Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Banery

Invest in Pomerania
Wyraź swoje zdanie o pracy ARP S.A. - wypełnij ankietę

Newsletter

Kalendarium

«maj 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Wszystkie wydarzenia

Banery

6966 wejść
2019.05.24 11:52

Banery

Logo Programu Regionalnego

Data

27.05.2019

Galeria

 • Forum Przedsiębiorstw, 29 maja 2019

Baner

Działanie 2.2. Inwestycje profilowane

Cel działania: 
Zwiększona zdolność MŚP do rozwijania produktów i usług, w tym poprzez zastosowanie innowacji. Wsparcie w ramach interwencji powinno posłużyć firmom w przełamywaniu barier rozwojowych i skutkować ich modernizacją w wybranych aspektach, takich jak poprawa ekoefektywności, powiązania międzynarodowe, w tym ekspansja na rynki zewnętrzne, ukierunkowanie na innowacje oraz obszary inteligentnych specjalizacji, pełniejsze wykorzystanie możliwości technologii cyfrowych, a także poprawa efektywności procesów produkcyjnych. Wspierane będą małe i średnie przedsiębiorstwa, zwłaszcza te dysponujące potencjałem do ekspansji. Finansowane będą przedsięwzięcia inwestycyjne, w tym zmiana procesu produkcyjnego lub sposobu świadczenia usług, zakup maszyn i sprzętu czy rozbudowa zaplecza – umożliwiające istotne poszerzenie rynków zbytu, poszerzenie palety oferowanych produktów lub usług bądź znaczącą poprawę ich jakości. Wsparcie adresowane będzie do przedsiębiorstw działających w obszarach inteligentnych specjalizacji. Interwencja będzie ukierunkowana także na przedsięwzięcia służące poprawie efektywności przedsiębiorstw dzięki wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wspierane będą również inwestycje i rozwiązania organizacyjne (w tym wdrażanie systemów zarządzania środowiskowego) służące redukcji wodo-, surowco-, materiało- transporto- i energochłonności procesów produkcyjnych, m.in. dzięki zastosowaniu ekoinnowacji i wykorzystaniu nowych źródeł energii.


Preferowane będą projekty:

 1. w zakresie przedsięwzięć wpisujących się w obszary inteligentnych specjalizacji:
  a) partnerskie, w tym realizowane w ramach współpracy sieciowej między przedsiębiorstwami,
  b) ukierunkowane na zdobywanie nowych rynków, w tym na wzrost aktywności eksportowej,
  c) wynikające z Porozumień na rzecz inteligentnych specjalizacji regionu.
   
 2. w zakresie przedsięwzięć dotyczących wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz inwestycji i rozwiązań organizacyjnych służących redukcji wodo-, surowco-, materiałotransporto- i energochłonności procesów produkcyjnych: a) wpisujące się w realizację celów Porozumień na rzecz inteligentnych specjalizacji regionu,
  b) partnerskie, w tym realizowane w ramach współpracy sieciowej między przedsiębiorstwami, c) ukierunkowane na zdobywanie nowych rynków, w tym na wzrost aktywności eksportowej.

 

 


POWRÓT do SKORZYSTAJ Z PROGRAMU

POWRÓT do STRONA STARTOWA RPO WP 2014-2020

Wspierane

wspieranePublikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego