Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Treść strony

Stan sektora usług dla biznesu w Trójmieście – 2021. Sektor rośnie o 2000 nowych miejsc pracy

Jak pandemia wpłynęła na trójmiejski sektor nowoczesnych usług dla biznesu? Z najnowszego raportu Invest in Pomerania wynika, że pomimo pandemii trójmiejski sektor BSS odnotował wzrost i przyczynił się do stworzenia 2000 nowych miejsc pracy.

Tegoroczna edycja raportu o stanie sektora usług biznesowych w Trójmieście przedstawia aktualne trendy i zjawiska, które kształtowały sektor w pełnym wyzwań roku 2020. Pandemia zastała pomorski sektor usług dla biznesu w rozkwicie. W latach 2011-2020 zatrudnienie w sektorze wzrosło pięciokrotnie, a wiele światowych marek zdecydowało się na inwestycję w regionie. Choć spowolnienie gospodarcze nie ominęło Trójmiasta, sektor BSS nie przestał się rozwijać. Po okresie niepewności w pierwszych miesiącach pandemii, sektor wrócił na właściwe tory i w 2020 stworzył aż 2000 nowych miejsc pracy. Mimo niestabilnych czasów, w Trójmieście pojawili się nowi inwestorzy, a obecne na rynku firmy kontynuowały rozwój swoich usług. 

Rok 2020 był wyzwaniem, któremu udało nam się sprostać. Był bodźcem, który pomógł nam usprawnić procesy i wprowadzić innowacyjne rozwiązania w naszych usługach. BSS okazał się jednym z najbardziej wytrzymałych i elastycznych sektorów gospodarki, pozostał aktywny i w pełni produktywny pomimo nietypowych okoliczności – mówi Marcin Grzegory, Zastępca Dyrektora Invest in Pomerania.  

Raport przygotowany przez Zespół Invest in Pomerania przedstawia aktualną sytuację sektora BSS w Trójmieście. Podstawę do stworzenia raportu stanowiły dane dostarczone przez działające w regionie firmy. Według badań poprzedzających publikację, na początku 2021 r. trójmiejski sektor usług dla biznesu zatrudniał ponad 31 800 osób i nie przestał się rozwijać. Kluczowe procesy obsługiwane przez Trójmiejskie centra BSS to IT, R&D oraz usługi finansowe. Region specjalizuje się w obszarach takich jak software development, sztuczna inteligencja, compliance, anti money laundering (AML), czy know your customer (KYC).  

Badanie koncentruje się również na poziomie zadowolenia inwestorów. Według przedstawicieli sektora BSS, IIP nadal zapewnia wysokiej jakości i zdywersyfikowaną obsługę inwestorów. Prawie 90% ankietowanych firm z pełnym przekonaniem poleciłaby przyszłym inwestorom zarówno województwo pomorskie, jak i współpracę z Invest in Pomerania. 

Pełna wersja raportu dostępna jest na stronie Invest in Pomerania: https://bssreporttricity.wordpress.com/258-2/

 

O Invest in Pomerania 
Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą non-profit, która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Pełni funkcję „jednego okienka”, udzielając wsparcia na każdym etapie procesu inwestycyjnego. W ciągu ostatniej dekady Invest in Pomerania zrealizowało z sukcesem ponad 120 projektów i wygenerowało ponad 17 000 miejsc pracy.

W ramach działań mających na celu przyciągnięcie potencjalnych talentów wspomagających rozwój regionu, Invest in Pomerania w 2018 roku uruchomiło platformę Live more. Pomerania. Celem, który przyświeca Live more. Pomerania jest pokazanie światu, jak wspaniałym miejscem do życia, pracy i mieszkania jest Pomorze.  Więcej informacji na stronie: www.livemorepomerania.com.

Uruchomiliśmy również pierwszą w Polsce platformę rekrutacyjną skierowaną do wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją karierę na Pomorzu. Witryna prezentuje 6 najbardziej pożądanych profili zawodowych w regionie. Usługa jest dostępna bezpłatnie dla naszych partnerów, korzysta z niej ponad 75 firm i zawiera ponad 3000 życiorysów. Dowiedz się więcej na stronie: https://jobs.livemorepomerania.com  

Wśród naszych inicjatyw znajdują się również AI Pomerania (www.aipomerania.com), Aviation Hub Pomerania (www.aviationhub.investinomerania.pl) oraz Come2Pomerania (www.come2pomerania.com).

 

Kontakt dla mediów: 
Nazeen Koonda | Brand PR & Marketing Manager | nazeen@Investinpomerania.pl 
Marcin Grzegory | Deputy Director | marcin.grzegory@investinpomerania.pl

Więcej informacji na stronie: www.investinpomerania.pl.

  • data: 2021-06-01

wstecz

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do Agencji Rozwoju Pomorza

Dane Kontaktowe

  • Dane spółki

    Agencja Rozwoju Pomorza S.A. jest zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, w rejestrze przedsiębiorców pod numerem KRS 0000004441 | NIP 583-000-20-02 | Regon 190044530 | Kapitał zakładowy: 26 320 000 zł w całości wpłacony

Sekcja dodatkowa


  • Galeria logotypów

  • Zdjęcia na stronie
    Zdjęcia na stronie