowadzić biznes w Trójmieście)

Wstecz