Regionalna Instytucja Finansująca (RIF), której rolę w województwie pomorskim pełni Agencja Rozwoju Pomorza S.A., prowadzi nabory wniosków w ramach wybranych Działań Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG).
Nabory wniosków o dofinansowanie projektów w ramach PO IG prowadzone są zgodnie z harmonogramem ogłaszania konkursów, który dostępny jest TUTAJ.
Zapraszamy do zapoznania się z Szczegółowym Opisem Priorytetów Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, dostępnym tutaj.
BIEŻĄCE KOMUNIKATY dotyczące PO IG dostępne są TUTAJ.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) informuje o możliwości objęcia projektów z listy projektów oczekujących warunkową umową o dofinansowanie uzależniającą wypłatę dofinansowania od dostępności środków na ten cel, o ile zostaną przekazane do dyspozycji PARP przez Instytucję Pośredniczącą/Instytucję Zarządzającą PO IG.
W związku z powyższym PARP zaprezentowała na stronie internetowej listę wniosków warunkowo zatwierdzonych do dofinansowania w ramach I konkursu w roku 2014 dla Działania 8.2 PO IG. Na liście znalazło się 288 projektów, które w wyniku pierwotnej oceny merytorycznej fakultatywnej uzyskały co najmniej 40 punktów, lecz nie zostały wcześniej objęte dofinansowaniem (punktacja poniżej 68 punktów) i których łączna rekomendowana kwota wynosi 137 960 738,31 PLN.
Warunkowe umowy o dofinansowanie mogą zostać zawarte do dnia 30 czerwca br.
Pełen komunikat oraz warunkowa lista rankingowa projektów dostępne są na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Informujemy, iż na stronie internetowej PARP została opublikowana uzupełniająca lista rankingowa projektów rekomendowanych do dofinansowania w ramach I naboru przeprowadzonego w 2014 roku dla Działania 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B PO IG.
Nastąpiło kolejne zwiększenie środków przeznaczonych na wsparcie projektów w ww. konkursie, do wysokości 423 669 802,15 PLN. Powyższe pozwoliło na objęcie dofinansowaniem projektów, które w wyniku oceny merytorycznej fakultatywnej uzyskały 68 punktów. Na przedmiotowej liście znalazło się 166 wniosków, których łączna rekomendowana kwota wynosi 62 372 600,24 PLN.
Więcej informacji www.parp.gov.pl
Informujemy, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zamieściła na stronie internetowej listę wniosków zatwierdzonych do dofinansowania w ramach I konkursu w roku 2014 dla Działania 8.2 „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B” PO IG.
Jednocześnie PARP informuje, iż w wyniku zwiększenia budżetu konkursu na liście projektów zatwierdzonych do dofinansowania znalazło się 519 wniosków na łączną kwotę 361 297 201,91 PLN. Minimalny próg finalnej liczby punktów gwarantujący objęcie projektu dofinansowaniem został ustalony na poziomie 68,08 pkt.
Więcej informacji na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że w wyniku wygospodarowania dodatkowych środków zatwierdzony został suplement do protokołu z oceny wniosków złożonych w 2013 r. w ramach Działania 6.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Do wsparcia dodatkowo zatwierdzonych zostało 319 projektów na łączną kwotę 111 273 926,75 PLN.
Dodatkowa lista wniosków zatwierdzonych do dofinansowania w ramach Działania 6.1 PO IG dostępna na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (link).
Uprzejmie informujemy, że 31 stycznia br. zamknięto nabór wniosków na konkurs do Działania 8.2 "Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B" PO IG. W ramach konkursu złożono 1993 wnioski o dofinansowanie na łączną kwotę 1 181 449 707,46 PLN.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości z dniem 30 grudnia 2013 r. ogłosiła I rundę aplikacyjną w 2014 r. dla Działania 8.2 „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013 (PO IG).
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie: od 13 do 31 stycznia 2014 r., w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16:30:00.
Dofinansowanie:
W ramach Działania 8.2 przewidziano dofinansowanie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. Przedmiotem wsparcia będą przedsięwzięcia o charakterze technicznym, informatycznym i organizacyjnym, obejmujące relacje usługowe między przedsiębiorcami realizowane z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych przeznaczonych do automatyzacji procesów biznesowych między tymi przedsiębiorcami, prowadzące do wdrożenia rozwiązania elektronicznego biznesu typu B2B. Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 2 lata. Całkowita wartość projektu nie może przekroczyć 50 000 000 EUR.
Zgodnie z przepisami unijnymi wsparcie projektów w ramach Działania 8.2 (tj. podpisanie umowy o dofinansowanie) może być udzielane jedynie do dnia 30 czerwca 2014 r., natomiast ich realizacja (tj. złożenie wniosku o płatność końcową) musi zakończyć się nie później niż w dniu 31 grudnia 2015 r. Oznacza to, że nie będzie możliwości przedłużenia realizacji projektu, tj. przedłużenia okresu realizacji umowy o dofinansowanie, poza wskazany termin.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
Dofinansowanie w ramach Działania 8.2 PO IG mogą uzyskać mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą i posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, dokonujący inwestycji, którzy zobowiążą się, że w wyniku realizacji projektu będą współpracować z co najmniej dwoma innymi przedsiębiorcami, w oparciu o wdrożone rozwiązania elektroniczne.
O dofinansowanie w ramach Działania 8.2 PO IG Wnioskodawca może ubiegać się w imieniu własnym, lub w przypadku Wnioskodawcy będącego koordynatorem sieci kontrahentów, który udokumentował pełnienie tej roli – w celu przekazania go uczestnikom sieci kontrahentów, współpracującym ze sobą na podstawie umowy współpracy. Wnioskodawca będący koordynatorem sieci kontrahentów może być przedsiębiorcą innym niż mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca. Wsparcie otrzymane przez koordynatora sieci kontrahentów będącego mikroprzedsiębiorcą, małym lub średnim przedsiębiorcą może dotyczyć wydatków kwalifikowalnych Wnioskodawcy.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 359 209 006,00 EUR. Kwota środków przeznaczonych na wsparcie projektów wynosi 65 000 000,00 PLN.
Poziom i wysokość wsparcia:
Kwota dofinansowania projektu w ramach wspierania wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B nie może być niższa niż 20 000 złotych, w tym w odniesieniu do kwot dofinansowania uzyskiwanych przez poszczególnych uczestników sieci kontrahentów. Intensywność wsparcia jest zróżnicowana, i zależy w pierwszej kolejności od wyboru trybu udzielania wsparcia dokonanego przez Wnioskodawcę we wniosku o dofinansowanie, a następnie może być uzależniona m.in. od statusu przedsiębiorcy, lokalizacji projektu i kategorii wydatków kwalifikowalnych.
Szczególowe informacje dotyczące ogłoszonego naboru wniosków oraz dokumentacja konkursowa dostepne są na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prezentuje listę wniosków zatwierdzonych do dofinansowania w ramach III konkursu w roku 2013 dla Działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013.
W ramach III konkursu w 2013 roku dla Działania 8.1 PO IG zatwierdzonych do dofinansowania zostało 176 projektów na łączną kwotę 90 184 258,22 PLN.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprezentowała listę wniosków zatwierdzonych do dofinansowania w roku 2013 dla działania 6.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Do wsparcia zostało zatwierdzonych 318 projektów na łączną kwotę 107 777 279,57 zł., w tym 107 projektów polegających na wdrożeniu planu rozwoju eksportu zweryfikowanego oraz zatwierdzonego na podstawie przepisów dotychczasowych oraz 211 projektów polegających na wdrożeniu planu rozwoju eksportu sporządzonego w wyniku usługi doradczej nie wcześniej niż 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o udzielenie wsparcia.
Lista wniosków rekomendowanych do wsparcia dostępna jest na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozowju Przedsiębiorczości.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że w ramach zakończonego w dniu 18 grudnia 2013 r. naboru wniosków w ramach Działania 4.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka II runda w 2013 r. zarejestrowanych zostało 400 wniosków na łączną kwotę dofinansowania w wysokości 5.137.736.235,45 PLN.
Obecnie trwa procedura przyjmowania potwierdzeń złożenia wniosków, po zakończeniu której rozpoczęta zostanie ocena merytoryczna złożonych projektów.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że zgodnie z decyzją Ministerstwa Gospodarki termin zakończenia trwającego obecnie naboru wniosków do Działania 4.4. „Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym” został zmieniony z 29 listopada na 18 grudnia br.
Przypominamy, że z dniem 15 października 2013 r. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła II rundę aplikacyjną w 2013 r. konkursu projektów w ramach Działania 4.4 „Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym”.
Wniosek o dofinansowanie należy złożyć poprzez zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie internetowej www.parp.gov.pl w terminie: od 4 do 18 grudnia 2013 r., w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16:30.
Lista Regionalnych Instytucji Finansujących wraz z danymi teleadresowymi (link).
Dofinansowanie:
Dofinansowanie będzie udzielane na realizację projektów inwestycyjnych w wysokim potencjale innowacyjnym, w zakresie zakupu lub wdrożenia nowych rozwiązań technologicznych w produkcji i usługach, stosowanych na świecie nie dłużej niż 3 lata bądź posiadających stopień rozprzestrzenienia na świecie w danej branży nie przekraczający 15%. W przedmiotowym naborze ciężar oceny innowacyjności w składanych projektach postawiony będzie na weryfikację poziomu innowacyjności produktowej. Każdy projekt musi generować efekt w postaci wprowadzenia na rynek docelowy (o zasięgu minimum krajowym) nowego, lub znacząco ulepszonego produktu.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie mogą ubiegać się wyłącznie mikro, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą - miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 1 628 516 989 EUR
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach II w 2013 r. rundy aplikacyjnej wynosi 500 000 000,00 PLN
Poziom i wysokość wsparcia:
Poziom i wysokość wsparcia wynosi od 40% do 70% wartości kosztów kwalifikowanych, zgodnie z rozporządzeniem w sprawie ustalenia mapy pomocy regionalnej, przy czym:
Minimalna kwota wsparcia na inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym wynosi 2,4 miliona złotych.
Maksymalna kwota wsparcia dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt wynosi:
Informujemy, iż na stronie internetowej PARP zamieszczona została lista wniosków zatwierdzonych do dofinansowania w ramach II rundy aplikacyjnej 2013 r. w ramach Działania 8.2 "Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B" PO IG .
Do otrzymania dofinansowania zatwierdzono 815 wniosków na łączną kwotę 398 306 471,94 PLN.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała, że w październiku 2013 roku planowane jest ogłoszenie kolejnego konkursu, w ramach którego prowadzony będzie nabór wniosków o dofinansowanie do Działania 4.4 PO IG „Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym”.
Przewiduje się, że ogłoszenie konkursu nastąpi 15 października 2013 r., a nabór wniosków będzie prowadzony w terminie od 4 do 29 listopada 2013 r. Przewidywana alokacja na konkurs wynosi 500 000 000,00 zł.
Wsparcie na realizację projektów złożonych w ramach tego konkursu będzie udzielane na podstawie rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 2 kwietnia 2012 r. w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013 (Dz. U. z 2012 r., poz. 438 z późn. zm.). Konkurs zostanie skierowany wyłącznie do przedsiębiorców z sektora MSP.
W ramach działania 4.4 PO IG przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o wsparcie projektów inwestycyjnych w wysokiej fazie przygotowania realizacyjnego, czyli wykonalnych pod względem prawnym, technicznym i organizacyjnym na dzień składania wniosku o dofinansowanie.
Wykonalność projektu będzie weryfikowana na podstawie załączonych do wniosku o dofinansowanie dokumentów niezbędnych do prawidłowej realizacji inwestycji (licencji, pozwoleń oraz decyzji, w tym również decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz kompletu dokumentacji związanej z oceną oddziaływania projektu na środowisko, jeśli taka ocena jest wymagana, a także pozwolenia na budowę).
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała, że w październiku 2013 roku planowane jest ogłoszenie kolejnego konkursu, w ramach którego prowadzony będzie nabór wniosków o dofinansowanie do Działania 4.4 PO IG „Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym”.
Przewiduje się, że ogłoszenie konkursu nastąpi 15 października 2013 r., a nabór wniosków będzie prowadzony w terminie od 4 do 29 listopada 2013 r. Przewidywana alokacja na konkurs wynosi 500 000 000,00 zł.
Już 22 października br. (wtorek) zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące nowego konkursu do siedziby Agencji Rozwoju Pomorza. Więcej o spotkaniu TUTAJ
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje o zatwierdzeniu w dniu 28 sierpnia 2013 r. przez Instytucję Zarządzającą list rankingowych projektów rekomendowanych i nierekomendowanych do dofinansowania w ramach I naboru przeprowadzonego w 2013 roku dla Działania 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B PO IG.
Do otrzymania dofinansowania zatwierdzono 525 wniosków na łączną kwotę 262.447.270,93 PLN.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prezentuje listę wniosków zatwierdzonych do dofinansowania w ramach II konkursu w roku 2013 dla Działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013.
W ramach II konkursu w 2013 roku w ramach Działania 8.1 PO IG zatwierdzone do dofinansowania zostały 154 projekty na łączną kwotę 75 975 860,83 PLN.
Lista wniosków dostępna jest na stronie internetowej PARP
19 lipca br. zamknięty został nabór wniosków na III konkurs w 2013 r. do Działania 8.1 PO IG. „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” PO IG.W ramach Działania wpłynęło 1437 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę dofinansowania 671 853 866,42 PLN.
Uprzejmie informujemy, że nabór wniosków na II konkurs w 2013 r. do Działania 8.2 „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B” PO IG, został zamknięty z dniem 28 czerwca 2013 r. W ramach Działania wpłynęło 1.779 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę dofinansowania 1.438.097.432,99 PLN.
W województwie pomorskim złożono 97 projektów na łączną kwotę dofinansowania 38.603.623,23 PLN.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła w dniu 27 czerwca 2013 r. konkurs projektów w ramach Działania 6.1 „Paszport do eksportu”.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie od 15 do 31 lipca 2013 r. w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16:30. a następnie potwierdzić prawidłowość danych zawartych w elektronicznej wersji wniosku zgodnie z zapisami Regulaminu Przeprowadzenia Konkursu.
Uwaga!
Instytucja Wdrażająca (PARP) może zamknąć nabór wniosków przed dniem 31 lipca 2013 r., jeżeli łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 120% alokacji wyznaczonej w ramach danej rundy aplikacyjnej.
Informacja o planowanej dacie zamknięcia naboru wniosków będzie zamieszczona na stronie internetowej PARP. Zamknięcie naboru nastąpi w terminie 2 dni roboczych od dnia publikacji ww. informacji, przy czym data zakończenia przyjmowania wniosków nie może przekroczyć wyznaczonej daty zamknięcia naboru wniosków dla danej rundy aplikacyjnej.
Dofinansowanie udzielane będzie na realizację projektów mających na celu zwiększenie udziału eksportu w całkowitej sprzedaży, zintensyfikowanie powiązań z zagranicznymi partnerami oraz zwiększenie rozpoznawalności marek handlowych i firmowych na rynkach zagranicznych.
W ramach Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu wdrożenie Planu rozwoju eksportu przy wykorzystaniu możliwych do wyboru działań proeksportowych. Okres wdrożenia Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 24 miesięcy.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O wsparcie w ramach Działania 6.1 może ubiegać się:
1. mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca, który spełnia łącznie następujące warunki:
a) w okresie trzech ostatnich lat obrotowych poprzedzających rok, w którym złożył wniosek o udzielenie wsparcia posiadał średni udział eksportu, rozumiany zarówno jako sprzedaż na Jednolitym Rynku Europejskim, jak również do państw spoza tego rynku, w całkowitej sprzedaży nie większy niż 30%, oraz w żadnym z tych trzech lat obrotowych udział eksportu w całkowitej sprzedaży nie przekroczył 60%,
b) ma plan rozwoju eksportu sporządzony w wyniku usługi doradczej nie wcześniej niż 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o udzielenie wsparcia albo,
2. mikroprzedsiębiorcy, małemu lub średniemu przedsiębiorcy, któremu udzielono wsparcia na przygotowanie planu rozwoju eksportu na podstawie przepisów dotychczasowych, jeżeli plan rozwoju eksportu został pozytywnie zweryfikowany przez Agencję, przy czym plan ten może być zaktualizowany w wyniku usługi doradczej nie wcześniej niż 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o udzielenie wsparcia.
Mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca może otrzymać wsparcie na wdrożenie planu rozwoju eksportu jeden raz w okresie realizacji działania 6.1 Paszport do eksportu Programu Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 93 966 861,00 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach I rundy aplikacyjnej w roku 2013 wynosi 97 500 000,00 PLN.
Poziom i wysokość wsparcia:
Pomoc finansowa w ramach Działania 6.1 stanowi pomoc de minimis i będzie udzielana w formie refundacji części wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
Wydatki kwalifikujące się do objęcia wsparciem w ramach działania 6.1 POIG zostały określone w § 46 ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 2 kwietnia 2012r. w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013, (Dz. U. z 2012 r., poz. 438 z późn. zm.).
Intensywność wsparcia na wdrożenie planu rozwoju eksportu w części dotyczącej wydatków, o których mowa w § 46 ust. 2 rozporządzenia:
1) pkt 1-9, nie może przekroczyć 75 % tych wydatków;
2) pkt 10, nie może przekroczyć 80 % tych wydatków.
Kwota pomocy de miminis udzielonej w ramach wsparcia na wdrożenie planu rozwoju eksportu w zakresie wydatków, o których mowa w § 46 ust. 2 rozporządzenia:
1) pkt 1-9, nie może przekroczyć 400 tysięcy złotych dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt;
2) pkt 10, nie może przekroczyć 10 tysięcy złotych dla jednego przedsiębiorcy.
Szczegółowe informacje i dokumentacja konkursowa znajdują się na stronie internetowej PARP
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła z dniem 24 czerwca 2013 konkurs projektów w ramach Działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie: od 8 lipca do 19 lipca 2013 r., w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16:30:00.
Kolejność składania wniosków o dofinansowanie nie będzie brana pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu dofinansowania w działaniu 8.1 PO IG.
W ramach Działania 8.1 przewidziano dofinansowanie w dziedzinie gospodarki elektronicznej z przeznaczeniem na realizację projektów polegających na świadczeniu e-usługi, przy czym projekty te mogą obejmować wytworzenie produktów cyfrowych koniecznych do świadczenia e-usługi.
Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 2 lata. Wymaganym produktem projektu kwalifikowanego do wsparcia jest przygotowanie, wdrożenie i świadczenie co najmniej jednej nowej e-usługi.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie w ramach Działania 8.1 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy lub mali przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy złożą wniosek o udzielenie wparcia:
A) nie później niż przed upływem 1 roku od dnia:
B) po upływie 1 roku i nie później niż przed upływem 2 lat od dnia:
Dofinansowanie może zostać udzielone wnioskodawcy, który złożył nie więcej niż jeden wniosek o udzielenie wsparcia w ramach danego konkursu.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 385 635 294,00 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na konkurs projektów wynosi:
W przypadku, gdy wartość rekomendowanego wsparcia dla jednej z grup przedsiębiorców, wskazanych w literze A albo B, przekroczy zaplanowaną powyżej kwotę, istnieje możliwość wykorzystania środków z łącznej puli przeznaczonej na konkurs.
Poziom i wysokość wsparcia:
Wielkość wsparcia zgodnego z zasadami pomocy de minimis może wynosić do 70 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, przy czym wartość tych wydatków nie może być niższa niż 20 000 zł. Kwota wsparcia nie może przekroczyć 600 000 PLN. W przypadku mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, który w roku złożenia wniosku o udzielenie wsparcia ma nie więcej niż 27 lat oraz ubiega się o wsparcie w kwocie nieprzekraczającej 80 000 PLN, wielkość wsparcia może wynosić do 85 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. W przypadku wspólników spółki cywilnej kryterium wieku, o którym mowa powyżej, powinno być spełnione przez każdego wspólnika.
