Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Treść strony

Lider IT wśród krajów nordyckich wybiera Gdynię

HiQ – nordycka firma z branży IT, notowana na na Nasdaq Stockholm MidCap, liście spółek o średniej kapitalizacji sztokholmskej giełdy papierów wartościowych– rozwija działalność w Gdyni.

Firma HiQ, założona w 1995 roku i zatrudniająca ponad 1 600 specjalistów w sześciu krajach, postawiła na Trójmiasto i utworzyła swój polski oddział. W biurze  w Gdyni pracują już dwa zespoły programistów, a w następnym roku firma planuje podwojenie zatrudnienia.

– Pomysł zainwestowania na Pomorzu narodził się na początku 2017 roku, kiedy rozmawialiśmy z jednym z naszych klientów o jego udanej inwestycji, jaką było  stworzenie centrum usług wspólnych w Gdańsku – mówi Jukka Rautio, dyrektor zarządzający w HiQ Finland. – To był pierwszy impuls do rozważenia podobnego kroku. Szybko zorientowaliśmy się, że Trójmiasto to wyjątkowa, jedna z najlepszych lokalizacji w Polsce, a wiele firm z krajów skandynawskich już tu jest.

Plany ekspansji

HiQ Poland dostarcza zaawansowane rozwiązania programistyczne głównie dla klientów skandynawskich, jednak firma planuje również wdrożyć podobne rozwiązania dla klientów w Polsce i Europie Środkowej. Docelowo zespół programistów w Gdyni będzie więc wspierał zarówno projekty z krajów skandynawskich, jak i realizował zlecenia z Polski oraz sąsiednich krajów.

– Cieszymy się, że firma, której działalność przyczynia się do rozwoju  i modernizacji  sektora usług biznesowych, wybrała nasz region – komentuje Bartosz Wojtasiak, kierownik projektu odpowiedzialny za sektor IT w Invest in Pomerania – Obecność HiQ jest bezpośrednio związana z procesem dojrzewania rynku tych usług na Pomorzu.

"Szybko zorientowaliśmy się, że Trójmiasto to wyjątkowa, jedna z najlepszych lokalizacji w Polsce, a wiele firm z krajów skandynawskich już tu jest”.

HIQ poszukuje pasjonatów IT

Gdyński oddział HiQ skupia się na integracji złożonych systemów informatycznych. Inżynierowie oprogramowania pomagają klientom (firmom dużej i średniej wielkości) w automatyzacji procesów biznesowych i redukcji procesów powtarzalnych .

– Dzięki integracji systemów i robotyzacji procesów biznesowych (ang. Robotic Process Automation, RPA), nasi klienci mogą obniżyć koszty działalności operacyjnej, zwiększyć skalę biznesu i uwolnić energię swoich pracowników do znacznie ciekawszych zadań związanych z dalszym rozwojem firmy – mówi Dawid Wacławski, manager HiQ Poland – Nasz oddział wspiera także klientów w modernizacji i upraszczaniu architektury oprogramowania. Korzystając z usług platformy integracji systemów (ang. Integration Platform as a Service, iPaaS) – możemy zapewnić płynną i bezpieczną integrację systemów zarówno tych zlokalizowanych w chmurze, jak i stacjonarnie.

Zespół w Gdyni współpracuje z kolegami z Finlandii i innych krajów skandynawskich, realizując projekty dla międzynarodowych klientów. W HiQ Poland pracują zarówno eksperci, deweloperzy oprogramowania z kilkuletnim doświadczeniem, a także utalentowani juniorzy.

 – Postrzegamy Trójmiasto jako miejsce, które przyciąga imponującą liczbę wysoko wykwalifikowanych specjalistów IT oraz wielu zmotywowanych studentów informatyki, którzy chcą rozpocząć karierę w tym sektorze – mówi Jukka Rautio.

Kogo zatrudnia HiQ?

 • Inżynierów oprogramowania z doświadczeniem w integracji systemów (SOA, web services, data mapping). Na stanowiska wymagające mniejszego doświadczenia, wystarczy ogólna umiejętność programowania, myślenia ukierunkowanego na procesy, zainteresowanie integracją dużych systemów IT i chęć rozwijania się w tym kierunku.
 • Programistów front-end oraz back-end z szeroką wiedzą IT, którzy lubią pracę w różnych technologiach i platformach programistycznych (framework) tj. Java, C#, ASP.NET MVC, JavaScript, AngularJS, Azure.
 • Deweloperów ze znajomością React Native i kilkuletnim doświadczeniem w budowaniu i utrzymywaniu aplikacji mobilnych. Dla osób z bez takiego doświadczenia, wystarczająca będzie bardzo dobra znajomość JavaScript, chęć do nauki React Native oraz zainteresowania z obszaru rozwoju aplikacji mobilnych.

Ciekawa praca czeka także dla deweloperów Microsoft Office 365 i Azure, gdzie niezbędne będą kompetencje z C# oraz JavaScript.

Kontakt:

HiQ

Dawid Wacławski

dawid.waclawski@hiqpoland.pl

tel. 602 19 11 14

Invest in Pomerania

Małgorzata Tusk

malgorzata.tusk@investinpomerania.pl

tel. 605 60 44 75

 • data: 2018-10-17

wstecz

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do Agencji Rozwoju Pomorza

Dane Kontaktowe

 • Dane spółki

  Agencja Rozwoju Pomorza S.A. jest zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, w rejestrze przedsiębiorców pod numerem KRS 0000004441 | NIP 583-000-20-02 | Regon 190044530 | Kapitał zakładowy: 26 320 000 zł w całości wpłacony

Sekcja dodatkowa

 • Spółka ze 100% udziałem Samorządu Województwa Pomorskiego

Spółka Samorządu Województwa Pomorskiego

Oferta pozostałych Spółek Samorządu Województwa Pomorskiego


 • Galeria logotypów

 • Zdjęcia na stronie
  Zdjęcia na stronie