Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Banery

Wyraź swoje zdanie o pracy ARP S.A. - wypełnij ankietę

Newsletter

Kalendarium

«październik 2018»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Wszystkie wydarzenia

Banery

20331 wejść
2018.10.18 13:48

Data

18.10.2018

Galeria

Baner

Logo Fundusze Europejskie Program Regionalny, Logo RP,...
Seminarium "Discover and expand your business in America!”, 25 września br., Słupsk

Zapraszamy na seminarium „Discover and expand your business in America!”, które odbędzie się 25 września br. w Słupsku w godz. 10:00-14:00. Celem spotkania jest przedstawienie szerokiego wachlarza możliwości dla polskich przedsiębiorców w zakresie ekspansji na rynek Stanów Zjednoczonych Ameryki i nawiązania dwustronnych relacji biznesowych. Wydarzenie organizuje Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Agencją Rozwoju Pomorza S.A. 

Eksporterzy na falach Radia Gdańsk

4 września w Radiu Gdańsk ruszyła cykliczna audycja "Pomorskie na eksport". Program powstaje we współpracy pomorskiej rozgłośni w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy. Zapraszamy do słuchania audycji w każdy wtorek po godz. 10:00!

Wyniki konkursu grantowego w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszymi wynikami ciągłego naboru wniosków w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy. Do wykorzystania w ramach bieżącego konkursu na dzień 1 sierpnia br. pozostaje 5.127.565,35 zł. Nabór trwa do wyczerpania środków. Nabór trwa do wyczerpania środków.

Targi SMM Hamburg dla przedsiębiorców z branży stoczniowej, 4 - 7 września br.

Zapraszamy przedsiębiorców z branży stoczniowej do udziału w Międzynarodowych Targach Budowy i Wyposażenia Statków, Maszyn i Technologii Morskich, które odbędą się w dniach 04 – 07 września 2018 r. w Hamburgu. Firmy zyskają m. in. wstęp na Targi, ekspozycję na wspólnym stoisku województwa pomorskiego, przejazd, zakwaterowanie, koszty opłat targowych. Zgłoszenia do 29 czerwca br.

Misja gospodarcza do Stanów Zjednoczonych i Kanady dla branży ICT, 4-15 września 2018 r.

Zapraszamy do uczestnictwa w misji gospodarczej do Stanów Zjednoczonych i Kanady organizowanej w dniach 4–15 września przez Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego INVESTGDA ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim”. W ramach misji będzie możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych podczas Konferencji TECH CRUNCH DISRUPT SF 2018, a także szereg spotkań biznesowych.

Seminarium „HONGKONG bramą do rynku chińskiego”, 29 czerwca br.

Zapraszamy na seminarium „Hongkong – bramą do rynku chińskiego”, które odbędzie się 29 czerwca 2018 r. w godzinach 9:00-14:00. Celem wydarzenia jest zapoznanie uczestników ze specyfiką Hongkongu - miejsca uznawanego za jedno z najważniejszych centrów finansowych świata, od którego warto zacząć ekspansję na rynek chiński. Seminarium organizowane jest w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (UMWP) w Sali Okrągłej. Organizatorem spotkania są UMWP, Rada Rozwoju Handlu Hongkongu, Stowarzyszenie „Pomorskie w Chinach” oraz Agencja Rozwoju Pomorza.

 

„Ochrona praw własności intelektualnej w Chinach i krajach Azji Południowo-Wschodniej”, seminarium 7 czerwca

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” serdecznie zaprasza pomorskich przedsiębiorców i ich pracowników na kolejne seminarium z cyklu „Wstęp do eksportu” organizowane w ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim”.

Spotkanie informacyjne dotyczące konkursu grantowego w ramach projektu "Pomorski Broker Eksportowy", Gdańsk, 22 maja br.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami ze spotkania organizowanego w dniu 22 maja w siedzibie ARP dotyczącego II konkursu grantowego w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy.

Seminarium „Rynek kanadyjski" - Hotel Scandic w Gdańsku, 17 kwietnia

Zapraszamy przedsiębiorców na seminarium pn. "Rynek kanadyjski" organizowane w ramach cyklu Wstęp do eksportu w projekcie Pomorski Broker Eksportowy. Seminarium odbędzie się w dniu 17 kwietnia 2018 r. (wtorek) w Hotelu Scandic w Gdańsku w godz. 10.00 - 16.00.

Konferencja polsko-afrykańska „Business Beyond Borders – Destination Africa”, 19 marca 2018, Gdynia
Zapraszamy na pierwszą pomorską konferencję dedykowaną wymianie handlowej z krajami Afryki pn. „Business Beyond Borders – Destination Africa”. Konferencja odbędzie się 19 marca 2018 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Wydarzenie organizują: Pracodawcy Pomorza​, Agencja Rozwoju Pomorza oraz Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia. Wstęp bezpłatny.
Targi Hannover Messe 2018, 23-27 kwietnia 2018
Zapraszamy przedsiębiorców do wspólnego udziału w targach przemysłowych Hannover Messe, które odbędą się w Hanowerze w dniach 23-27 kwietnia 2018 r.Uczestnicy otrzymają dofinansowanie poniesionych kosztów m.in. przejazdu, zakwaterowania,opłat targowych.
Weź udział w misji targowej na "China International Beauty Expo", 16-22 maja 2018, Szanghaj

Zapraszamy przedsiębiorców z branży kosmetycznej do udziału w misji targowej na „China International Beauty Expo 2018” w dniach 16-23 maja 2018 w Szanghaju. Zyskasz m. in. wstęp na Targi, przelot, zakwaterowanie, rozmowy B2B, seminarium, tłumacza na stoisku targowym czy też koszty opłat targowych.

Targi Japan IT Week, 9-11 maja 2018, Tokio

Zapraszamy przedsiębiorców z branży ICT do udziału w targach Japan IT Week, które odbędą się w dniach 09 – 11 maja 2018 r. w Tokio. Targi Japan IT Week to jedna z największych imprez wystawienniczych, dedykowana dla wszystkich przedsiębiorców z branży IT/ICT. Oferujemy wstęp na Targi, przelot, zakwaterowanie, koszty opłat targowych oraz ekspozycja firmy na wspólnym stoisku regionu pomorskiego.

Trwa rekrutacja firm z branży spożywczej do udziału w targach SIAL Canada w Montrealu, 2-4 maja 2018 r.

Zapraszamy firmy branży spożywczej do udziału w targach SIAL Canada 2018 w Montrealu w dniach 2-4 maja 2018 r. W ramach wyjazdu organizowanego w projekcie Pomorski Broker Eksportowy oferujemy m.in. wstęp na targi, przelot, zakwaterowanie, ubezpieczenie osobowe, ekspozycję firmy na wspólnym stoisku regionu pomorskiego, koszty opłat targowych. Zgłoszenia do 28 lutego 2018 r.

Spotkanie informacyjne dot. zasad prawidłowej realizacji i rozliczania projektów realizowanych w ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy", 22 lutego

Zapraszamy grantobiorców konkursu realizowanego w ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim” na spotkanie informacyjne dotyczącego zasad prawidłowej realizacji i rozliczania projektów organizowane w dniu 22 lutego.

Spotkanie informacyjne dot. zasad prawidłowej realizacji i rozliczania projektów realizowanych w ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy", 27 lutego

Zapraszamy grantobiorców konkursu realizowanego w ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim” na spotkanie informacyjne dotyczącego zasad prawidłowej realizacji i rozliczania projektów organizowane w dniu 27 lutego.

Prawo autorskie w UE dla przedsiębiorcy i nie tylko - seminarium, PPNT w Gdyni, 30 stycznia

Pomorski ośrodek Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu "Wolna Przedsiębiorczość" zaprasza przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP i wszystkich zainteresowanych do udziału w seminarium dotyczącym wybranych zagadnień związanych z prawem autorskim. Szkolenie odbędzie się 30 stycznia 2018 roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Wyniki I konkursu grantowego w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy

Informujemy, że na naszej stronie internetowej opublikowano wyniki I konkursu grantowego w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy. W Wyniku konursu wsparcie otrzymało 120 przedsiębiorców. Wartość ogółem projektów wybranych do realizacji wynosi ponad 10 mln pln, natomiast kwota dofinasowania to prawie 4,6 mln pln.

