Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Banery

Invest in Pomerania
Wyraź swoje zdanie o pracy ARP S.A. - wypełnij ankietę

Newsletter

Kalendarium

«czerwiec 2018»
P W Ś C P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Wszystkie wydarzenia

Banery

10169 wejść
2018.06.22 13:34

Data

25.06.2018

Galeria

Baner

Dostęp do informacji publicznej

Termin szkolenia:
Do ustalenia

Miejsce:

Agencja Rozwoju Pomorza S.A., Gdańsk, Al. Gtrunwaldzka 472 D (budynek Olivia Six)

Koszt szkolenia:
Do ustalenia

Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest uzupełnienie specjalistycznej wiedzy urzędników administracji publicznej o podstawy prawne i metody prawidłowego udostępniania informacji publicznej i przeznaczania ich do ponownego wykorzystania.

Profil uczestnika:
Pracownicy sektora administracji publicznej, w szczególności odpowiedzialni za prowadzenie podmiotowych stron BIP oraz osoby odpowiedzialne za kontakt z klientem urzędu.

Zakres tematyczny:

1. Pojęcie informacji publicznej - zagadnienia wstępne.
2. Treść prawa do informacji publicznej.
3. Ograniczenia prawa do informacji publicznej (zasady i zakres ograniczenia).
4. Obowiązek udostepniania informacji publicznej (podmioty zobowiązane do udostępniania oraz podmioty uprawnione do uzyskania dostępu do informacji publicznej).
5. Formy udostępniania informacji publicznej (przygotowanie oraz prowadzenie Biuletynu Informacji Publicznej, zakres i rodzaj informacji podlegających obowiązkowi udostępniania w BIP, tryb wnioskowy udostępniania informacji publicznej, umieszczanie informacji publicznej w miejscach ogólnodostępnych, wstęp na posiedzenie kolegialnych organów władzy władzy publicznej pochodzących z wyborów powszechnych).
6. Procedury udostępniania informacji publicznej (odmowa udostępnienia i umorzenie postępowania o udostępnienie informacji publicznej).
7. Instrumenty prawne służące wnioskodawcy w przypadku odmowy udostępnienia informacji publicznej (wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy, skarga do sądu administracyjnego, powództwo do sądu powszechnego).

Metody dydaktyczne:
Wykład wraz zajęciami warsztatowymi, dyskusje i analiza przypadków.

Certyfikat:
Każdy z uczestników po zakończeniu zajęć otrzyma certyfikat w języku polskim i angielskim poświadczający udział w szkoleniu.

Powody, dla których warto wziąć udział w szkoleniu:
Poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy z zakresu dostępu do informacji publicznej. Udział w szkoleniu pozwoli uzyskać odpowiedź na wiele kluczowych pytań, a także rozwiać wątpliwości dotyczące praktycznych aspektów stosowania przepisów z zakresu ww. tematyki.

Kontakt:

Katarzyna Moszczyńska tel. 58 32 33 143 e-mail: katarzyna.moszczynska@arp.gda.pl

 

 

 

 

Kopiowanie, modyfikowanie i rozpowszechnianie programów szkoleń oraz innych elementów ze strony portalu w całości lub w części, bez zgody autora zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

 

 

Wspierane

wspieranePublikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego