Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Treść strony

Gospodarka obiegu zamkniętego w branży turystycznej Południowego Bałtyku

W dniu 10 października przedstawiciele branży turystycznej, organizacji wspierających rozwój turystyki spotkali się na konferencji organizowanej przez leadera projektu CIRTOINNO pod nazwą „W kierunku gospodarki obiegu zamkniętego innowacje w turystyce Południowego Bałtyku”.

Konferencja pozwoliła na zapoznanie się z ideą gospodarki obiegu zamkniętego, jej znaczeniem dla branży turystycznej oraz przedstawienie przykładów wdrażania rozwiązań GOZ w firmach. Podczas panelu 4 ekspertów, reprezentujących różne specjalizacje, dyskutowało nad możliwościami wdrażania rozwiązań GOZ w  warunkach polskich firm.

Przedstawiono firmy turystyczne, wyróżnione za działania w kierunku wdrożenia rozwiązań gospodarki obiegu zamkniętego. Wyróżnienie otrzymali uczestnicy projektu w trzech kategoriach odpowiadających głównym zasadom GOZ:

REDUCE – redukcja wytwarzanych odpadów – Hotel Kozi Gród
REUSE –   powtórne wykorzystanie – firma AVOKADO
RETHINK – zmiana sposobu użytkowania – Gospodarstwo Agroturystyczne LAWENDOWA OSADA.

Dziękujemy uczestnikom konferencji za aktywny udział w naszym wydarzeniu, za pytania skierowane do prelegentów i dyskusje. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi poniżej materiałami z konferencji jak również do opracowanego w ramach projektu Podręcznika dotyczącego Gospodarki Obiegu Zamkniętego w Turystyce https://cirtoinno.eu/pl/podrecznik-goz/.

 

Zobacz także materiał prasowy ARP: Gospodarka Obiegu Zamkniętego inspiracją dla pomorskiej branży turystycznej

drukuj (Gospodarka obiegu zamkniętego w branży turystycznej Południowego Bałtyku)

  • data: 2019-10-14

wstecz

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do Agencji Rozwoju Pomorza

Dane Kontaktowe

  • Dane spółki

    Agencja Rozwoju Pomorza S.A. jest zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, w rejestrze przedsiębiorców pod numerem KRS 0000004441 | NIP 583-000-20-02 | Regon 190044530 | Kapitał zakładowy: 26 320 000 zł w całości wpłacony

Sekcja dodatkowa

  • Spółka ze 100% udziałem Samorządu Województwa Pomorskiego

Spółka Samorządu Województwa Pomorskiego

Oferta pozostałych Spółek Samorządu Województwa Pomorskiego


  • Galeria logotypów

  • Zdjęcia na stronie
    Zdjęcia na stronie