Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Treść strony

Podpisano kolejną umową z pomorską firmą PEZAL na dofinansowanie w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020"

Już trzy tygodnie po podpisaniu pierwszej umowy, w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”, w dniu 29 września została zawarta druga umowa, tym razem z gdańską firmą PEZAL. Otrzymane dofinasowanie będzie  przeznaczone na przygotowanie terenu inwestycyjnego o powierzchni 1,26 ha na potrzeby działalności produkcyjnej i magazynowej.

Firma PEZAL, założona już w 1982, rozpoczęła  działalność w Gdańsku od produkcji i sprzedaży zakrywek koronkowych do butelek tzw. kapsli, zmieniając swój profil w 1986 roku na działalność w branży motoryzacyjnej specjalizując się w naprawie systemów wtrysku paliwa  silników diesla. Obecnie jest to spółka rodzinna, oparta wyłącznie na polskim kapitale, i wraz z trzema spółkami zależnymi, zajmuje się produkcją, importem, eksportem i sprzedażą hurtową dla branży energetycznej, budowlanej, logistycznej, magazynowej, motoryzacyjnej i morskiej. W jej portfolio są między innymi agregaty prądotwórcze, motopompy, zagęszczarki, silniki zaburtowe oraz specjalistyczne urządzenia diagnostyczne dla serwisów DIESLA wraz z działalnością autoryzowanego serwisu samochodowego.

Rozwój i podział firmy PEZAL wymusił prowadzenie swojej działalności aż w trzech oddzielnych lokalizacjach. Głównym celem zaplanowanej  inwestycji jest dążenie do  scentralizowania działalności wszystkich 4 spółek grupy a przez to efektywniejsze nimi zarządzenie. Z racji wzajemnego oddziaływania na siebie wszystkich spółek, powiązanych kapitałowo i osobowo, uzupełnianiem się w prowadzonych działalnościach, projekt utworzenia nowej, wspólnej siedziby jest ważnym krokiem w dalszym rozwoju grupy PEZAL. – mówi Grzegorz Zaleski, Wiceprezes Zarządu w PEZAL Sp.z o.o.

Przedstawiciele spółki oraz Agencji Rozwoju Pomorza, realizującej konkurs grantowy „Invest In Pomerania 2020” podpisali dziś umowę na mocy której część  inwestycji spółki, szacowana na prawie 3,4 miliona złotych otrzyma 800 tysięcy dofinansowania. Projekt zakłada przygotowanie terenu inwestycyjnego o powierzchni 1,26 ha na potrzeby działalności produkcyjnej, magazynowej i serwisowej, tj. prace przygotowawcze z robotami ziemnymi, wykonaniem stanu surowego, zapewnieniem przyłączy elektroenergetycznych i zbiornika ppoż., wykonaniem ogrodzenia i wewnętrznej infrastruktury, niwelacja i uzbrojenie terenu inwestycyjnego oraz działania promocyjne. Dzięki temu możliwa będzie budowa hali wraz z powierzchnią administracyjną o powierzchni użytkowej 3.950 m2.

Decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego ponad 10 milionów złotych skierowano do pomorskich średnich i małych przedsiębiorstw w ramach nowego konkursu grantów. Jego głównym celem jest wsparcie rozwoju sektora MŚP, w tym firm na których funkcjonowanie i rozwój negatywnie wpłynęła pandemia COVID-19. Dofinansowanie mogą otrzymać projekty realizowane na Pomorzu,  polegające na przygotowaniu nowych trenów inwestycyjnych zarówno na własne potrzeby gospodarcze jak i na komercjalizację na rzecz podmiotu trzeciego.

Wsparcie średnich i małych przedsiębiorstw w ich rozwoju to istotny dla gospodarki Pomorza krok. MŚP stanowią ekonomiczny fundament regionu i jest nam niezmiernie miło, iż decyzje Zarządu Województwa Pomorskiego mogą ten fundament wzmacniać. Przyznawane w ramach konkursu granty pokazują, że czasem niewielkie nawet wsparcie finansowe firmy daje jej istotny impuls rozwojowy, który co dla nas najistotniejszy pozytywnie wpływa na cały rozwój ekonomiczny i społeczny Pomorza – dodaje Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Konkurs realizowany jest aż do wyczerpania alokacji oraz wyczerpania listy rezerwowej. Obecnie złożono 14 wniosków na łączną kwotę 11.187.000,- złotych. Zgodnie z regulaminem konkursu wnioski można składać do przekroczenia łącznie 150% wartości alokacji, tj. 15.600.000,- złotych.

W następnych tygodniach sukcesywnie będą podpisywane kolejne umowy na dofinansowanie inwestycji w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020” dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw województwa pomorskiego.

Więcej informacji o konkursie na stronie www Agencji Rozwoju Pomorza: https://www.arp.gda.pl/1976,konkurs-grantowy-2019

drukuj (Podpisano kolejną umową z pomorską firmą PEZAL na dofinansowanie w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020")

 • podpisanie umowy
 • IMG_3976_1
 • IMG_3978_1

wstecz

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do Agencji Rozwoju Pomorza

Dane Kontaktowe

 • Dane spółki

  Agencja Rozwoju Pomorza S.A. jest zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, w rejestrze przedsiębiorców pod numerem KRS 0000004441 | NIP 583-000-20-02 | Regon 190044530 | Kapitał zakładowy: 26 320 000 zł w całości wpłacony

Sekcja dodatkowa

 • Spółka ze 100% udziałem Samorządu Województwa Pomorskiego

Spółka Samorządu Województwa Pomorskiego

Oferta pozostałych Spółek Samorządu Województwa Pomorskiego


 • Galeria logotypów

 • Zdjęcia na stronie
  Zdjęcia na stronie