Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Banery

Invest in Pomerania
Wyraź swoje zdanie o pracy ARP S.A. - wypełnij ankietę

Newsletter

Banery

543 wejść
2017.11.21 10:55

Data

21.11.2017

Zmiana wielkości czcionki

Galeria

Baner

Treść strony

Lean management - Mini-Warsztat z Grą symulacyjną

 

TERMIN: 14 listopada 2017 r. (wtorek), godz. 14:00 - 16:00
MIEJSCE: Agencja Rozwoju Pomorza S.A., Al. Grunwaldzka 472D (Olivia SIX), sala 12.13, 12 piętro


Lean Management można przyrównać do skrzynki z wieloma narzędziami do rozwiązywania problemów. Jednym z podstawowych narzędzi jest 5S- narzędzie do eliminacji marnotrawstwa na stanowisku pracy i w jego obszarze. Gra SFERULE pozwala krok po kroku, przedstawić wdrożenie i stosowanie tego narzędzia. Zadaniem uczestników jest rozmieszczenie odpowiednich kulek w matrycy na podstawie zleceń otrzymanych przez prowadzącego. Początkowo środowisko pracy i jego organizacja są nieuporządkowane. Uczestnicy poznając kolejne kroki 5S stopniowo wdrażają rozwiązania w swoich obszarach. Zlecenia zmieniają się z rundy na rundę powodując potrzebę doskonalenia przyjętych wcześniej rozwiązań. Uczestnikom w grze posłużą również karty Kamishibai Muda, które pomogą zidentyfikować marnotrawstwo na stanowisku i odpowiedzieć na pytanie: Jaka muda mnie dziś dopadła?


  PROWADZĄCY:

Monika Wieczorkowska
LeanQ Team Sp. z.o.o.


Lider i konsultant projektów z zakresu TWI. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami wg metodologii ScrumLean, projektowaniu gier symulacyjnych dla firm produkcyjnych i usługowych oraz programów edukacyjnych z zakresu angażowania różnych grup wiekowych w doskonalenie procesów. Doświadczenie m.in. w przemyśle elektronicznym, elektrotechnicznym, obróbki metalu, spożywczym oraz motoryzacyjnym. 

 

 

Łukasz Gołębiewski 
LeanQ Team Sp. z.o.o.


Analityk i konsultant projektów z zakresu zarządzenia projektami controllingu oraz rachunku kosztów wytworzenia produktu. Specjalizuje się we wdrażaniu narzędzi LM i TOC, zarządzaniu projektami m.in. metodą SrcumLean. Doświadczenie m.in. w przemyśle spożywczym, chłodniczym, obróbki tworzyw sztucznych, meblarskim oraz w branży usługowej: obsługi klienta, handlu i finansach

 

 

Wspierane

wspieranePublikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego