Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Banery

Invest in Pomerania
Wyraź swoje zdanie o pracy ARP S.A. - wypełnij ankietę

Newsletter

Kalendarium

«styczeń 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Wszystkie wydarzenia

Banery

8848 wejść
2019.01.18 12:50

Data

18.01.2019

Baner

Warsztaty testujące dla firm turystycznych - Innowacyjne rozwiązania biznesowe z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego - 29-31 października

Zapraszamy MŚP z branży turystycznej świadczące usługi zakwaterowania, SPA, gastronomiczne - z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego do udziału w testowaniu warsztatów realizowanych w ramach projektu Circular Economy Tools to Support Innovation in Green and Blue Tourism SMEs – CIRTOINNO


WARSZTATY testujące:

29-31 października

grupa międzynarodowa

BORNHOLM


O warsztatach
Zapraszamy do testowania warsztatów z zakresu możliwości wdrożenia elementów gospodarki obiegu zamkniętego - GOZ (ang. circular economy) w firmie turystycznej.

Wspólnie, w międzynarodowym gronie trenerów i przedsiębiorców zdobędą Państwo niezbędną wiedzę z zakresu GOZ, metod pracy nad biznesowymi rozwiązaniami w swojej firmie, przeanalizują case study hotelu działającego zgodnie z GOZ oraz wymienią doświadczenia.

Uczestnicy
MŚP z branży turystycznej świadczące usługi zakwaterowania, SPA, gastronomiczne - z  Polski, Szwecji i Litwy.

Miejsce warsztatów i pobytu uczestników
Obiekt hotelowo-konferencyjnym "Green Solution House" na wyspie Bornholm (Dania), zaprojektowany zgodnie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego. Wdrożone w hotelu rozwiązania techniczne idą w parze z pomysłem na biznes. Oferowane "zielone” produkty i usługi to także propozycja dla Klienta biznesowego, który szuka atrakcyjnych rozwiązań dla swojego eventu.

Wyspa Bornholm realizuje założenia zrównoważonej gospodarki, łączącej potrzeby biznesu i ochrony naturalnego środowiska, dbając o turystyczne walory miejsca.

Osobom biorącym udział w projekcie w ramach projektu zapewniamy dojazd, nocleg, wyżywienie oraz materiały.
Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.

Program warsztatów testujących

 • Wprowadzenie do gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ)
  Wiedza z dziedziny GOZ, która pozwoli na zrozumienie zagadnienia i odniesienie go do własnego biznesu, a także przygotuje do kolejnych modułów warsztatów.
 • Budowanie nowoczesnych modeli biznesowych
  Wdrożenie GOZ wiąże się z wprowadzeniem zmian do modelu biznesowego. W trakcie warsztatów, przez prezentację możliwych scenariuszy działań, uczestniczy będą mogli pracować nad sposobami dostosowania firmy do realiów GOZ i współczesnego rynku – uczestnicy będą gotowi do samodzielnej pracy w ramach własnych organizacji.
 • Warsztaty design thinking
  Design Thinking to metoda tworzenia innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników. Uczestnicy w międzynarodowym zespole uczestnicy będą pracowali nad rozwiązaniami biznesowymi, które pozwolą ich firmie wejść na drogę do GOZ.
 • Możliwość doświadczenia w praktyce – rozwiązań GOZ zastosowanych w unikalnym obiekcie na Bornholmie - rozwiązań GOZ zastosowanych w unikalnym obiekcie na Bornholmie. Warsztaty w Green Solution House to także spotkanie ze zrównoważonym podejściem do biznesu, skutkującym spójnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz innowacyjnie zdefiniowanymi produktami i usługami turystycznymi.

   

Zapraszamy do kontaktu:
Osoby zainteresowane udziałem w testowaniu warsztatów prosimy o kontakt:
Michał Kwas,  michal.kwas@arp.gda.pl tel. 58 32 33 211

Więcej informacji:

Projekt Circular Economy Tools to Support Innovation in Green and Blue Tourism SMEs – CIRTOINNO jest współfinansowany z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020.

Zapraszamy do udziału w projekcie

Zapraszamy MŚP z branży turystycznej świadczące usługi zakwaterowania, SPA, gastronomiczne - z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego poszukujące innowacyjnych rozwiązań biznesowych dla swojej firmy zgodnych z najnowocześniejszymi trendami światowymi.

Wspierane

wspieranePublikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego