Banery

  • Baner Szkolenia
  • Zapytaj o Fundusze- baner
  • Invest in Pomerania

O ŚTP

 

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już po raz ósmy w Polsce

 

150 krajów, tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat. 16 listopada rusza już ósma edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw.

 

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm oraz brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Global Entrepreneurship Week to już właściwie międzynarodowy ruch społeczny. To inicjatywa wyjątkowa, bo gromadząca instytucje państwowe i pozarządowe, firmy, szkoły i uniwersytety działające wspólnie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Kolejne edycje przyciągają coraz większą publiczność. W wydarzeniach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczestniczy blisko 100 tysięcy osób rocznie! Partnerzy angażując się w tą międzynarodową inicjatywę, mają okazję wspólnie tworzyć markę ŚTP, promować przedsiębiorcze postawy w swoich firmach oraz edukować innych.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości ma na celu dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców, zainteresowanych tematem, dlatego spotkania dotyczyć będą m.in., dobrych praktyk w nauczaniu przedsiębiorczości, budowania dialogu pomiędzy Trzecim Sektorem a biznesem, czy zakładania własnej działalności gospodarczej. Na uczestników będą czekać setki wydarzeń w całej Polsce.

„Polska jest jednym z liderów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. To właśnie od nas inne kraje uczą się jak przy takiej inicjatywie mogą współpracować ze sobą sektor publiczny, prywatny i pozarządowy. Na co dzień takiej współpracy brakuje, ale to właśnie podczas Światowego Tygodnia swoje wysiłki łączą urzędy marszałkowskie, parki technologiczne, duże korporacje, małe firmy, uczelnie, fundacje i stowarzyszenia. Łącznie organizujemy ponad dwa i pół tysiąca bezpłatych wydarzeń w ciągu zaledwie kilku dni. Za takie działanie Polska została uhonorowana nagrodą "Country of the Year" na marcowym Kongresie Przedsiębiorczości  w Mediolanie” – mówi Justyna Politańska, prezes Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

W zeszłym roku w przedsięwzięciu wzięło udział ponad 40 Partnerów – organizacji i instytucji z naszego województwa, które łącznie zorganizowały ponad 120 wydarzeń. W tym roku zapraszamy ponownie do współpracy wszystkie zainteresowane organizacje, instytucje, szkoły wszystkich szczebli, uczelnie i podmioty gospodarcze z województwa pomorskiego. Partnerem ŚTP może zostać każdy, komu zależy na rozwoju społecznym i gospodarczym swojego kraju/regionu. Wystarczy zarejestrować się na stronie projektu i zorganizować przynajmniej jedno wydarzenie między 16 a 22 listopada.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Gospodarki, Minister Pracy i Polityki Społecznej, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, PARP, Prezydent m.st Warszawy i Konfederacja Lewiatan.

 

 

  • Galeria dotycząca ŚTP 2015