Spotkanie informacyjne "Sytuacja gospodarcza ChRL a uwarunkowania dla zagranicznego importu. Działalność Biura Pomorskiego w Chinach, w kontekście wspierania pomorskich przedsiębiorstw w wejściu na chiński rynek", 23 stycznia br.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne "Sytuacja gospodarcza ChRL a uwarunkowania dla zagranicznego importu. Działalność Biura Pomorskiego w Chinach, w kontekście wspierania pomorskich przedsiębiorstw w wejściu na chiński rynek". Spotkanie odbędzie się w dniu 23 stycznia 2018, w godz. 14:00-15:30 w naszej siedzibie. Zgłoszenia on-line.

Zapisz się do newslettera Biura Pomorskiego w Chinach

Pracownicy biura w Pekinie raz na dwa miesiące przygotowują newsletter dla osób zainteresowanych bieżącymi informacjami na temat chińskiej gospodarki. W ramach projektu biuro świadczy szereg usług wspierających eksport regionalnych MSP.

Cotygodniowe dyżury brokerów eksportowych dla przedsiębiorców

Jeśli myślą Państwo o przystąpieniu do projektu Pomorski Broker Eksportowy, o możliwości rozwijania potencjału eksportowego, pozyskaniu grantów na działania proeksportowe, udziale w międzynarodowych targach, misjach i wydarzenich gospodarczych, to zapraszamy na spotkanie z brokerem eksportowym na cotygodniowym dyżurze w naszej siedzibie.

Potencjał i szanse rozwoju na rynku niemieckim - HANNOVER MESSE jako narzędzie pozyskania rynku, seminarium 29 listopada

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego organizuje wraz z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową oraz Targami Hanowerskimi bezpłatne seminarium pt. „Potencjał i szanse rozwoju na rynku niemieckim – Hannover Messe jako narzędzie pozyskania rynku”. Seminarium odbędzie się w dniu 29.11.2017r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, Sala Okrągła, ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk.
 

Seminarium "Brexperience" - wymiana doświadczeń z podboju rynku brytyjskiego - Inkubator STARTER, 28 listopada

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zaprasza na seminarium z cyklu Eksportowy Prolog - "Brexperience" - wymiana doświadczeń z podboju rynku brytyjskiego organizowane w dniu 28 listopada 2017 r. w godz. 09.30 - 11.30.

Mój biznes w Norwegii – aspekty prawne prowadzenia działalności, seminarium 21 listopada 2017 r.

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza wraz z Polsko – Norweską Izbą Gospodarczą zapraszają na seminarium z cyklu Eksportowy Prolog pt. "Mój biznes w Norwegii – aspekty prawne prowadzenia działalności" organizowane w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy. Seminarium odbędzie się 21 listopada w Hotelu Almond w Gdańsku przy ul. Toruńskiej 12. w godz. 10.00 - 14.00. Rejestracja on-line.

Misja gospodarcza do Chin, 18-24 listopada 2017

Zapraszamy przedsiębiorców z województwa pomorskiego do udziału misji gospodarczej do Chin, która odbędzie się w dniach 18-24 litopada 2017 r. Misja adresowana jest do przedsiębiorców z branż: stoczniowej, spożywczej i chemicznej i organizowana jest w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy. Zgłoszenia udziału do 9 października.

Wyniki rekrutacji na eksportowe wydarzenie gospodarcze w Berlinie (Niemcy) w dniach 05 – 08.12.2017 r.

Wyniki przeprowadzonej rekrutacji do udziału w eksportowym wydarzeniu gospodarczym do Berlina organizowanym przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER w terminie 5-8 grudnia 2017 r.

"Mój biznes w Norwegii – aspekty kulturowe prowadzenia działalności", seminarium w Gdańsku, 20 października 2017 r.

Zapraszamy na seminarium w ramach projektu Broker Eksportowy pn. "Mój biznes w Norwegii – aspekty kulturowe prowadzenia działalności", organizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza, które odbędzie 20 października w godz. 10:00 – 14:00 w Hotelu Almond przy ul. Toruńskiej 12 w Gdańsku. Zgłoszenia on-line.

Seminarium „Jak eksportować produkty spożywcze do Chin”, 9 października 2017

Agencja Rozwoju Pomorza S.A. wraz z Polską Agencją Inwestycji i Handlu zapraszają na bezpłatne seminarium o rynku spożywczym w Chinach, które odbędzie się w dniu 9 października 2017 (poniedziałek), w godz. 9.30 – 15.45, w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza przy Al. Grunwaldzkiej 472 D (bud. OLIVIA SIX, 12 piętro, sala 12.13) w Gdańsku.

