Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Banery

Invest in Pomerania
Wyraź swoje zdanie o pracy ARP S.A. - wypełnij ankietę

Newsletter

Kalendarium

«czerwiec 2019»
P W Ś C P S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Wszystkie wydarzenia

Banery

26202 wejść
2019.06.25 15:56

Data

26.06.2019

Galeria

Baner

ARP Partnerem Wspierającym Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Doradztwo CSR

Doradztwo CSR

Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR - z ang. Corporate Social Responsibility) to współczesna koncepcja zarządzania firmą, która uwzględnia m.in. aspekty społeczne i środowiskowe w procesie podejmowania decyzji biznesowych. Strategiczne podejście do tego zagadnienia, odpowiedni dobór i zintegrowanie działań CSR-owych z podstawową działalnością firmy przynoszą najlepsze długookresowe efekty. Rezultaty te mogą być obserwowane w wielu obszarach - od lepszego zarządzania ryzykiem począwszy poprzez budowanie  lojalności klientów, kontrahentów i pracowników po zwiększenie efektywności działania przedsiębiorstwa czy wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych produktów bądź usług.

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu przedsiębiorstw tą tematyką rozszerzyliśmy wachlarz usług świadczonych przez ARP S.A. o doradztwo w zakresie opracowania i wdrażania kompleksowej strategii CSR uwzględniającej aktualne standardy społecznej odpowiedzialności biznesu zawarte w ISO 26000 oraz najnowsze trendy rynkowe.

W ramach Doradztwa CSR oferujemy także:

  • weryfikację i uaktualnienia istniejących strategii CSR-owych, poprzedzonych audytem potrzeb
  • dobranie rozwiązań i narzędzi CSR odpowiednich do założonych celów strategicznych
  • wsparcie w opracowywaniu projektów i programów CSR-owych dla przedsiębiorstw, a także organizacji o innym charakterze
  • opracowywanie kodeksów etyki
  • pomoc podczas wdrażania raportowania aspektów pozafinansowych w przedsiębiorstwach
  • wsparcie Klienta podczas wdrażania rozwiązań CSR-owych we współpracy z interesariuszami i w sposób zapewniający istnienie dialogu
  • innego rodzaju usługi doradcze i eksperckie z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju, w zależności od potrzeb Klientów.


Do końca sierpnia 2015 r. istnieje możliwość skorzystania z usługi doradczej dofinansowanej w 90 % ze środków Unii Europejskiej, co oznacza, że nasi Klienci ponoszą koszt jedynie 10% wartości wybranych usług). Dofinansowane usługi doradcze dostępne są jedynie dla firm z sektora MSP oraz osób planujących otworzenie własnej działalności gospodarczej. Przewidziano na nie maks. 40 godzin. Więcej informacji w Zakładce Usługi Doradcze dla MSP.

Na zasadach komercyjnych prowadzimy również szkolenia wewnętrzne przybliżające tematykę społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierające proces wdrażania rozwiązań CSR w organizacji skierowane do kadry zarządzającej oraz pracowników.

Nasza oferta kierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorstw zarówno dużych, jak i z sektora MSP (z wyłączeniem podmiotów aplikujących o dotacje w Agencji Rozwoju Pomorza). Wsparcie oferujemy także spółkom komunalnym, jednostkom samorządu terytorialnego (JST) oraz organizacjom pozarządowym.

 Kontakt:
Agencja Rozwoju Pomorza
t
el. 58 32 33 139
www.arp.gda.pl

 

Wspierane

wspieranePublikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego