Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Treść strony

3,8 mln zł na rozbudowę infrastruktury produkcyjnej firmy PAR Bakuła - pierwsza umowa konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”

Pierwsza umowa, w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”, została dziś podpisana z gdańską spółką PAR Bakuła. Inwestycja o wartości ponad 3,8 mln zł uzyskała dofinansowanie na rozbudowę infrastruktury produkcyjnej i towarzyszącej, sieci i przyłączy oraz dróg, chodników i zieleni przy siedzibie firmy w Gdańsku przy ulicy Bysewskiej.
 

W siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza, która jest koordynatorem inicjatywy Invest In Pomerania umowę parafowali przedstawiciele ARP i spółki PAR Bakuła. Dokładnie 800 tysięcy złoty, co stanowi prawie 21% wartości całej inwestycji, zostanie w ramach umowy przekazane na rozwój firmy i rozbudowę zakładu produkcyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą. 

Spółka PAR Bakuła jest następcą Pomorskiej Agencji Reklamowej, polskiej firmy rodzinnej o 29 letniej tradycji w branży artykułów reklamowych i promocyjnych. Firma zajmuje się kompleksową obsługą w zakresie produkcji i personalizacji upominków i gadżetów reklamowych dla profesjonalnych podmiotów z branży reklamowej. Działalność rozpoczęła w 1991 roku, a od 2008 już pod nową nazwą zmieniła siedzibę i rozpoczęła inwestycje a obecnie jest w trakcie kluczowej dla niej fazie rozwoju. 

Dofinansowanie inwestycji w rozbudowę infrastruktury to jeden przełomowych momentów rozwoju naszej firmy. Pozwoli nam na zrealizowanie ważnego dla naszej działalności budynku pracowni druku, poprawi bezpieczeństwo i warunki pracy, a także ustabilizuje funkcjonowanie firmy w tym szczególnym czasie pandemii. Agencja Rozwoju Pomorza wydatnie wspierała nas udzielając pomocy w czasie konsultacji przy przygotowywaniu wniosku - podkreśla Danuta Bakuła, wspólnik w PAR Bakuła Spółka Jawna. 

Konkurs grantowy, z łączną alokacją 10,4 miliona złotych, rozpoczęto w październiku zeszłego roku.  Decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego środki skierowano do pomorskich średnich i małych przedsiębiorstw celem wsparcia ich rozwoju, w tym do tych firm na których funkcjonowanie i rozwój negatywnie wpłynęła pandemia COVID-19. Dofinansowanie mogą otrzymać projekty polegające na przygotowaniu nowych trenów inwestycyjnych zarówno na własne potrzeby gospodarcze jak i na komercjalizację na rzecz podmiotu trzeciego. 

Każda forma wsparcia lokalnych przedsiębiorców wpływa na zwiększenie ich konkurencyjności na krajowym i europejskim rynku. To przede wszystkim jednak wsparcie gospodarki regionu, stabilizowanie rynku pracy i utrzymanie dochodów w województwie. Zarząd Województwa Pomorskiego jako jeden ze swoich priorytetów uznał wspieranie pomorskich MŚP jako jednego z fundamentów rozwoju gospodarczego regionu, zwłaszcza w dobie koronawirusa. – dodaje Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego

Konkurs trwa aż do wyczerpania alokacji a następnie wyczerpania listy rezerwowej. Obecnie złożonych jest 14 wniosków na łączną kwotę 11.187.000 zł. Zgodnie z regulaminem konkursu wnioski można składać do przekroczenia łącznie 150% wartości alokacji, tj. 15.600.000 zł. 

Kolejne umowy na dofinansowanie inwestycji mikro małych i średnich przedsiębiorstw w Województwie Pomorskim będą podpisywane w najbliższym czasie. 

Więcej informacji o konkursie na stronie www Agencji Rozwoju Pomorza.

www.investinpomerania.pl 


Kontakt dla mediów do Invest in Pomerania: 
Nazeen Koonda | nazeen@investinpomerania.pl |+48 516 936 500

Kontakt dla mediów do PAR Bakuła Spółka Jawna: 
Danuta Bakuła | danuta.bakula@par.com.pl |+48 602 698 766  O Invest in Pomerania 
Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą non-profit, która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. W regionie pełni funkcję „jednego okienka”, udzielając wsparcia na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Dowiedz się więcej na stronie: www.investinpomerania.pl

W ramach działań mających na celu przyciągnięcie potencjalnych talentów wspomagających rozwój regionu, Invest in Pomerania w 2018 roku uruchomił platformę Live more. Pomerania. Pomysł, który przyświeca Live more. Pomerania to pokazanie światu, jak wspaniałym miejscem jest Pomorze, w którym warto studiować, mieszkać i pracować. Dowiedz się więcej na stronie www.livemorepomerania.com.

Uruchomiliśmy również pierwszą w Polsce platformę rekrutacyjną skierowaną do wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją karierę na Pomorzu. Strona prezentuje 6 najbardziej pożądanych profili zawodowych w regionie. Serwis jest dostępny za darmo dla naszych partnerów, korzysta z niego ponad 40 firm i zawiera ponad 1000 życiorysów. Dowiedz się więcej na stronie https://jobs.livemorepomerania.com  

 

drukuj (3,8 mln zł na rozbudowę infrastruktury produkcyjnej firmy PAR Bakuła - pierwsza umowa konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”)

  • data: 2020-09-04
  • Reprezentacja Zarządu ARP i przedstawiciele spółki PAR...

wstecz

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do Agencji Rozwoju Pomorza

Dane Kontaktowe

  • Dane spółki

    Agencja Rozwoju Pomorza S.A. jest zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, w rejestrze przedsiębiorców pod numerem KRS 0000004441 | NIP 583-000-20-02 | Regon 190044530 | Kapitał zakładowy: 26 320 000 zł w całości wpłacony

Sekcja dodatkowa

  • Spółka ze 100% udziałem Samorządu Województwa Pomorskiego

Spółka Samorządu Województwa Pomorskiego

Oferta pozostałych Spółek Samorządu Województwa Pomorskiego


  • Galeria logotypów

  • Zdjęcia na stronie
    Zdjęcia na stronie