Banery

 • Punkt In formacyjny - baner
 • Invest in Pomerania

Prelegenci

 • -

Prelegenci

 • -

MAREK TROCHA

 

Z-ca Dyrektora Działu Konsultingu i Rozliczeń

 

Specjalizuje się w następujących obszarach:

-tworzenie modeli biznesowych

-analiza portfelowa i zarządzanie ryzykiem

-inwestycje na rynku kapitałowym

-analiza techniczna i fundamentalna

-pochodne instrumenty finansowe

-przygotowanie wniosków aplikacyjnych o dofinansowanie ze środków UE

 

Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego (UG), specjalność: Finanse Międzynarodowe i Bankowość oraz „Podyplomowego Studium Doradztwa Finansowego” na Wydziale Prawa i Administracji UG.

 

 

 

 • -

MAŁGORZATA KAMIŃSKA

 

Małgorzata Kamińska to trener – praktyk z dwunastoletnim stażem w zakresie prowadzenia treningów w zakresie oceny i rozwoju kompetencji oraz w obszarze szeroko pojętego Zarządzania Zasobami Ludzkimi, także strategicznego zarządzania personelem.

 

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego oraz Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ukończyła także studia podyplomowe „Ocena i rozwój pracowników” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku na kierunku „Strategiczne Zarządzanie Zasobami Ludzkimi”. Posiada Certyfikaty Trenerskie I i II stopnia nadane przez Szkołę Specialist and Friends oraz certyfikat Szkoły Trenerów TROP.

 

Posiada sześcioletnie doświadczenie w zarządzaniu kilkuosobowym zespołem pracowników. Jako Kierownik zajmowała się obserwacją i organizacją  pracy podległych pracowników oraz działała na rzecz ich rozwoju osobistego i zawodowego. Sama także dokonywała oceny pracy swoich podwładnych.

 

Specjalność zawodowa – obszary jej pracy trenerskiej oscylują wokół szeroko pojętego zarządzania personelem, począwszy od rekrutacji i selekcji, poprzez adaptację pracowników, motywację wynagradzanie, rozwój, ocenianie pracy, tworzenie ścieżek kariery kończąc na procesie zwalniania pracowników. Zajmuje się opracowywaniem systemów ocen, przygotowywaniem szkoleń „szytych na miarę” poprzedzonych wnikliwą analizą.

 

 

 

 • -

MAGDALENA SADOWSKA-PAWLAK

 

Magdalena Sadowska-Pawlak trener, coach, 23 lata doświadczenia trenerskiego i doradczego sprawiają, że jestem doceniana jest za interdyscyplinarność i wysoką  jakość świadczonych usług. W doradztwie stawiam na wypracowanie funkcjonalnych i całościowych rozwiązań. Szkoląc inspiruję autorskimi programami. Praktyka pozwala mi umiejętnie dopasowywać skuteczne rozwiązania do polskiej kultury organizacji. Występuję na konferencjach, recenzuję książki, z szeroko rozumianego poradnictwa i psychologii.

 

Wspieranie Klientów w tak wielu obszarach, pozwoliło mi  stać się trenerem, który szeroko rozumie biznes. Moje doświadczenie to 3500 dni szkoleniowo – doradczych.

 

- Dyrektor Izby Coachingu - Oddział Pomorski.

- Trener – związana od lat z Ośrodkiem Doradztwa i Treningu Kierowniczego

- Certyfikat Training for Trainers– management for development foundation (Holandia) w koopreacji z Funduszem Współpracy.

- Członek World Association for Case Method Research&Case Method Application, WACRA.

- Certyfikat Coach International Coaching Community (ICC).

- Certyfikowany trener  Heroic Imagination Project

- Tytuł „Wykładowca Roku” uzyskany na Wyższej Szkole Administracji i Biznesu

- W latach 90 tych autorka cyklicznego programu telewizyjnego OTV Wrocław, poświęconego psychologicznym problemom zarządzania.

- Prywatnie mama czwórki dzieci

 

 

 

 • -

ŁUKASZ NARLOCH

 

Doradca biznesowy Agencji Rozwoju Pomorza SA, absolwent Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim, studiów podyplomowych „Zarządzanie zasobami ludzkimi”, doktorant Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Od 8 lat zawodowo zajmuje się tematyką funduszy europejskich. Od 5 lat doradca w Punkcie Konsultacyjnym,  konsultant w Lokalnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich, oraz trener w zakresie funduszy europejskich i przedsiębiorczości. 

 

 

 

 

 

 • -

KATARZYNA LASKOWSKA 

 

Koordynator Sekcji Usług Informacyjnych Agencji Rozwoju Pomorza SA, konsultantka Lokalnego Punktu Informacyjnego w Gdańsku, trener z zakresu Funduszy Europejskich. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Marynarki Wojennej. Od 8 lat zawodowo zajmuje się tematyką funduszy UE, pracowała zarówno przy ocenianiu i rozliczaniu dotacji dla przedsiębiorców, jak i koordynowała projekty z funduszy UE realizowane przez ARP S.A.   

 

 

 

 

 • -

SABINA SZUTA

 

Trener biznesu, coach, mentor, menadżer, kierownik projektów. Posiadam doświadczenie  w planowaniu i zarządzałam projektami, zespołami zadaniowymi, pracowniczymi. W tej chwili moją największa pasją jest planowanie i realizacja programów rozwojowych. Z wykształcenia i zamiłowania pedagog. Pracuję głównie z osobami dorosłymi, takimi metodami jak gra, ćwiczenie, warsztat. Metodą, która jest mi najbliższa w procesie kształcenia to uczenie w działaniu, doświadczanie. Specjalność to praca z grupą, komunikacja, budowanie relacji, samorozwój.

 

Jestem absolwentką Akademii Cochingu Biznesowego, pracuję z klientami w oparciu o Standardy i Kodeks Etyczny International Coach Federation (ICF). Razem z klientem poruszam się w obszarze rozwoju i poszukiwaniem "dobrostanu". Uważam, że niezależnie od przeżytych lat, bagażu doświadczeń, każdy ma prawo do wytyczania nowych celów, rozwoju i realizacji marzeń. Motorem do działania są dla mnie  bliskie relacje z innymi. Pasją jest rower, wędrówki po górach, poznawanie nowych miejsc zarówno tych "za płotem" jak i egzotycznych.

 

 

 

 • -

MONIKA STANKIEWICZ

 

Nazywam się Monika Stankiewicz. Wspieram i towarzyszę w zmianie. Jestem V-ce Dyrektorem Trójmiejskiego Oddziału ICF, trenerem Lean Management, mentorem, akredytowanym coachem ICC, autorką bloga o introwertykach. 

 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w korporacjach w branży motoryzacyjnej i telekomunikacyjnej oraz jako doradca biznesowy. Wierzę w ciągłe doskonalenie, prostotę i funkcjonalność. Prowadzi mnie ciekawość. Podejmuję ryzyko, próbuję, popełniam błędy, wyciągam wnioski, uczę się.

 

Gdybym przyrównała życie do lotu kolorowym balonem, to marzenia byłyby ogniem, który ogrzewa powietrze i pozwala wznieść się wyżej i polecieć dalej.

Aby to było możliwe, często potrzebne jest pozbycie się zbędnego balastu… Pomagam w tym.

 

 

 

 • -

GRAŻYNA ZALEWSKA-PAWLISZ

 

Z wykształcenia ekonomista, aktualnie jestem właścicielką firmy „ZINK STUDIO”, która zajmuje się tworzeniem strategii rozwoju firm, szkoleniami z zakresu przedsiębiorczości i umiejętności trenerskich oraz tworzeniem spójnych, jednolitych identyfikacji wizualnych dla firm. Swoje umiejętności trenerskie zdobywałam w, trwającym dziewięć lat, Szwajcarsko – Polskim Projekcie dla Poparcia Wolnej Przedsiębiorczości w Polsce gdzie w trzech kategoriach: marketing, sprzedaż i szef/lider, otrzymałam tytuł Trenera Seniora.

 

Od kilkunastu lat współpracuję z organizacjami, z otoczenia biznesu, zajmującymi się wspieraniem i rozwijaniem przedsiębiorczości, między innymi dla Fundacji Gospodarczej z Gdyni pracuję jako trener (szkolenia: zakładanie własnej firmy, marketing, biznes plan, sprzedaż i profesjonalna obsługa klienta, negocjacje, ) oraz Indywidualny Doradca Biznesowy (realizowałam tu m.in. : trzy edycje projektu „Makro – szansa dla Mikro firm”, „Moja Firma – Moja Przyszłość”, „Dobry Start” czy „Dojrzała Przedsiębiorczość 50+”). Dla Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości pracowałam głównie jako Mentor i Opiekun Merytoryczny Mentorów (m.in.: w projektach „Mentoring Kobiet w Biznesie” oraz „Biznes na start” – w pięciu edycjach). Jestem także Ekspertem do Spraw Przedsiębiorczości w Radzie Inkubatora „STARTER”. Jako trener i Doradca ds. Przedsiębiorczości współpracuję także z Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przy Urzędzie Miasta Gdynia, Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza oraz Agencją Rozwoju Pomorza. Moja specjalizacja to: tworzenie strategii marketingowej firmy, tworzenie i korygowanie biznes planów, sprzedaż i profesjonalna obsługa klienta, bycie Szefem/Liderem, tworzenie spójnych, jednolitych identyfikacji wizualnych firm.

 

Szczególnie interesuje mnie praca coacha łączącego rozwój osobisty z rozwojem zawodowym oraz mentora wspierającego rozwój firm i ich właścicieli. Ukończyłam Studium Akademię Coachingu Biznesowego przy ARP i po zdaniu egzaminu uzyskałam tytuł coacha biznesowego. Aktualnie przygotowuję się do akredytacji w International Coach Federation (ICF).

 

 

 

 • -

PIOTR ŁAWACZ

 

Psycholog, coach typu executive i life prowadzący swoje działania w metodologii zgodnej ze standardami International Coach Federation (posiada akredytację ACC ICF).

Dotychczas zrealizował ok. 900 godzin kwalifikowanego coachingu indywidualnego i grupowego oraz setki godzin coachingu umiejętności. Prowadzi własną Pracownię Rozwoju Osobistego WIN.

 

Trener biznesu od 1993 roku; przeprowadził ok. 2000 dni szkoleniowych – treningów i warsztatów z zakresu psychologii biznesu, zarządzania, sprzedaży oraz coachingu.

Doradca w dziedzinie zarządzania, komunikacji wewnętrznej oraz zewnętrznej firmy – min. w zakresie pozyskiwania klientów, strategii i technik sprzedaży.

 

Współpracował i szkolił firmy małe, średnie, duże, międzynarodowe korporacje, instytucje samorządowe, organizacje społeczne – prowadząc procesy rozwojowe dla specjalistów różnego typu oraz wszystkich szczebli zarządzania.

 

Opiekun merytoryczny i wykładowca na Studium Akademia Coachingu Biznesowego przy Agencji Rozwoju Pomorza, wykładowca na Podyplomowym Studium Zarządzania Personelem przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, na Akademii Trenera w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, członek International Coach Federation (jest Liderem Komitetu Trójmiejskiego ICF), Polskiego Stowarzyszenia Coachingu i Rozwoju (pełni tam społecznie funkcję Dyrektora ds. Rozwoju i Szefa Oddziału Pomorskiego), współpracownik Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego.

Często gości na łamach mediów, w audycjach radiowych i telewizyjnych jako konsultant w dziedzinie coachingu i psychologii społecznej.

 

 

 

 

 • -

KATARZYNA MATUSZAK

 

Dyrektor Działu Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

 

Absolwentka Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. Od ponad 12 lat opracowuje, koordynuje i realizuje projekty mające na celu rozwój przedsiębiorczości i współpracę międzynarodową. Swoją wiedzę na temat potrzeb i problemów małych i średnich firm zdobywała jako konsultant w Centrum Euro Info w Gdańsku, koordynator Centrum Przedsiębiorczości w Sopocie przy Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość, a od 2008 roku w Agencji Rozwoju Pomorza S.A.