Szczegółowe informacje i dokumentacja konkursowa znajdują się na stronie internetowej PARP
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała o akceptacji Korekty nr 1 do Listy rankingowej projektów wybranych do dofinansowania w ramach II rundy konkursowej w 2012 r. dla Działania 6.1 PO IG.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prezentuje listę wniosków zatwierdzonych do dofinansowania w ramach I konkursu w roku 2013 dla Działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013.
W ramach I konkursu w 2013 roku w ramach Działania 8.1 PO IG zatwierdzonych do dofinansowania zostało 115 projektów na łączną kwotę 54 715 482,49 PLN.
Lista wniosków dostępna jest na stronie internetowej PARP
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła z dniem 3 czerwca 2013 r. konkurs projektów w ramach Działania 8.2 „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 – 2013.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie: od 17 do 28 czerwca 2013 r.,w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16:30:00.
Dofinansowanie:
W ramach Działania 8.2 PO IG przewidziano dofinansowanie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. Przedmiotem wsparcia będą przedsięwzięcia o charakterze technicznym, informatycznym i organizacyjnym, obejmujące relacje usługowe między przedsiębiorcami realizowane z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych przeznaczonych do automatyzacji procesów biznesowych między tymi przedsiębiorcami, prowadzące do wdrożenia rozwiązania elektronicznego biznesu typu B2B. Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 2 lata. Całkowita wartość projektu nie może przekroczyć 50 000 000 EUR.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
Dofinansowanie w ramach Działania 8.2 PO IG mogą uzyskać mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą i posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, dokonujący inwestycji, którzy zobowiążą się, że w wyniku realizacji projektu będą współpracować z co najmniej dwoma innymi przedsiębiorcami, w oparciu o wdrożone rozwiązania elektroniczne.
O dofinansowanie w ramach Działania 8.2 PO IG Wnioskodawca może ubiegać się w imieniu własnym, lub w przypadku Wnioskodawcy będącego koordynatorem sieci kontrahentów, który udokumentował pełnienie tej roli – w celu przekazania go uczestnikom sieci kontrahentów, współpracującym ze sobą na podstawie umowy współpracy. Wnioskodawca będący koordynatorem sieci kontrahentów może być przedsiębiorcą innym niż mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca. Wsparcie otrzymane przez koordynatora sieci kontrahentów będącego mikroprzedsiębiorcą, małym lub średnim przedsiębiorcą może dotyczyć wydatków kwalifikowalnych Wnioskodawcy.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 400 817 882,00 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na wsparcie projektów wynosi 300 000 000,00 PLN.
Poziom i wysokość wsparcia:
Kwota dofinansowania projektu w ramach wspierania wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B nie może być niższa niż 20 000 złotych, w tym w odniesieniu do kwot dofinansowania uzyskiwanych przez poszczególnych uczestników sieci kontrahentów. Intensywność wsparcia jest zróżnicowana, i zależy w pierwszej kolejności od wyboru trybu udzielania wsparcia dokonanego przez Wnioskodawcę we wniosku o dofinansowanie, a następnie może być uzależniona m.in. od statusu przedsiębiorcy, lokalizacji projektu i kategorii wydatków kwalifikowalnych.
Szczegółowe informacje i pełna dokumentacja konkursowa dostępne są na stronie internetowej PARP.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że nabór wniosków na II konkurs w 2013 r. do Działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” PO IG, zakończył się z dniem 17 maja 2013 r. W ramach Działania wpłynęło 871 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę dofinansowania 403.997.646,52 PLN. Z terenu województwa pomorskiego wpłynęło 38 wniosków na łączną kwotę dofinansowania 16.312.767,21 PLN.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że nabór wniosków na I konkurs w 2013 r. do Działania 8.2 „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B ” PO IG, zakończył się z dniem 6 maja 2013 r.
W ramach Działania wpłynęło 1029 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę dofinansowania 688.961.466,66 PLN. Z terenu województwa pomorskiego wpłynęło 51 wniosków na łączną kwotę dofinansowania 25.988.303,67 PLN.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła dn. 24 kwietnia 2013 r. I rundę aplikacyjną w 2013 r. konkursu projektów w ramach Działania 4.4 „Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym”.
Wniosek o dofinansowanie należy złożyć poprzez zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie internetowej www.parp.gov.pl w terminie: od 15 maja do 5 czerwca 2013 r., w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16:30.
Dofinansowanie:
Dofinansowanie będzie udzielane na realizację projektów inwestycyjnych w wysokim potencjale innowacyjnym, w zakresie zakupu lub wdrożenia nowych rozwiązań technologicznych w produkcji i usługach, stosowanych na świecie nie dłużej niż 3 lata bądź posiadających stopień rozprzestrzenienia na świecie w danej branży nie przekraczający 15%. W przedmiotowym naborze ciężar oceny innowacyjności w składanych projektach postawiony będzie na weryfikację poziomu innowacyjności produktowej. Każdy projekt musi generować efekt w postaci wprowadzenia na rynek docelowy (o zasięgu minimum krajowym) nowego, lub znacząco ulepszonego produktu.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie mogą ubiegać się wyłącznie mikro, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą - miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 1 628 516 989 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach I w 2013 r. rundy aplikacyjnej wynosi 850.000.000,00 PLN*
(*203 261 753,31 EUR według kursu (4,1818) EBC z 27.03.2013 r.)
Poziom i wysokość wsparcia:
Poziom i wysokość wsparcia wynosi od 40% do 70% wartości kosztów kwalifikowanych, zgodnie z rozporządzeniem w sprawie ustalenia mapy pomocy regionalnej, przy czym:
Minimalna kwota wsparcia na inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym wynosi 2,4 miliona złotych. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt wynosi:
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprezentowała kolejną listę wniosków zatwierdzonych do dofinansowania (5.4.1/1.02/2013) w ramach naboru wniosków do Poddziałania 5.4.1 „Wsparcie na uzyskanie ochrony własności przemysłowej” w ramach PO IG.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła dn. 18 kwietnia 2013 r. konkurs projektów w ramach Działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” PO IG.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie: od 6 maja do 17 maja 2013 r., w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16:30:00.
Kolejność składania wniosków o dofinansowanie nie będzie brana pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu dofinansowania w działaniu 8.1 PO IG.
Dofinansowanie:
W ramach Działania 8.1 przewidziano dofinansowanie w dziedzinie gospodarki elektronicznej z przeznaczeniem na realizację projektów polegających na świadczeniu e-usługi, przy czym projekty te mogą obejmować wytworzenie produktów cyfrowych koniecznych do świadczenia e-usługi.
Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące. Wymaganym produktem projektu kwalifikowanego do wsparcia jest przygotowanie, wdrożenie i świadczenie co najmniej jednej nowej e-usługi.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie w ramach Działania 8.1 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy lub mali przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy złożą wniosek o udzielenie wparcia:
A) nie później niż przed upływem 1 roku od dnia:
uzyskania wpisu przedsiębiorcy do Krajowego Rejestru Sądowego, licząc od dnia tego wpisu, albo rozpoczęcia działalności gospodarczej zgodnie z zaświadczeniem z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, licząc od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej,
B) po upływie 1 roku i nie później niż przed upływem 2 lat od dnia:
uzyskania wpisu przedsiębiorcy do Krajowego Rejestru Sądowego, licząc od dnia tego wpisu, albo rozpoczęcia działalności gospodarczej zgodnie z zaświadczeniem z Ewidencji Działalności Gospodarczej lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, licząc od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej,
pod warunkiem, że siedziba, a w przypadku osoby fizycznej - miejsce zamieszkania, mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy, znajduje się na terenie jednego z następujących województw: dolnośląskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego.
Dofinansowanie może zostać udzielone wnioskodawcy, który złożył nie więcej niż jeden wniosek o udzielenie wsparcia w ramach danego konkursu.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 385 635 294,00 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na konkurs projektów wynosi:
- względem przedsiębiorców wskazanych powyżej w literze A - 58 286 720,00 PLN;
- względem przedsiębiorców wskazanych powyżej w literze B - 43 715 040,00 PLN.
(do przeliczenia alokacji na PLN przyjęto kurs EUR z dnia 28.03.2013 r. tj. 1 EUR = 4,1804 PLN)
W przypadku, gdy wartość rekomendowanego wsparcia dla jednej z grup przedsiębiorców, wskazanych w literze A albo B, przekroczy zaplanowaną powyżej kwotę, istnieje możliwość wykorzystania środków z łącznej puli przeznaczonej na konkurs.
Poziom i wysokość wsparcia:
Wielkość wsparcia zgodnego z zasadami pomocy de minimis może wynosić do 70 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, przy czym wartość tych wydatków nie może być niższa niż 20 000 zł. Kwota wsparcia nie może przekroczyć 600 000 PLN. W przypadku mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, który w roku złożenia wniosku o udzielenie wsparcia ma nie więcej niż 27 lat oraz ubiega się o wsparcie w kwocie nieprzekraczającej 80 000 PLN, wielkość wsparcia może wynosić do 85 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. W przypadku wspólników spółki cywilnej kryterium wieku, o którym mowa powyżej, powinno być spełnione przez każdego wspólnika.
Szczegółowe informacje i dokumentacja konkursowa dostępne są na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła dn. 4 kwietnia 2013 r. I konkurs w 2013 roku w ramach Działania 8.2 "Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B” PO IG.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie od 18 kwietnia do 6 maja 2013 r., w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16:30:00.
Dofinansowanie:
W ramach Działania 8.2 PO IG przewidziano dofinansowanie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. Przedmiotem wsparcia będą przedsięwzięcia o charakterze technicznym, informatycznym i organizacyjnym, obejmujące relacje usługowe między przedsiębiorcami realizowane z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych przeznaczonych do automatyzacji procesów biznesowych między tymi przedsiębiorcami, prowadzące do wdrożenia rozwiązania elektronicznego biznesu typu B2B. Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące. Całkowita wartość projektu nie może przekroczyć 50 000 000 EUR.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
Dofinansowanie w ramach Działania 8.2 PO IG mogą uzyskać mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą i posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, dokonujący inwestycji, którzy zobowiążą się, że w wyniku realizacji projektu będą współpracować z co najmniej dwoma innymi przedsiębiorcami, w oparciu o wdrożone rozwiązania elektroniczne.
O dofinansowanie w ramach Działania 8.2 Wnioskodawca może ubiegać się w imieniu własnym, lub w przypadku Wnioskodawcy będącego koordynatorem sieci kontrahentów, który udokumentował pełnienie tej roli – w celu przekazania go uczestnikom sieci kontrahentów, współpracującym ze sobą na podstawie umowy współpracy. Wnioskodawca będący koordynatorem sieci kontrahentów może być przedsiębiorcą innym niż mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca. Wsparcie otrzymane przez koordynatora sieci kontrahentów będącego mikroprzedsiębiorcą, małym lub średnim przedsiębiorcą może dotyczyć wydatków kwalifikowalnych Wnioskodawcy.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 400 817 882,00 EUR. Kwota środków przeznaczonych na wsparcie projektów wynosi 229 587 568,00 PLN. Do przeliczenia alokacji na PLN przyjęto kurs EUR z dnia 28.03.2013r. tj. 1 EUR = 4,1804 PLN.
Poziom i wysokość wsparcia:
Kwota dofinansowania projektu w ramach wspierania wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B nie może być niższa niż 20 000 złotych, w tym w odniesieniu do kwot dofinansowania uzyskiwanych przez poszczególnych uczestników sieci kontrahentów. Intensywność wsparcia jest zróżnicowana, i zależy w pierwszej kolejności od wyboru trybu udzielania wsparcia dokonanego przez Wnioskodawcę we wniosku o dofinansowanie, a następnie może być uzależniona m.in. od statusu przedsiębiorcy, lokalizacji projektu i kategorii wydatków kwalifikowalnych.
Szczegółowe informacje i dokumentacja konkursowa dostępne są na stronie internetowej PARP.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprezentowała na swojej stronie internetowej listę wniosków zatwierdzonych do dofinansowania w ramach III konkursu w roku 2012 dla Działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013.
W ramach III konkursu w 2012 roku w ramach Działania 8.1 PO IG zatwierdzonych do dofinansowania zostało 212 projektów na łączną kwotę 100 319 952,06 PLN.
Listy rankingowe projektów rekomendowanych i nierekomendowanych do dofinansowania dostępne są na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zatwierdzono listy projektów rekomendowanych oraz nierekomendowanych do dofinansowania w ramach III rundy aplikacyjnej w 2012 r. dla Działania 6.1 POIG "Paszport do eksportu" .
Zatwierdzono listy rankingowe projektów rekomendowanych i nierekomendowanych do dofinansowania w ramach III naboru w 2012 roku dla Działania 8.2 "Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B" PO IG. Do otrzymania dofinansowania zatwierdzono 446 wniosków na łączną kwotę 177 095 852,19 PLN.
LIsta wniosków rekomendowanych i nierekomendowanych do dofinansowania w ramach Działania 8.2 PO IG na stronie internetowej PARP
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprezentowała na stronie internetowej kolejne listy wniosków zatwierdzonych do dofinansowania w ramach protokołów nr 5.4.1/1.12/2012 i nr 5.4.1/1.01/2013 w ramach naboru wniosków do Poddziałania 5.4.1. PO IG „Wsparcie na uzyskanie ochrony własności przemysłowej”.
1 marca zakończono nabór wniosków na I konkurs w 2013 r. do Działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”. W ramach Działania wpłynęło 768 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę dofinansowania 337 462 495.30 PLN, w tym w województwie pomorskim wpłynęły 42 wnioski na łączna kwotę 18.184.023,58 PLN.
Polska Agencja Rzowoju Przedsiębiorczości z dniem 4 lutego 2013 r. ogłosiła konkurs projektów w ramach Działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie: od 18 lutego do 1 marca 2013 r., w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16:30:00.
Kolejność składania wniosków o dofinansowanie nie będzie brana pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu dofinansowania w działaniu 8.1 PO IG.
Dofinansowanie:
W ramach Działania 8.1 przewidziano dofinansowanie w dziedzinie gospodarki elektronicznej z przeznaczeniem na realizację projektów polegających na świadczeniu e-usługi, przy czym projekty te mogą obejmować wytworzenie produktów cyfrowych koniecznych do świadczenia e-usługi.
Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące. Wymaganym produktem projektu kwalifikowanego do wsparcia jest przygotowanie, wdrożenie i świadczenie co najmniej jednej nowej e-usługi.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie w ramach Działania 8.1 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy lub mali przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy złożą wniosek o udzielenie wparcia:
A) nie później niż przed upływem 1 roku od dnia:
uzyskania wpisu przedsiębiorcy do Krajowego Rejestru Sądowego, licząc od dnia tego wpisu,
albo rozpoczęcia działalności gospodarczej zgodnie z zaświadczeniem z Ewidencji Działalności Gospodarczej lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, licząc od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej,
B) po upływie 1 roku i nie później niż przed upływem 2 lat od dnia:
uzyskania wpisu przedsiębiorcy do Krajowego Rejestru Sądowego, licząc od dnia tego wpisu, albo
rozpoczęcia działalności gospodarczej zgodnie z zaświadczeniem z Ewidencji Działalności Gospodarczej lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, licząc od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej,
pod warunkiem, że siedziba, a w przypadku osoby fizycznej - miejsce zamieszkania, mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy, znajduje się na terenie jednego z następujących województw: dolnośląskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego.
Dofinansowanie może zostać udzielone wnioskodawcy, który złożył nie więcej niż jeden wniosek o udzielenie wsparcia w ramach danego konkursu.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 385 635 294,00 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na konkurs projektów wynosi:
do przeliczenia alokacji na PLN przyjęto kurs EUR z dnia 30.01.2013 r. tj. 1 EUR = 4,1988 PLN
Poziom i wysokość wsparcia:
Wielkość wsparcia zgodnego z zasadami pomocy de minimis może wynosić do 70 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. W przypadku mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, który w roku złożenia wniosku o udzielenie wsparcia ma nie więcej niż 27 lat, wielkość wsparcia może wynosić do 80 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Kryterium wieku przedsiębiorcy powinno być spełnione przez każdego wspólnika spółki cywilnej.
Wartość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem nie może być niższa niż 20 tysięcy złotych i nie może przekroczyć 700 tysięcy złotych.
Szczegółowe informacje i dokumetacja konkursowa znajdują się na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ogłoszeniu o naborze wniosków o dofinansowanie.
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przekazało do PARP zatwierdzone 21 grudnia 2012 r. listy rankingowe nr 6.1/2/2012 i nr 6.1/PRE/2/2012 dla projektów rekomendowanych oraz nierekomendowanych do dofinansowania w ramach II rundy aplikacyjnej w 2012 r. Działanie 6.1 POIG Paszport do eksportu.
Z listami projektów i suplementami do list projektów mozna zapoznać się na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwju Przedsiębiorczości.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła z dniem 5 listopada 2012 r. III konkurs projektów w 2012 r. w ramach Działania Działanie 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” PO IG.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie: od 19 listopada do 14 grudnia 2012 r., w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16:30:00. Kolejność składania wniosków o dofinansowanie nie będzie brana pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu dofinansowania w działaniu 8.1 PO IG.
Dofinansowanie:
W ramach Działania 8.1 przewidziano dofinansowanie w dziedzinie gospodarki elektronicznej z przeznaczeniem na realizację projektów polegających na świadczeniu e-usługi, przy czym projekty te mogą obejmować wytworzenie produktów cyfrowych koniecznych do świadczenia e-usługi. Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące. Wymaganym produktem projektu kwalifikowanego do wsparcia jest przygotowanie, wdrożenie i świadczenie co najmniej jednej nowej e-usługi.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie w ramach Działania 8.1 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy lub mali przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy złożą wniosek o udzielenie wsparcia:
A) nie później niż przed upływem 1 roku od dnia:
B) po upływie 1 roku i nie później niż przed upływem 2 lat od dnia:
pod warunkiem, że siedziba, a w przypadku osoby fizycznej - miejsce zamieszkania, mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy, znajduje się na terenie jednego z następujących województw: dolnośląskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego.
Dofinansowanie może zostać udzielone wnioskodawcy, który złożył nie więcej niż jeden wniosek o udzielenie wsparcia w ramach danego konkursu.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 385 635 294,00 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na konkurs projektów wynosi:
Poziom i wysokość wsparcia:
Wielkość wsparcia zgodnego z zasadami pomocy de minimis może wynosić do 70 proc. wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. W przypadku mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, który w roku złożenia wniosku o udzielenie wsparcia ma nie więcej niż 27 lat, wielkość wsparcia może wynosić do 80 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Kryterium wieku przedsiębiorcy powinno być spełnione przez każdego wspólnika spółki cywilnej.
Wartość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem nie może być niższa niż 20 tysięcy złotych i nie może przekroczyć 700 tysięcy złotych.
Szczególowe informacje i dokumentacja konkursowa na stronie internetowej PARP.
13 listopada 2012 r. zatwierdzono listy rankingowe projektów rekomendowanych i nierekomendowanych do dofinansowania w ramach II naboru przeprowadzonego w 2012 roku dla Działania 8.1 "Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej" PO IG. Do otrzymania dofinansowania zatwierdzono 131 wniosków na łączną kwotę 60 576 244,14 PLN.
9 listopada 2012 r. zamknięto III nabór wniosków 2012 do Działania 8.2 „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B” PO IG.
W ramach Działania wpłynęło 1.095 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę dofinansowania 540 473 367, 89 PLN. W województwie pomorskim złożono 50 projektów na kwotę dofinansowania 22.820.253,39 PLN.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprezentowała dn. 2.11.2012 r. na stronie internetowej listy wniosków zatwierdzonych do dofinansowania (nr 5.4.1/1.07/2012 i nr 5.4.1/1.08/2012) w ramach naboru wniosków do poddziałania 5.4.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna w roku 2012.
Listy wniosków zatwierdzonych do dofinansowania nr 5.4.1/1.07/2012 i nr 5.4.1/1.08/2012 na stronie internetowej PARP
22 października 2012 r. zatwierdzono listę rankingową projektów rekomendowanych i nierekomendowanych do dofinansowania w ramach II naboru przeprowadzonego w 2012 roku dla Działania 8.2 "Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B" PO IG. Do otrzymania dofinansowania zatwierdzono328 wniosków na łączną kwotę 139 213 266,61 PLN. W województwie pomorskim do realizacji zostało wybranych 19 projektów na kwotę dofinansowania 8 702 366,57 PLN.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła z dniem 15 października 2012 r. III rundę konkursu projektów w ramach Działania 6.1 „Paszport do eksportu”.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie od 29 października do 16 listopada 2012 r. w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16:30, a następnie potwierdzić prawidłowość danych zawartych w elektronicznej wersji wniosku zgodnie z zapisami Regulaminu Przeprowadzenia Konkursu.
Uwaga!
Instytucja Wdrażająca (PARP) może zamknąć nabór wniosków przed dniem 16 listopada 2012 r., jeżeli łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 120% alokacji wyznaczonej w ramach danej rundy aplikacyjnej.
Informacja o planowanej dacie zamknięcia naboru wniosków będzie zamieszczona na stronie internetowej PARP. Zamknięcie naboru nastąpi w terminie 2 dni roboczych od dnia publikacji ww. informacji, przy czym data zakończenia przyjmowania wniosków nie może przekroczyć wyznaczonej daty zamknięcia naboru wniosków dla danej rundy aplikacyjnej.
Dofinansowanie
Dofinansowanie udzielane będzie na realizację projektów mających na celu zwiększenie udziału eksportu w całkowitej sprzedaży, zintensyfikowanie powiązań z zagranicznymi partnerami oraz zwiększenie rozpoznawalności marek handlowych i firmowych na rynkach zagranicznych.
W ramach Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu wdrożenie Planu rozwoju eksportu przy wykorzystaniu możliwych do wyboru działań proeksportowych. Okres wdrożenia Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 24 miesięcy.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie w ramach Działania 6.1:
1. mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca, który spełnia łącznie następujące warunki:
2. mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca, któremu udzielono wsparcia na przygotowanie planu rozwoju eksportu na podstawie przepisów dotychczasowych, jeżeli plan rozwoju eksportu został pozytywnie zweryfikowany przez Agencję.
Mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca może otrzymać wsparcie na wdrożenie planu rozwoju eksportu jeden raz w okresie realizacji działania 6.1 Paszport do eksportu Programu Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 121 840 000 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach III rundy aplikacyjnej w roku 2012 wynosi 108 000 000 PLN.
Poziom i wysokość wsparcia:
Pomoc finansowa w ramach Działania 6.1 stanowi pomoc de minimis i będzie udzielana w formie refundacji części wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
Wydatki kwalifikujące się do objęcia wsparciem w ramach działania 6.1 POIG zostały określone w § 46 ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 2 kwietnia 2012r. w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013, (Dz. U. z 2012 r., poz. 438).
Intensywność wsparcia na wdrożenie planu rozwoju eksportu w części dotyczącej wydatków, o których mowa w § 46 ust. 2 rozporządzenia:
1) pkt 1-9, nie może przekroczyć 50 % tych wydatków;
2) pkt 10, nie może przekroczyć 80 % tych wydatków.
Kwota pomocy de miminis udzielonej w ramach wsparcia na wdrożenie planu rozwoju eksportu w zakresie wydatków, o których mowa w § 46 ust. 2 rozporządzenia:
1) pkt 1-9, nie może przekroczyć 200 tysięcy złotych dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt;
2) pkt 10, nie może przekroczyć 10 tysięcy złotych dla jednego przedsiębiorcy.
Szczegółowa informacja i dokumentacja konkursowa znajdują się na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiebiorczości.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła z dniem 1 października 2012 r. III konkurs w 2012 r. w ramach Działania 8.2 „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie: od 15 października do 9 listopada 2012 r., w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16:30:00.
Dofinansowanie
W ramach Działania 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 – 2013 (dalej: „PO IG”) przewidziano dofinansowanie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. Przedmiotem wsparcia będą przedsięwzięcia o charakterze technicznym, informatycznym i organizacyjnym, obejmujące relacje usługowe między współpracującymi przedsiębiorcami realizowane z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych przeznaczonych do automatyzacji procesów biznesowych oraz koordynacji działań między tymi przedsiębiorcami. Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie w ramach Działania 8.2 PO IG mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą i posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, współpracujący na zasadzie zawartych umów, z co najmniej dwoma innymi przedsiębiorcami, planujący współpracę biznesową w oparciu o rozwiązania elektroniczne.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 400 817 882,00 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na wsparcie projektów wynosi 364 636 800,00 PLN (do przeliczenia alokacji na PLN przyjęto kurs EUR z dnia 27.09.2012r. tj. 1 EUR = 4,1436 PLN).
Poziom i wysokość wsparcia:
Kwota dofinansowania projektu w ramach wspierania wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B nie może być niższa niż 20 000 złotych i jednocześnie nie może przekraczać 2 000 000 złotych. Intensywność wsparcia jest zróżnicowana w zależności od m.in. statusu przedsiębiorcy, lokalizacji projektu i kategorii wydatków kwalifikowalnych.
Szczegółowe informacje i dokumentacja konkursowa na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, iż w ramach naboru wniosków na konkurs do Działania 8.1 PO IG przeprowadzony w dniach od 23 lipca 2012 r. do 17 sierpnia 2012 r. (II konkurs w 2012 r.) złożono 817 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę 362.676.615,38 PLN. Do pomorskiej Regionalnej Instytucji Finansującej wpłynęło 35 projektów o łącznej wartości 14.352.200,59 PLN
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkursu projektów w ramach Działania 6.1 „Paszport do eksportu” POIG.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie od 6 sierpnia do 24 sierpnia 2012 r. w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16:30, a następnie potwierdzić prawidłowość danych zawartych w elektronicznej wersji wniosku zgodnie z zapisami Regulaminu Przeprowadzenia Konkursu.
Uwaga!
Instytucja Wdrażająca (PARP) może zamknąć nabór wniosków przed dniem 24 sierpnia 2012 r., jeżeli łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 120% alokacji wyznaczonej w ramach danej rundy aplikacyjnej.
Informacja o planowanej dacie zamknięcia naboru wniosków będzie zamieszczona na stronie internetowej PARP. Zamknięcie naboru nastąpi w terminie 2 dni roboczych od dnia publikacji ww. informacji, przy czym data zakończenia przyjmowania wniosków nie może przekroczyć wyznaczonej daty zamknięcia naboru wniosków dla danej rundy aplikacyjnej.
Dofinansowanie udzielane będzie na realizację projektów mających na celu zwiększenie udziału eksportu w całkowitej sprzedaży, zintensyfikowanie powiązań z zagranicznymi partnerami oraz zwiększenie rozpoznawalności marek handlowych i firmowych na rynkach zagranicznych.
W ramach Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu wdrożenie Planu rozwoju eksportu przy wykorzystaniu możliwych do wyboru działań proeksportowych. Okres wdrożenia Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 24 miesięcy.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie w ramach Działania 6.1:
1. mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca, który spełnia łącznie następujące warunki:
albo
2. mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca, któremu udzielono wsparcia na przygotowanie planu rozwoju eksportu na podstawie przepisów dotychczasowych, jeżeli plan rozwoju eksportu został pozytywnie zweryfikowany przez Agencję.
Mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca może otrzymać wsparcie na wdrożenie planu rozwoju eksportu jeden raz w okresie realizacji działania 6.1 Paszport do eksportu Programu Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 121 840 000 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach II rundy aplikacyjnej w roku 2012 wynosi 108 000 000 PLN.
Poziom i wysokość wsparcia:
Pomoc finansowa w ramach Działania 6.1 stanowi pomoc de minimis i będzie udzielana w formie refundacji części wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
Wydatki kwalifikujące się do objęcia wsparciem w ramach działania 6.1 POIG zostały określone w § 46 ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 2 kwietnia 2012r. w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013, (Dz. U. z 2012 r., poz. 438).
Intensywność wsparcia na wdrożenie planu rozwoju eksportu w części dotyczącej wydatków, o których mowa w § 46 ust. 2 rozporządzenia:
1) pkt 1-9, nie może przekroczyć 50 % tych wydatków;
2) pkt 10, nie może przekroczyć 80 % tych wydatków.
Kwota pomocy de miminis udzielonej w ramach wsparcia na wdrożenie planu rozwoju
eksportu w zakresie wydatków, o których mowa w § 46 ust. 2 rozporządzenia:
1) pkt 1-9, nie może przekroczyć 200 tysięcy złotych dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt;
2) pkt 10, nie może przekroczyć 10 tysięcy złotych dla jednego przedsiębiorcy.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs projektów w ramach Działania 8.1 "Wspieranie działalnosci gospdoarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej" PO IG.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie: od 23 lipca do 17 sierpnia 2012 r. w dniu zamknięcia naboru - do godz. 16.30. Kolejność składania wniosków o dofinansowanie nie będzie brana pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu dofinansowania w Działaniu 8.1 PO IG. Dofinansowaniu podlegają projekty z przeznaczeniem na świadczenie e-usługi, przy czym projekty te mogą obejmować wytworzenie produktów cyfrowych koniecznych do świadczenia e-usługi.
Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące. Wymaganym produktem projektu kwalifikowanego do wsparcia jest przygotowanie, wdrożenie i świadczenie co najmniej jednej nowej e-usługi.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie w ramach Działania 8.1 PO IG mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy lub mali przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną - miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy złożą wniosek o udzielenie wsparcia:
A) nie później niż przed upływem 1 roku od dnia:
B) po upływie roku nie później niż przed upływem 2 lat od dnia:
Dofinansowanie może zostać udzielone wnioskodawcy, który złożył nie więcej niż jeden wniosek o udzielenie wsparcia w ramach danego konkursu.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 385 635 294,00 EUR
Kwota środków przeznaczonych na konkurs projektów wynosi:
Do przeliczenia alokacji przyjęto kurs EUR z dn. 28.06.2012 r., tj. 1 EUR = 4,2872 PLN.
Poziom i wysokość wsparcia:
Wielkość wsparcia zgodnego z zasadami pomocy de minimis może wynosić do 70 proc. wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. W przypadku mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, który w roku złożenia wniosku o udzielenie wsparcia ma nie więcej niż 27 lat, wielkość wsparcia może wynosić do 80 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Kryterium wieku przedsiębiorcy powinno być spełnione przez każdego wspólnika spółki cywilnej.
Wartość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem nie może być niższa niż 20 tysięcy złotych i nie może przekroczyć 700 tysięcy złotych.
Szczegółowe informacja i dokumentacja konkursowa znajdują się na stronie internetowej Polskie Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkursu projektów w ramach Działania 8.2 "Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie od 11 czerwca do 20 lipca 2012 r., w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16:30, a następnie potwierdzić prawidłowość danych zawartych w elektronicznej wersji wniosku zgodnie z zapisami Regulaminu Przeprowadzenia Konkursu.
W ramach Działania 8.2 przewidziano dofinansowanie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. Przedmiotem wsparcia będą przedsięwzięcia o charakterze technicznym, informatycznym i organizacyjnym, obejmujące relacje usługowe między współpracującymi przedsiębiorcami realizowane z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych przeznaczonych do automatyzacji procesów biznesowych oraz koordynacji działań między tymi przedsiębiorcami. Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie w ramach Działania 8.2 PO IG mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą i posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, współpracujący na zasadzie zawartych umów, z co najmniej dwoma innymi przedsiębiorcami, planujący współpracę biznesową w oparciu o rozwiązania elektroniczne.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 400 817 882,00 EUR. Kwota środków przeznaczonych na wsparcie projektów wynosi 367 734 400,00 PLN.
Poziom i wysokość wsparcia:
Kwota wsparcia na projekt w zakresie wspierania wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B nie może być niższa niż 20 000 złotych i jednocześnie nie może przekraczać 2 000 000 złotych. Intensywność wsparcia jest zróżnicowana w zależności od m.in. statusu przedsiębiorcy, lokalizacji projektu i kategorii wydatków kwalifikowalnych.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkursu projektów w ramach Działania 6.1 „Paszport do eksportu” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie od 4 czerwca do 22 czerwca 2012 r., w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16:30, a następnie potwierdzić prawidłowość danych zawartych w elektronicznej wersji wniosku zgodnie z zapisami Regulaminu Przeprowadzenia Konkursu.
Uwaga - Instytucja Wdrażająca (PARP) może zamknąć nabór wniosków przed dniem 22 czerwca 2012 r., jeżeli łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 120% alokacji wyznaczonej w ramach danej rundy aplikacyjnej. Informacja o planowanej dacie zamknięcia naboru wniosków będzie zamieszczona na stronie internetowej PARP. Zamknięcie naboru nastąpi w terminie 2 dni roboczych od dnia publikacji ww. informacji, przy czym data zakończenia przyjmowania wniosków nie może przekroczyć wyznaczonej daty zamknięcia naboru wniosków dla danej rundy aplikacyjnej.
Dofinansowanie
Dofinansowanie udzielane będzie na realizację projektów mających na celu zwiększenie udziału eksportu w całkowitej sprzedaży, zintensyfikowanie powiązań z zagranicznymi partnerami oraz zwiększenie rozpoznawalności marek handlowych i firmowych na rynkach zagranicznych.
W ramach Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu wdrożenie Planu rozwoju eksportu przy wykorzystaniu możliwych do wyboru działań proeksportowych. Okres wdrożenia Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 24 miesięcy.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O wsparcie w ramach Działania 6.1 może ubiegać się:
1. mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca, który spełnia łącznie następujące warunki:
a) w roku obrotowym poprzedzającym rok, w którym złożył wniosek o udzielenie wsparcia, posiadał udział eksportu, rozumiany zarówno jako sprzedaż na Jednolity Rynek Europejski, jak również do państw spoza tego rynku, w całkowitej sprzedaży nie większy niż 30 %,
b) ma plan rozwoju eksportu sporządzony nie wcześniej niż 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o udzielenie wsparcia
albo
2. mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca, któremu udzielono wsparcia na przygotowanie planu rozwoju eksportu na podstawie przepisów dotychczasowych, jeżeli plan rozwoju eksportu został pozytywnie zweryfikowany przez Agencję.
Mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca może otrzymać wsparcie na wdrożenie planu rozwoju eksportu jeden raz w okresie realizacji działania 6.1 Paszport do eksportu Programu Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 121 840 000 EUR. Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach I rundy aplikacyjnej w roku 2012 wynosi 108 000 000 PLN.
Poziom i wysokość wsparcia:
Pomoc finansowa w ramach Działania 6.1 stanowi pomoc de minimis i będzie udzielana w formie refundacji części wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Wydatki kwalifikujące się do objęcia wsparciem w ramach działania 6.1 POIG zostały określone w § 46 ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 2 kwietnia 2012r. w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013, (Dz. U. z 2012 r., poz. 438).
Intensywność wsparcia na wdrożenie planu rozwoju eksportu w części dotyczącej wydatków, o których mowa w § 46 ust. 2 rozporządzenia:
1) pkt 1-9, nie może przekroczyć 50 % tych wydatków;
2) pkt 10, nie może przekroczyć 80 % tych wydatków.
Kwota pomocy de miminis udzielonej w ramach wsparcia na wdrożenie planu rozwoju eksportu w zakresie wydatków, o których mowa w § 46 ust. 2 rozporządzenia:
1) pkt 1-9, nie może przekroczyć 200 tysięcy złotych dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt;
2) pkt 10, nie może przekroczyć 10 tysięcy złotych dla jednego przedsiębiorcy.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs projektów w ramach Poddziałania 5.4.1. „Wsparcie na uzyskanie ochrony własności przemysłowej” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013.
Wniosek o dofinansowanie realizacji projektu należy złożyć poprzez zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym
na stronie internetowej www.parp.gov.pl w terminie: od 04.06.2012 r. 2012 r. do 31.12.2012 r., w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16:30, a następnie potwierdzić prawdziwość danych zawartych w elektronicznej wersji wniosku zgodnie z zapisami Regulaminu przeprowadzania konkursu.
Uwaga - nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym do wyczerpania środków przewidzianych na dofinansowanie projektów na 2012 rok lub do końca 2012 roku. PARP może zamknąć nabór wniosków, jeżeli łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 120% alokacji przewidzianej na dany rok.
Informacja o planowanej dacie zamknięcia naboru wniosków będzie zamieszczona na stronie internetowej PARP. Zamknięcie naboru nastąpi w terminie 3 dni roboczych od dnia publikacji ww. informacji.
Dofinansowanie
Dofinansowanie udzielane będzie na realizację projektów mających na celu poprawę efektywności funkcjonowania rynku innowacji i przepływu rozwiązań innowacyjnych poprzez upowszechnianie stosowania prawa własności intelektualnej, w szczególności poprzez uzyskiwanie ochrony własności przemysłowej.
W ramach Poddziałania 5.4.1 „Wsparcie na uzyskanie ochrony własności przemysłowej” wsparcie na uzyskanie ochrony prawa własności przemysłowej może zostać udzielone z przeznaczeniem na pokrycie kosztów:
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O wsparcie w ramach Poddziałania 5.4.1 „Wsparcie na uzyskanie ochrony własności przemysłowej” mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Poddziałania 5.4.1 wynosi 21 249 235,69 EUR
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w 2012 roku wynosi 35 000 000 PLN.
Poziom i wysokość wsparcia:
Kwota wsparcia na uzyskanie ochrony prawa własności przemysłowej nie może być niższa niż 2 tysiące złotych ani nie może przekroczyć 400 tysięcy złotych dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt. Wydatki kwalifikujące się do objęcia wsparciem w ramach poddziałania 5.4.1 POIG zostały określone w § 42 ust. 5 pkt 1-8 rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 2 kwietnia 2012r. w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013, (Dz. U. z 2012 r., poz. 438.). Intensywność wsparcia na uzyskanie ochrony prawa własności przemysłowej nie może przekroczyć:
Natomiast w przypadku wydatków na:
Wsparcie w zakresie kosztów praw własności przemysłowej w ramach działania 5.4 Zarządzanie własnością intelektualną, z zastrzeżeniem wskazanych poniżej wydatków, w przypadku których wsparcie jest udzielane na zasadach pomocy de minimis, stanowi pomoc publiczną i jest udzielane zgodnie z warunkami określonymi w przepisach rozdziału I, art. 33 w rozdziale II oraz rozdziału III rozporządzenia Komisji (WE) Nr 800/2008z dnia 6 sierpnia 2008 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne ze wspólnym rynkiem w zastosowaniu art. 87 i 88 Traktatu (ogólne rozporządzenie w sprawie wyłączeń blokowych).
Natomiast wsparcie w zakresie wydatków na:
stanowi pomoc de minimis i jest udzielane zgodnie z warunkami określonymi w rozporządzeniu Komisji (WE) nr 1998/2006 z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu do pomocy de minimis (Dz. Urz. WE L 379 z 28.12.2006, str. 5). Pomoc de minimis może być udzielona danemu przedsiębiorcy, pod warunkiem że łącznie z inną pomocą de minimis, otrzymaną w bieżącym roku podatkowym oraz w ciągu dwóch poprzedzających lat podatkowych z różnych źródeł i w różnych formach, nie przekroczy kwoty 200 tysięcy euro, a w przypadku przedsiębiorcy prowadzącego.
Szczegółowe informacje i dokumentacja konkursowa dostępna jest na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie w I konkursie w 2012 r. dla Działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” PO IG.
Kolejność składania wniosków o dofinansowanie nie będzie brana pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu dofinansowania w działaniu 8.1 PO IG.
W ramach Działania 8.1 przewidziano dofinansowanie w dziedzinie gospodarki elektronicznej z przeznaczeniem na realizację projektów polegających na świadczeniu e-usługi, przy czym projekty te mogą obejmować wytworzenie produktów cyfrowych koniecznych do świadczenia e-usługi.
Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące. Wymaganym produktem projektu kwalifikowanego do wsparcia jest przygotowanie, wdrożenie i świadczenie co najmniej jednej e-usługi.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie w ramach Działania 8.1 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy lub mali przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy złożą wniosek o udzielenie wparcia nie wcześniej niż w dniu wpisu przedsiębiorcy do Krajowego Rejestru Sądowego, Ewidencji Działalności Gospodarczej lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i nie później niż przed upływem roku, licząc od dnia tego wpisu (możliwość aplikowania nie dotyczy spółek kapitałowych w organizacji). Dofinansowanie może zostać udzielone wnioskodawcy, który złożył nie więcej niż jeden wniosek o udzielenie wsparcia w ramach danego konkursu.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 385.635.294,00 EUR. Kwota środków przeznaczonych na konkurs projektów wynosi 134.582.500,00 PLN (do przeliczenia alokacji na PLN przyjęto kurs EUR z dnia 28.02.2012 r. tj. 1 EUR = 4,1410 PLN).
Poziom i wysokość wsparcia:
Wielkość wsparcia zgodnego z zasadami pomocy de minimis może wynosić do 70% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. W przypadku mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, który w roku złożenia wniosku o udzielenie wsparcia ma nie więcej niż 27 lat, wielkość wsparcia może wynosić do 80 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Kryterium wieku przedsiębiorcy powinno być spełnione przez każdego wspólnika spółki cywilnej. Wartość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem nie może być niższa niż 20 tysięcy złotych i nie może przekroczyć 700 tysięcy złotych.
Uprzejmie informujemy, że nabór wniosków na I konkurs w 2012 r. do Działania 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 został zamknięty z dniem 2 marca br. W ramach Działania wpłynęło 431 wniosków o ofinansowanie na łączną kwotę dofinansowania 214.476.267, 84 pln. W województwie pomorskim złożono 19 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę dotacji 9. 866. 487,32 pln.
Rozstrzygnięto II konkurs z 2011 r. w ramach Działania 8.2 „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Do dofinansowania zarekomendowanych zostało 216 projektów na łączną kwotę ponad 79 mln zł.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła I rundę aplikacyjną w 2012 r. konkursu projektów w ramach Działania 8.2 „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie: od 6 lutego do 2 marca 2012 r., w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16:30.
W ramach Działania 8.2 przewidziano dofinansowanie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B z przeznaczeniem na realizację projektów o charakterze technicznym, informatycznym i organizacyjnym, które prowadzą do realizacji procesów biznesowych w formie elektronicznej. Wsparcie może być udzielone przedsiębiorcy, który planuje rozpoczęcie lub rozwój współpracy w oparciu o rozwiązanie elektroniczne, w szczególności przez dostosowanie własnych systemów informatycznych do systemów informatycznych przedsiębiorców, z którymi kooperuje, w celu umożliwienia automatyzacji wymiany informacji między systemami informatycznymi współpracujących przedsiębiorców. Typowy projekt obejmuje integrację systemów informatycznych przedsiębiorstw lub wdrażanie nowych systemów mających na celu umożliwienie automatyzacji wymiany informacji pomiędzy systemami informatycznymi współpracujących przedsiębiorstw. Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie w ramach Działania 8.2 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą i posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, współpracujący na zasadzie zawartych umów, z co najmniej dwoma innymi przedsiębiorcami, planujący współpracę biznesową w oparciu o rozwiązania elektroniczne.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 460 817 882,00 EUR. Kwota środków przeznaczonych na konkurs projektów wynosi 390 816 800,00 PLN (do przeliczenia alokacji na PLN przyjęto kurs EUR z dnia 29.12.2011 r. tj. 1 EUR = 4,4411 PLN).
Poziom i wysokość wsparcia:
Kwota wsparcia na projekt w zakresie wspierania wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B nie może być niższa niż 20 000 złotych i jednocześnie nie może przekraczać 2 000 000 złotych. Intensywność wsparcia jest zróżnicowana w zależności od m.in. statusu przedsiębiorcy, lokalizacji projektu i kategorii wydatków kwalifikowalnych.
Szczególowe informacje dostępne na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, iż w ramach naboru wniosków na konkurs do Działania 8.1 PO IG przeprowadzony w dniach od 14 listopada 2011 r. do 16 grudnia 2011 r. złożono 746 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę 326 468 597,13 PLN, co stanowi 241,59 % kwoty alokacji przeznaczonej na konkurs w 2011 r. tj. 135 131 750,00 PLN. Do Agencji Rozwoju Pomorza S.A. wpłynęły 32 wnioski o dofinansowanie projektów, w ramach których zawnioskowano o 13 804 125,21 pln dofinansowania.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w dniu 31 pażdziernika 2011 r. ogłosiła II nabór wniosków w 2011 roku do działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie: od 14 listopada 2011 r. do 16 grudnia 2011 r., w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16:30.
Kolejność składania wniosków o dofinansowanie nie będzie brana pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu dofinansowania w działaniu 8.1 PO IG. W ramach Działania 8.1 przewidziano dofinansowanie w dziedzinie gospodarki elektronicznej z przeznaczeniem na realizację projektów polegających na świadczeniu e-usługi, przy czym projekty te mogą obejmować wytworzenie produktów cyfrowych koniecznych do świadczenia e-usługi.
Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące. Wymaganym produktem projektu kwalifikowanego do wsparcia jest przygotowanie, wdrożenie i świadczenie co najmniej jednej e-usługi.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie w ramach Działania 8.1 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy lub mali przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy złożą wniosek o udzielenie wparcia nie wcześniej niż w dniu wpisu przedsiębiorcy do Krajowego Rejestru Sądowego lub Ewidencji Działalności Gospodarczej i nie później niż przed upływem roku, licząc od dnia tego wpisu (możliwość aplikowania nie dotyczy spółek kapitałowych w organizacji). Dofinansowanie może zostać udzielone wnioskodawcy, który złożył nie więcej niż jeden wniosek o udzielenie wsparcia w ramach danego konkursu.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 385 635 294,00 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na konkurs projektów wynosi 135 131 750,00 PLN (do przeliczenia alokacji na PLN przyjęto kurs EUR z dnia 30.08.2011 r. tj. 1 EUR = 4,1579 PLN).
Poziom i wysokość wsparcia:
Wielkość wsparcia zgodnego z zasadami pomocy de minimis może wynosić do 70 proc. wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. W przypadku mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, który w roku złożenia wniosku o udzielenie wsparcia ma nie więcej niż 27 lat, wielkość wsparcia może wynosić do 80 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Kryterium wieku przedsiębiorcy powinno być spełnione przez każdego wspólnika spółki cywilnej.
Wartość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem nie może być niższa niż 20 tysięcy złotych i nie może przekroczyć 700 tysięcy złotych.
Zatwierdzono listy rankingowe projektów rekomendowanych do dofinansowania w I naborze 2011 r. w ramach Działania 8.2 "Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B" PO IG.
Do otrzymania dofinansowania zatwierdzono łącznie 202 projekty. W województwie pomorskim do realizacji zostało wybranych 10 projektów na kwotę dofinansowania 3.462.386,50 PLN.
W wyniku pozytywnie rozpatrzonych protestów dodatkowo w pomorskim zatwierdzono do realizacji jeszcze 5 projektów na kwotę 3.295.623,99 PLN.
Lista wniosków zatwierdzonych wramach Działania 8.2 na stronie internetowej PARP
Rozstrzygnięto konkurs z 2011 r. w ramach Działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Dofinansowanie otrzymają 122 projekty na łączną kwotę 57,44 mln zł, w tym 5 projektów z województwa pomorskiego na kwotę ponad 2,5 mln zł.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jako Instytucja Wdrażająca Działanie 6.1 „Paszport do Eksportu” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, zgodnie z § 6 ust. 8 Regulaminu przeprowadzania konkursu informuje, iż nabór wniosków w ramach III rundy aplikacyjnej w 2011 r. na realizację I etapu „Opracowanie Planu rozwoju eksportu” zostanie zamknięty 21 października 2011 r.
Rejestracji wniosku można dokonać w Generatorze Wniosków do 21 października 2011 r. do godziny 16:30.
Informacje na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła III rundę aplikacyjną w 2011 r. dla I etapu w ramach Działania 6.1 "Paszport do eksportu" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie od 17 października 2011 r. do 4 listopada 2011 r., w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16:30, a następnie potwierdzić prawidłowość danych zawartych w elektronicznej wersji wniosku zgodnie z zapisami Regulaminu Przeprowadzenia Konkursu.
Uwaga!
Instytucja Wdrażająca (PARP) może zamknąć nabór wniosków przed dniem 4 listopada 2011 r., jeżeli łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 100% alokacji wyznaczonej w ramach danej rundy aplikacyjnej. Informacja o planowanej dacie zamknięcia naboru wniosków będzie zamieszczona na stronie internetowej PARP. Zamknięcie naboru nastąpi w terminie 2 dni roboczych od dnia publikacji ww. informacji, przy czym data zakończenia przyjmowania wniosków nie może przekroczyć wyznaczonej daty zamknięcia naboru wniosków dla danej rundy aplikacyjnej.
Dofinansowanie
Dofinansowanie udzielane będzie na realizację projektów mających na celu zwiększenie udziału eksportu w całkowitej sprzedaży, zintensyfikowanie powiązań z zagranicznymi partnerami oraz zwiększenie rozpoznawalności marek handlowych i firmowych na rynkach zagranicznych.
W ramach konkursu dofinansowaniem mogą zostać objęte projekty realizowane w ramach Działania 6.1 „Paszport do eksportu” etap I (przygotowanie Planu rozwoju eksportu).
I etap - przygotowanie Planu rozwoju eksportu
W ramach I etapu Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu przygotowanie Planu rozwoju eksportu poprzez zakup zewnętrznych usług doradczych. Okres przygotowania Planu rozwoju eksportu w ramach I etapu nie może przekroczyć 6 miesięcy.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie
O wsparcie w ramach Działania 6.1 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą - miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy w roku obrotowym poprzedzającym rok, w którym złożą wniosek o udzielenie wsparcia posiadają udział eksportu (termin „eksport” oznacza zarówno sprzedaż na Jednolity Rynek Europejski (JRE) jak również eksport do państw spoza JRE) w całkowitej sprzedaży nie przekraczający 30 %.
Mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca może otrzymać wsparcie na przygotowanie Planu rozwoju eksportu jeden raz w okresie realizacji Działania 6.1 „Paszport do eksportu” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 – 2013.
Budżet i poziom dofinansowania
Budżet Działania wynosi 121 840 000 EUR. Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów na realizację I etapu w ramach III rundy aplikacyjnej w roku 2011 wynosi 1 500 000,00 zł.
Poziom i wysokość wsparcia
Pomoc finansowa w ramach Działania 6.1 stanowi pomoc de minimis i będzie udzielana w formie refundacji części wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
Wydatki kwalifikujące się do objęcia wsparciem na realizację projektów złożonych w ramach I etapu działania 6.1 POIG zostały określone w § 39 ust. 4 i 5 rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 7 kwietnia 2008r. w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013, (Dz. U. Nr 68, poz. 414, z późn. zm.).
Intensywność wsparcia na przygotowanie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 80% całkowitych wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
Kwota wsparcia na przygotowanie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 10 000 zł.
Szczegółowe informacje oraz dokumenty konkursowe znajdują się na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła II rundę aplikacyjną w 2011 r. dla Działania 8.2 „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie: od 3 października 2011 r. do 28 października 2011 r., w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16:30.
Dofinansowanie:
W ramach Działania 8.2 przewidziano dofinansowanie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B z przeznaczeniem na realizację projektów o charakterze technicznym, informatycznym i organizacyjnym, które prowadzą do realizacji procesów biznesowych w formie elektronicznej. Wsparcie może być udzielone przedsiębiorcy, który planuje rozpoczęcie lub rozwój współpracy w oparciu o rozwiązanie elektroniczne, w szczególności przez dostosowanie własnych systemów informatycznych do systemów informatycznych przedsiębiorców, z którymi kooperuje, w celu umożliwienia automatyzacji wymiany informacji między systemami informatycznymi współpracujących przedsiębiorców. Typowy projekt obejmuje integrację systemów informatycznych przedsiębiorstw lub wdrażanie nowych systemów mających na celu umożliwienie automatyzacji wymiany informacji pomiędzy systemami informatycznymi współpracujących przedsiębiorstw. Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie w ramach Działania 8.2 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą i posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, współpracujący na zasadzie zawartych umów, z co najmniej dwoma innymi przedsiębiorcami, planujący współpracę biznesową w oparciu o rozwiązania elektroniczne.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 460 817 882,00 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na konkurs projektów wynosi 191 603 467,15 PLN (do przeliczenia alokacji na PLN przyjęto kurs EUR z dnia 30.08.2011 r. tj. 1 EUR = 4,1579 PLN).
Poziom i wysokość wsparcia:
Kwota wsparcia na projekt w zakresie wspierania wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B nie może być niższa niż 20 000 PLN i jednocześnie nie może przekraczać 2 000 000 PLN. Intensywność wsparcia jest zróżnicowana w zależności od m.in. statusu przedsiębiorcy, lokalizacji projektu i kategorii wydatków kwalifikowalnych.
Szczególowe informacje oraz dokumenty konkursowe dostępne są na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła II rundę aplikacyjną konkursu projektów w 2011 r. w ramach działania 1.4 „Wsparcie projektów celowych” .
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie: od 29 sierpnia do 30 września 2011 r., a następnie potwierdzić prawidłowość danych zawartych w elektronicznej wersji wniosku zgodnie z zapisami Regulaminu Przeprowadzenia Konkursu.
W ramach Działania 1.4 dofinansowaniu będzie podlegać prowadzenie przez przedsiębiorców projektów celowych w części obejmującej badania przemysłowe lub prace rozwojowe.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie w ramach naboru mogą ubiegać się przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku przedsiębiorców będących osobami fizycznymi – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania 1.4 wynosi: 390 352 176 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach II rundy aplikacyjnej w 2011 r. dla Działania 1.4 wynosi 199 030 000,00 PLN.
Poziom i wysokość wsparcia:
Łączna wartość całego projektu nie może przekroczyć równowartości w złotych kwoty 50 milionów euro. Kwota wsparcia na prace badawcze i rozwojowe musi być niższa niż równowartość w złotych kwoty 7,5 miliona euro dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt.
Intensywność wsparcia na prace badawcze i rozwojowe nie może przekroczyć:
W przypadku efektywnej współpracy z innym/mi niepowiązanym/ymi przedsiebiorcą/ami lub organizacją badawczą, z wyłączeniem podwykonawstwa, Wnioskodawca może uzyskać zwiększoną intensywność wsparcia (o 15 punktów procentowych, ale nie więcej niż do 80 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem).
Szczegółowe informacje i dokumentacja konkursowa dostępne są na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Polska Agencja Rowzwoju Przedsiębiorczości (PARP) z dniem 6 czerwca br. ogłosiła konkurs na dofinansowanie projektów w Działaniu 6.1 „Paszport do eksportu” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl
dla projektów na realizację I etapu (przygotowanie Planu rozwoju eksportu):
w terminie od 20 czerwca 2011 r. do 8 lipca 2011 r.
dla projektów na realizację II etapu (wdrożenie Planu rozwoju eksportu):
w terminie od 20 czerwca 2011 r. do 31 grudnia 2011 r.
a następnie potwierdzić prawidłowość danych zawartych w elektronicznej wersji wniosku zgodnie z zapisami Regulaminu Przeprowadzenia Konkursu.
Uwaga!
PARP może zamknąć nabór wniosków na realizację I etapu przed dniem 8 lipca 2011 r., jeżeli łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 100% alokacji wyznaczonej w ramach danej rundy aplikacyjnej. Nabór wniosków o dofinansowanie II etapu działania 6.1 POIG prowadzony jest w trybie ciągłym do wyczerpania środków przewidzianych na dofinansowanie projektów na 2011 rok lub do końca 2011 roku. PARP może zamknąć nabór wniosków, jeśli łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 120 % alokacji przewidzianej na dany nabór.
Informacja o planowanej dacie zamknięcia naboru wniosków będzie zamieszczona na stronie internetowej PARP. Zamknięcie naboru nastąpi w terminie 2 dni roboczych od dnia publikacji ww. informacji, przy czym data zakończenia przyjmowania wniosków nie może przekroczyć wyznaczonej daty zamknięcia naboru wniosków dla danej rundy aplikacyjnej.
Dofinansowanie:
Dofinansowanie udzielane będzie na realizację projektów mających na celu zwiększenie udziału eksportu w całkowitej sprzedaży, zintensyfikowanie powiązań z zagranicznymi partnerami oraz zwiększenie rozpoznawalności marek handlowych i firmowych na rynkach zagranicznych.
W ramach Działania 6.1 „Paszport do eksportu” dofinansowaniem mogą zostać objęte projekty realizowane oddzielnie w dwóch kolejnych etapach:
I etap - przygotowanie Planu rozwoju eksportu
W ramach I etapu Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu przygotowanie Planu rozwoju eksportu poprzez zakup zewnętrznych usług doradczych. Okres przygotowania Planu rozwoju eksportu w ramach I etapu nie może przekroczyć 6 miesięcy.
II etap - wdrożenie Planu rozwoju eksportu
W ramach II etapu Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu wdrożenie Planu rozwoju eksportu przy wykorzystaniu możliwych do wyboru działań proeksportowych. Okres wdrożenia Planu rozwoju eksportu w ramach II etapu nie może przekroczyć 24 miesięcy.
Nabór wniosków na realizację I etapu prowadzony jest w ramach rund aplikacyjnych a dla wniosków na realizację II etapu w trybie ciągłym. W ramach konkursu składane będą wnioski dotyczące zarówno I jak i II etapu Działania 6.1 PO IG. Warunkiem możliwości ubiegania się o dofinansowanie wdrożenia Planu rozwoju eksportu w ramach II etapu jest uprzednia realizacja projektu dotyczącego przygotowania Planu rozwoju eksportu w ramach I etapu.
Wnioskodawca składa wniosek o dofinansowanie etapu I (przygotowanie Planu rozwoju eksportu) w ramach danej, wyznaczonej rundy aplikacyjnej, następnie po zrealizowaniu etapu I i otrzymaniu potwierdzenia z RIF o pozytywnej weryfikacji przygotowanego Planu rozwoju eksportu Wnioskodawca może złożyć wniosek o dofinansowanie etapu II (wdrożenie Planu rozwoju eksportu) w ramach i na warunkach wyznaczonego konkursu.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O wsparcie w ramach Działania 6.1 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą - miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy w roku obrotowym poprzedzającym rok, w którym złożą wniosek o udzielenie wsparcia posiadają udział eksportu[1] w całkowitej sprzedaży nie przekraczający
30 %.
Mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca może otrzymać wsparcie na przygotowanie oraz wdrażanie Planu rozwoju eksportu jeden raz w okresie realizacji Działania 6.1 „Paszport do eksportu” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 – 2013
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 121 840 000 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów na realizację I etapu w ramach II rundy aplikacyjnej w roku 2011 wynosi 1.500.000,00 PLN oraz kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie II etapu w ramach konkursu ciągłego wynosi 285.000.000,00 PLN.
Poziom i wysokość wsparcia:
Pomoc finansowa w ramach Działania 6.1 stanowi pomoc de minimis i będzie udzielana w formie refundacji części wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
Wydatki kwalifikujące się do objęcia wsparciem w ramach działania 6.1 POIG zostały określone w § 39 ust. 4 i 5 ( I etap) oraz § 41 ust. 1 i 2 ( II etap) rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 7 kwietnia 2008r. w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013, (Dz. U. Nr 68, poz. 414 z późn. zm.).
I etap – przygotowanie Planu rozwoju eksportu.
Intensywność wsparcia na przygotowanie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 80% całkowitych wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Kwota wsparcia na przygotowanie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 10 000 PLN.
II etap – wdrożenie Planu rozwoju eksportu.
Intensywność wsparcia na wdrożenie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 50% całkowitych wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.Kwota wsparcia na wdrożenie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 200 000 PLN dla jednego przedsiębiorcy.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w dniu 18 kwietnia br. ogłosiła nabór wniosków do działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie: od 9 maja 2011 r. do 3 czerwca 2011 r.,w dniu zamknięcia naboru – do godziny 15:00.
Kolejność składania wniosków o dofinansowanie nie będzie brana pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu dofinansowania w działaniu 8.1 PO IG.
W ramach Działania 8.1 przewidziano dofinansowanie w dziedzinie gospodarki elektronicznej z przeznaczeniem na realizację projektów polegających na świadczeniu e-usługi, przy czym projekty te mogą obejmować wytworzenie produktów cyfrowych koniecznych do świadczenia e-usługi. Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące. Wymaganym produktem projektu kwalifikowanego do wsparcia jest przygotowanie, wdrożenie i świadczenie co najmniej jednej e-usługi.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie w ramach Działania 8.1 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy lub mali przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy złożą wniosek o udzielenie wparcia nie wcześniej niż w dniu wpisu przedsiębiorcy do Krajowego Rejestru Sądowego lub Ewidencji Działalności Gospodarczej i nie niż później niż przed upływem roku, licząc od dnia tego wpisu (możliwość aplikowania nie dotyczy spółek kapitałowych w organizacji). Dofinansowanie może zostać udzielone wnioskodawcy, który złożył nie więcej niż jeden wniosek o udzielenie wsparcia w ramach danego konkursu.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 385.635.294,00 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na konkurs projektów wynosi 307.582.710, 49 PLN (do przeliczenia alokacji na PLN przyjęto kurs EUR z dnia 30.03.2011 r. tj. 1 EUR = 3.9880 PLN).
Poziom i wysokość wsparcia:
Wielkość wsparcia zgodnego z zasadami pomocy de minimis może wynosić do 70 proc. wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. W przypadku mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, który w roku złożenia wniosku o udzielenie wsparcia ma nie więcej niż 27 lat, wielkość wsparcia może wynosić do 80 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Kryterium wieku przedsiębiorcy powinno być spełnione przez każdego wspólnika spółki cywilnej.
Wartość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem nie może być niższa niż 20 tys. pln i nie może przekroczyć 700 tys. pln.
Szczegółowe infomacje dotyczące naboru znajdują sią na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
18 kwietnia br. zatwierdzono listy rankingowe projektów, które zostały zatwierdzone do dofinansowania w ramach naboru przeprowadzonego w 2010 roku dla Działania 8.2 "Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B" PO IG. Do otrzymania dofinansowania rekomendowano 245 wniosków na łączną kwotę 107 144 847,24 PLN.
Lista wniosków zatwierdzonych do dofinansowania dostępna jest na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Rozstrzygnięto konkurs w ramach Działania 8.1 Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej Programu Innowacyjna Gospodarka (PO IG). Dofinansowanie otrzyma 160 projektów na łączną kwotę 74,7 mln zł.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jako pierwsza instytucja centralna w kraju zrealizowała nabór wniosków na unijne dotacje dla przedsiębiorców on-line. Przedsiębiorcy po zarejestrowaniu wniosku w Generatorze Wniosków mieli możliwość wykorzystania bezpiecznego podpisu z certyfikatem kwalifikowanym za pośrednictwem platformy ePUAP celem potwierdzenia jego złożenia.
Konkurs w Działaniu 8.1 PO IG odbywał się wg nowych kryteriów oceny opracowanych przez PARP, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, uwzględniających opinie ekspertów zewnętrznych, Regionalnych Instytucji Finansujących, jak i głosów przedsiębiorców korzystających z tego dofinansowania. Nowe kryteria uzyskały akceptację Komitetu Monitorującego PO IG.
Zgodnie z przyjętymi kryteriami ocenę skierowano w stronę analizy innowacyjności projektów, modelu biznesowego oraz uzyskania wysokich parametrów zaawansowania projektu zakładającego świadczenie e – usług zapewniających mocniejszą pozycję rynkową przedsięwzięcia. Zmiana podejścia do oceny projektu jest również wyrazem zwrócenia uwagi na utrzymanie jego trwałości po zakończeniu faktycznej realizacji i zaprzestaniu jego finansowania środkami UE.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jako Instytucja Wdrażająca Działanie 8.2 w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka z dniem 21 marca 2011 r. ogłosiła konkurs projektów w ramach Działania 8.2 „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B” PO IG.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie: od 4 kwietnia 2011 r. do 29 kwietnia 2011 r. w dniu zamknięcia naboru – do godziny 15:00.
Dofinansowanie
W ramach Działania 8.2 przewidziano dofinansowanie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B z przeznaczeniem na realizację projektów o charakterze technicznym, informatycznym i organizacyjnym, które prowadzą do realizacji procesów biznesowych w formie elektronicznej. Wsparcie może być udzielone przedsiębiorcy, który planuje rozpoczęcie lub rozwój współpracy w oparciu o rozwiązanie elektroniczne, w szczególności przez dostosowanie własnych systemów informatycznych do systemów informatycznych przedsiębiorców, z którymi kooperuje, w celu umożliwienia automatyzacji wymiany informacji między systemami informatycznymi współpracujących przedsiębiorców. Typowy projekt obejmuje integrację systemów informatycznych przedsiębiorstw lub wdrażanie nowych systemów mających na celu umożliwienie automatyzacji wymiany informacji pomiędzy systemami informatycznymi współpracujących przedsiębiorstw. Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie w ramach Działania 8.2 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą i posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, współpracujący na zasadzie zawartych umów, z co najmniej dwoma innymi przedsiębiorcami, planujący współpracę biznesową w oparciu o rozwiązania elektroniczne.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 460 817 882,00 EUR. Kwota środków przeznaczonych na konkurs projektów wynosi 182 986 172,76 PLN (do przeliczenia alokacji na PLN przyjęto kurs EUR z dnia 25.02.2011 r. tj. 1 EUR = 3,9709 PLN).
Poziom i wysokość wsparcia:
Kwota wsparcia na projekt w zakresie wspierania wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B nie może być niższa niż 20 000 złotych i jednocześnie nie może przekraczać 2 000 000 złotych. Intensywność wsparcia jest zróżnicowana w zależności od m.in. statusu przedsiębiorcy, lokalizacji projektu i kategorii wydatków kwalifikowalnych.
Szczególowe informacje dotyczące zasad konkursu dostępne są na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości z dniem 21 lutego 2011 r. ogłosiła nabór wniosków do Działania 1.4 „Wsparcie projektów celowych” - I runda w 2011 r. w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 – 2013.
Wniosek o dofinansowanie projektu należało złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie: od 7 marca do 8 kwietnia 2011 r., a następnie potwierdzić prawidłowość danych zawartych w elektronicznej wersji wniosku zgodnie z zapisami Regulaminu Przeprowadzenia Konkursu.
W ramach Działania 1.4 dofinansowaniu będzie podlegać prowadzenie przez przedsiębiorców projektów celowych w części obejmującej badania przemysłowe lub prace rozwojowe.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie w ramach naboru mogą ubiegać się przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku przedsiębiorców będących osobami fizycznymi – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania 1.4 wynosi: 390 352 176 EUR. Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach I rundy aplikacyjnej w 2011 r. dla Działania 1.4 wynosi 199 030 000,00 PLN.
Poziom i wysokość wsparcia:
Łączna wartość całego projektu nie może przekroczyć równowartości w złotych kwoty 50 milionów euro. Kwota wsparcia na prace badawcze i rozwojowe musi być niższa niż równowartość w złotych kwoty 7,5 miliona euro dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt.
Intensywność wsparcia na prace badawcze i rozwojowe nie może przekroczyć:
Sposób przygotowania i składania wniosków:
Wnioskodawca wypełnia wniosek o dofinansowanie w aplikacji Generator Wniosków (link), zamieszczonej na stronach internetowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (www.parp.gov.pl). Wniosek o dofinansowanie uważa się za wypełniony z chwilą zablokowania, po dokonaniu pozytywnej walidacji. Wypełniony wniosek należy zarejestrować z użyciem przycisku „złóż wniosek” udostępnionego w Generatorze Wniosków.
Formalne potwierdzenie złożenia wniosku musi nastąpić w ciągu 5 dni roboczych po dniu zarejestrowania i może nastąpić w jednej z dwóch wymienionych form:
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła z dniem 7 lutego 2011 r. I rundę aplikacyjną konkursu projektów w 2011 r.dla Działania 6.1 „Paszport do eksportu” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013.
Wniosek o dofinansowanie projektu należalo złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie od 21 lutego 2011 r. do 11 marca 2011 r. a następnie potwierdzić prawidłowość danych zawartych w elektronicznej wersji wniosku zgodnie z zapisami Regulaminu Przeprowadzenia Konkursu.
Uwaga!
Instytucja Wdrażająca (PARP) może zamknąć nabór wniosków przed dniem 11.03.2011 r., jeżeli łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 120% alokacji wyznaczonej w ramach danej rundy aplikacyjnej. Informacja o planowanej dacie zamknięcia naboru wniosków będzie zamieszczona na stronie internetowej PARP. Zamknięcie naboru nastąpi w terminie 5 dni roboczych od dnia publikacji ww. informacji, przy czym data zakończenia przyjmowania wniosków nie może przekroczyć wyznaczonej daty zamknięcia naboru wniosków dla danej rundy aplikacyjnej.
Dofinansowanie
Dofinansowanie udzielane będzie na realizację projektów mających na celu zwiększenie udziału eksportu w całkowitej sprzedaży, zintensyfikowanie powiązań z zagranicznymi partnerami oraz zwiększenie rozpoznawalności marek handlowych i firmowych na rynkach zagranicznych.
W ramach Działania 6.1 „Paszport do eksportu” dofinansowaniem mogą zostać objęte projekty realizowane oddzielnie w dwóch kolejnych etapach:
I etap - przygotowanie Planu rozwoju eksportu
W ramach I etapu Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu przygotowanie Planu rozwoju eksportu poprzez zakup zewnętrznych usług doradczych. Okres przygotowania Planu rozwoju eksportu w ramach I etapu nie może przekroczyć 6 miesięcy.
II etap - wdrożenie Planu rozwoju eksportu
W ramach II etapu Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu wdrożenie Planu rozwoju eksportu przy wykorzystaniu możliwych do wyboru działań proeksportowych. Okres wdrożenia Planu rozwoju eksportu w ramach II etapu nie może przekroczyć 24 miesięcy.
Nabór wniosków
Nabór wniosków prowadzony jest w ramach rund aplikacyjnych. W ramach rundy aplikacyjnej składane będą wnioski dotyczące zarówno I jak i II etapu Działania 6.1 PO IG. Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie wdrożenia Planu rozwoju eksportu w ramach II etapu jest uprzednia realizacja projektu dotyczącego przygotowania Planu rozwoju eksportu w ramach I etapu.
Wnioskodawca składa wniosek o dofinansowanie etapu I (przygotowanie Planu rozwoju eksportu) w ramach danej, wyznaczonej rundy aplikacyjnej, następnie po zrealizowaniu etapu I i otrzymaniu potwierdzenia z RIF o pozytywnej weryfikacji przygotowanego Planu rozwoju eksportu Wnioskodawca może złożyć wniosek o dofinansowanie etapu II (wdrożenie Planu rozwoju eksportu) w ramach kolejnej wyznaczonej rundy aplikacyjnej.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O wsparcie w ramach Działania 6.1 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą - miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy w roku obrotowym poprzedzającym rok, w którym złożą wniosek o udzielenie wsparcia posiadają udział eksportu w całkowitej sprzedaży nie przekraczający
30 %.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 121.840.000 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach I rundy aplikacyjnej w roku 2011 wynosi 186.000.000,00 PLN (w tym kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie I etapu wynosząca 6.000.000,00 PLN oraz kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie II etapu wynosząca 180.000.000,00 PLN).
Poziom i wysokość wsparcia:
Pomoc finansowa w ramach Działania 6.1 stanowi pomoc de minimis i będzie udzielana w formie refundacji części wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
Wydatki kwalifikujące się do objęcia wsparciem w ramach działania 6.1 POIG zostały określone w § 39 ust. 4 i 5 ( I etap) oraz § 41 ust. 1 i 2 ( II etap) rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 7 kwietnia 2008r. w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013, (Dz. U. Nr 68, poz. 414 z późn. zm.).
I etap – przygotowanie Planu rozwoju eksportu
Intensywność wsparcia na przygotowanie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 80% całkowitych wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
Kwota wsparcia na przygotowanie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 10 000 PLN.
II etap – wdrożenie Planu rozwoju eksportu
Intensywność wsparcia na wdrożenie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 50% całkowitych wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
Kwota wsparcia na wdrożenie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 200 000 PLN dla jednego przedsiębiorcy.
Mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca może otrzymać wsparcie na przygotowanie oraz wdrażanie Planu rozwoju eksportu jeden raz w okresie realizacji Działania 6.1 „Paszport do eksportu” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 – 2013.
Więcej infomacji oraz dokumentacja konkursowa na stronie internetowej PARP.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, jako Instytucja Wdrażająca Działanie 8.2 „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013 z dniem 15 września 2010 r. ogłosiła konkurs projektów w ramach Działania 8.2 „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B”.
Wniosek o dofinansowanie projektu należało złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl w terminie: od 29 października 2010 r. do 30 listopada 2010 r.
W ramach Działania 8.2 przewidziano dofinansowanie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B z przeznaczeniem na realizację projektów o charakterze technicznym, informatycznym i organizacyjnym, które prowadzą do realizacji procesów biznesowych w formie elektronicznej. Wsparcie może być udzielone przedsiębiorcy, który planuje rozpoczęcie lub rozwój współpracy w oparciu o rozwiązanie elektroniczne, w szczególności przez dostosowanie własnych systemów informatycznych do systemów informatycznych przedsiębiorców, z którymi kooperuje, w celu umożliwienia automatyzacji wymiany informacji między systemami informatycznymi współpracujących przedsiębiorców. Typowy projekt obejmuje integrację systemów informatycznych przedsiębiorstw lub wdrażanie nowych systemów mających na celu umożliwienie automatyzacji wymiany informacji pomiędzy systemami informatycznymi współpracujących przedsiębiorstw. Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie w ramach Działania 8.2 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą i posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, współpracujący na zasadzie zawartych umów, z co najmniej dwoma innymi przedsiębiorcami, planujący współpracę biznesową w oparciu o rozwiązania elektroniczne.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 460 817 882,00 EUR. Kwota środków przeznaczonych na konkurs projektów wynosi 458 582 915,27 PLN (do przeliczenia alokacji na PLN przyjęto kurs EUR z dnia 30.08.2010 r. tj. 1 EUR = 3,9806 PLN)
Poziom i wysokość wsparcia:
Kwota wsparcia na projekt w zakresie wspierania wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B nie może być niższa niż 20 000 złotych i jednocześnie nie może przekraczać 2 000 000 złotych. Intensywność wsparcia jest zróżnicowana w zależności od m.in. statusu przedsiębiorcy, lokalizacji projektu i kategorii wydatków kwalifikowalnych.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła z dniem 3 września br. konkurs o dofinansowanie projektów w ramachI rundy w 2010 r. Działania 1.4 "Wsparcie projektów celowych" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wnioski o dofinansowanie projektów należało składać od 1 października br. do 29 października br.
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl Wniosek o dofinansowanie projektów należało złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków, dostępnym na stronie internetowej PARP w terminie: od 1 października 2010 r. do 29 października 2010 r. a następnie potwierdzić prawidłowość danych zawartych w elektronicznej wersji wniosku zgodnie z zapisami Regulaminu Przeprowadzenia Konkursu.
W ramach Działania 1.4 dofinansowaniu będzie podlegać prowadzenie przez przedsiębiorców projektów celowych w części obejmującej badania przemysłowe lub prace rozwojowe.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie w ramach Działania 1.4 mogą ubiegać się przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą i posiadający siedzibę, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osoba fizyczną - miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Budżet i poziom działania:
Budżet działania 1.4 na lata 2007-2013 wynosi 390 352 176,00 EUR
Kwota środków przeznaczonych na konkurs projektów wynosi 364 224 900,00 EUR (zgodnie z kursem EURO z dnia 30 sierpnia 2010 r., tj. 1 EUR=3,9806 PLN).
Poziom i wysokość wsparcia:
Łączna wartość całego projektu nie może przekroczyć równowartości w złotych kwoty 50 milionów euro.
Kwota wsparcia na prace badawcze i rozwojowe musi być niższa niz równowartość w złotych kwoty 7,5 miliona euro dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt.
Termin poinformowania o wynikach konkursu:
Poinformowanie Wnioskodawców o przyznaniu bądź odmowie przyznania wsparcia nastąpi w terminie około 4 miesięcy od daty zamknięcia naboru w ramach danej rundy aplikacyjnej (zakończenia rundy aplikacyjnej).
Szczegółowe informacje i zasady dotyczące przygotowania projektów w ramach ogłoszonego naboru wniosków dostępne są na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jako Instytucja Wdrażająca, ogłosiła z dn. 6 września br. konkurs o dofinansowanie projektów w ramach III rundy aplikacyjnej w 2010 r. Działania 6.41 "Paszport do eksportu" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Wniosek o dofinansowanie projektu należało złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostepnym na stronie www.parp.gov.pl od 20 września 2010 r. do 8 października 2010 r.
Instytucja Wdrażająca (PARP) może zamknąć nabór wniosków przed dniem 8 października 2010 r., jeżeli łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 120% alokacji wyznaczonej w ramach danej rundy aplikacyjnej. Informacja o planowanej dacie zamknięcia naboru wniosków będzie zamieszczona na stronie internetowej PARP. Zamknięcie naboru nastąpi w terminie 5 dni roboczych od dnia publikacji ww. informacji, przy czym data zakończenia przyjmowania wniosków nie może przekroczyć wyznaczonej daty zamknięcia naboru wniosków dla danej rundy aplikacyjnej.
Dofinansowanie:
Dofinansowanie będzie udzielane na realizację projektów mających na celu zwiększenie udziału eksportu w calkowitej sprzedaży, zintensyfikowanie powiązań z zagranicznymi partnerami oraz zwiększenie rozpoznawalności marek handlowych i firmowych na rynkach zagranicznych.
W ramach Działania 6.1 "Paszport do eksportu" dofinansowaniem mogą zostać objęte projekty realizowane oddzielnie w dwóch kolejnych etapach:
I etap - przygotowanie Planu rozwoju eksportu
W ramach I etapu Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu przygotowanie Planu rozwoju eksportu poprzez zakup zewnętrznych usług doradczych. Okres przygotowania Planu rozwoju eksportu w ramach I etapu nie może przekroczyć 6 miesięcy.
II etap - wdrożenie Planu rozwoju eksportu
W ramach II etapu Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu wdrożenie Planu rozwoju eksportu przy wykorzystaniu możliwych do wyboru działań proeksportowych. Okres wdrożenia Planu rozwoju eksportu w ramach II etapu nie może przekroczyć 24 miesięcy.
Nabór wniosków prowadzony jest w ramach rund aplikacyjnych. W ramach rundy aplikacyjnej składane będą wnioski dotyczące zarówno I jak i II etapu Działania 6.1 PO IG. Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie wdrożenia Planu rozwoju eksportu w ramach II etapu jest uprzednia realizacja projektu dotyczącego przygotowania Planu rozwoju eksportu w ramach I etapu.
Wnioskodawca składa wniosek o dofinansowanie etapu I (przygotowanie Planu rozwoju eksportu) w ramach danej, wyznaczonej rundy aplikacyjnej, następnie po zrealizowaniu etapu I i otrzymaniu potwierdzenia z RIF o pozytywnej weryfikacji przygotowanego Planu rozwoju eksportu Wnioskodawca może złożyć wniosek o dofinansowanie etapu II (wdrożenie Planu rozwoju eksportu) w ramach kolejnej wyznaczonej rundy aplikacyjnej.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O wsparcie w ramach Działania 6.1 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą - miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy w roku obrotowym poprzedzającym rok, w którym złożą wniosek o udzielenie wsparcia posiadają udział eksportu w całkowitej sprzedaży nie przekraczający
30 %.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 121 840 000 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach III rundy aplikacyjnej w roku 2010 wynosi 180 200 000,00 PLN (w tym kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie I etapu wynosząca 6 000 000,00 PLN oraz kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie II etapu wynosząca 174 200 000,00 PLN).
Poziom i wysokość wsparcia:
Pomoc finansowa w ramach Działania 6.1 stanowi pomoc de minimis i będzie udzielana w formie refundacji części wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
I etap – przygotowanie Planu rozwoju eksportu.
Intensywność wsparcia na przygotowanie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 80% całkowitych wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem..
Kwota wsparcia na przygotowanie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 10 000 PLN.
II etap – wdrożenie Planu rozwoju eksportu.
Intensywność wsparcia na wdrożenie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 50% całkowitych wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
Kwota wsparcia na wdrożenie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 200 000 PLN.
Mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca może otrzymać wsparcie na przygotowanie oraz wdrażanie Planu rozwoju eksportu jeden raz w okresie realizacji Działania 6.1 „Paszport do eksportu” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 – 2013.
Termin poinformowania o wynikach konkursu
Okres przypadający na ocenę wniosku o dofinansowanie przygotowania/wdrożenia Planu rozwoju eksportu oraz poinformowanie Wnioskodawców o wynikach oceny wynosi około 4 miesięcy od daty zamknięcia naboru wniosków.
Szczegółowe informacje i zasady dotyczące przygotowania projektów w ramach ogłoszonego naboru wniosków dostępne są na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, jako Instytucja Wdrażająca, ogłosiła z dniem 15 lipca br. rundę aplikacyjną dla Działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 - 2013.
Wnioski o dofinansowanie projektów należało złożyć poprzez ich zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie https://poig81.parp.gov.pl w terminie: od 30 lipca 2010 r. do 30 września 2010 r.
Kolejność składania wniosków o dofinansowanie nie będzie brana pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu dofinansowania w działaniu 8.1 PO IG.
Dofinansowanie:
W ramach Działania 8.1 przewidziano dofinansowanie w dziedzinie gospodarki elektronicznej z przeznaczeniem na realizację projektów polegających na świadczeniu e-usługi, przy czym projekty te mogą obejmować wytworzenie produktów cyfrowych koniecznych do świadczenia e-usługi.
Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące. Wymaganym produktem projektu kwalifikowanego do wsparcia jest przygotowanie, wdrożenie i świadczenie co najmniej jednej e-usługi.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie w ramach Działania 8.1 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy lub mali przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy złożą wniosek o udzielenie wparcia nie wcześniej niż w dniu wpisu przedsiębiorcy do Krajowego Rejestru Sądowego lub Ewidencji Działalności Gospodarczej i nie niż później niż przed upływem roku, licząc od dnia wpisu (możliwość aplikowania nie dotyczy spółek kapitałowych w organizacji). Dofinansowanie może zostać udzielone wnioskodawcy, który złożył nie więcej niż jeden wniosek o udzielenie wsparcia w ramach danego konkursu.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 385 635 294,00 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na konkurs projektów wynosi 320 871 702,73 PLN (do przeliczenia alokacji na PLN przyjęto kurs EUR z dnia 29.06.2010 r. tj. 1 EUR = 4,1603 PLN).
Poziom i wysokość wsparcia:
Wielkość wsparcia zgodnego z zasadami pomocy de minimis może wynosić do 70 proc. wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. W przypadku mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, który w roku złożenia wniosku o udzielenie wsparcia ma nie więcej niż 27 lat, wielkość wsparcia może wynosić do 80 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Kryterium wieku przedsiębiorcy powinno być spełnione przez każdego wspólnika spółki cywilnej.
Wartość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem nie może być niższa niż 20 tysięcy złotych i nie może przekroczyć 700 tysięcy złotych.
Termin poinformowania o wynikach konkursu:
Poinformowanie Wnioskodawców o wynikach konkursu nastąpi nie później niż w 180 dni po zakończeniu naboru wniosków. Długość tego okresu może ulec skróceniu w zależności od liczby wniosków złożonych w ramach konkursu projektów.
Od 30 lipca do 30 września 2010 r. w ramach konkursu organizowanego przez Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości przyjmowane będą wnioski o dofinansowanie projektów w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Informujemy, iż zmianom uległy zasady ubiegania się o środki unijne w zbliżającym się naborze.
Zgodnie z informacją na stronie internetowej PARP, nowe kryteria oceny złożonych projektów są skonstruowane w taki sposób, aby premiować te, które w najlepszy sposób odzwierciedlają cele działania 8.1 PO IG. Wsparcie uzyskają zatem projekty cechujące się wysoką innowacyjnością oraz oparte o solidny model biznesowy, rokujący osiągnięcie sukcesu rynkowego.
Kryteriami merytorycznymi fakultatywnymi w ramach działania 8.1 PO IG w konkursie w 2010 r. będą następujące czynniki:
Wskaźnik efektywności ekonomicznej liczony będzie wg wzoru:
EE = 0,3*ROS + 0,7*ROI
gdzie:
ROS - Wskaźnik rentowności na sprzedaży
ROI - Wskaźnik rentowności inwestycji
Równocześnie informujemy, że zasady, na podstawie których PARP będzie udzielać wsparcia w ramach działania 8.1 PO IG określone są w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 2 czerwca 2010 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej na wspieranie tworzenia i rozwoju gospodarki elektronicznej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013 (Dziennik Ustaw Nr 105, poz. 666) i w Regulaminie Przeprowadzania Konkursu. Powyższe dokumenty precyzują, że kolejność składania wniosków o dofinansowanie nie będzie brana pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o udzielaniu dofinansowania w działaniu 8.1 PO IG. Nowy Regulamin Przeprowadzania Konkursu nie zawiera zapisu wskazującego na zasadę udzielania wsparcia w kolejności wpływu wniosków o dofinansowanie. Precyzuje zaś, iż o przyznaniu dofinansowania decydować będą wyłącznie wyniki oceny – liczba punktów uzyskanych w ramach oceny merytorycznej fakultatywnej.
Ułatwienia dla Beneficjentów w procedurze składania wniosków
Wychodząc naprzeciw postulatom przedsiębiorców począwszy od najbliższego konkursu przedsiębiorcy będą mieli możliwość składania wniosków o dofinansowanie z działania 8.1 PO IG drogą elektroniczną. Aby całkowicie pominąć konieczność przygotowywania dokumentacji aplikacyjnej w formie papierowej należy dysponować elektronicznym podpisem z certyfikatem kwalifikowanym (złożenie podpisu poprzez skrzynkę ePUAP). Przedsiębiorcy nie dysponujący takim podpisem, po sporządzeniu wniosku i zarejestrowaniu go we właściwej Regionalnej Instytucji Finansującej (RIF) za pomocą Generatora Wniosków, zobowiązani będą do przesłania do RIF (pocztą lub kurierem) podpisanego wydruku wniosku wraz z załącznikami.
Za moment przyjęcia wniosku będzie uznany moment jego zarejestrowania w generatorze.
Intensywność wsparcia
Rozporządzenie określa, że wielkość wsparcia może wynosić do 70 proc. wydatków kwalifikujących się do dofinansowania. W przypadku mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, który w roku złożenia wniosku o udzielenie wsparcia ma nie więcej niż 27 lat, wielkość wsparcia może wynosić do 80 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Kryterium wieku przedsiębiorcy powinno być spełnione przez każdego wspólnika spółki cywilnej.
Wartość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem nie może być niższa niż 20 tysięcy złotych i nie może przekroczyć 700 tysięcy złotych. Mikroprzedsiębiorca lub mały przedsiębiorca otrzymujący wsparcie jest zobowiązany do zapewnienia finansowania projektu w części nieobjętej wsparciem.
PARP przygotowała szereg działań, mających na celu nie tylko jak najlepsze przygotowanie beneficjentów do składania dobrej jakości wniosków, ale także do właściwej realizacji umowy w ramach kolejnych etapów życia projektu. Otrzymanie dofinansowania jest bowiem początkiem drogi beneficjenta. Kolejnymi krokami jest właściwa realizacja projektu, jego poprawne rozliczenie, oraz utrzymanie trwałości projektu przez okres 3 lat od zakończenia realizacji umowy, co będzie skrupulatnie weryfikowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.
W związku z tym PARP apeluje o wyważone i rozsądne szacowanie wskaźników na etapie składaniu wniosków, gdyż ich nieosiągnięcie na etapie realizacji projektu lub w okresie, w którym musi utrzymana być trwałość projektu, może spowodować rozwiązanie umowy i konieczność zwrotu otrzymanej dotacji wraz z odsetkami.
Na stronie internetowej PARP dostępne są projekty dokumentów aplikacyjnych, przygotowanych na najbliższy konkurs. Uwaga! Publikowane projekty nie stanowią jeszcze ostatecznej, obowiązującej dokumentacji aplikacyjnej i mogą jeszcze ulec niezbędnej modyfikacji.
Ostateczne dokumenty zostaną przedstawione przez PARP w dniu ogłoszenia naboru, tj. 15 lipca 2010 r.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zakończono nabór wniosków o dofinansowanie projektów złożonych w ramach Działania 6.1 "Paszport do eksportu" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Nabór projektów trwał od 31 maja br. do dnia 21. czerwca br. Przedłużenie terminu spowodowane było względami technicznymi dotyczącymi generatora wniosków.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jako Instytucja Wdrażająca ogłosiła II rundę aplikacyjną konkursu projektów w 2010 r. w ramach Działania 6.1 „Paszport do eksportu” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.
Wnioski o dofinansowanie projektów należało przesyłać na adres lub składać w siedzibie Regionalnej Instytucji Finansującej (RIF) właściwej dla siedziby Wnioskodawcy lub w przypadku osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą właściwej dla miejsca zamieszkania Wnioskodawcy w terminie: od 31 maja 2010 r. do 18 czerwca 2010 r.
Dla wniosków o dofinansowanie przesyłanych za pośrednictwem poczty, przesyłek kurierskich oraz dla wniosków doręczonych osobiście, za dzień wpływu wniosku uważa się dzień, w którym wniosek został doręczony do kancelarii RIF od godz. 9.00 do 15.30.
Lista Regionalnych Instytucji Finansujących wraz z danymi teleadresowymi (link)
Dofinansowanie
Dofinansowanie udzielane będzie na realizację projektów mających na celu zwiększenie udziału eksportu w całkowitej sprzedaży, zintensyfikowanie powiązań z zagranicznymi partnerami oraz zwiększenie rozpoznawalności marek handlowych i firmowych na rynkach zagranicznych.
W ramach Działania 6.1 „Paszport do eksportu” dofinansowaniem mogą zostać objęte projekty realizowane oddzielnie w dwóch kolejnych etapach:
I etap - przygotowanie Planu rozwoju eksportu
W ramach I etapu Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu przygotowanie Planu rozwoju eksportu poprzez zakup zewnętrznych usług doradczych. Okres przygotowania Planu rozwoju eksportu w ramach I etapu nie może przekroczyć 6 miesięcy.
II etap - wdrożenie Planu rozwoju eksportu
W ramach II etapu Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu wdrożenie Planu rozwoju eksportu przy wykorzystaniu możliwych do wyboru działań proeksportowych. Okres wdrożenia Planu rozwoju eksportu w ramach II etapu nie może przekroczyć 24 miesięcy.
Nabór wniosków
Nabór wniosków prowadzony jest w ramach rund aplikacyjnych. W ramach rundy aplikacyjnej składane będą wnioski dotyczące zarówno I jak i II etapu Działania 6.1 PO IG. Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie wdrożenia Planu rozwoju eksportu w ramach II etapu jest uprzednia realizacja projektu dotyczącego przygotowania Planu rozwoju eksportu w ramach I etapu.
Wnioskodawca składa wniosek o dofinansowanie etapu I (przygotowanie Planu rozwoju eksportu) w ramach danej, wyznaczonej rundy aplikacyjnej, następnie po zrealizowaniu etapu I i otrzymaniu potwierdzenia z RIF o pozytywnej weryfikacji przygotowanego Planu rozwoju eksportu Wnioskodawca może złożyć wniosek o dofinansowanie etapu II (wdrożenie Planu rozwoju eksportu) w ramach kolejnej wyznaczonej rundy aplikacyjnej.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O wsparcie w ramach Działania 6.1 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą - miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy w roku obrotowym poprzedzającym rok, w którym złożą wniosek o udzielenie wsparcia posiadają udział eksportu w całkowitej sprzedaży nie przekraczający 30 %.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 121 840 000 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach II rundy aplikacyjnej w roku 2010 wynosi 206 000 000,00 PLN (w tym kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie I etapu wynosząca 6 000 000,00 PLN oraz kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie II etapu wynosząca 200 000 000,00 PLN).
Poziom i wysokość wsparcia:
Pomoc finansowa w ramach Działania 6.1 stanowi pomoc de minimis i będzie udzielana w formie refundacji części wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
I etap – przygotowanie Planu rozwoju eksportu
Intensywność wsparcia na przygotowanie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 80% całkowitych wydatków na zakup usług doradczych związanych z przygotowaniem Planu rozwoju eksportu. Kwota wsparcia na przygotowanie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 10 000 PLN dla jednego przedsiębiorcy.
II etap – wdrożenie Planu rozwoju eksportu
Intensywność wsparcia na wdrożenie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 50% całkowitych wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Kwota wsparcia na wdrożenie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 200 000 PLN dla jednego przedsiębiorcy.
Mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca może otrzymać wsparcie na przygotowanie oraz wdrażanie Planu rozwoju eksportu jeden raz w okresie realizacji Działania 6.1 „Paszport do eksportu” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 – 2013.
Uwaga!
Instytucja Wdrażająca (PARP) może zamknąć nabór wniosków przed dniem 18 czerwca 2010 r., jeżeli łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 120% alokacji wyznaczonej w ramach danej rundy aplikacyjnej. Informacja o planowanej dacie zamknięcia naboru wniosków będzie zamieszczona na stronie internetowej PARP oraz stronach internetowych poszczególnych RIF. Zamknięcie naboru nastąpi w terminie 5 dni roboczych od dnia publikacji ww. informacji, przy czym data zakończenia przyjmowania wniosków nie może przekroczyć wyznaczonej daty zamknięcia naboru wniosków dla danej rundy aplikacyjnej.
Szczegółowe informacje oraz dokumentacja konkursowa dla Działania 6.1 PO IG znajdują się na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości dotyczącej Działania.
Informacje dodatkowe można uzyskać w Zespole ds. wyboru projektów PO IG w pomorskiej RIF pod numerami tel.: (58) 32 33 213 i (58) 32 33 294, a także pod adresem e-mail: poig@arp.gda.pl .
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (Instytucja Pośrednicząca) oraz Ministerstwo Rozwoju Regionalnego (Instytucja Zarządzająca) jako instytucje nadzorujące realizację Działania 8.1 i 8.2 POIG w porozumieniu z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (Instytucją Wdrażającą) ustaliły terminy ogłoszeń i naborów wniosków o dofinansowanie w ramach Działania 8.1 i 8.2 POIG.
W ramach Działania 8.1 PO IG w 2010 r. uruchomiony zostanie jeden konkurs wniosków o dofinansowanie. Ogłoszenie o naborze wniosków zostanie opublikowane w dniu 15 lipca 2010 r. Nabór wniosków zostanie przeprowadzony w dniach od 30 lipca 2010 r. do 30 września 2010 r.
Informacje na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (Instytucja Pośrednicząca) oraz Ministerstwo Rozwoju Regionalnego (Instytucja Zarządzająca) jako instytucje nadzorujące realizację Działania 8.1 i 8.2 POIG w porozumieniu z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (Instytucją Wdrażającą) ustaliły terminy ogłoszeń i naborów wniosków o dofinansowanie w ramach Działania 8.1 i 8.2 POIG.
W ramach Działania 8.2 PO IG w 2010 r. uruchomiony zostanie jeden konkurs wniosków o dofinansowanie. Ogłoszenie o naborze wniosków zostanie opublikowane w dniu 15 września 2010 r. Nabór wniosków zostanie przeprowadzony w dniach od 29 października 2010 r. do 30 listopada 2010 r.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Uprzejmie informujemy, zgodnie z komunikatem zamieszczonym na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, iż w związku z prowadzonymi pracami nad wyeliminowaniem sposobu wyboru projektów do dofinansowania na podstawie terminu złożenia wniosku - określonego w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 13 sierpnia 2008 r. w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej na wspieranie tworzenia i rozwój gospodarki elektronicznej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013 (z późn. zm.), Instytucja Wdrażająca (PARP), Instytucja Pośrednicząca (MSWiA) oraz Instytucja Zarządzającą (MRR) informują, iż termin publikacji ogłoszeń o naborze wniosków w ramach I rundy aplikacyjnej w 2010 r. dla Działania 8.1 i 8.2 POIG zostanie przesunięty.
Planuje się, iż nabory wniosków w ramach Działania 8.1 i 8.2 POIG rozpoczną się w II kw. 2010 r.
Terminy rozpoczęcia naborów zostaną ogłoszone w kwietniu br.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że alokacja działania 4.1 na lata 2007 - 2013 została wyczerpana. W związku z tym w wyniku decyzji instytucji nadzorujących, kolejny nabór wniosków w ramach działania 1.4-4.1 zostanie ogłoszony w przypadku pozyskania dodatkowych środków na zwiększenie alokacji działania 4.1
Lista rankingowa dotycząca I etapu Działania 6.1 na stronie internetowej PARP
Lista rankingowa dotycząca II etapu Działania 6.1 na stronie internetowej PARP
W dn. 5 marca br. Agencja Rozwoju Pomorza S.A. pełniąca rolę Regionalnej Instytucji Finansujacej dla Działań Programu Innowacyjna Gospodarka (POIG) zamknęła nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach I rundy aplikacyjnej w 2010 r. dla Działania 6.1 "Paszport do eksportu" (POIG). Do pomorskiej RIF wpłynęły 63 wnioski.
W ramach Działania 6.1 "Paszport do eksportu" POIG do Regionalnych Instytucji Finansujących w całym kraju wpłynęły łącznie 662 wnioski na łączną kwotę dofinansowania w wysokości 35 902 632,63 PLN, w tym: 484 wnioski w ramach I Etapu na łączną kwotę 4 703 221,43 PLN oraz 178 wniosków w ramach II Etapu na łączną kwotę 31 199 411,20 PLN.
Wnioski o dofinansowanie projektów można było składać w siedzibie Regionalnej Instytucji Finansującej (RIF) właściwej dla siedziby Wnioskodawcy lub w przypadku osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą właściwej dla miejsca zamieszkania Wnioskodawcy w terminie: od 15 lutego 2010 r. do 5 marca 2010 r.
Llista Regionalnych Instytucji Finansujących wraz z danymi teleadresowymi (link).
Dofinansowanie udzielane będzie na realizację projektów mających na celu zwiększenie udziału eksportu w całkowitej sprzedaży, zintensyfikowanie powiązań z zagranicznymi partnerami oraz zwiększenie rozpoznawalności marek handlowych i firmowych na rynkach zagranicznych.
Dofinansowanie:
W ramach Działania 6.1 „Paszport do eksportu” dofinansowaniem mogą zostać objęte projekty realizowane oddzielnie w dwóch kolejnych etapach:
I etap - przygotowanie Planu rozwoju eksportu
W ramach I etapu Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu przygotowanie Planu rozwoju eksportu poprzez zakup zewnętrznych usług doradczych. Okres przygotowania Planu rozwoju eksportu w ramach I etapu nie może przekroczyć 6 miesięcy.
II etap - wdrożenie Planu rozwoju eksportu
W ramach II etapu Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu wdrożenie Planu rozwoju eksportu przy wykorzystaniu możliwych do wyboru działań proeksportowych. Okres wdrożenia Planu rozwoju eksportu w ramach II etapu nie może przekroczyć 24 miesięcy.
Nabór wniosków:
Nabór wniosków prowadzony jest w ramach rund aplikacyjnych. W ramach rundy aplikacyjnej składane będą wnioski dotyczące zarówno I jak i II etapu Działania 6.1 PO IG. Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie wdrożenia Planu rozwoju eksportu w ramach II etapu jest uprzednia realizacja projektu dotyczącego przygotowania Planu rozwoju eksportu w ramach I etapu.
Wnioskodawca składa wniosek o dofinansowanie etapu I (przygotowanie Planu rozwoju eksportu) w ramach danej, wyznaczonej rundy aplikacyjnej, następnie po zrealizowaniu etapu I i otrzymaniu potwierdzenia z RIF o pozytywnej weryfikacji przygotowanego Planu rozwoju eksportu Wnioskodawca może złożyć wniosek o dofinansowanie etapu II (wdrożenie Planu rozwoju eksportu) w ramach kolejnej wyznaczonej rundy aplikacyjnej.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O wsparcie w ramach Działania 6.1 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą - miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy w roku obrotowym poprzedzającym rok, w którym złożą wniosek o udzielenie wsparcia posiadają udział eksportu w całkowitej sprzedaży nie przekraczający
30 %.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 121 840 000 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach I rundy aplikacyjnej w roku 2010 wynosi 41 329 143,33 PLN (w tym kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie I etapu wynosząca 4 000 000,00 PLN oraz kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie II etapu wynosząca 37 329 143,33 PLN). Do przeliczenia alokacji na PLN przyjęto kurs EUR z dnia 28 stycznia 2010 r. tj. 1 EUR = 4,0705 PLN.
Poziom i wysokość wsparcia:
Pomoc finansowa w ramach Działania 6.1 stanowi pomoc de minimis i będzie udzielana w formie refundacji części wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
Intensywność wsparcia na przygotowanie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 80% całkowitych wydatków na zakup usług doradczych związanych z przygotowaniem Planu rozwoju eksportu. Kwota wsparcia na przygotowanie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 10 000 PLN dla jednego przedsiębiorcy.
Intensywność wsparcia na wdrożenie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 50% całkowitych wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Kwota wsparcia na wdrożenie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 200 000 PLN dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt.
Mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca może otrzymać wsparcie na przygotowanie oraz wdrażanie Planu rozwoju eksportu jeden raz w okresie realizacji Działania 6.1 „Paszport do eksportu” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 – 2013.
Szczegółowe informacje oraz dokumentacja konkursowa dla Działania 6.1 PO IG znajdują się na stronach internetowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Informacje dodatkowe można uzyskać w Zespole ds. wyboru projektów PO IG w pomorskiej RIF pod numerami tel.: (58) 32 33 213 i (58) 32 33 294, a także pod adresem e-mail: poig@arp.gda.pl .
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jako Instytucja Wdrażająca ogłosiła I rundę aplikacyjną w 2010 r. konkursu projektów w ramach działania 4.2 „Stymulowanie działalności B+R przedsiębiorstw oraz wsparcie w zakresie wzornictwa przemysłowego” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.
Wnioski o dofinansowanie projektów należy przesyłać na adres lub składać w siedzibie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w terminie: od 15 lutego do 12 marca 2010 r.
Wnioski przyjmowane są w siedzibie PARP od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 16.30.
Uwaga!
PARP może zamknąć nabór wniosków przed dniem 12 marca 2010 r., jeżeli łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 150% budżetu wyznaczonego w ramach Działania na daną rundę aplikacyjną. Informacja o planowanej dacie zamknięcia naboru wniosków będzie zamieszczona na stronie internetowej PARP. Zamknięcie naboru nastąpi w terminie 3 dni roboczych od dnia publikacji ww. informacji, przy czym data zakończenia przyjmowania wniosków nie może przekroczyć wyznaczonej daty zamknięcia naboru wniosków dla danej rundy aplikacyjnej.
Dla wniosków o dofinansowanie przesyłanych za pośrednictwem poczty, przesyłek kurierskich oraz dla wniosków doręczonych osobiście, za dzień wpływu wniosku uważa się dzień, w którym wniosek został dostarczony do kancelarii PARP do godziny 16.30.
Dofinansowanie będzie udzielane na dwa typy projektów:
Pierwszy typ projektów to projekty dotyczące rozwoju działalności badawczo-rozwojowej już prowadzonej przez Wnioskodawcę lub którą Wnioskodawca zamierza prowadzić, o ile wcześniej poniósł wydatki w zakresie B+R. Celem Działania jest zwiększenie liczby przedsiębiorstw prowadzących działalność badawczo-rozwojową (B+R), w tym przygotowania przedsiębiorców do uzyskania statusu centrum badawczo-rozwojowego (CBR). Aby móc uzyskać takie wsparcie, należy wcześniej prowadzić działalność B+R lub ponosić wydatki w zakresie B+R, tzn. w okresie 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o dofinansowanie ponosić wydatki na badania naukowe lub prace rozwojowe, w rozumieniu ustawy z dnia 8 października 2004 r. o zasadach finansowania nauki (tj. Dz. U. z 2008, Nr 169, poz. 1049).
Wsparcie ma zachęcić przedsiębiorców do poszerzania i rozwoju działalności badawczej poprzez dofinansowanie inwestycji niezbędnych do jej prowadzenia, tj. zarówno inwestycji infrastrukturalnych związanych np. z budynkiem, w którym będzie prowadzona działalność badawczo-rozwojowa, jak również samego sprzętu wykorzystywanego w działalności badawczej, a także potrzebnych działań doradczych czy szkoleniowych.
Drugi typ projektów dotyczy wdrażania projektów w zakresie wzornictwa przemysłowego. Dofinansowane będą mogły być niezbędne działania doradcze czy szkoleniowe dotyczące opracowania wzoru, a także inwestycje związane z uruchomieniem produkcji według nowo opracowanego wzoru. Projekt musi zakończyć się wdrożeniem wzoru do produkcji. Projekty w zakresie wzornictwa muszą składać się z dwóch zasadniczych faz: fazy opracowania nowego wzoru przemysłowego lub użytkowego oraz fazy wdrożenia tego wzoru do produkcji. W ramach projektu przedsiębiorca musi skorzystać z usług doradczych w zakresie wzornictwa lub dysponować wykwalifikowaną kadrą specjalistów w tej dziedzinie. Wsparcie projektów w zakresie wzornictwa przemysłowego może być udzielone pod warunkiem, iż projekt jest opłacalny.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie z Działania 4.2 mogą ubiegać się przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku przedsiębiorców będących osobami fizycznymi – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 186 000 000 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach I rundy aplikacyjnej w 2010r. wynosi 103.122.500 PLN (do przeliczenia alokacji na PLN przyjęto kurs EUR z dnia 30.12.2009 r. tj. 1 EUR = 4,1249 PLN)
Poziom dofinansowania (intensywność wsparcia) wynosi od 30% do 70% wartości kosztów kwalifikowanych, zgodnie z Mapą pomocy regionalnej na lata 2007-2013, przy czym:
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że alokacja działania 4.4 na lata 2007 - 2013 została wyczerpana. W związku z tym kolejny nabór wniosków w ramach działania 4.4, którego ogłoszenie było planowane 1 czerwca 2010 r. zostanie ogłoszony w przypadku pozyskania dodatkowych środków na zwiększenie alokacji.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że zgodnie z wcześniejszym komunikatem z dnia 5 lutego br. rozpoczęła składanie zleceń płatności do Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) dla beneficjentów w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka. W nowym systemie działającym od 1 stycznia 2010 r. PARP złożyła do 5 lutego br. zlecenia płatności na kwotę blisko 79 mln złotych w ramach wszystkich realizowanych przez Agencję działań.
Uprzejmie informujemy, iż Regionalne Instytucje Finansujące w przyszłym tygodniu (tj. od dnia 8 lutego br.) będą kontynuować proces zawierania umów o dofinansowanie w ramach Działania 8.1 PO IG dla projektów zatwierdzonych do wsparcia w ramach II rundy aplikacyjnej w 2009 r.
Zaktualizowany i dostosowany do obowiązującego prawa wzór umowy o dofinansowanie znajduje się na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości dotyczącej Działania 8.1.
Uprzejmie informujemy, iż Regionalne Instytucje Finansujące rozpoczną w przyszłym tygodniu (tj. od dnia 8 lutego br.) proces zawierania umów o dofinansowanie w ramach Działania 8.2 PO IG dla projektów zatwierdzonych do wsparcia w ramach III rundy aplikacyjnej w 2009 r.
Zaktualizowany i dostosowany do obowiązującego prawa wzór umowy o dofinansowanie znajduje się na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości dotyczącej Działania 8.2.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że wypłaty zaliczek oraz refundacji w nowym systemie płatności poprzez Bank Gospodarstwa Krajowego odbywają się na bieżąco w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki oraz Programie Operacyjnym Rozwój Polski Wschodniej. Zlecenia płatności w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka PARP zacznie składać w drugim tygodniu lutego br.
Informacja na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, iż od dnia 8 lutego br. Regionalne Instytucje Finansujące rozpoczną proces podpisywania umów o dofinansowanie z przedsiębiorcami w ramach Działania 6.1 PO IG dla wniosków złożonych w ramach III rundy w 2009 r., a zatwierdzonych w styczniu br.
Umowy będą podpisywane na wzorach dostosowanych do zapisów nowej ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. nr 157 poz.1240).
W związku z zatwierdzeniem przez Instytucję Zarządzającą list rankingowych projektów zatwierdzonych do dofinansowania w ramach III rundy w 2009 roku w Działaniu 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B PO IG uprzejmie informujemy, iż na stronie internetowej PARP umieszczono Listę wniosków zatwierdzonych do dofinansowania w ramach III rundy w 2009 r. dla Działania 8.2 PO IG.
LIsta zatwierdzonych wniosków dostępna jest tutaj.
Zakończono nabór wniosków w ramach ogłoszonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości II rundy aplikacyjnej 2009 dla przedsiębiorców innych niż MSP w ramach Działania 1.4-4.1 „Wsparcie projektów celowych oraz wsparcie wdrożeń wyników prac B+R” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.
Wnioski o dofinansowanie projektów należało przesyłać na adres lub składać w Regionalnej Instytucji Finansującej właściwej dla miejsca realizacji projektu w terminie: od 16 listopada do 14 grudnia 2009 r.
Do pomorskiego RIF przedsiębiorcy spoza sektora MŚP złożyli 23 wnioski o dofinansowanie.
Wnioski przyjmowano od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.30.
Lista Regionalnych Instytucji Finansujących wraz z danymi teleadresowymi (link)
Uwaga!
PARP może zamknąć nabór wniosków przed dniem 14 grudnia 2009r., jeżeli łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 120% budżetu wyznaczonego w ramach Działania 1.4 na daną rundę aplikacyjną. Informacja o planowanej dacie zamknięcia naboru wniosków będzie zamieszczona na stronie internetowej PARP. Zamknięcie naboru nastąpi w terminie 3 dni roboczych od dnia publikacji ww. informacji, przy czym data zakończenia przyjmowania wniosków nie może przekroczyć wyznaczonej daty zamknięcia naboru wniosków dla danej rundy aplikacyjnej.
Dla wniosków o dofinansowanie przesyłanych za pośrednictwem poczty, przesyłek kurierskich oraz dla wniosków doręczonych osobiście, za dzień wpływu wniosku uważa się dzień, w którym wniosek został dostarczony do Regionalnej Instytucji Finansującej do godziny 15.30.
Dofinansowanie:
W ramach Działania 1.4-4.1 dofinansowaniu będzie podlegać prowadzenie przez przedsiębiorców projektów celowych składających się z części badawczej (badań przemysłowych i/lub prac rozwojowych) oraz części wdrożeniowej (wdrożenia wyników tych badań lub prac w działalności gospodarczej przedsiębiorcy). Wsparcie na część badawczą projektu celowego będzie pochodziło z budżetu Działania 1.4, zaś wsparcie na wdrożenie wyników badań z budżetu Działania 4.1.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie w ramach naboru mogą ubiegać się wyłącznie inni niż mikro, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku przedsiębiorców będących osobami fizycznymi – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania 1.4 wynosi: 390 352 176 EUR
Budżet Działania 4.1 wynosi: 390 000 000 EUR
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach II rundy aplikacyjnej w 2009r. dla Działania 1.4 wynosi 280 197 750 PLN (do przeliczenia alokacji na PLN przyjęto kurs EUR z dnia 29.09.2009 r. tj. 1 EUR = 4,2135 PLN). Alokacja dla Działania 4.1 nie została ustalona – w ramach II rundy aplikacyjnej zostanie wykorzystana kwota budżetu zgodna z kwotami przyznanymi w ramach zatwierdzonych wniosków.
Poziom i wysokość wsparcia:
Łączna wartość całego projektu celowego nie może przekroczyć równowartości w złotych kwoty 50 ml euro.
Działanie 1.4 – prace badawcze i rozwojowe
Kwota wsparcia na prace badawcze i rozwojowe musi być niższa niż równowartość w złotych kwoty 7,5 mln EUR dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt.
Intensywność wsparcia na prace badawcze i rozwojowe nie może przekroczyć:
W przypadku przedsiębiorców realizujących projekty zlokalizowane w województwie łódzkim, mazowieckim, lubelskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim lub podkarpackim, wartość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem w części badawczej projektu musi wynieść co najmniej 400 tysięcy złotych. Dla pozostałych przedsiębiorców nie określono minimalnej wartości wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
Działanie 4.1 – wdrożenie wyników prac badawczych i rozwojowych
Kwota wsparcia na wdrożenie wyników prac badawczych i rozwojowych nie może przekroczyć 20 milionów złotych dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt. Intensywność wsparcia na wdrożenie wyników prac badawczych i rozwojowych w ramach części inwestycyjnej wynosi od 30% do 50% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, zgodnie z Mapą pomocy regionalnej na lata 2007-2013.
Zakończył się nabór wniosków dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw ogłoszony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Działania 1.4-4.1 „Wsparcie projektów celowych oraz wsparcie wdrożeń wyników prac B+R” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013.
Wnioski o dofinansowanie projektów można było przesyłać lub składać w Regionalnej Instytucji Finansującej właściwej dla miejsca realizacji projektu w terminie od 2 do 30 listopada 2009 r. Wnioski przyjmowano od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.30.
Do pomorskiego RIF przedsiębiorcy złożyli 31 wniosków o dofinansowanie.
Lista Regionalnych Instytucji Finansujących wraz z danymi teleadresowymi(link)
Dla wniosków o dofinansowanie przesyłanych za pośrednictwem poczty, przesyłek kurierskich oraz dla wniosków doręczonych osobiście, za dzień wpływu wniosku uważa się dzień, w którym wniosek został dostarczony do Regionalnej Instytucji Finansującej do godziny 15.30.
UWAGA!
PARP może zamknąć nabór wniosków przed dniem 30 listopada 2009r., jeżeli łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 120% budżetu wyznaczonego w ramach Działania 1.4 na daną rundę aplikacyjną. Informacja o planowanej dacie zamknięcia naboru wniosków będzie zamieszczona na stronie internetowej PARP. Zamknięcie naboru nastąpi w terminie 3 dni roboczych od dnia publikacji ww. informacji, przy czym data zakończenia przyjmowania wniosków nie może przekroczyć wyznaczonej daty zamknięcia naboru wniosków dla danej rundy aplikacyjnej.
Dofinansowanie:
W ramach Działania 1.4-4.1 dofinansowaniu będzie podlegać prowadzenie przez przedsiębiorców projektów celowych składających się z części badawczej (badań przemysłowych i/lub prac rozwojowych) oraz części wdrożeniowej (wdrożenia wyników tych badań lub prac w działalności gospodarczej przedsiębiorcy). Wsparcie na część badawczą projektu celowego będzie pochodziło z budżetu Działania 1.4, zaś wsparcie na wdrożenie wyników badań z budżetu Działania 4.1.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie w ramach naboru mogą ubiegać się wyłącznie mikro, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku przedsiębiorców będących osobami fizycznymi – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania 1.4 wynosi: 390 352 176 EUR
Budżet Działania 4.1 wynosi: 390 000 000 EUR
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach II rundy aplikacyjnej w 2009r. dla Działania 1.4 wynosi 280 197 750 PLN (do przeliczenia alokacji na PLN przyjęto kurs EUR z dnia 29.09.2009 r. tj. 1 EUR = 4,2135 PLN).
Alokacja dla Działania 4.1 nie została ustalona – w ramach II rundy aplikacyjnej zostanie wykorzystana kwota budżetu zgodna z kwotami przyznanymi w ramach zatwierdzonych wniosków.
Poziom i wysokość wsparcia:
Łączna wartość całego projektu celowego nie może przekroczyć równowartości w złotych kwoty 50 mln EUR.
Działanie 1.4 – prace badawcze i rozwojowe
Kwota wsparcia na prace badawcze i rozwojowe musi być niższa niż równowartość w złotych kwoty 7,5 miliona euro dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt.
Intensywność wsparcia na prace badawcze i rozwojowe nie może przekroczyć:
W przypadku przedsiębiorców realizujących projekty zlokalizowane w województwie łódzkim, mazowieckim, lubelskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim lub podkarpackim, wartość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem w części badawczej projektu musi wynieść co najmniej 400 tysięcy złotych. Dla pozostałych przedsiębiorców nie określono minimalnej wartości wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
Działanie 4.1 – wdrożenie wyników prac badawczych i rozwojowych
Kwota wsparcia na wdrożenie wyników prac badawczych i rozwojowych nie może przekroczyć 20 milionów złotych dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt. Intensywność wsparcia na wdrożenie wyników prac badawczych i rozwojowych w ramach części inwestycyjnej wynosi od 30% do 70% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, zgodnie z Mapą pomocy regionalnej na lata 2007-2013, natomiast w ramach części doradczej dla MSP nie może przekroczyć 50%.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prezentuje na stronie internetowej zatwierdzone przez Instytucja Zarządzającą listy rankingowe projektów zatwierdzonych do dofinansowania w ramach II rundy aplikacyjnej 2009 dla Działania 8.1 PO IG Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej.
Listy zatwierdzonych wniosków w ramach II rundy aplikacyjnej 2009 dla Działania 8.1 (link)
Zakończył się nabór wniosków w ramach III rundy aplikacyjnej 2009 dla Działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 - 2013.
Wnioski o dofinansowanie projektów składane były w siedzibiach Regionalnych Instytucji Finansujących (RIF) właściwych dla siedziby Wnioskodawcy w terminie: od 26 października 2009 r. do 29 października br.
Do pomorskiej RIF wpłynęło 155 wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Działania 8.1 PO IG.
Dofinansowanie:
W ramach Działania 8.1 przewidziano dofinansowanie w dziedzinie gospodarki elektronicznej z przeznaczeniem na realizację projektów polegających na świadczeniu e-usługi, przy czym projekty te mogą obejmować wytworzenie produktów cyfrowych koniecznych do świadczenia e-usługi.
Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące. Wymaganym produktem projektów kwalifikowanych do wsparcia jest przygotowanie, wdrożenie
i świadczenie e-usług.
Nabór wniosków prowadzony jest w ramach rund aplikacyjnych.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O wsparcie w ramach Działania 8.1 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy lub mali przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy prowadzą działalność gospodarczą nie dłużej niż 1 rok od dnia rejestracji działalności.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 385 635 294,00 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach III rundy aplikacyjnej wynosi 135 398 342,85 PLN (do przeliczenia alokacji na PLN przyjęto kurs EUR z dnia 29.09.2009 r. tj. 1 EUR = 4,2135 PLN).
Poziom i wysokość wsparcia:
Wielkość wsparcia zgodnego z zasadami pomocy de minimis może wynosić do 85% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Wartość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem w ramach projektu zgłaszanego do dofinansowania w ramach Działania 8.1 nie może być niższa niż 20 000,00 PLN i nie może przekroczyć 1 000 000,00 PLN.
Zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie w ramach II rundy aplikacyjnej w ramach Działania 4.4 "Nowe inwestycje o wysokim potrencjale innowacyjnym" w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.
Wnioski o dofinansowanie projektów składano w siedzibie Regionalnej Instytucji Finansującej (RIF) właściwej dla miejsca lokalizacji projektu w terminie: od 28 września do 30 października 2009 r.
Do pomorskiej RIF wpłynęło 16 wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Działania 4.4 "Nowe inwestycje o wysokim potrencjale innowacyjnym" na łączną wysokość dofinansowania 329.347.725,80 zł
Szczegółowe informacje dotyczące konkursów w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka można uzyskać w Zespole ds. wyboru projektów PO IG Regionalnej Instytucji Finansującej pod nr tel. (058) 32 33 294 oraz (058) 32 33 213.
Na stronie internetowej PARP dostępna jest wstępna lista wniosków rekomendowanych do dofinansowania w ramach Działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013 złożonych w ramach II rundy aplikacyjnej w 2009 roku.
W związku z przekroczeniem w dniu 13 lipca 2009 r. 130 % alokacji przewidzianej na II rundę aplikacyjną dla Działania 8.1 POIG tj. kwoty 144.315.644,29 zł., wnioski o dofinansowanie były przyjmowane przez Regionalne Instytucje Finansujące do dnia 16 lipca 2009 r. włącznie. Do ARP S.A., która pełni rolę RIF w woj. pomorskim, złożono 95 wniosków o dofinansowanie projektów na łączną sumę niemal 64 milionów złotych. W sumie, w skali całego kraju złożono 1329 wniosków o dofinansowanie na łączną sumę nieco ponad 898 milionów złotych. Pełna statystyka dotycząca ilości składanych wniosków w poszczególnych regionach, a także sumaryczne kwoty wnioskowanych dotacji znajdują się tutaj.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O wsparcie w ramach Działania 8.1 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy lub mali przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy prowadzą działalność gospodarczą nie dłużej niż 1 rok od dnia rejestracji działalności.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 385 635 294,00 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach II rundy aplikacyjnej wynosi 144 315 644,29 PLN*.
Poziom i wysokość wsparcia:
Intensywność wsparcia zgodnego z zasadami pomocy de minimis może wynosić do 85% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Wartość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem w ramach projektu zgłaszanego do dofinansowania w Działaniu 8.1 nie może być niższa niż 20 000,00 złotych i nie może jednocześnie przekroczyć 1 000 000,00 złotych.
*do przeliczenia alokacji na PLN przyjęto kurs EUR z dnia 28.05.2009 r. tj. 1 EUR = 4,491 PLN
UWAGA - pełna treść ogłoszenia o naborze wniosków oraz niezbędne dokumenty znajdują się na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zamknięto III rundę aplikacyjną w ramach Działania 8.2 „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG).
Nabór wniosków o dofinansowanie projektów prowadzony był poprzez Regionalne Instytucje Finansujące (RIF) właściwe dla głównej lokalizacji projektu w terminie: od 5 października 2009 r. do 23 października 2009 r.
Lista Regionalnych Instytucji Finansujących wraz z danymi teleadresowymi (link)
Dofinansowanie:
W ramach Działania 8.2 przewidziano dofinansowanie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B z przeznaczeniem na realizację projektów o charakterze technicznym, informatycznym i organizacyjnym, które prowadzą do realizacji procesów biznesowych w formie elektronicznej.
Wsparcie może być udzielone przedsiębiorcy, który planuje rozpoczęcie lub rozwój współpracy w oparciu o rozwiązanie elektroniczne, w szczególności przez dostosowanie własnych systemów informatycznych do systemów informatycznych przedsiębiorców, z którymi kooperuje, w celu umożliwienia automatyzacji wymiany informacji między systemami informatycznymi współpracujących przedsiębiorców. Typowy projekt obejmuje integrację systemów informatycznych przedsiębiorstw lub wdrażanie nowych systemów mających na celu umożliwienie automatyzacji wymiany informacji pomiędzy systemami informatycznymi współpracujących przedsiębiorstw.
Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące.
Nabór wniosków prowadzony jest w ramach rund aplikacyjnych.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O wsparcie w ramach Działania 8.2 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą i posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, współpracujący na zasadzie zawartych umów, z co najmniej dwoma innymi przedsiębiorcami, planujący współpracę biznesową
w oparciu o rozwiązania elektroniczne.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 460 817 882,00 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach III rundy aplikacyjnej wynosi 156 949 935,47 PLN (do przeliczenia alokacji na PLN przyjęto kurs EUR z dnia 28.08.2009 r. tj. 1 EUR = 4,0870 PLN)
Poziom i wysokość dofinansowania:
Kwota wsparcia na projekt w zakresie wspierania wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B nie może być niższa niż 20 000 PLN i jednocześnie nie może przekraczać 2 000 000 PLN. Intensywność wsparcia jest zróżnicowana w zależności od m.in. statusu przedsiębiorcy, lokalizacji projektu i kategorii wydatków kwalifikowalnych.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursów w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka można uzyskać w Zespole ds. wyboru projektów PO IG Regionalnej Instytucji Finansującej pod nr tel. (058) 32 33 294 oraz (058) 32 33 213.
W dniu 9 października 2009 r. zakończył się 3 w bieżącym roku nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Działania 6.1 "Paszport do eksportu" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG). Nabór był prowadzony od dnia 14 września br. Do pomorskiej Regionalnej Instytucji Finansującej (ARP S.A.) złożono 25 wniosków o dofinansowanie.
DOFINANSOWANIE
Dofinansowanie udzielane będzie na realizację projektów mających na celu zwiększenie udziału eksportu w całkowitej sprzedaży, zintensyfikowanie powiązań z zagranicznymi partnerami oraz zwiększenie rozpoznawalności marek handlowych i firmowych na rynkach zagranicznych.
W ramach Działania 6.1 „Paszport do eksportu” dofinansowaniem mogą zostać objęte projekty realizowane oddzielnie w dwóch kolejnych etapach:
I etap - przygotowanie Planu rozwoju eksportu
W ramach I etapu Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu przygotowanie Planu rozwoju eksportu poprzez zakup zewnętrznych usług doradczych. Okres przygotowania Planu rozwoju eksportu w ramach I etapu nie może przekroczyć 6 miesięcy.
II etap - wdrożenie Planu rozwoju eksportu
W ramach II etapu Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu wdrożenie Planu rozwoju eksportu przy wykorzystaniu możliwych do wyboru działań proeksportowych. Okres wdrożenia Planu rozwoju eksportu w ramach II etapu nie może przekroczyć 24 miesięcy.
Nabór wniosków prowadzony jest w ramach rund aplikacyjnych.
W ramach rundy aplikacyjnej składane będą wnioski dotyczące zarówno I jak i II etapu Działania 6.1 PO IG. Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie wdrożenia Planu rozwoju eksportu w ramach II etapu jest uprzednia realizacja projektu dotyczącego przygotowania Planu rozwoju eksportu w ramach I etapu.
Wnioskodawca składa wniosek o dofinansowanie etapu I (przygotowanie Planu rozwoju eksportu) w ramach danej, wyznaczonej rundy aplikacyjnej, następnie po zrealizowaniu etapu I i otrzymaniu potwierdzenia z RIF o pozytywnej weryfikacji przygotowanego Planu rozwoju eksportu Wnioskodawca może złożyć wniosek o dofinansowanie etapu II (wdrożenie Planu rozwoju eksportu) w ramach kolejnej wyznaczonej rundy aplikacyjnej.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O wsparcie w ramach Działania 6.1 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą - miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy w roku obrotowym poprzedzającym rok, w którym złożą wniosek o udzielenie wsparcia posiadają udział eksportu w całkowitej sprzedaży nie przekraczający 30 %.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 121 840 000 EUR
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach III rundy aplikacyjnej wynosi 65 092 641,02 PLN (w tym kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie I etapu wynosząca 4 000 000,00 PLN oraz kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie II etapu wynosząca 61 092 641,02 PLN). Do przeliczenia alokacji na PLN przyjęto kurs EUR z dnia 30.07.2009 r. tj. 1 EUR = 4,1775 PLN.
Poziom i wysokość wsparcia:
Pomoc finansowa w ramach Działania 6.1 stanowi pomoc de minimis i będzie udzielana w formie refundacji części wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
I etap – przygotowanie Planu rozwoju eksportu
Intensywność wsparcia na przygotowanie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 80% całkowitych wydatków na zakup usług doradczych związanych z przygotowaniem Planu rozwoju eksportu. Kwota wsparcia na przygotowanie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 10 000 PLN dla jednego przedsiębiorcy.
II etap – wdrożenie Planu rozwoju eksportu
Intensywność wsparcia na wdrożenie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 50% całkowitych wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
Kwota wsparcia na wdrożenie Planu rozwoju eksportu nie może przekroczyć 200 000 PLN dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt.
Mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca może otrzymać wsparcie na przygotowanie oraz wdrażanie Planu rozwoju eksportu jeden raz w okresie realizacji Działania 6.1 „Paszport do eksportu” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 – 2013.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursów w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka można uzyskać w Zespole ds. wyboru projektów PO IG Regionalnej Instytucji Finansującej pod nr tel. (058) 32 33 294 oraz (058) 32 33 213.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jako Instytucja Wdrażająca ogłosiła z dniem 4 września 2009 r. III rundę aplikacyjną w ramach Działania 4.2 „Stymulowanie działalności B+R przedsiębiorstw oraz wsparcie w zakresie wzornictwa przemysłowego” w ramach
Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
UWAGA
Zgodnie z Regulaminem przeprowadzania konkursu, nabór wniosków do Działania 4.2 PO IG może zostać zamknięty, jeżeli łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 150% alokacji wyznaczonej w ramach Działania 4.2 na konkurs tj. 68.116.668,00 PLN. PARP zobowiązana jest poinformować na stronie internetowej www.parp.gov.pl z wyprzedzeniem 3 dni roboczych o dacie wstrzymania naboru wniosków.Do dnia 29 września 2009 r. do godz. 15.00 do PARP wpłynęło 34 wnioski na łączną kwotę wsparcia w wysokości 120.198.619,00 PLN, co przekracza 150% alokacji. W związku z powyższym nabór wniosków zostaje zamknięty przez PARP z dniem 2 października 2009 r. Oznacza to, że wnioski można składać w PARP do dnia 2 października br. włącznie, do godz. 16.30. Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.
Przypominamy, iż wnioski o dofinansowanie projektów należy przesyłać na adres lub składać w siedzibie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w terminie: od 28 września do dnia zamknięcia naboru. Wnioski przyjmowane są w siedzibie PARP od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 16.30. Dla wniosków o dofinansowanie przesyłanych za pośrednictwem poczty, przesyłek kurierskich oraz dla wniosków doręczonych osobiście, za dzień wpływu wniosku uważa się dzień, w którym wniosek został dostarczony do kancelarii PARP do godziny 16.30.
Dofinansowanie będzie udzielane na dwa typy projektów:
Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie:
O dofinansowanie mogą ubiegać się wyłącznie mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku przedsiębiorców będących osobami fizycznymi – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Budżet i poziom dofinansowania:
Budżet Działania wynosi 186 000 000 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach III rundy aplikacyjnej w 2009r. wynosi 68.116.668 PLN (do przeliczenia alokacji na PLN przyjęto kurs EUR z dnia 28.08.2009 r. tj. 1 EUR = 4,0870 PLN).
Poziom dofinansowania (intensywność wsparcia) wynosi od 40% do 70% wartości kosztów kwalifikowanych, zgodnie z Mapą pomocy regionalnej na lata 2007-2013, przy czym:
Maksymalna kwota dofinansowania dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt w zakresie wzornictwa wynosi:
Maksymalna kwota dofinansowania dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt na zwiększenie potencjału badawczo-rozwojowego wynosi:
PARP informuje, że w porozumieniu z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwem Rozwoju Regionalnego dokonała zmiany terminu naboru do trzeciej w tym roku rundy aplikacyjnej w Działaniu 8.1 "Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Nowy termin ogłoszenia naboru zostaje wyznaczony na 12 października 2009 r., natomiast przyjmowanie wniosków rozpocznie się od 26 października 2009 r. Do czasu uruchomienia trzeciej rundy zostanie zakończona ocena formalna ponad 1300 wniosków złożonych w ramach II rundy, co umożliwi tym przedsiębiorcom, którzy nie otrzymają dofinansowania ze względu na niespełnienie kryteriów formalnych, dokonanie poprawek i ponowne aplikowanie w jesiennym naborze.
Komunikat na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
W dniu 10 lipca br. Agencja Rozwoju Pomorza S.A. pełniąca rolę Regionalnej Instytucji Finansującej dla Działań Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG) zakończyła przyjmowanie wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Działania 6.1 „Paszport do eksportu”.
Pełną dokumentację konkursową dla Działania 6.1 znajdziesz tutaj.
Według komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach ww. Działania PO IG do regionalnych instytucji finansujących wpłynęło na terenie całego kraju wpłynęło 271 wniosków o dofinansowanie projektów na łączną kwotę dotacji w wysokości 2.968.428.80 PLN, w tym do ARP S.A. pełniącej rolę Regionalnej Instytucji Finansującej w woj. pomorskim wpłynęło 26 wniosków na łączną sumę dotacji 247 998,80 PLN.
Budżet Działania wynosi 121 840 000 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach II rundy aplikacyjnej wynosi 36 478 896,00 PLN.
Wnioski o dofinansowanie projektów należy przesyłać na adres lub składać w siedzibie Regionalnej Instytucji Finansującej (RIF) właściwej dla siedziby Wnioskodawcy w terminie: od 15 czerwca 2009 r. do 10 lipca 2009 r.
O wsparcie w ramach Działania 6.1 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej, a w przypadku osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą - miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy w roku obrotowym poprzedzającym rok, w którym złożą wniosek o udzielenie wsparcia posiadają udział eksportu w całkowitej sprzedaży nie przekraczający 30 %.
Dofinansowanie udzielane będzie na realizację projektów mających na celu zwiększenie udziału eksportu w całkowitej sprzedaży, zintensyfikowanie powiązań z zagranicznymi partnerami oraz zwiększenie rozpoznawalności marek handlowych i firmowych na rynkach zagranicznych.
W ramach Działania 6.1 „Paszport do eksportu" dofinansowaniem mogą zostać objęte projekty realizowane oddzielnie w dwóch kolejnych etapach:
I etap - przygotowanie Planu rozwoju eksportu
W ramach I etapu Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu przygotowanie Planu rozwoju eksportu poprzez zakup zewnętrznych usług doradczych. Okres przygotowania Planu rozwoju eksportu w ramach I etapu nie może przekroczyć 6 miesięcy.
II etap - wdrożenie Planu rozwoju eksportu
W ramach II etapu Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu wdrożenie Planu rozwoju eksportu przy wykorzystaniu możliwych do wyboru działań proeksportowych. Okres wdrożenia Planu rozwoju eksportu w ramach II etapu nie może przekroczyć 24 miesięcy.
Informacje dodatkowe można uzyskać w Zespole ds. wyboru projektów PO IG pod numerami tel.: 058 32 33 213 i 058 32 33 294, a także pod adresem e-mail: poig@arp.gda.pl .
Budżet Działania wynosi 186 000 000 EUR. Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach II rundy wynosi 74 847 000,00 PLN.
Wnioski o odifnansowanie projektów należy przesyłać na adres lub składać w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w terminie od 15.06.2009 r. - 15.07.2009 r.
Szczegółowe informacje oraz dokumentacja konkursowa dla Działania 4.2 PO IG znajdują się na stronach internetowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zakończono nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach II rundy aplikacyjnej konkursu projektów w 2009 r. w ramach Działania 8.2 PO IG „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B” .
W ramach Działania 8.2 do Regionalnych Instytucji Finansujących (RIF) wpłynęły 323 wnioski o dofinansowanie projektów na łączną kwotę dofinansowania 170 789 174,59 PLN. Do Agencji Rozwoju Pomorza S.A. pełniącej rolę RIF złożono 21 wniosków o dofinansowanie projektów na łączną kwotę dofinansowania w wysokości 10 643 207,93 PLN. Jest to 6 wynik w skali całego kraju.
Budżet Działania 8.2 wynosi 460 817 882,00 EUR.
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach II rundy aplikacyjnej wynosiła 172 464 438,51 PLN. Wnioski przyjmowano w okresie od 15.06.2009 r. do 03.07.2009 r.
O dotacje w ramach Działania 8.2 mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą i posiadający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, współpracujący na zasadzie zawartych umów, z co najmniej dwoma innymi przedsiębiorcami planujący, współpracę biznesową w oparciu o rozwiązania elektroniczne.
W ramach Działania 8.2 przewidziano dofinansowanie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B z przeznaczeniem na realizację projektów o charakterze technicznym, informatycznym i organizacyjnym, które prowadzą do realizacji procesów biznesowych w formie elektronicznej. Wsparcie może być udzielone przedsiębiorcy, który planuje rozpoczęcie lub rozwój współpracy w oparciu o rozwiązanie elektroniczne, w szczególności przez dostosowanie własnych systemów informatycznych do systemów informatycznych przedsiębiorców, z którymi kooperuje, w celu umożliwienia automatyzacji wymiany informacji między systemami informatycznymi współpracujących przedsiębiorców. Typowy projekt obejmuje integrację systemów informatycznych przedsiębiorstw lub wdrażanie nowych systemów mających na celu umożliwienie automatyzacji wymiany informacji pomiędzy systemami informatycznymi współpracujących przedsiębiorstw.
Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące.
Zobacz informacje na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Informacje dodatkowe można uzyskać w Zespole ds. wyboru projektów PO IG pod numerami tel.: 058 32 33 213 i 058 32 33 294, a także pod adresem e-mail: poig@arp.gda.pl .
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prezentuje zatwierdzone przez Instytucję Zarządzającą listy rankingowe projektów zatwierdzonych do dofinansowania w ramach I rundy aplikacyjnej 2009 roku w działaniu 8.1 "Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej".
Zatwierdzono 346 wniosków o dofinansowanie na całkowitą kwotę 208 021 085,28 PLN. W ramach pierwotnego budżetu konkursu (140 901 760,00 PLN) sfinansowane zostałoby 221 projektów na kwotę 140 766 150,93 PLN.
Zwiększono alokację o kwotę 67 119 325,28 PLN, co pozwoli sfinansować dodatkowe 125 projektów.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prezentuje zatwierdzoną przez Instytucję Zarządzającą listę rankingową projektów zatwierdzonych do dofinansowania w ramach I rundy aplikacyjnej dla Działania 6.1 „Paszport do eksportu" w Programie Innowacyjna Gospodarka (PO IG).
Do dofinansowania zatwierdzono ponad 90% złożonych wniosków na łączną kwotę dofinansowania ponad 2,65 mln złotych.
Od chwili zamknięcia naboru wniosków w ramach I rundy aplikacyjnej faktyczny czas oceny oraz zatwierdzenia protokołów z oceny przez Instytucję Zarządzającej został skrócony o 1/3!
Lista projektów zatwierdzonych do dofinansowania w ramach I rundy działania 6.1 dostępna jest na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursów w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka można uzyskać w Zespole ds. wyboru projektów PO IG Regionalnej Instytucji Finansującej pod nr tel. (058) 32 33 294 oraz (058) 32 33 213.
Zapraszamy pomorskich przedsiębiorców do udziału w konkursach.