„POMERANIA CONNECT” - misja gospodarcza z Newady na Pomorzu, 20 października

Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego zaprasza przedsiębiorców na Wizytę delegacji gospodarczej ze Stanów Zjednoczonych na Pomorzu w dniu 20 października w Europejskim Centrum Solidarności – sala wystaw czasowych.

Indywidualne konsultacje dotyczące konkursu grantowego dla eksporterów w siedzibie Pracodawców Pomorza - 25 września, godz. 9.00 - 13.00

Zapraszamy nai ndywidualne konsultacje dotyczące konkursu grantowego dla eksporterów z naszą brokerką Aleksandra Harasiuk w siedzibie Pracodawców Pomorza.
Konsultacje odbędą się w siedzibie „Pracodawców Pomorza” przy Al. Zwycięstwa 24, Gdańsk w dniu 25 września 2017r. w godz. 9.00 – 13.00. Ustalanie indywidualnych godzin spotkań pod nr tel. 58 340 08 95.

Spotkania z brokerami w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy

Zapraszamy do kontaktu i umawiania spotkań z naszymi brokerami w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy. Przypominamy, że do 29 września trwa konkurs grantowy na dofinansowanie rozwijania działalności eksportowej dla firm.

Spotkanie informacyjne dotyczące konkursu grantowego w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy, Gdynia, 13 września

Materiały ze spotkania informacyjnego dotyczącego konkursu grantowego w ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy”, które odbyło się 13 września w Gdyni.

Spotkanie Klubu Eksportera: "Jak skutecznie zaplanować wejście na nowe rynki?", Kościerzyna, 12 września

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza zaprasza na spotkanie Klubu Eksportera, podczas którego omówione zostaną tematy związane m.in. z planowaniem skutecznego wejścia firmy na nowy rynek. Ponadto przedstawione zostaną zabezpieczenia transakcji eksportowych - najpopularniejsze i najskuteczniejsze produkty rynku finansowego, w tym walutowego.

Spotkanie informacyjne dotyczące konkursu grantowego w ramach projektu "Pomorski Broker Eksportowy", Słupsk, 6 września

Zapraszamy do Słupska na spotkanie informacyjne dotyczące konkursu grantowego w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy. Spotkanie odbędzie się 6 września o godz. 10.00 w siedzibie Słupskiego Inkubatora Technologicznego, w sali nr 3.

Spotkanie informacyjne dotyczące konkursu grantowego w ramach projektu "Pomorski Broker Eksportowy", Starogard Gdański, 5 września

Zapraszamy do Starogardu Gdańskiego na spotkanie informacyjne dotyczące konkursu grantowego dla firm w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy. Spotkanie odbędzie się  w dniu 5 września o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gd. przy ul. Kościuszki 17. Zgłoszenia on-line.

Spotkanie informacyjne dotyczące konkursu grantowego w ramach projektu "Pomorski Broker Eksportowy", Gdańsk, 31 sierpnia - materiały ze spotkania

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń na spotkanie informacyjne organizowane w dniu 31 sierpnia br. Przedsiębiorców zainteresowanych grantami w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy zapraszamy do udziału w spotkaniach w  kolejnych miejscowościach: Starogardzie Gdńskim, Słupsku, Chojnicach oraz Kwidzynie.

Weź udział w targach Advanced Engineering Oslo, 20-21 września

Rynek skandynawski należy do najatrakcyjniejszych, jeśli chodzi o nowoczesne technologie. Targi Advanced Engineering są imprezą cykliczną, gromadzącą w jednym miejscu przedsiębiorców z rosnącego norweskiego sektora produkcyjnego, a także przedstawicieli takich branż, jak budowlana, samochodowa, elektroniczna, energetyczna, transportowa, morska i off shore, oil & gas, telekomunikacyjna, medyczna czy automatyka i robotyka.

To już rok działalności na rzecz rozwoju eksportu na Pomorzu

Ponad 250 wspartych firm i 24 wydarzenia gospodarcze, w których udział wzięło niemal 500 osób – to dopiero początek działań realizowanych w ramach Pomorskiego Brokera Eksportowego.

Weź udział w targach branży farmaceutycznej CPhI - Frankfurt, 24-26 października 2017

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza do udziału w targach CPhI, które odbędą się we Frankfurcie w dniach 24-26 października 2017. Rekrutacja na wspólny wyjazd rozpoczęła się 11 lipca i potrwa do 25 lipca.

Targi Advanced Engineering Oslo 2017

Polsko-Norweska Izba Gospodarcza zaprasza na targi przemysłowe Advanced Engineering 2017, które odbędą się w dniach 20–21.09.2017 w centrum wystawienniczym X Meeting Point (Exporama) w Oslo.

Kim jest (Pomorski) Broker Eksportowy?

W lipcu 2016 roku zainaugurowano projekt Pomorski Broker Eksportowy (PBE). Ważną rolę w projekcie odgrywać będą eksperci: brokerzy eksportowi. Na czym polega ich praca? Jakiego rodzaju wsparcia udzielają?

Seminarium "Badania rynku i modelowanie biznesowe", 23-24 czerwca

Stowarzyszenie "Wolna Przedsiębiorczość" serdecznie zaprasza mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w organizowanym w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy cyklu seminariów EXPORT PROFESSIONALS, czyli praktycznym programie podnoszenia kompetencji eksportowych pomorskich przedsiębiorców. Pierwsze seminarium - "Badania rynku i modelowanie biznesowe" - odbędzie się w dniach 23-24 czerwca w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Seminarium "Różnice kulturowe w kontekście podejmowania i rozwoju działań eksportowych w MSP", 27 czerwca

Agencja Rozwoju Pomorza S.A. serdecznie zaprasza na seminarium poświęcone różnicom międzykulturowym. Biorąc udział w seminarium dowiesz się m.in.:

  • o komunikacji międzykulturowej w działaniach eksportowych;
  • jak prowadzić negocjacje z partnerami z różnych krajów;
  • o etyce biznesowej i wizerunkowej w środowisku międzynarodowym;
  • jak przygotować się do udziału w targach i misjach w kontekście różnic kulturowych.
Business Beyond Borders - wymiana handlowa z Afryką, 21 czerwca. Uwaga - zmiana miejsca

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pomorskich przedsiębiorców w zakresie poszukiwania nowych rynków handlowych, Agencja Rozwoju Pomorza S.A. oraz Pracodawcy Pomorza, w ramach programu Pomorski Broker Eksportowy, zapraszają na spotkanie "Business Beyond Borders - wymiana handlowa z Afryką". 

Seminarium "Płynność finansowa, zabezpieczenia oraz akredytywy", 20 czerwca

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza wraz z Bankiem Zachodnim BZ WBK S.A. zaprasza na organizowane w ramach Pomorskiego Brokera Eksportowego seminarium z cyklu Eksportowy Prolog, które poświęcone będzie zabezpieczeniom finansowym: „Płynność finansowa, zabezpieczenia oraz akredytywy”.

Seminarium Pomorskie doing business with Canada, 9 czerwca

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego wraz z Ambasadą Kanady w Polsce zapraszają pomorskich przedsiębiorców na seminarium pn. „Pomorskie doing business with Canada”. Seminarium będzie tłumaczone symultanicznie na język polski.

Pomorskie firmy spożywcze prezentują swoją ofertę na Targach SIAL China 2017

Pomorscy przedsiębiorcy z branży spożywczej prezentują swoją ofertę na Międzynarodowych Targach Żywności w Szanghaju, trwających w dniach 17–19 maja 2017 r. Firmy z naszego regionu biorą udział w tak prestiżowej imprezie dzięki wsparciu w ramach projektu unijnego „Pomorski Broker Eksportowy”.

Prowadzenie biznesu i inwestowanie na Ukrainie - seminarium, 19 maja br.

Agencja Rozwoju Pomorza S.A. oraz Pracodawcy Pomorza wspólnie z Konsulem Generalnym Ukrainy zapraszają na spotkanie na temat rynku ukraińskiego. Seminarium odbędzie się 19 maja 2017 r.  w godz. 9.00 - 12.00 w siedzibie „Pracodawców Pomorza” przy Al. Zwycięstwa 24 w Gdańsku. Przyjmowanie zgłoszeń do 17 maja br.
 

Seminarium "Rynek brytyjski, jako jeden z kluczowych kierunków eksportowych dla sektora pomorskich MŚP, w szczególności startupów", 18 maja br.

Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza na bezpłatne seminarium pn. „Rynek brytyjski, jako jeden z kluczowych kierunków eksportowych dla sektora pomorskich MŚP, w szczególności startupów”, organizowane w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy. Seminarium odbędzie się 18 maja 2017 r. w godz. 13.45 - 15.45 w Strefie Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER podczas konferencji InfoShare w AmberExpo przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku. Obowiązuje rejestracja.

Seminarium "Go India!", 11 maja br.

Razem z partnerami Rödl&Partner, Pracodawcami Pomorza i Olivia Business Centre zapraszamy na bezpłatne seminarium "Go India". Podczas spotkania dowiedzą się Państwo o aktualnej sytuacji gospodarczej Indii, na co uważać w kontaktach z indyjskimi kontrahentami, o kwestiach prawnych i podatkowych oraz o działaniach wspierających przedsiębiorców w zakresie eksportu do Indii. Spotkanie odbędzie się 11 maja 2017 r., w godz. 13:30 – 18:30, w Agencji Rozwoju Pomorza, przy Al. Grunwaldzkiej 472D w Gdańsku, Budynek OLIVIA SIX (12 piętro, sala 12.13). Wykłady będą prowadzone w języku polskim. Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy.

Seminarium "E-commerce. Jak sprzedawać dobra konsumenckie w XXI wieku", 26 kwietnia br.

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość”, nasz partner w projekcie Pomorski Broker Eksportowy zaprasza na seminarium dotyczące eksportu dóbr konsumenckich oraz handlu elektronicznego. Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia 2017 roku o godz. godz. 10.00
w Best Western Plus Arkon Park Hotel (Śląska 10, 80-384 Gdańsk), Sala Queens. Udział bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń.

Seminarium „Uwarunkowania prowadzenia biznesu na rynku izraelskim”, 11 kwietnia

Zapraszamy na bezpłatne seminarium „Uwarunkowania prowadzenia biznesu na rynku izraelskim”, które odbędzie się w dniu 11 kwietnia w godz. 14.00 – 16.00. Zgłoszenia do 7 kwietnia 2017 r. 

Czat z Brokerem Eksportowym, 7 kwietnia

Zapraszamy na czat z Brokerem Eksportowym na stronie internetowej Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w dniu 7 kwietnia br. w godz. 10.00 - 14.00.

PreSelect USA - spotkanie dla polskich firm zainteresowanych ekspansją na rynek amerykański - 5 kwietnia, Warszawa

Zapraszamy na konferencję dla polskich firm zainteresowanych ekspansją na rynek amerykański. Organizatorami wydarzenia są: Biuro Radcy Handlowego Ambasady Amerykańskiej w Warszawie Polska Agencja Inwestycji i Handlu, a także Miller Canfield, Avitus Group, Citi Handlowy, C.A.S.E. Konferencja odbędzie się 5 kwietnia br. w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu przy ul. Bagatela 12 w Warszawie w godzinach 9:30 – 15:00.

Prawo pracy dla przedsiębiorców na śniadaniu biznesowym w Lęborku, 28 marca br.

Zapraszamy przedsiębiorców na śniadanie biznesowe do Lęborka pn. "Prawo pracy w świetle nowelizacji przepisów" organizowane w dniu 28 marca 2017r. godz. 9.30. Organizatorem spotkania jest Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Randstad Polska i Miasto Lębork. Spotkanie odbędzie się w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości (dawny ZWAR) w Lęborku przy ul. Krzywoustego 1.

Zgłoszenia firm z branży spożywczej na Targi SIAL China 2017 - przedłużono termin zgłoszeń do 12 kwietnia br.

Do 12 kwietnia przedłużono termin przyjmowania zgłoszeń firm z branży spożywczej do udziału w targach SIAL China 2017. W ramach wyjazdu organizowanego w projekcie Pomorski Broker Eksportowy i prezentacji firm na wspólnym stoisku regionu pomorskiego oferujemy m.in. dofinansowanie kosztów wstępu na targi, przelotu, zakwaterowania, kosztów wyrobienia wizy, ubezpieczenia osobowego, informacji o firmie w folderze informacyjnym, opłat targowych, ekspozycji firmy na wspólnym stoisku regionu pomorskiego.

Seminarium "Kluczowe kierunki eksportu", 21 marca 2017 r., Inkubator Starter

W imieniu naszego Partnera w projekcie Pomorski Broker Eksportowy - Inkubatora STARTER zapraszamy na Creative Morning, wydarzenie, które ma na celu ułatwić mikro, małym i średnim firmom mającym siedzibę na terenie województwa pomorskiego nawiązanie współpracy zagranicznej oraz eksportowanie towarów i usług. Creative Morning odbędzie się 21 marca 2017 r. w Inkubatorze STARTER przy ul. Lęborskiej 3b w Gdańsku. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Seminarium z cyklu Eksportowy Prolog "Rynek amerykański: perspektywy i możliwości handlowe dla polskich przedsiębiorców", 16 marca

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza zaprasza na seminarium z cyklu Eksportowy Prolog pt. „Rynek amerykański: perspektywy i możliwości handlowe dla polskich przedsiębiorców”. Seminarium odbędzie się 16 marca br. w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym w Gdyni przy Al. Zwycięstwa 96/98, Budynek IV, sala F.017

Udział w misji handlowej i spotkaniach brokerskich na największych targach przemysłowych w Europie Hannover Messe 2017 - zgłoszenia do 2 marca br.

Razem z Enterprise Europe Network zapraszamy do udziału w Misji Handlowej oraz Spotkaniach brokerskich, które odbędą się w dniach 24-28 kwietnia podczas targów Hannover Messe 2017. Zgłoszenia od 16 lutego do 2 marca 2017 r.

Błąd w tłumaczeniu jako istotne ryzyko w prowadzeniu biznesu na rynku krajowym i międzynarodowym - spotkanie w ramach cyklu Klub Eksportera, 3 marca

Zapraszamy na spotkanie Klubu Eksportera organizowane w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy, którego tematem będzie istota profesjonalnych tłumaczeń prawniczych i finansowych. Na spotkaniu eksperci przybliżą przykładowe błędy w tłumaczeniach i ich skutki, a także przykłady klauzul umownych, które częściowo eliminują skutki braku precyzji. Spotkanie odbędzie się 3 marca w Olivia Business Centre, budynek Olivia Four, w sali konferencyjnej na parterze. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Rynek spożywczy w Chinach. Dwudniowe szkolenie - Centrum Informacyjne Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, 7/8 marca

Zapraszamy do udziału w całodniowym szkoleniu oraz konsultacjach pt. "Rynek spożywczy w Chinach. Jak ugryźć Państwo Środka", organizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu w dniach 7 i 8 marca 2017 r. w Warszawie.  

Seminarium z cyklu Eksportowy Prolog "Jak współpracować z Iranem - wyzwania, szanse, zagrożenia (?)", 7 marca

Razem z naszym partnerem w projekcie Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza zapraszamy na seminarium z cyklu Eksportowy Prolog "Jak współpracować z Iranem - wyzwania, szanse, zagrożenia (?)", które odbędzie się 7 marca w godz. 11.00 - 14.00.

Spotkania B2B z przedstawicielami firm z Iranu, 7 - 11 marca

W dniach 7 - 11 marca 2017 nasz partner w projekcie, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza w ramach Eksportowego Wydarzenia Gospodarczego organizuje spotkania B2B z przedstawicielami firm z Iranu. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 3 marca 2017 r. do godz. 16:00.

Wyjazd na Targi CeBIT, 20-24 marca 2017 r. w Hannoverze

PPNT Gdynia w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy organizuje wyjazd na Targi CeBIT, które odbędą dniach 20-24 marca 2017 w Hannoverze. CeBIT to jedne z największych targów branży teleinformatycznej i nowych technologii na świecie, adresowane do firm oferujących i poszukujących rozwiązań w zakresie Big Data & Business Inteligence, Business Security, Communications & Networks, IoT, R&D, Virtual and Augumented Reality. Zgłoszenie należy składać osobiście, pocztą tradycyjną lub kurierem do dnia 2 marca 2017 roku

Ruszył drugi nabór zgłoszeń na targi Mobile World Congress w Barcelonie

Zapraszamy do wzięcia udziału w drugim naborze na wyjazd na Targi Mobile World Congress, które odbędą się w Barcelonie w dniach 27.02.-02.03.2017, organizowanym w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy. Zgłoszenia do 6 lutego.

Finansowanie aktywności eksportowej - spotkanie w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy, 31 stycznia

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” serdecznie zaprasza na organizowane w ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy” seminarium dotyczące finansowanie aktywności eksportowej. Uczestnicy seminarium dowiedzą się m.in. gdzie pozyskać środki na rozwinięcie działalności eksportowej, które programy wsparcia eksportowego są najkorzystniejsze dla ich firmy i jak z nich skorzystać. Seminarium odbędzie się 31 stycznia 2017 roku o godzinie 10.00 w Hotelu Scandic Gdańsk.

