Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Treść strony

Pomorskie w centrum uwagi w Cannes

W Cannes trwają największe w Europie targi nieruchomościowe MIPIM, na które pomorskie miasta po raz drugi pojechały pod wspólną marką Invest in Pomerania. Wczoraj na stoisku Pomorza wystąpił Prezydent Lech Wałęsa, który przyciągnął tłumy inwestorów i dziennikarzy z całego świata.

Walczyliśmy nie tylko o wolność i demokrację dla Polaków. Walczyliśmy również dla was. Dla inwestorów z Europy, Ameryki, Azji. Abyście mogli swobodnie inwestować swoje pieniądze w naszą gospodarkę, tworzyć miejsca pracy i pomagać nam rozwijać Polskę. Dlatego proszę Was, żebyście dalej to czynili – mówił Wałęsa.

Co roku targi w Cannes przyciągają ponad 20 tysięcy uczestników. W ciągu czterech dni spotykają się tu przedstawiciele największych na świecie funduszy inwestycyjnych, deweloperzy obiektów handlowych, biurowych, logistycznych i hotelowych . Promują się też  wszystkie największe miasta w Polsce: Warszawa, Poznań, Łódź, Kraków, Katowice, Wrocław.

Pomorze pokazuje swoją ofertę inwestycyjną pod wspólną marką Invest in Pomerania. Wśród partnerów, którzy pojechali na MIPIM, znajduje się miasto Gdańsk, Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański i Rumia. Organizatorem stoiska jest Agencja Rozwoju Pomorza. Oferta regionu jest bardzo zróżnicowana – w naszym portfolio są zarówno tereny przemysłowe i logistyczne, jak i cały wachlarz ofert o charakterze usługowym – Airport City w Gdańsku, projekty waterfrontowe w Gdyni, kompleksy biurowe, żeby wymienić tylko niektóre. Szukamy przede wszystkim dużych międzynarodowych funduszy inwestycyjnych o szerokim kręgu zainteresowań pod kątem inwestycji w nieruchomości – mówi Ryszard Świlski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

Samo stoisko wystawiennicze Pomorza oparte jest na motywie najbardziej rozpoznawalnego surowca regionu, czyli bursztynu. Filmy i prezentacje promujące potencjał województwa wyświetlane są na multimedialnych ekranach. Na jednej ze ścianek stoiska umieszczono również historyczne zdjęcie Lecha Wałęsy.
Planując naszą obecność w Cannes szukaliśmy motywów przewodnich, symboli, które jednoznacznie kojarzą się z Pomorzem i pomogą nam jak najmocniej zaistnieć w świadomości odwiedzających targi – tłumaczy Monika Cirocka z Invest in Pomerania, główna organizatorka pomorskiego stoiska.

Wczorajsze wystąpienie Lecha Wałęsy to nie koniec wydarzeń na stoisku Pomorza. Dzisiaj w ramach wydarzeń organizowanych przez Gdańsk będą prezentowane dwa duże projekty inwestycyjne: rewitalizację Letnicy i Stoczni Cesarskiej. Pierwsza prezentacja będzie premierowym ogłoszeniem nowej inwestycji w Gdańsku – kompleksu hotelowo-usługowego Nautilus, który ma powstać w sąsiedztwie stadionu Energa. Z kolei podczas drugiego wydarzenia inwestor Stoczni Cesarskiej ogłosi zwycięzcę konkursu na koncepcję zabudowy swojego terenu a punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie podpisanie umowy ze zwycięskim biurem architektonicznym.

Kontakt:
Mikołaj Trunin
Zastępca Dyrektora
Invest in Pomerania
Tel.: 609 860 060
e-mail: mikolaj.trunin@investinpomerania.pl

drukuj (Pomorskie w centrum uwagi w Cannes)

wstecz

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do Agencji Rozwoju Pomorza

Dane Kontaktowe

  • Dane spółki

    Agencja Rozwoju Pomorza S.A. jest zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, w rejestrze przedsiębiorców pod numerem KRS 0000004441 | NIP 583-000-20-02 | Regon 190044530 | Kapitał zakładowy: 26 320 000 zł w całości wpłacony

Sekcja dodatkowa

  • Spółka ze 100% udziałem Samorządu Województwa Pomorskiego

Spółka Samorządu Województwa Pomorskiego

Oferta pozostałych Spółek Samorządu Województwa Pomorskiego


  • Galeria logotypów

  • Zdjęcia na stronie
    Zdjęcia na stronie