Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Banery

Treść strony

Pomorskie firmy na targach importowych w Chinach

Pomorskie firmy biorą udział w pierwszych wielobranżowych targach towarów importowanych China International Import Expo w Szanghaju w dniach 5-10 listopada 2018 r. Pomorskie MSP prezentują się na powierzchni wystawienniczej Polski zorganizowanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Składa się na nią 6 stoisk branżowych oraz stoisko narodowe z wydzieloną częścią dla województwa pomorskiego. Przedsiębiorcy oferują wyroby jubilerskie, ekskluzywne artykuły wyposażenia wnętrz, ekologiczne produkty biurowe i reklamowe, a także usługi projektowania statków. Udział pomorskich MSP w targach dofinansowany został w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy.

Invest in Pomerania na targach Expo Real w Monachium

8 października br. rozpoczyna się 21 edycja jednych z największych w Europie targów branży nieruchomości i inwestycji, Expo Real Monachium. Wraz z organizatorem stoiska regionalnego, Agencją Rozwoju Pomorza, po raz kolejny zaprezentują się miasta Gdańsk, Gdynia, Sopot, Rumia oraz Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Targi potrwają do 10 października.

Jak praktycznie podjąć wyzwania RODO? Nowa propozycja kierunku studiów opracowana przez uczelnię i ARP

Współpraca nauki i biznesu zaowocowała studiami podyplomowymi, które są odpowiedzią na obowiązki związane z RODO z jakimi mierzą się dziś nie tylko przedsiębiorcy. Agencja Rozwoju Pomorza wraz z Kaszubsko-Pomorską Szkołą Wyższą podpisała porozumienie o współpracy, którego pierwszym efektem jest uruchomienie podyplomowego kierunku „Ochrona Danych Osobowych w praktyce”. Wykorzystano wiedzę akademicką i praktyczne doświadczenie obu instytucji i powstał program zapewniający zdobycie szerokich kwalifikacji osobom odpowiedzialnym za ochronę danych osobowych, dostosowany także do aktualnych potrzeb rynku pracy.

Prawie 600 pomorskich firm skorzystało z oferty Pomorskiego Brokera Eksportowego

Dzięki realizacji projektu unijnego Pomorski Broker Eksportowy, prawie 600 firm skorzystało z oferty wsparcia aktywności eksportowej. Przedsiębiorcy wzięli udział w 50 wydarzeniach gospodarczych, konferencjach, seminariach i spotkaniach organizowanych zarówno w kraju, jak i za granicą, 120 pozyskało granty na łączną kwotę ponad 4,5 mln pln.  To niektóre z efektów podpisanej dwa lata temu umowy na realizację projektu pomiędzy Samorządem Województwa Pomorskiego a Agencją Rozwoju Pomorza.

Dofinansowanie udziału w targach SMM Hamburg dla firm z branży stoczniowej

Pomorskie firmy z branży stoczniowej mają okazję zaprezentowania oferty na wspólnym stoisku województwa pomorskiego podczas Międzynarodowych Targów Budowy i Wyposażenia Statków, Maszyn i Technologii Morskich (SMM), które odbędą się w dniach 4 – 7 września 2018 r. w Hamburgu. Zgłoszenia do 6 lipca 2018 r.

Społecznie Pozytywna Rewitalizacja

W 42 miastach województwa pomorskiego zarówno podmioty publiczne jak i prywatne mogą skorzystać z niskooprocentowanej pożyczki na rewitalizację w ramach Działania 8.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Maksymalna kwota pożyczki to 10 mln złotych, a projekty zrealizowane w poprzednich latach z podobnych unijnych form wsparcia już można oglądać w miastach regionu. Zwracają uwagę ponieważ podnoszą nie tylko wartość estetyczną otoczenia, ale z reguły dzięki ich dodatkowym funkcjom bardzo zyskuje społeczność lokalna.

Pomorskie zaprasza pracowników i studentów z Polski i zagranicy - nowa strona internetowa “Live more. Pomerania”

Ruszyła nowa strona internetowa “Live more. Pomerania” skierowana do wszystkich, którzy chcieliby zagościć na dłużej na Pomorzu, znaleźć tu swoje wyjątkowe miejsce, pracę, mieszkanie, ale też żyć pełnią życia. To część kampanii promującej region w kraju i za granicą, która jest realizowana przez inicjatywę Invest in Pomerania.

Invest in Pomerania podsumowuje sektor Nowoczesnych Usług dla Biznesu po pierwszym kwartale 2018

Sektor usług dla biznesu w Trójmieście zbliża się do stanu pełnej dojrzałości. Ponad dziesięć lat konsekwentnego wzrostu przyniosło zmiany, które widać zarówno w sektorze jak i w całym regionie. Wzrasta złożoność procesów realizowanych w centrach, zaś nowe budynki zmieniające miejski krajobraz są namacalnym świadectwem rozwoju. Niedawno Trójmiasto zostało drugi raz z rzędu nagrodzone jako najszybciej rozwijające się miasto w Polsce, podczas dorocznych CEE Shared Services Awards. Rozwój aglomeracji jest coraz bliższy globalnym trendom tworzącymi tak zwaną Czwartą Rewolucję Przemysłową.

Pomorze w centrum uwagi w Cannes

W Cannes trwają największe w Europie targi nieruchomościowe MIPIM, na które pomorskie miasta po raz drugi pojechały pod wspólną marką Invest in Pomerania. Na stoisku Pomorza wystąpił Prezydent Lech Wałęsa, który przyciągnął tłumy inwestorów i dziennikarzy z całego świata. Co roku targi w Cannes przyciągają ponad 20 tysięcy uczestników. W ciągu czterech dni spotykają się tu przedstawiciele największych na świecie funduszy inwestycyjnych, deweloperzy obiektów handlowych, biurowych, logistycznych i hotelowych.

Arla Foods reinwestuje - centra biznesowe zmieniają pomorski rynek pracy

Arla Foods - skandynawska spółdzielnia mleczarska - szuka nowych pracowników dla swojego centrum operacyjnego w Gdańsku. O 100 osób zwiększy się kadra firmy, która wynajęła dodatkowe, szóste już piętro w biurowcu Neptun. W tym roku Arla Foods obchodzi dziesięciolecie swojego Gdańskiego centrum! Ta reinwestycja ściągnie na Pomorze specjalistów z całej Polski.

CYRKULARNIE w TURYSTYCE czyli ekologia i zysk / Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza na szkolenia

Czy przyszłość branży turystycznej, wyznaczy ekonomia cyrkularna zwana Gospodarką Obiegu Zamkniętego? Kraje takie jak Szwecja czy Norwegia wydają się wskazywać na słuszność tego kierunku w gospodarce, potwierdza to także przygotowana przez rząd strategia rozwoju dla Polski. Gospodarka Obiegu Zamkniętego (GOZ) to nie tylko ochrona środowiska, to także konkretny zysk dla biznesu. Pomorskie firmy z wybranych sektorów branży turystycznej mogą wziąć udział na początku marca w bezpłatnych warsztatach, które pozwolą przedsiębiorcom poznać i wdrożyć rozwiązania GOZ w swojej firmie.

Nowa firma i nowa branża gier komputerowych na Pomorzu

Firma QLOC zdecydowała się jako pierwszy reprezentant branży gier komputerowych z Polski otworzyć biuro w Gdańsku. O wyborze zdecydowały atrakcyjne położenie Trójmiasta oraz kwalifikacje tutejszych specjalistów IT.

Granty na tereny inwestycyjne szansą dla pomorskich gmin i przedsiębiorstw – nabór wniosków w Agencji Rozwoju Pomorza

Agencja Rozwoju Pomorza, w ramach projektu "Invest in Pomerania 2020" ogłosiła konkurs grantowy dla firm i jednostek samorządu terytorialnego na tworzenie terenów inwestycyjnych i stref przemysłowych. Wnioski można składać od 22 stycznia do 23 kwietnia 2018 r.
 

Nowa inwestycja hotelowa w sercu Głównego Miasta przy Długim Targu 1-10

Historyczne miejsce Gdańska, Długi Targ 1-10, zyska nowe przeznaczenie, odpowiadające wyjątkowej lokalizacji oraz kierunkom rozwoju miasta i regionu. Agencja Rozwoju Pomorza sfinalizowała transakcję sprzedaży dziesięciu zabytkowych kamienic zlokalizowanych w najbardziej prestiżowej części miasta, naprzeciwko fontanny Neptuna i Dworu Artusa. Powstanie tu hotel o wysokim standardzie. Realizacja inwestycji potrwa około 3 lat.

Rynek pracy ewoluuje wraz z pomorskim biznesem

3035 nowych miejsc pracy oraz 14 sfinalizowanych projektów inwestycyjnych na Pomorzu! To był dobry rok dla regionu, najlepszy od 7 lat - tak Invest in Pomerania podsumowuje 2017 rok. W rezultacie, Pomorskie trafiło na czwarte miejsce wśród najbardziej dynamicznie rozwijających się regionów Europy według Milken Institute. Jednym z kryteriów oceny był całkowity wzrost miejsc pracy w ostatnich 7 latach. Pod tym względem województwo uplasowało się na drugim miejscu spośród przebadanych regionów.

Globalny dostawca technologii elektronicznych Arrow Electronics rozszerza działalność w Polsce, kolejny krok to biuro w Gdańsku

Firma Arrow z siedzibą w Denver (Colorado USA), jest jednym z największych dostawców technologii związanych z produktami komputerowymi i komponentami elektronicznymi na całym świecie. Arrow, od ponad 12 lat obecna już w Polsce, prowadzi swoje biura w Katowicach, Krakowie i Warszawie, Gdyni. Teraz otwiera nowe biuro w Gdańsku. 

Ponad 105 mln zł dotacji dla pomorskich firm na inwestycje

180 firm otrzyma ponad 105 mln złotych dofinansowania na inwestycje w ramach właśnie rozstrzygniętego przez Zarząd Województwa Pomorskiego naboru wniosków ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. W wyniku podjętej przez Zarząd Województwa decyzji o zwiększeniu puli środków na dofinansowanie projektów, niemal co druga firma, która startowała w konkursie, otrzyma wsparcie.

„Live more. Pomerania” – Pomorze zaprasza na dłużej – rusza nowa inicjatywa promocji gospodarczej województwa pomorskiego

„Województwo pomorskie – miejsce idealne do pracy, rozwoju i życia”, tak brzmi motto nowego projektu promocyjnego Agencji Rozwoju Pomorza realizowanego w ramach inicjatywy Invest in Pomerania . Celem kilkuletniej kampanii informacyjnej realizowanej pod hasłem „Live more. Pomerania” jest przyciągnięcie nowych oraz zatrzymanie potencjalnych pracowników na Pomorzu.

Misja gospodarcza Pomorskiego do Chin, 18-24 listopada 2017

Pomorskie firmy z branży stoczniowej, chemicznej i spożywczej wezmą udział w Misji Gospodarczej Województwa Pomorskiego do Chin, która planowana jest na 18 – 24 listopada br. Udział przedsiębiorców z naszego regionu w wydarzeniu gospodarczym będzie możliwy dzięki wsparciu w ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy” realizowanego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Pomorskie ze wspólną ofertą inwestycyjną na międzynarodowych targach Expo Real w Monachium

Województwo pomorskie po raz kolejny zaprezentuje wspólną ofertę inwestycyjną. Tym razem przedstawiciele inicjatywy Invest in Pomerania zaprezentują potencjał naszego regionu na międzynarodowych targach Expo Real w Monachium w dniach 4-6 października 2017 r.

Potencjał Pomorskiego doceniany również za oceanem

28 czerwca 2017 r. w New York Athletic Club odbyła się konferencja „USA-Europe Shared Services & ITO Summit and Awards”, w której uczestniczyli przedstawiciele Invest in Pomerania. Efektem udziału delegacji Pomorza w wydarzeniu jest nawiązanie kolejnych kontaktów biznesowych, a przede wszystkim przedstawienie naszego regionu, jako atrakcyjnej lokalizacji dla każdej inwestycji.

Ricoh otwiera centrum usług biznesowych w Gdańsku

Ricoh otwiera nowe centrum usług biznesowych w Gdańsku i rozpoczyna proces rekrutacji pracowników. Centrum będzie realizowało zadania dla wszystkich oddziałów firmy w rejonie EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki).

Norweski inwestor z branży przetwórstwa rybnego otwiera centrum wsparcia biznesowego w Gdańsku

2017.06.20
Marine Harvest ASA, największy na świecie producent łososia atlantyckiego i wiodący dostawca produktów z ryb i owoców morza, otwiera w Gdańsku centrum wsparcia biznesowego. Norweski inwestor planuje zatrudnić 100 osób.

Swarovski otworzył globalne centrum usług w Gdańsku

Swarovski otworzył globalne centrum usług w Gdańsku. Od 1895 roku firma jest czołowym producentem szlifowanego kryształu na świecie. Wyroby tej marki nadają blasku całej gamie produktów: od biżuterii, dodatków odzieżowych i zegarków, po kreacje haute couture czy nowoczesne artykuły oświetleniowe. Swarovski otworzył właśnie nową siedzibę w Gdańsku. To tu w ciągu najbliższych kilku lat powstanie globalne centrum usług Swarovskiego.

Kilkaset nowych miejsc pracy na Pomorzu dzięki rozwojowi branży elektronicznej

W ostatnich latach Polska i Pomorze stały się ważnym producentem elektroniki w Europie. W samym województwie pomorskim w sektorze elektronicznym obecnie zatrudnienie znajduje 17 000 osób, a jak zapowiada Anna Rajzer, Project Manager z Invest in Pomerania, liczba ta niedługo wzrośnie do blisko 20 000.

Kolejne 200 osób znajdzie zatrudnienie w LACROIX Electronics w Kwidzynie

Kolejne 200 osób znajdzie zatrudnienie w LACROIX Electronics w Kwidzynie.

Pomorskie Firmy na Targach Hannover Messe 2017

Rozpoczęły się największe na świecie Międzynarodowe Targi Technologii, Innowacji  i Automatyki w  Przemyśle - Hannover Messe  2017. Jedenaście pomorskich firm zaprezentuje swoją ofertę na stoisku Województwa Pomorskiego zorganizowanego w ramach Stoiska  Narodowego Polski.

Ponad 78 mln złotych dofinansowania na badania i rozwój na Pomorzu - wybrano projekty złożone w konkursie w Poddziałaniu 1.1.1 RPO WP

Pomorskie firmy i jednostki naukowe otrzymały dotacje unijne na realizację projektów o charakterze badawczo - rozwojowym w ramach POddziałania 1.1.1 "Eskpansja przez innowacje - wsparcie dotacyjne". Dofinansowanie w wysokości ponad 78 mln złotych otrzymało 30 projektów o łącznej wartości prawie 130 mln złotych.

Spektakularny sukces Trójmiasta na Gali CEE Awards 2017

2017.02.03
Tytuł najbardziej dynamicznie rozwijającego się miasta dla Aglomeracji Trójmiejskiej a dla Gdańska główną nagrodę za inicjatywę roku w sektorze publicznym przyznało międzynarodowe jury CEE Shared Services and Outsourcing Awards 2017. Uhonorowano również trójmiejskie firmy z sektora Business Services. Łącznie pięć nagród odebrała reprezentacja  Województwa Pomorskiego podczas uroczystej Gali, 2 lutego 2017 roku w Warszawie.

Swarovski otwiera globalne centrum usług w Gdańsku

2017.02.02
Swarovski – od 1895 roku czołowy producent szlifowanego kryształu na świecie, którego wyroby nie tylko dodają blasku i prestiżu biżuterii, zegarkom oraz akcesoriom odzieżowym, ale także błyszczą na pokazach haute couture i jako elementy nowoczesnych artykułów oświetleniowych – otwiera w tym roku nową siedzibę w Gdańsku. To tu w ciągu najbliższych kilku lat, w zgodzie z wartościami firmy, powstanie globalne centrum usług Swarovskiego.

Pomorski Broker Eksportowy oraz Invest in Pomerania 2020 - uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie projektów

Dla nowych inwestorów oraz pomorskich eksporterów

Agencja Rozwoju Pomorza S.A. podpisała z Marszałkiem Mieczysławem Strukiem i Wiesławem Byczkowskim
umowy na realizację dwóch projektów pn. „Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim” oraz „Invest in Pomerania 2020” o łącznej wartości 280 milionów złotych. Wartość unijnego wsparcia ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego wyniesie 177 milionów złotych.

W Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020 zostały zdefiniowane zobowiązania samorządu województwa pomorskiego, wśród których znajdują się m.in. te związane z ze wzrostem efektywności pomorskich przedsiębiorstw.
- Dzięki tym projektom będzie możliwa rozbudowa i zapewnienie ciągłego działania sprawnego systemu obsługi i pozyskania inwestycji, a także stworzenie i funkcjonowanie kompleksowego systemu wsparcia ekspansji międzynarodowej pomorskich przedsiębiorstw – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Naszym celem jest awans Pomorskiego do pierwszej szóstki regionów o największej liczbie bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz przyciągnięcie inwestycji o łącznej deklarowanej liczbie miejsc pracy w wysokości 5000 etatów.

Pierwszy projekt pn. „Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim” o wartości 84,07 mln zł otrzyma unijne wsparcie w wysokości 64,07 mln zł i będzie realizowany do czerwca 2023 r. Przedmiotem projektu jest zorganizowanie i prowadzenie systemu wsparcia eksportu pomorskich małych i średnich przedsiębiorstw. Przewiduje się, że do 2023 roku uda się zwiększyć pozycję proeksportową 600 pomorskich firm, a także zwiększyć potencjał eksportowy 1200 przedsiębiorstw z Pomorza.

- Pomorski Broker Eksportowy ułatwi firmom z sektora MSP rozwój działalności na rynkach międzynarodowych. To pierwszy regionalny kompleksowy system wspierający działalność  pomorskich przedsiębiorców za granicą. Kierowany jest zarówno do firm, które jeszcze nie podejmowały działań eksportowych a mają potencjał, jak również do  prowadzących działalność na rynkach zagranicznych. Koncepcja systemu opiera się na 3 filarach, czyli działaniach przygotowujących do podejmowania działalności eksportowej, działaniach wzmacniających eksport i  promujących  potencjał gospodarczy regionu na wybranych rynkach oraz na konkursach grantowych. Utworzona w ramach projektu sieć brokerów lokalnych będzie odpowiedzialna za identyfikację pomorskich firm zainteresowanych eksportem oraz analizę ich potencjału eksportowego. Wśród konkretnych korzyści mogę wymienić m.in pozyskanie wiedzy dot. kwestii prawnych, celnych, podatkowych, marketingowych czy informacji o potencjalnych kooperantach zagranicznych. Przedsiębiorcy będą mogli otrzymać dotację na udział w targach, misjach gospodarczych i innych wydarzeniach o charakterze biznesowym, skorzystać z pośrednictwa na rynkach zagranicznych, nawiązać współpracę z zagranicznymi kontrahentami i innymi firmami z regionu - mówi Łukasz Żelewski, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Pomorza S.A.

Drugi projekt pn. „Invest in Pomerania”, realizowany do czerwca 2023 roku, o wartości 195,18 mln zł otrzyma wsparcie w wysokości 113,28 mln zł.  Celem projektu jest poprawa jakości ofert inwestycyjnej regionu, co wpłynie korzystnie na rynek pracy i wzrost powiązań gospodarczych między firmami, w tym z sektora MŚP). Ważny przy tym jest rozwój systemu obsługi inwestorów poprzez wdrożenie narzędzi wsparcia inwestycji m.in. uruchomienie funduszu dysponującego środkami na rzecz przygotowania terenów inwestycyjnych, promocję inwestycyjną regionu oraz obsługę procesów inwestycyjnych.

- Udało nam się zbudować dobrze działający system przyciągania i obsługi inwestorów, który cieszy się szerokim uznaniem. Wyciągnęliśmy także szereg wniosków co do kwestii które wymagają stworzenia innego rodzaju narzędzi i chcielibyśmy uzupełnić ofertę inwestycyjną regionu o kolejne, niezbędne elementy, takie jak: uzbrojenie terenów inwestycyjnych i wdrożenie systemu zachęt. System ten, poprzez skupienie w jednym przedsięwzięciu tak szerokiego spektrum narzędzi, będzie unikatowy na skalę Polski - mówi Łukasz Żelewski – Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Pomorza.
 

Szczegółowe informacje o projektach:

Pomorski Broker Eksportowy
Katarzyna Matuszak
Dyrektor
Dział Rozwoju Przedsiębiorczości
58 32 33 135
katarzyna.matuszak@arp.gda.pl
 

Invest in Pomerania 2020
Wojciech Tyborowski
Dyrektor
Dział Centrum Obsługi Inwestora
58 32 33 256
wojciech.tyborowski@investinpomerania.pl

drukuj (Pomorski Broker Eksportowy oraz Invest in Pomerania 2020 - uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie projektów)

  • data: 2016-07-06

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do Agencji Rozwoju Pomorza

Dane Kontaktowe

  • Dane spółki

    Agencja Rozwoju Pomorza S.A. jest zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, w rejestrze przedsiębiorców pod numerem KRS 0000004441 | NIP 583-000-20-02 | Regon 190044530 | Kapitał zakładowy: 26 320 000 zł w całości wpłacony

Sekcja dodatkowa

  • Spółka ze 100% udziałem Samorządu Województwa Pomorskiego

Spółka Samorządu Województwa Pomorskiego

Oferta pozostałych Spółek Samorządu Województwa Pomorskiego


  • Galeria logotypów

  • Zdjęcia na stronie
    Zdjęcia na stronie