Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Banery

Wyraź swoje zdanie o pracy ARP S.A. - wypełnij ankietę

Newsletter

Kalendarium

«marzec 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Wszystkie wydarzenia

Banery

1783 wejść
2019.03.19 12:21

Data

21.03.2019

Galeria

Baner

Konferencję Końcową zainaugurował zgodnie z programem Konsul Wolf-Rüdiger Janzen, a następnie zgromadzeni mieli przyjemność wysłuchać słów uznania, formułowanych przez licznych mówców reprezentujących władze regionów partnerskich, skierowanych do partnerów projektu InterMareC oraz wszystkich osób i organizacji, które przyczyniły się do jego sukcesu. Przemawiający wyrażali także nadzieje na kontynuowanie tak owocnej współpracy w przyszłości.

Szczególnie warte przywołania są słowa Marszałka Województwa Pomorskiego, Pana Jana Kozłowskiego (zdjęcie po lewej), który podkreślił, że Samorząd Województwa Pomorskiego śledził z dużym zainteresowaniem rozwój projektu i obecnie niezmiernie cieszy się z jego sukcesu, mimo że nie był formalnym partnerem projektu InterMareC. Jako Marszałek potwierdził również zainteresowanie dalszą współpracą w tym zakresie, oraz wyraził nadzieję, że działania partnerów w ramach projektu InterMareC będą kontynuowane, że ten tworzony oddolnie klaster morski będzie rósł w siłę zarówno jeżeli chodzi o ilość uczestniczących partnerów, ale też i jakość i efektywność działań. Marszałek J. Kozłowski wyraził także wolę wsparcia przez pomorski samorząd kontynuacji projektu, która jest obecnie przygotowywana. Na zakończenie swojego wystąpienia Pan Marszałek złożył życzenia dalszych sukcesów, oraz zapewnił, że Samorząd Województwa Pomorskiego chce być ich aktywnym współautorem.
W czasie konferencji, uczestnicy wysłuchali także z dużym zainteresowaniem historii sukcesu na przykładzie dwóch podprojektów tematycznych: Intermodul (Modularisation in ship equipment / Modularyzacja wyposażenia okrętowego) - przedstawiany przez p. Joannę Wierszyło z CTO S.A. (Pomorze), oraz BEAD (Baltic environment for aquaculture development / Środowisko bałtyckie dla rozwoju akwakultury) - prezentowany przez p. Leventa Pikera z CRM (Szlezwik-Holsztyn).
Spotkanie zakończył Prof. Klaus Potthoff, wystąpieniem podsumowującym współpracę w ramach projektu InterMareC, oraz przedstawiającym plany dotyczące jej rozwoju w przyszłości.

 

Wspierane

wspieranePublikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego