Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Treść strony

Konferencja dla branży turystycznej „W kierunku gospodarki obiegu zamkniętego innowacje w turystyce Południowego Bałtyku”, 10 pażdziernika

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza firmy turystyczne i instytucje wspierające rozwój branży turystycznej na bezpłatną konferencję dotyczącągospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) organizowanej w ramach projektu CIRTOINNO współfinansowanego z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020.

Uczestnikom przybliżymy ideę GOZ i jej zasady oraz spojrzymy na zagadnienie od strony praktyki firmy turystycznej. W programie wystąpienia ekspertów, przykłady z praktyki firm turystycznych, panel dyskusyjny i networking.

Konferencja realizowana jest podczas organizowanego po raz drugi w Polsce Międzynarodowego Tygodnia GOZ – Circular Week (www.circularweek.org) odbywającego się 7-13 października 2019. Jego celem  jest promowanie zrównoważonych postaw i zachowań konsumentów, wspieranie cyrkularnych modeli biznesowych i nawiązywanie współpracy między zainteresowanymi stronami. w całym kraju odbędą się wydarzenia związane z GOZ.

Program Konferencji

9.00

Przywitanie uczestników i otwarcie konferencji przez
Prezesa ARP S.A. Łukasza Żelewskiego

9.10-9.25

Prezentacja osiągnięć projektu CIRTOINNO
Michał Kwas, koordynator projektu.

9.25-10.30

Gospodarka Obiegu Zamkniętego – okiem eksperta
dr hab. Joanna Kulczycka

10.30-10.50

przerwa na kawę

10.50-12.00

Gospodarka Obiegu Zamkniętego w turystyce
dr Jesper Manniche

12.00-12.45

lunch – z czym to się je?

12.45-13.15

GOZ po polsku - prezentacja przedstawiciela branży turystycznej

13.15-13.30

Jak to zrealizować w turystyce? – zalecenia i inspiracje do wdrożenia GOZ
Michał Kwas, koordynator projektu CIRTOINNO

13.30-14.30

Praktyka GOZ – to się opłaca. Triki ekspertów
dr Anna Dziadkiewicz, dr Patryk Chaja, Rafał Kruczkowski, Agnieszka Mróz

14.30-15.00

Konkurs „Lider GO_Zmiany” – prezentacja firm turystycznych z Pomorza uczestniczących w konkursie oraz liderów

15.00-15.30

Przyszłość z GOZ - networking 

 

zakończenie

Miejsce konferencji: Hotel PURO, Gdańsk Stare Miasto, ul. Stągiewna 26

UDZIAŁ W WYDARZENIU JEST BEZPŁATNY

Więcej informacji i zgłoszenia: www.cirtoinno.eu

 

moderator spotkania: Maria Olszewska - od 2013 właścicielka firmy doradczej MjjO. Prowadzi szkolenia i doradztwa z zakresu fundraisingu, crowdfundingu, nawiązywania relacji biznesowych w językach polskim, angielskim, włoskim. Prowadzi imprezy publiczne i szkoleniowe.

eksperci uczestniczący w konferencji:


dr hab. Joanna Kulczycka, prof. nadzw. Akademii Górniczo Hutniczej.

Kierownik Pracowni Badań Strategicznych w Instytucie Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk, oraz Wydziału Zarządzania AGH. Prezes zarządu Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu (Krajowy Klaster Kluczowy) oraz dyrektor biura Instytutu Autostrada Technologii i Innowacji. 

dr Jesper Manniche – senior researcher, Centre for Regional and Tourism Research, Dania

Uzyskał doktorat w dziedzinie kulturoznawstwa i global studies. Główny obszar zainteresowań badawczych to: geografia innowacji, wiedzy i nauczania; polityka i rozwój regionów oraz obszarów wiejskich; turystyka w gospodarce obiegu zamkniętego.

dr Patryk Chaja - Instytut Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk

Uzyskał stopień naukowy doktora nauk technicznych w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn w Instytucie Maszyn Przepływowych PAN w 2012 roku. Posiada duże doświadczeniem w pracy badawczej potwierdzane artykułami naukowymi, opracowaniami oraz wystąpieniami konferencyjnymi. Zainteresowania badawcze dr. Chai koncentrują się na zagadnieniach dotyczących współczesnych systemów energetycznych opartych na OZE.

dr Anna Dziadkiewicz - Uniwersytet Gdański Wydział Zarządzania Katedra Marketingu.

Specjalizuje się w projektowaniu procesów w przedsiębiorstwach, wykłada zarządzanie w oparciu o design i komunikację w Polsce oraz na uczelniach zagranicznych m.in. w Portugalii, Turcji, Słowacji, na Litwie, we Francji i Włoszech. Wizytowała w Oxfordzie i Liege w Belgii. Jako certyfikowany metodyk i specjalista od komunikacji bierze udział w różnych projektach międzynarodowych. Autorka książki na temat kreowania wizerunku przedsiębiorstw i właściciel firmy doradczo-szkoleniowej. Jest prezesem polskiego oddziału Międzynarodowego Instytutu Inżynierii i Technologii z siedzibą w Hong Kongu. 

Rafał Kruczkowski - manager, doradca oraz nauczyciel akademicki. Od ponad 10 lat zajmuje się tematyką wewnątrzunijnej aktywności gospodarczej. W latach 2008-2017, jako doradca w międzynarodowej sieci Enterprise Europe Network, a obecnie zarządzając polską częścią grupy Taktik - szwedzkiego koncernu oferującego usługi HR.  Twórca autorskiego programu nauczania dot. komercjalizacji projektów informatycznych, prowadzonego na Polsko-Japońskiej Akademii Technik-Komputerowych.

Agnieszka Mróz - projektantka usług, badaczka. Szuka rozwiązań, które pozwalają równocześnie osiągnąć cele organizacji i odpowiedzieć na realne potrzeby użytkowników. Z wykorzystaniem podejścia service design projektowała rozwiązania dla korporacji, MŚP, instytucji publicznych, jak również organizacji pozarządowych. Realizowała projekty m.in. dla Play, Lufthansa System Poland, Metro Properties, Narodowego Archiwum Cyfrowego.  Doświadczona moderatorka procesów i warsztatów opartych o metodologię service design i design thinking.  Prelegentka na wielu konferencjach poświęconych tematyce service design m.in. World Usability Day, Europejskie Forum Gospodarcze, Polishopa.

 • Logo programu One Planet Sustainable Tourism Agencji ds...
 • Tydzień Gospodarki Obiegu Zamkniętego
Patronat Medialny
 • Horecanet.pl_logotyp
 • Świat Hoteli_logotyp
 • magazyn_znak_1

wstecz

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do Agencji Rozwoju Pomorza

Dane Kontaktowe

 • Dane spółki

  Agencja Rozwoju Pomorza S.A. jest zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, w rejestrze przedsiębiorców pod numerem KRS 0000004441 | NIP 583-000-20-02 | Regon 190044530 | Kapitał zakładowy: 26 320 000 zł w całości wpłacony

Sekcja dodatkowa

 • Spółka ze 100% udziałem Samorządu Województwa Pomorskiego

Spółka Samorządu Województwa Pomorskiego

Oferta pozostałych Spółek Samorządu Województwa Pomorskiego


 • Galeria logotypów

 • Zdjęcia na stronie
  Zdjęcia na stronie