Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Treść strony

Kolejna umowa o grant w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020” podpisana przez firmę z Rumia Invest Park

Podpisano trzecią umowę w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”. Projekt firmy Atlas Poland Sp. z o.o. otrzyma dofinansowanie w wysokości 800 tysięcy złotych na przygotowanie terenu pod inwestycję wraz z budową hali magazynowo - warsztatowej na terenie Rumia Invest Park. To kolejna firma, która rozwija swoją działalność dzięki warunkom stworzonym przez władze Miasta Rumia i Zarząd Województwa Pomorskiego.

Firma Atlas Poland funkcjonuje na terenie województwa pomorskiego od 2002 r. Zajmuje się sprzedażą, wynajmem i serwisowaniem maszyn wykorzystywanych w budownictwie od momentu doboru maszyn aż po przejęcie całkowitej odpowiedzialności za ich obsługę techniczną. W  ofercie firmy znajdują się  specjalistyczne maszyny wykorzystywane w kolejnictwie i przemyśle oraz części do wspomnianych maszyn.

Spółka oferuje specjalistyczne maszyny do zadań specjalnych. Jesteśmy obecni między innymi w rozwoju sektora gospodarki morskiej Pomorza. Jest nam niezmiernie miło, iż nasza inwestycja otrzymała wsparcie finansowe, które traktujemy także jako wyróżnienie i pewnego rodzaju uznanie dla naszych działań. Cieszymy się, iż możemy swoją działalność kontynuować w Rumi korzystając z możliwości Rumia Invest Park. – mówi Marcin Kanik, Dyrektor Handlowy w Atlas Poland Sp. z o.o.

Siedziba firmy zlokalizowana jest w Rumia Invest Park, strefie przygotowanej przez Miasto Rumia w celu przyciągania inwestorów. Powołana w 2017 r. spółka zarządzająca strefą  dysponuje gruntami przeznaczonymi na cele przemysłowe i usługowe. Do tej pory z jej oferty skorzystało już kilka firm, w tym Atlas Poland.

Rumia jest wyjątkowym miejscem przyciągającym inwestorów za sprawą oferty Rumia Invest Park. Dzięki inicjatywom Marszałka Województwa Pomorskiego powstają narzędzia takie jak granty na rozwój firm, pozwalając firmom pozostać na Pomorzu i zwiększając dochody lokalnych samorządów oraz tworząc  miejsca pracy dla mieszkańców gminy. - dodaje Agnieszka Rodak, Prezes Rumia Invest Park.

Przedstawiciele spółki oraz Agencji Rozwoju Pomorza, realizującej konkurs grantowy „Invest In Pomerania 2020” podpisali umowę na mocy której  inwestycja spółki, szacowana na prawie 5,2 miliona złotych otrzyma 800 tysięcy złotych dofinansowania. Projekt zakłada przygotowanie terenu inwestycyjnego o powierzchni 1,26 ha, budowę hali magazynowo – warsztatowej wraz z częścią socjalną o powierzchni zabudowy ok. 1450 m2 oraz zagospodarowanie terenu tak zwaną małą architekturą i zielenią. Docelowo w wyniku zrealizowanej inwestycji zatrudnionych zostanie dodatkowych 11 pracowników.

Decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego 10,4 miliona złotych alokowano do  konkursu grantów wsparcia pomorskich średnich i małych przedsiębiorstw. Celem głównym konkursu jest dofinansowanie rozwoju sektora MŚP, w tym firm na których funkcjonowanie i rozwój negatywnie wpłynęła pandemia COVID-19. Dofinansowanie mogą otrzymać projekty realizowane na Pomorzu i polegające na przygotowaniu nowych terenów inwestycyjnych zarówno na własne potrzeby gospodarcze jak i na komercjalizację na rzecz podmiotu trzeciego.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak w czasach pandemii i ograniczeń nią wywołanych jest ciężko realizować swoje cele biznesowe. Tym bardziej jest nam miło, iż możemy konkursem dotacyjnym wspomóc w odważnym kroku ewolucji i dalszym wzroście lokalne firmy MŚP. Z pewnością ich sukces będzie sukcesem Pomorza i Rumi na terenie której firma się rozwija – dodaje Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Konkurs realizowany jest aż do wyczerpania alokacji oraz wyczerpania listy rezerwowej. Obecnie złożono 16 wniosków na łączną kwotę inwestycji prawie 57 milionów złotych. Zgodnie z regulaminem konkursu wnioski można składać do przekroczenia łącznie 150% wartości alokacji, tj. 15.600.000,- złotych. Obecnie można składać wnioski wyłącznie na tak zwaną listę rezerwową.

Kolejne umowy na dofinansowanie inwestycji w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020” dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw województwa pomorskiego będą podpisywane sukcesywnie. Więcej informacji o samym konkursie na stronie www Agencji Rozwoju Pomorza: https://www.arp.gda.pl/1976,konkurs-grantowy-2019

 

Kontakt dla mediów:

Invest in Pomerania: Nazeen Koonda | nazeen@investinpomerania.pl |+48 516 936 500
Atlas Poland Sp. z o.o.: Marcin Kanik | marcin.kanik@atlas-poland.pl | 609 607 172
Rumia Invest Park: Agnieszka Rodak | a.rodak@rumiainvest.pl I tel. +48 883 100 855

 


Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą non-profit, która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. W regionie pełni funkcję „jednego okienka”, udzielając wsparcia na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Dowiedz się więcej na stronie: www.investinpomerania.pl . Uruchomiliśmy również pierwszą w Polsce platformę rekrutacyjną skierowaną do wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją karierę na Pomorzu. Strona prezentuje 6 najbardziej pożądanych profili zawodowych w regionie. Serwis jest dostępny za darmo dla naszych partnerów, korzysta z niego ponad 40 firm i zawiera ponad 1000 życiorysów. Dowiedz się więcej na stronie https://jobs.livemorepomerania.com  

W ramach działań mających na celu przyciągnięcie potencjalnych talentów wspomagających rozwój regionu, Invest in Pomerania w 2018 roku uruchomił platformę Live more. Pomerania. Pomysł, który przyświeca Live more. Pomerania to pokazanie światu, jak wspaniałym miejscem jest Pomorze, w którym warto studiować, mieszkać i pracować. Dowiedz się więcej na stronie www.livemorepomerania.com

drukuj (Kolejna umowa o grant w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020” podpisana przez firmę z Rumia Invest Park)

  • data: 2020-12-21
  • Podpisanie umowy pomiędzy Atlas Poland a Rumia Invest Park

wstecz

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do Agencji Rozwoju Pomorza

Dane Kontaktowe

  • Dane spółki

    Agencja Rozwoju Pomorza S.A. jest zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, w rejestrze przedsiębiorców pod numerem KRS 0000004441 | NIP 583-000-20-02 | Regon 190044530 | Kapitał zakładowy: 26 320 000 zł w całości wpłacony

Sekcja dodatkowa

  • Spółka ze 100% udziałem Samorządu Województwa Pomorskiego

Spółka Samorządu Województwa Pomorskiego

Oferta pozostałych Spółek Samorządu Województwa Pomorskiego


  • Galeria logotypów

  • Zdjęcia na stronie
    Zdjęcia na stronie