Banery

  • Zapytaj o Fundusze- baner
  • Invest in Pomerania

abc coachingu

Coaching

Coaching to proces, którego celem jest wzmocnienie osoby lub grupy biorącej w nim udział w dokonaniu zamierzonej zmiany, poprawy efektów działania, wytyczeniu i realizacji drogi rozwoju, osiąganiu celów.

Coach działa tak aby osoba, która korzysta z jego usług m.in.:

  • Dostrzegła swój wyjątkowy potencjał, wiedzę, umiejętności i doświadczenie
  • Odkryła motywację do wykorzystania indywidualnych zasobów i podjęła samodzielne działania
  • Określiła/zweryfikowała swoje cele tak zawodowe jak i osobiste
  • Podejmowała samodzielne decyzje, które pozwolą podążać w wyznaczonym kierunku
  • Skutecznie wprowadzała ustalone przez siebie zmiany w obszarze wiedzy, umiejętności, postaw czy jakości życia


Coach w swojej pracy:
Słucha, akceptuje, analizuje, zadaje pytania, motywuje, inspiruje i wspiera zmiany u klienta. Pomaga zweryfikować i ustalić jego indywidualne cele oraz przejść do ich efektywnej realizacji. Nie uczy ale wspiera procesy uczenia się, nie podejmuje decyzji za klienta ale motywuje do ich podejmowania. Wychodzi z założenia, że każdy ma potencjał aby zrealizować swoje cele, dlatego pracuje nad wydobyciem zasobów i kreatywności, które klient już posiada.

Cechy coachingu: dobrowolność uczestnictwa, poufność, szacunek, akceptacja dla wartości i wyborów klienta, skupienie na rozwoju i osiąganiu celów, skupienie na teraźniejszości i przyszłości.

Coaching biznesowy zajmuje się m.in. rozwojem zawodowym, wytyczaniem ścieżki kariery, wsparciem osób stojących przez poważnymi decyzjami zawodowymi, poszukiwaniem nowych kierunków rozwoju. Jest też doskonałym narzędziem dla menadżerów, przedsiębiorców a także osób wspinający się po ścieżkach kariery w korporacjach i tych, którzy chcą zrobić pierwszy krok w biznesie.  


Artykuły i informacje tutaj

Więcej na temat coachingu także na stronie International Coach Federation Polska - www.icf.org.pl