Spotkanie informacyjne w sprawie targów CeBIT 2017, 27 stycznia

W ramach projektu "Pomorski Broker Eksportowy" zapraszamy wszystkich zainteresowanych wyjazdem na targi CeBIT 2017 w Hannoverze na spotkanie informacyjne. Spotkanie odbędzie się 27 stycznia br. (piątek) w godz. 9.30- 13.00, w PPNT Gdynia, budynek IV - F0.17 (wejście obok Park Cafe). Targi CeBIT (20-24.03.2017) należą do wiodących eventów branży ICT na świecie. CeBIT to nie tylko najnowsze trendy na rynku i networking, ale również największa platforma biznesowa dla start-up’ów SCALE_11. Spotkanie zostanie poprowdzone przez przedstawicieli Deutsche Messe AG w Polsce oraz PPNT Gdynia.

O Brokerze Eksportowym w Radio Gdańsk, 20 stycznia

Zapraszamy na jutrzejszą audycję w Radiu Gdańsku pn. „Ludzie i Pieniądze”. Podczas niej wystąpi nasz Broker Lokalny – Aleksandra Harasiuk i opowie o możliwościach wspierania eksportu pomorskich firm. Audycja rozpoczyna się o godz. 10:00.

Czat z Brokerem Eksportowym, 13 stycznia

Razem z Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości zapraszamy na czat z Brokerem Eksportowym - Aleksandrą Harasiuk, który odbędzie się 13 stycznia 2017 r. w godzinach 10.00 – 16.00. Czat będzie dostępny na stronie internetowej GCWP.
 

Spotkanie członków „Pracodawców Pomorza” zainteresowanych współpracą z zagranicznymi kontrahentami, 9 stycznia 2017 r.

Zapraszamy na spotkanie członków „Pracodawców Pomorza”, zainteresowanych współpracą z zagranicznymi kontrahentami w ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy – system wspierania eksportu małych i średnich firm w województwie pomorskim”. Spotkanie odbędzie się 9 stycznia 2017 r. w godz. godz. 10.00-12.00 w siedzibie „Pracodawców Pomorza” przy Al. Zwycięstwa 24 w Gdańsku.

Seminarium dedykowane rynkowi chińskiemu, STARTER, 14 listopada

Inkubator STARTER serdecznie zaprasza na organizowane w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy seminarium dedykowane rynkowi chińskiemu. Seminarium odbędzie się 14 listopada, o godzinie 9:00, w Inkubatorze STARTER. Wstęp bezpłatny! Ilość miejsc ograniczona.

Seminarium “(BR)Exit czy (BR)Enter? Poznaj rynek Wielkiej Brytanii!” - 26 października, PPNT w Gdyni

Seminarium “(BR)Exit czy (BR)Enter? Poznaj rynek Wielkiej Brytanii!” - 26 października, PPNT w Gdyni Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” serdecznie zaprasza na organizowane w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy seminarium poświęcone rynkowi brytyjskiemu pt. “(BR)Exit czy (BR)Enter? Poznaj rynek Wielkiej Brytanii!". Seminarium odbędzie się 26 października 2016 roku w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym w Gdyni przy Al. Zwycięstwa 96/98), budynek IV, sala F.017. Udział bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń.

I spotkanie z cyklu Klubu Eksportera pn. "Moja przygoda z eksportem!, 28 października

Zapraszamy na spotkanie z cyklu Klub Eksportera organizowane w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy. Gościem spotkania będzie Właściciel firmy Haveabook Artur Lewandowski, skuteczny menedżer, specjalista w zakresie usług wydawniczych i prepresowych. Od 2008 roku z powodzeniem rozwija sprzedaż eksportową firmy na terenie państw skandynawskich oraz Francji.Spotkanie odbędzie się 28 października w Hotelu Almond w Gdańsku przy ul. Toruńskiej, o godz.10.00. Wstęp bezpłatny! Ilość miejsc ograniczona.Rejestracja na stronie internetowej www.brokereksportowy.pl

Poszukujemy Brokerów lokalnych

Poszukujemy pracowników na stanowisko Broker lokalny w związku z realizacją projektu Pomorski Broker Eksportowy.

Wspierane

wspieranePublikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego