Informacje prasowe

Invest in Pomerania na targach Expo Real w Monachium, 8 października 2018 r.

Już dzisiaj zaczyna się 21 edycja jednych z największych w Europie targów branży nieruchomości i inwestycji, Expo Real Monachium. Targi potrwają do 10 października. Wraz z organizatorem stoiska regionalnego, Agencją Rozwoju Pomorza, po raz kolejny zaprezentują się miasta Gdańsk, Gdynia, Sopot, Rumia oraz Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Wspólna marka Invest in Pomerania
Targi Expo Real w Monachium co roku przyciągają ponad 40 tysięcy uczestników. W ciągu najbliższych trzech dni spotkają się tu przedstawiciele największych na świecie funduszy inwestycyjnych, deweloperzy obiektów handlowych, biurowych, logistycznych i  hotelowych, a także firmy poszukujące nowych lokalizacji dla swoich projektów. Trójmiasto od lat regularnie uczestniczy w targach  branży nieruchomości i inwestycji, a od 2017 roku łączy siły pod wspólną marką Invest in Pomerania promując województwo pomorskie jako jeden z najprężniej rozwijających się regionów w Europie.

– Minione pięć lat to okres dynamicznego wzrostu gospodarczego Pomorza, czego potwierdzeniem jest wyróżnienie w kategorii “Best-Performing Large Cities in Europe” przyznane przez Millken Institute. Badania tego amerykańskiego, niezależnego ośrodka analitycznego obejmujące okres 2012-2016  wskazały, że gospodarka Pomorza rozwijała się w szybszym tempie niż Berlina czy Paryża. Pomorskie znajduje się także na pierwszej pozycji najszybciej rozwijających się regionów w Polsce. Te argumenty zdecydowanie przekonują inwestorów do lokowania swoich projektów w naszym województwie – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Sytuacja na pomorskim rynku nieruchomości
Trójmiasto zajmuje trzecie miejsce pod względem zasobów powierzchni biurowej na rynkach regionalnych w Polsce (prawie 700 000 m2). Około 73% powierzchni biurowej znajduje się w Gdańsku, pozostała część w Gdyni (22%) i Sopocie (5%). Każdego roku rośnie także podaż powierzchni magazynowej. Jej zasoby wynoszą 450 000 m2 na terenie całego województwa. Zaledwie 4,6% obiektów pozostaje niewynajętych, co świadczy o dużym zainteresowaniu firm z sektora logistycznego i produkcyjnego oraz stwarza duże pole do rozwoju branży deweloperskiej w tym zakresie.
– W bogatej ofercie nieruchomości, obok infrastruktury dla branż usług biznesowych, produkcji czy logistyki coraz więcej uwagi poświęca się terenom dedykowanym inwestycjom hotelowo-rekreacyjnym. To właśnie takie propozycje prezentują tu na targach przedstawiciele Miasta Gdyni i Sopotu. Pomorskie to fantastyczne miejsce do rozwoju branży hotelowo-rekreacyjnej, czego potwierdzeniem jest pierwsze miejsce w rankingu „Top Destinations on the Rise in Europe” przeprowadzonym w 2017 roku przez portal TripAdvisor – mówi Mikołaj Trunin, Dyrektor Invest in Pomerania.
Na stoisku województwa pomorskiego swój debiut mają przygotowane na potrzeby targów raporty informacyjne. Szeroko opisują one rynek nieruchomości, walory turystyczne regionu oraz ofertę inwestycyjną partnerów Invest in Pomerania biorących udział w targach Expo Real. Raporty opracowane zostały w partnerstwie z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną oraz w oparciu o materiały dostarczone przez największe firmy doradcze w Polsce. Raporty dostępne będą na stronie www.investinpomerania.pl.

Bursztyn znakiem rozpoznawczym Pomorza
Województwo pomorskie konsekwentnie buduje skojarzenie regionu z nadmorskim charakterem poprzez wykorzystanie motywu bursztynu. Od kilku lat jest on nieodłącznym elementem wystroju towarzyszącego stoiskom województwa pomorskiego podczas targów nieruchomościowych. Nie inaczej jest w tym roku, gdzie na stoisku wystawienniczym o powierzchni ponad 50 m kw., bursztynem przyozdobiono lady recepcyjne i ściany.

Oferta inwestycyjna regionu
Miasto Gdańsk wraz z INVESTGDA [Gdańską Agencją Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.] zamierza zaprezentować podczas najbliższych targów Expo Real w Monachium teren Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego. Miasto Gdańsk wyznaczyło ten obszar jako naturalne przedłużenie Portu Zewnętrznego dla rozwoju zaplecza usługowego, logistycznego, dystrybucyjnego i produkcyjnego. Ta lokalizacja sprawia, że jest to jedno z najważniejszych miejsc w województwie pomorskim do komercyjnego rozwoju. A dzięki szybko rozwijającej się i modernizowanej infrastrukturze Trójmiasta, Pomorskie Centrum Inwestycyjne ma doskonały dostęp do krajowych i międzynarodowych połączeń drogowych, kolejowych, lotniczych i morskich. Dzięki inwestycjom na tym terenie podnosi się konkurencyjność portu morskiego oraz regionu, co też przyczyni się do rozwoju inwestycji na sąsiednich terenach portowych i nie tylko.

Kontakt dla mediów:
Mikołaj Trunin, Invest in Pomerania
mikolaj.trunin@investinpomerania.pl
tel. 609 860 060

 

drukuj (Invest in Pomerania na targach Expo Real w Monachium, 8 października 2018 r.)

  • data: 2018-10-08
  • targi Expo Real zdjęcie

Wstecz